Alergik w domu
Paulina

 

jak dbać o dom przy dziecku z alergiąTwoje dziecko po urodzeniu ma jeszcze niewykształcony układ immunologiczny. Jego organizm każdego dnia uczy się rozróżniać, które cząsteczki są dla niego szkodliwe, a które może zignorować. Dla niektórych maluchów niebezpieczne mogą być pyłki roślin, sierść zwierząt, niektóre produkty pokarmowe, środki czystości czy roztocza.

Alergia dziecka na kurz

Według lekarzy najczęściej występującą alergią jest alergia na kurz. Mogą na nią cierpień nawet niemowlęta. Małe dzieci są szczególnie narażone na działanie różnego rodzaju alergenów. Takie maluchy szybciej oddychają, przez co wdychają więcej kurzu.

Niebezpieczne jest przede wszystkim białko, które znajduje się w odchodach roztoczy. To bardzo silny alergen powodujący różnego rodzaju podrażnienia skóry, wysypki. Może podrażniać błony śluzowe lub powodować katar alergiczny, a nawet prowadzić do atopowego zapalenia skóry czy astmy.

Jak dbać o dom, w którym dziecko ma alergię na kurz?

Aby zapobiec rozwinięciu się alergii u dziecka musisz odpowiednio zadbać o jego otoczenie. Profilaktyka to podstawa w walce z roztoczami. Trzymając się pewnych zasad może nie unikniesz, ale z pewnością zniwelujesz zagrożenie alergią.

1. Doskonałym miejscem dla rozwoju roztoczy są dywany i wykładziny, zwłaszcza te które można prać tylko na sucho. Ryzykowne jest również pranie specjalnymi środkami do czyszczenia dywanów, ponieważ zawierają one substancje, które mogą podrażniać drogi oddechowe lub wywołać alergie skórne. Tak naprawdę najlepiej, żeby na podłodze nic nie leżało. Jeśli jednak nie chcesz całkiem zrezygnować z dywanów, to lepiej zamiast ciężkich wełnianych wybierz lekkie, bawełniane, małe chodniki, które można prać w pralce.

2. Równie niebezpieczne są zasłony i firany. Przy małym alergiku najlepsze są rolety bądź żaluzje z tworzyw łatwych do czyszczenia na mokro. Ja osobiście polecam drewniane. U mnie świetnie się sprawdzają.

3.Warto stosować łagodne środki czystości, specjalnie stworzone dla alergików. Są niewiele droższe, a nie będą podrażniały dróg oddechowych czy skóry małego alergika jak standardowe środki czystości. Możesz również skorzystać ze starych babcinych sposobów. Na przykład okna i lustra umyj octem rozcieńczonym z wodą.

4. Zamiast standardowego odkurzacza, możesz zainwestować i kupić specjalny, który odkurza na mokro, dzięki temu kurz nie unosi się podczas sprzątania. Są dość trudne w obsłudze, ponieważ po każdym użyciu należy go dokładnie umyć i wymienić wodę, ale jest wyjątkowo dokładny i walczy z kurzem dużo lepiej niż zwykły odkurzacz.

5.Powinnaś każdego dnia wycierać wszystkie meble z kurzu. Najlepsza do tego jest wilgotna ściereczka z mikrofibry, ponieważ szczotki czy puszki od kurzu jedynie go unoszą, a nie usuwają. Nie musimy przy tym używać żadnych środków. Wystarczy sama woda.

6. Zabawki i książki powinny być przechowywane w skrzyniach lub pojemnikach. Książki, różnego rodzaju bibeloty, pamiątki lepiej jest trzymać w zamkniętych szafkach niż na pólkach, gdzie tylko i wyłącznie zbierają kurz. Warto wybierać szafy i regały od sufitu do samej podłogi. Najlepsze są drewniane laminowane. Najlepiej czyścić je ściereczka nasączona woskiem, dzięki temu kurz się będzie na nich trudniej osadzał.

