BUTELKA HABERMAN
Jesteśmy w trakcie udoskonalania naszego produktu. Jeśli w czasie używania butelki antykolkowej Haberman pojawiły się problemy techniczne, uprzejmie prosimy o kontakt:
  • pod numerem telefonu (46) 858 00 00
  • na e-mail babies@canpolbabies.com.
Z pewnością zaproponujemy satysfakcjonujące rozwiązanie problemu.

PRZEŁOM W REDUKCJI KOLKI
KARMIENIE Z ZAMKNIĘTEGO SMOCZKA

butelka haberman z mlekiem logo made in eu

Butelka Haberman jest opatentowanym produktem zaprojektowanym z myśla o dzieciach cierpiących na kolkę .

Została wyposażona w specjalny system, który sprawia, że dziecko nie łyka powietrza, dzięki czemu jest mniej narażone na kolki. Butelka nie rozleniwia dziecka i umożliwia karmienie naprzemienne.

 

butelka haberman przezroczysta

Smoczek pełen pokarmu
niezależnie od kąta nachylenia butelki

W przeciwieństwie do innych butelek, w butelce Haberman smoczek tworzy odrębną komorę, która pozostaje szczelnie wypełniona pokarmem przez cały czas w trakcie karmienia. Powietrze zostaje wypchnięte do butelki, nie miesza się z pokarmem, który dziecko pobiera ze smoczka.

Dzięki temu dziecko nie połyka powietrza.

Poniższy schemat pokazuje jak smoczek tworzy osobną komorę:

butelka haberman przekroje

Pokarm w smoczku (A) jest odseparowany od pokarmu w butelce (B)

butelka haberman zamknięty smoczek

Smoczek wyposażony jest w specjalny system antykolkowy. Tworzy on oddzielną komorę, która pozostaje szczelnie wypełniona pokarmem przez cały czas karmienia, niezależnie od kąta karmienia. Powietrze zostaje wypchnięte do butelki i odseparowane od pokarmu, który dziecko pobiera, dzięki czemu nie połyka bąbelków powietrza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki pokarmowej.

Niewielka ilość pokarmu w smoczku nie wytwarza dużego ciśnienia, przez co pokarm nie wypływa samoczynnie ze smoczka, lecz pod wpływem ssania. Dziecko musi włożyć odpowiedni wysiłek w ssanie.

FAQ czyli najczęstsze pytania.

1. Dlaczego czasami wypada filtr podczas skręcania butelki?

Może to nastąpić, gdy nierówno/krzywo składamy butelkę ze smoczkiem. Również, gdy butelka i filtr są wielokrotnie dezynfekowane w temp bliskich 100°C zjawisko to może wystąpić. Jest to charakterystyczne dla wyrobów z PP, które gdy są poddawane wysokim temperaturom mogą nieznacznie zmieniać swój kształt. Zaleca się jednokrotne wygotowanie butelki, a potem wyparzanie wrzątkiem przez polewanie, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko zmiany kształtu poszczególnych elementów

2. Co zrobić, gdy po złożeniu butelki mleko ze smoczka cofa się do butelki?

Świadczy to o złym złożeniu butelki. Należy rozłożyć i jeszcze raz skręcić butelkę zgodnie z instrukcją.

3. Dlaczego dziecko, które przy karmieniu innymi butelkami jest zadowolone, a po przejściu na butelkę Haberman "narzeka" na zbyt wolny wypływ pokarmu?

Butelka Haberman wymaga podobnej siły ssania jak podczas karmienia piersią. Powinna być stosowana jak pierwsza butelka lub równolegle z karmieniem piersią. W większości innych butelek pokarm leci dużo szybciej. Również stosując mieszanki mleczne, które są z reguły gęstsze dziecko może narzekać na zbyt wolny wypływ pokarmu.

 

Czym różni się antykolkowa butelka Haberman
od innych butelek antykolkowych?

Łatwy montaż
- w odpowiedzi na potrzeby mam

 

Podczas projektowania butelki kierowano się nie tylko potrzebą pozbycia się uciążliwej dolegliwości, jaką jest kolka, lecz w równym stopniu potrzebami Mam, poszukujących butelki intuicyjnej, łatwej do umycia i szybkiego, higienicznego złożenia nawet o trzeciej nad ranem.