7. Polecam ograniczyć do minimum zabawki pluszowe, które są siedliskiem roztoczy i ciężko je utrzymać w czystości. Oczywiście nie możemy całkowicie zrezygnować z misiów czy szmacianych lalek, ale powinnaś zwrócić szczególną uwagę przy zakupie czy taka zabawkę można prać w pralce.

8. Ubrania staraj się trzymać w zamkniętych, ale wentylowanych szafach, albo garderobie. Najlepiej przechowywać ją na wieszakach zamiast upychać ją na półkach. Możesz zamiast standardowych szuflad czy półek zamontować metalowe kosze, które przepuszczają powietrze i w których nie zbiera się kurz. Pamiętaj również o zabezpieczeniu ubrań przed szkodnikami. Zamiast chemicznych środków na mole powieś w szafie zioła. Polecam rozmaryn, cedr lub znana wszystkim lawendę. Są bezpieczne dla alergików.

9. Materac i pościel to chyba największe siedlisko roztoczy w sypialni. Zrezygnuj z naturalnych pierzy, na rzecz materiałów przeznaczonych specjalnie dla alergików. Wybierz lekki materac, aby go łatwo było zdjąć i wywietrzyć. Przynajmniej raz na miesiąc przerzucaj go na drugą stronę. Staraj się codziennie wietrzyć pościel. Pamiętaj o regularnej wymianie poszewek i praniu. Warto również chować codziennie rano pościel do pokrowców bądź specjalnych pojemników, aby ograniczyć do minimum zbieranie się kurzu.

10. Kanapa i fotele to miejsce gdzie Ty i Twoja rodzina z pewnością spędzacie najwięcej czasu. Najbezpieczniejsze są ze skóry lub winylu. Nie zbierają kurzu i są łatwe do czyszczenia. Jeśli jednak zdecydujesz się na inną tkaninę, która może gromadzić niebezpieczne roztocza, postaraj wybrać się taki model, gdzie jest możliwość zdjęcia i uprania pokrowców.

11.   W łazience powinnaś mieć zainstalowany sprawny wentylator,   który na bieżąco będzie wywiewał nadmiar wilgoci. Ręczniki powinnaś suszyć na grzejniku i wymieniać co kilka dni na świeże. Staraj się nie wietrzyć prania w łazience, ponieważ znacznie zwiększa to już i tak dużą wilgotność powietrza, przyśpieszając w ten sposób rozwój mikroorganizmów. Wanienkę należy codziennie, przed każdą kąpielą malucha myć, najlepiej płynem dla dzieci. Myjkę należy wypłukać i dokładnie wysuszyć. Powinnaś ją wymieniać kilka razy w tygodniu.

12. Staraj się wietrzyć mieszkanie jak najczęściej. Latem i wiosną z pewnością masz cały czas otwarte okno, ale zimą musisz pamiętać o wietrzeniu wszystkich pomieszczeń, szczególnie przed snem. Zrezygnuj z odświeżaczy powietrza, ponieważ mogą podrażniać drogi oddechowe. Zamiast tego możesz powiesić pęczek ziół, albo postawić je w jakimś naczyniu. Oczywiście pamiętaj o ich częstej wymianie, aby nie zbierał się na nich kurz.


Nie popadaj jednak w skrajności. Czystość tak, ale nie sterylność, bowiem kontaktu z kurzem i roztoczami nie da się uniknąć. Przebywamy w różnych miejscach: u dziadków, cioci, znajomych, potem w szkołach i przedszkolach. Tam nie jest sterylnie i bez kurzu. Bardzo ważne jest dbać u niemowląt i dzieci o wytworzenie właściwej tolerancji na zewnętrzne alergeny, a podstawą do dobrego rozwoju układu immunologicznego – odpowiedzialnego za odporność i tolerancję - jest zdrowe żywienie od narodzin, czyli pokarm kobiecy oraz unikanie agresywnej chemii w gospodarstwie domowym. Powyższe zasady muszą być rygorystycznie stosowane, kiedy alergia u dziecka jest zdiagnozowana.


Komentarze
monikadan89
Moj synek ma alergie ale niestety nie znamy przyczyny co ją powoduje,a moze właśnie tą przyczyną jest kurz,nie da się dokładnie wyczyścić domu,z kurzu zawsze coś zostanie jak,nie na dywanie to na meblach,materacach
Silver812
W przypadku alergii na kurz warto zrezygnować z dywanów... Można też dać sobie spokój z firanami i zasłonami... W zamian rolety dać, które będziemy często czyścić...
gabilabi
Moja dwójka nie ma alergii ale będę miała trzecie maleństwo i oczywiście strach przed alergia pozostaje.
efcik
Mam nadzieje, że nasz synek nie będzie alergikiem, my nie jesteśmy alergikami i mam nadzieje, że wda się w nas.
Silver812
Alergia szczególnie na kurz, pleśnie czy pyłki roślin to jedne z najgorszych jakie mogą być.
izapodg
mój brat od małego był alergikiem, uciążliwy to klopot
jowitka76pdm
u mnie zadna z córek nie była alergiczką
MalwinaW
Nas alergie omijają na szczęście
iwonka121
my dzieku bogu bez alergi
Skrzaty
Trzeba dbać czystość ale bez orzesady?
agusia00356
mój malutki ma uczulenie na orzechy włoskie
kochajmnieee
Nie mamy alergi
Polcia27
U nas nie ma na nic alergii
Gosia200
Synek na szczęście nie jest alergikiem . Ale na pewno trzeba wtedy uważać na rzeczy na które dziecko jest uczulony
MOla90
ze względu na swoją alergie dbam szczególnie o usuwanie kurzu i roztoczy, przy okazji dobre jest to dla dziecka
p_witkowska
Na razie nic nam nie wiadomo o alergiach
Tala90
Ciezko jest z alergikiem trzeba uwazac na wszystkon
Miko1
Nie mamy alergi
buba18
Taka alergia to duży klopot
Justyna94
synek na kurz nie jest uczulony
beatraxx
my nie mamy alergika
Ula888
U nas dzieci tego nie mają
Tala90
Alergie sa meczace w szczegolnosci dla dzieci
MOla90
staram się, żeby synek nie był narażony na alergeny które uczulają mnie lub męża, nie wiadomo czy nie ma alergii dziedzicznej
p_witkowska
Oby Nas alergie ominęły
Tala90
Naszczescie alergi nie mamy chociaz badania byly wykonywane bo bylo podejrzenie
Justyna94
synek nie ma alergii
doda1987
niestety ale ze szmatką by było trzeba latać nie raz na dzień tylko kilka razy na dzień, nie przesadzajmy ma być czysto ale nie do przesady
mww1991
Synek ma AZS, więc musimy zwracać uwagę na to co je i na otoczenie.
buba18
Mój synek też ma nietolerancję laktozy i podaję mu mleczko bezlaktozowe
ania_tt
jusen dokładnie przecież kurz jest wszędzie
jusen
Alergia na kurz musi być ogromnie męcząca
Nikol
Codziennie wietrze mieszkanie, a staram się to robić rano i wieczorem
domilove
córka jest alergikiem i do tego AZS i musimy się mocno pilnować
moniawp5
Córka ma nietolerancje laktozy ;( musi mieć specjalna dietę i mleko bezlaktozowe
Fikumiku
Wietrzenie mieszania jest bardzo pomocne
zaradnamamuska
a jak sie objawila itp.?
Skrzaty
U nas alergia ustapila
asiulka_26
Synek nie jest alergikiem ☺
zaradnamamuska
nie mamy alergika w domu
Skrzaty
Uważać na zbyt dużą sterylnosc trzeba
marcepanowa
znam temat od podszewki, sama mam alergię od dziecka na kurz i pyłki.
Marla86
u nas nie ma alergika w domu, ale u sąsiadów jest i sąsiadka musi bardzo dbac o czystość całego otoczenia dziecka
Skrzaty
Nie mamy alergii żadnych
Paulaa26