 

Oto kilka opinii po polskich testach* butelki:

 
 
 
 

jakie było moje zdziwienie kiedy moja córka już nie potrzebowała podczas karmienia kilku przerw na odbicie. przestała tak mocno ulewać i co najważniejsze po kolce ani śladu!! Byłam sceptycznie nastawiona, ale nie zawiodłam się. Dziecko podczas karmienia ssie rytmicznie i swobodnie oddycha przez nos. Przy obrocie butelki o 45 stopni czasem nawet o 90 stopni wyraźnie widzę, że zmienia się przepływ mleka bo moje dziecko ssie bardziej intensywnie i nie krztusi się mlekiem jak to czasem się zdarza kiedy je zbyt łapczywie.
Butelka jest łatwa w obsłudze (po zapoznaniu się z instrukcją), odpowietrza się sama, mleko uzupełnia się w smoczku samo więc nie muszę martwić się, że się zagapię i dziecko nałyka się powietrza, a przede wszystkim faktycznie działa antykolkowo. W końcu mogę odetchnąć i nie patrzeć na to jak moje dziecko męczy się z bólem. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu i z wielką radością będę go polecać wśród koleżanek.
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Czasami zanim włoży się maluchowi butelkę do buzi, to minie minuta, a mleko jest wszędzie, tylko nie w buzi. A przy tej butli? Wow! Nic nie leci :) Dla mnie genialna sprawa! A to, że smoczek jest zawsze pełen, to już w ogóle rewelacja!!!! Jeszcze się nie spotkałam z taką butelką! Mój syn jest zbyt ciekawy świata, żeby jeść spokojnie, kręci głową i rozgląda się. Zawsze mieliśmy problem z połykaniem powietrza.

 
 
 
 

 
 
 
 

Co podoba nam się w butelce? Po pierwsze to że podczas jedzenie smoczek jest stale napełniać mlekiem niezależnie od tego pod jakim kątem nachylona jest butelka i dziecko nie połyka powietrza. To pozwoliło nam na stały rytm jedzenia. Bez przerw na odpowietrzenie smoczka. Adaś ssie równo, słychać jak przełyka pokarm, dokładnie tak jak podczas karmienia piersią. Buzia ładnie układa się na smoczku. Przy poprzedniej butelce miałam problem z ulewaniem mleka podczas jedzenia. Adaś ciągnął smoczek ale cześć mleka spływają mu po brodzie. W przypadku tej butelki tego problemu nie ma.

 
 
 
 

 
 
 
 

Wprowadzenie na rynek tej butelki będzie naprawde przełomem w karmieniu naszych pociech. Dla mnie butelka Habermana to ulga dla malutkiego brzuszka, który cierpi z powodu kolek. Długo eksperymentowaliśmy z różnymi butelkami, aż do momentu udziału w akcji testowania tej butelki. Dla naszego synka stała się ona jedyną, ulubioną butelką i na pewno będziemy jej długo używać. System antykolkowy działa w 100 %. Mleczko, które dostanie się do smoczka nie przeleje się powrotem do komory butelki, dzięki czemu dziecko nie łyka powietrza. Karmienie z zamkniętego smoczka stanowi przełom w walce z kolkami. Butelka dodatkowo nie zaburza ssania piersi co umożliwia karmienie mieszane. Butelka nadaje się zarówno do mleczka jak i innych rzadkich napojów typu woda sok. Miękki smoczek nie zatyka się, a także nie drażni opuchniętych dziąsełek w czasie ząbkowania.

 
 
 
 

* test butelek Haberman przeprowadzony na grupie 30 niemowląt  w wieku 0-18 m.

Opinie na rynku brytyjskim, na temat wynalazku Mendy Haberman, można znaleźć między innymi tutaj:

Link do opinii

zakładka REVIEWS

Butelka Haberman jest wielokrotnie nagradzanym produktem:

Prima Baby Awards 2015 - Bottles

Inne nagrody


butelka 260 ml. - nr kat. 1/098


smoczek 0-6 m. - nr kat. 1/099