My niby testów nie robiliśmy ale synek chyba nie ma żadnych alergii
oska
Sama jestem alergiczką wiec wiem jak to jest
gabriela2
u nas tylko mąż alergik
xmichalskaax
U nas nie ma alergika
zaradnamamuska
nie mamy alergika w domu
Skrzaty
Zbyt dużo sprzątać nie ma sensu, nic to nie da
Justyna94
codziennie i tak sprzatam wiec bez wyjatku czy byl by alergik czy nie i tak trzeba sprzatac
Paulaa26
ponoc dopiero kolo8 roku zycia moga się pojawić objawy alergii
Paulaa26
u nas na szczęście nikt w domu nie cierpi na alergie
mamadzieci
u nas same alergiki w domu ...
Marla86
mała alergię miała córka tzn na pomarańcze dopiero ok 2 roku życia nie ma po nich wysypki
Justyna94
ja wiem czy to juz alergia czy azs
manndarynka
jest sporo roboty przy alergikach, można całe dnie latać że szmatką, uciązłiwe
filaria1
U nas nie ma na nic alergii
kasietka922
u nas niby w rodzinie nie bylo alergikow a dziecko niestety jest
0202oliwcia
W naszym domu na szczęście nikt nie jest alergikiem
Czarnulka089
My z mężem alergii Nie mamy więc mamy nadzieję że syn też mieć nie będzie.
Dagir
Na szczęście moj synek nie jest alergikiem
Estera0904
Rodzice alergików mają ciężko
Mamajulki2016
U nas w domu nie mamy alergikow ale i tak uwwzamy
kathien
ja mam już w domu 1 alergika - męża więc większość zasad mamy już wprowadzone... mam nadzieję, że mały szkrab w brzuchu nie odziedziczył tego po tacie...
MOla90
przy alergii na kurz bardzo ważne jest częste mycie podłogi, fajne do tego jest urządzenie parowe bez chemii
Mamajulki2016
Trzeba uwazac na srodki do prania, teraz wszystko moze uzaleznic
Maadie
U nas na szczeście poki co alergików brak! :)
kasia2310
Mieliśmy uczulenie na różne srodki do prania. Ale w koncu udało sie trafic na odpowiednie
Mamajulki2016
Mamy alergie na maliny. Ale lekarz pocieszyl ze coreczce moze minie
agraffeczka
Moje dzieci na szczęście nie maja alergii
mlodamamaopowiad
Ja codziennie wietrze pokij corki
Katarzyna25
Ja niestety jestem alergikiem
helcia
u nas na szczęście nikt z domowników nie jest alergikiem
Healthymamma
na razie innych alergii oprócz tej na laktoze nie ma
mama92
alergie czasami wychodzą z wiekiem
Justyna94
moj synek ma tylko azs wiec troszke pod alergie popada ale nie az tak
Katarzyna25
Na szczęście moje dzieci nie sa alergikami
jusen
lena niestety można, córcia moich znajomych nabyła w przedszkolu dopiero
lena25
Alergie chyba też można nabyć
Kasia_S
Dobrze, że mój Synek nei jest alergikiem
tamer
Mam nadzieję, że córka nie będzie alergikiem.
Justyna94
nie mamy alergii w domu
Healthymamma
na szczęście na zadne kurza ani roztocza synek nie ma uczulenia
helcia
u nas w domu na szczęście nikt nie zmaga się z alergiami
marta1519
Ja mam na chomika psa i kurz więc wiem jakie to ciężkie
Kasia_S
U nas nie ma żadnego alergika
mama92
u nas niby wyszła alergia na kurz rozstocza i pióra papugi
tamer
My też raczej liczymy na to, że alergia nie wystąpi.
Dakota
u mnie w rodzinie nie było alergików mam nadzieję że mały też nie będzie miał
lena25
My niby testów nie robiliśmy ale synek chyba nie ma żadnych alergii
Gosia200
Synek na szczęście nie jest alergikiem
Justyna94
myslałam ze synek jest alergikiem ale sie myliłam i inni tez
mlodamamaopowiad
mysle ze u nas nie bedzie tego rpoblemu
marta1519
Sama jestem alergikiem i wiem że nie jest proste pozb się kurzu
Katarzyna25
nasze dzieciaki nie sa na szczescie alergikami
Hiacyntabukiet
Pomaga nawilżacz powietrza. Są też specjalne urządzenia oczyszczające z alergenów ale drogie.
jusen
Na szczęście nie mamy tego problemu, wyobrażam sobie, jakie to musi być trudne
Healthymamma
u nas na szczescie na razie takich alergii nie ma, ale ponoc dopiero kolo8 roku zycia moga się pojawić objawy alergii
tamer
U nas na szczęście też i modlę się żeby córa to po nas odziedziczyła.
helcia
u nas na szczęście nikt w domu nie cierpi na alergie
agrafka
Współczuję jak w domu ma sie alergika. U mnie nikt nie ma alergii.
mama92
U nas się pokazała alergia jak maly pposzedł do przedszkola. Okazało się ż eto alergia na kurz i roztocza ale jesli jest tego dużo czyli w okresie zimowym
Kasia_S
Jak do tej pory u mojego Synka nie widać żadnych oznak alergii.
MagicznyPazur
Mój synek ma podejrzenie alergii na pyłki
buba18
Na szczęście moje dzieci nie mają alergii
patrysiulla
u nas nikt nie ma alergii
Renata111
moje maluchy na szczęście nie mają alergii
Natalia111
Mam nadzueje ze takie alergie nas nie obejmą
Fantagira
My zastanawialiśmy się nad zakupem oczyszczacza powietrza, ale w końcu się nie zdecydowaliśmy
hania070316
Specjalny odkurzacz do sprzątania na mokro jest bardzo przydatny
mlodamamaopowiad
moja corka na razie nie ma zadnych oznak
Anita88
mam nadzieję, że mały nie będzie miał alergii
iza4419
Ja nie mam w domu alergika
MagicznyPazur
Mój synek ma chyba na coś alergię, bo nosek ma praktycznie cały czas zatkany, a szczególnie w nocy. Istna masakra
mlodamamaopowiad
na początku nie można dziecka wychowywać w sterylnych warunkach bo z tego tez się robia alergie
Jola12
W rodzinie też u nikogo nic nie wykryli więc nie mogła nic odziedziczyc.
Jola12
Do tej pory nie mieliby żadnych alergicznych problemów więc mamy nadzieję ze tak będzie dalej.
Fantagira
Moje dzieci nie mają na nic alergii.
pati60254
alergie zazwyczaj sa dziedziczne
marta_ka
Sama jestem alergikiem, więc wiem jak postępowac.
0202oliwcia
u nas na szczęście nikt w rodzinie niema alergii
agraffeczka
Syn dosc czesto kicha ale to chyba nie alergia
buba18
Na szczęście synek nie jest alergikiem,nie mamy takich problemow
majka12
Na kurz xhyba najgorsza bo kurz jest nieunikniony
Katarzyna25
U mnie jest dwóch alergików
Nikol
nie moze byc sterylnie
paulina12bb
niestety jestem atopowiczka i alergiczka i pewnie moje dzieciatko cos odziedziczy a lista jest wielka :(
Justyna94
U nas niestety jest alergik mały alergik
lulusia1234
Mój na szczęście nie ma żadnych alergii
Kasia_S
Mój Synek narazie nie widać żeby był alergikiem i szczerze mam nadzieję, że nie będzie.
Ewa855
Mam nadzieję, że mój synek nie będzie na nic uczulony.
ania_tt
u nas obyło sie bez alergii
asiulka_26
nasz synek nie ma alergii na szczescie :)
szminaa2
Nie wiem co to alergia i mam nadzieję, że się nie dowiem.
pani_mamusia
Myślę, że zainwestowałabym w robota sprzątającego, który sam codziennie odkurza mieszkanie. To nie mały wydatek, jednak jeśli i tak miałabym codziennie sprzątać to wolałabym ten czas poświęcić na zabawę z malcem, czy jakiś spacer.
zaradnamamuska
nie mam z tym problemu
meg30
starsza ma alergię młodsza jeszcze nie wiadomo
misiunia
mam nadzieje że nie bedziemy miec takiego problemu
moniawp5
Córka ma nietolerancje laktozy ;( musi mieć specjalna dietę i mleko bezlaktozowe
meg30
nie mam takiego problemu na szczęście
buba18
Specjalny odkurzacz do sprzątania na mokro jest bardzo przydatny
natulkal
my nie mamy alergii. :)
mil257
Na szczęście niej nas.
katarzynasierack
trzeba czesciej sprzątać. chociaz mam nadzieje ze moj maluch alergikiem nie bedzie
kotek013
Mam nadzieję, ze mały nie będzie alergikiem. Na szczęście u nas nie ma zasłon firan, ani dywanów, a odkurzacz ma filtr hepa.
Edzia94
Ale mamy alergię na inne rzeczy, zobaczymy czy mały nie będzie miał. Wiem, że na niektóre alergie jest odczulanie skuteczne.
buba18
Ciężko być mamą alergika
Edzia94
My nie mamy alergii na kurz i mam nadzieję, że synek też nie będzie miał
mamawiolka
trzeba czesciej sprzątać. chociaz mam nadzieje ze moj maluch alergikiem nie bedzie
ewelaa
Oby nasze dziecko nie było alergikiem
Dorka92
U nas nie ma alergików, oby dziecko też nie miało alergii
Loluni
Mam nadzieje, ze moj babel jednak nie bedzie alergikiem
mamawiolka
lepiej żeby dzieciaczek nie był alergikiem, wtedy jest łatwiej
Natka12
Ja jestem alergikiem i mam nadzieje ze moj babel tego nie odziedziczy
Justyna94
A taki nawilżać powietrza to może dobra sprawa
natulkal
trzeba dokładnie sprzątać i wietrzyć mieszkanie. Można też kupić nawilżacz powietrza
Anita88
mam nadzieję, że maluszek nie będzie miał alergii
filaria1
Ja codziennie sprzatam
iza4419
oby syn nie był alergikiem
marysiaz
Mala miała alergie prawie na wszystko
JoannaBrozek21
Mam nadzieje ze u nas alergie sie nie pojawia
Czarnulka089
Cieszę sie że u nas nie ma alergii jak na razie
milenaA
my niedlugo idziemy do alergologa
filaria1
My dbamy o porzadek
tina12
kuzynki dwoje dzieci ma alergię praktycznie na wszystko .... ciężkie życie
perpetua88
dobrze że ani ja ani mąż i córcia nie mamy alergii
maddziaa
Alergia na kurz to musi być straszne... kurz jest wszędzie
megane83
u nas nikt nie jest alergikiem
katarzynasierack
Póki co u nas w domu nikt nie ma alergii
ulkala
Nas jak narazie nie dotyczy
Diianciia
na szczescie u nas nie ma alergika w domu
natulkal
naszemu synkowi zdarzało sie posapywac, ale osłuchowo był czysty. Kupiliśmy nawilżać aby zacząć od podstaw czyli zbyt suche powietrze w domu, przeszło jak ręka odjął
Marlon
Oby Młoda nie miała alergii
ewelaa
Oby tak nasze Maleństwo nie było alergikiem
anka87
testy dopiero przed nami ale mam nadzieję że bedzie ok
perpetua88
z alergikiem nie jest latwo
agraffeczka
To dopiero wyzwanie
Kasia_S
Mając alergika w domu ciężko utrzymać dom w porządku.
ewcia2016
Ciężko jest żyć z alergią
tina12
nie mamy alergii
Asibasi
ja nie mam w domu alergika, a to już tak dużo pracy nie wymaga
Jajeczko89
utrzymanie domu przy alergiku jest pracochłonne
Sylwuskaaaxdd
Ja jestem alergikiem i mam nadzieje ze synus nim nie jest
anagar
Nie mamy alergików w rodzinie
Megan0320
Dobrze że nikt u mnie nie jest alergikiem
marysiaz
moja cócia ma alergie ale bardziej pokarmowe
nowaczki1985
duze wyzwanie, u nas corka nie ma alergi
dzidzia123
Lepiej jak dziecko nie ma alergii
Diianciia
na szczescie u mnie nikt nie jest alergikiem
Diianciia
dobrze ze u nas nie ma alergika w domu
andziula11111
mój synek nie ma alergii
ewatar6769
Przy alergiku trzeba zachować szczególną ostrożność jeśli chodzi o alergeny.
eokrasa
duze wyzwanie dla rodziców, u nas córka nie ma alergi
Angelka87
Ani ja ani tatuś nie jesteśmy alergikami, mam nadzieje, że nasz maluszek też nie będzie
aga1984
moje dziecko nie ma alergii
iza4419
Mam nadzieje ze moje dziecko nie będzie uczulone
filaria1
U nas w rodzinie nikt nie ma alergii
natulkal
na szczęście synek nie jest alergikiem
lovebaby
Póki co u nas w domu nikt nie ma alergii
Angelka87
Zobaczymy co z Naszym maluszkiem będzie.
filaria1
Wyzwanie dla mamy
kepasa1990
Oby i nas tego nie było.
Czarnulka089
U nas na szczęście nikt nie jest alergikiem
Nusia
jak na razie cora nie ma żadnej alergii
Megan0320
nie robiliśmy testów ale nie zauważyłam narazie by córka miała jakieś uczulenia
darkdreamlady
u nas na szczęście wyszło że nie ma alergii
dominika1990
na razie u syna nie widzialam zadnych oznak alergii
dusia
Trzeba szczególnie dbać o czystość
perpetua88
alergik w domu to wyzwanie
Megan0320
całe szczęście nie ma u nas alergii
agu88sia
u nas nikt nie jest alergikiem
Julijanka
nasza córa ma ale jeszcze nie stwierdzono dokładnie na co bo jest za mała
Jajeczko89
U mnie też brak alergii u dziecka ale Tata ma
ewar
Dziecko i mama alergik to jest problem, bo jak tu sprzątać kurz się unosi a mamuśka to wdycha i u nas tak jest.
Nusia
mam nadzieje ze moje dziecko nie bedzie alergikiem
perpetua88
U nas nie ma alergii
darkdreamlady
na chwile obecna nie mamy alergii
Czarnulka089
U nas na razie na nic sie nie pojawiła
agu88sia
Mam nadzieję że nasze dziecko nie bedzie mialo
Jajeczko89
Dobrze że nie mamy w domu alergików. Pewnie wtedy bym kupiła mop parowy albo odkurzacz na wodę
roxi133
Dobrze sprawdzi się mop parowy w domu alergika :) ale zgodzę się że z higieną nie ma też co przesadzać bo zadna skrajność nie jest dobra
perpetua88
alergik w domu to wyzwanie
megane83
odpukac nie wystepuje u nas zadna alergia
Senidia
u nas ostatnio był Pan z odkurzaczem wodnym na pokazie oczywiście super ekstra tylko z jego opisu wynika że owy odkurzacz wg mnie wytwarza zbyt sterylne środowisko i dziecko jeszcze szybciej złapie alergie
Angelika1991
póki co nie ma u nas alergii
Diianciia
mam nadzieje ze moje nie bedzie alergikiem
mamusiasebusia
a kurz jest wszędzie i tworzy się w zastraszającym tempie...współczuje mamom alergików
filaria1
Na pewno wyzwanie dla rodziców
MagicznyPazur
na razie synek nie jest alergikiem, ale mój maz jest i obawiam sie, ze w przyszlosci synek moze miec problem latem...
filaria1
Moze sie pozniej rozwinac
perpetua88
na pewno trzeba bardziej uważać
ZABAWKILOSICE
my również nie mamy tego problemu
Asislawa29
Ten temat nie jest mi obcy
czekladka24
no niestety alergik potrzebuje czystości a to trudne
Asibasi
Zmorą alergika są przesłodkie pluszaki
Julijanka
u nas jeszcze żadnej alergii nie stwierdzono
Megan0320
oby u nas nic nie wyszło później bo póki co jest ok
jastinkaa
nas na szczęście alergie omijają
eokrasa
jak narazie córka nie ma alergi
Asibasi
Syn alergii nie ma i mam nadzieję że w przyszłości nie wyjdzie, choć dziadek ma.
ManieMani
Wszystko jeszcze może wyjść później
czekladka24
u mnie nie ma alergików
perpetua88
mozna normalnie funkcjonować
jancia333
u nas poki co nie ma córcia alergii i oby tak dalej
Megan0320
u nas też póki co zero reakcji alergicznych
Boda299
Narazie odpukać wszystko jest ok
Patka_88
mam nadzieję, że nas alergie ominą
dominika1990
mam nadzieje ze synek nie bedzie mial skoro teraz nie ma
summerwave
Na szczęście nie mamy jeszcze tego problemu
filaria1
Na szczescie synek nie ma na nic alergii
MamaKacpra
ja też mam nadzieję że nas to ominie
Eeewka
mam nadzieje że nasze maleństwo nie będzie miało alergii
Wasiloczek
Ależ dużo roboty przy dziecku z alergią na kurz
mamula104
odporność odpornością, ale jak jest alergia to musi być czysto
dominika1990
ja nie przesadzam z czestym odkurzaniem, musi sie odpornosc wksztalcic. ina czej bedzie przy raczkowaniu. wtedy podloga obowiazkowo czysciutka
Diianciia
u mnie nikt nie ma alergii
Angelika1991
u nas nie ma alergików ale zawsze staram sie dokladnie sprzatac conajmniej 2-3 razy w tygodniu
MamaKacpra
dobry lekarz to podstawa. odpukać u nas nie ma.
roxi133
najgorsze są alergie krzyżowe gdy np. dziecko jest uczulone na banany jest też duże ryzyko,że jest uczulone na lateks. Ciężkie jest życie z alergikiem ale potem rodzice dochodzą do wprawy :) bo niestety co raz więcej jest dzieci co mają pełno alergii pokarmowych i zarazem wziewnych...
megane83
odpukac u nas to temat nieznany
MAAAMA
Dla mnie każdy rodzaj alergii byłby kłopotliwy.
oliwia1126
Chyba gorsza jest alergia wziewna niz pokarmowa. Przy pokarmowej po prostu unikamy czegoś w swojej diecie przy wziewnej nie mamy wpływu na pylenie, nie zamkniemy się przecież na ten okres w domu.
beti2270
tylko trzeba trafić na takiego dobrego alergologa
milenapiotrekola
To prawda ale uważać trzeba już zawsze.
Asislawa29
nic przyjemnego taka alergia. Alergia na kurz, roztocza, pyłki itp jest straszna, moi rodzice musieli wyrzucić wszystkie dywany w domu (a kiedyś były modne w każdym pokoju...). Często odkurzam kanapę tam też jest zbiorowisko wszystkiego.
alicelecter
dobry alergolog dobierze terapię dla kazdego dziecka
milenapiotrekola
Ja myślę ,że pokarmowa to jeszcze jakoś da się ją uśpić, np nie jedząc potraw zawierających składniki, które nas alergizuja ale na te wziewne to już nie jest takie proste
Doris_igi
Ja w sumie juz sama nie wiem czy gorsza jest alergia pokarmowa czy "wziewna"
alicelecter
polecam wizyte u specjalisty
beti2270
no właśnie, czasem alergen występuje bardzo rzadko
aagnieszkaa1
zależy jeszcze na co mamy alergię
supero11
to ja współczuję alergikom, bo ja nie wiem co to jest alergia
perpetua88
alergia jest uciazliwa ale mozna z nia zyc
milenapiotrekola
moje dzieci na szczęście nie są alergikami
Doris_igi
Ja mam dorosłego alergika w domu i wiem jak uciążliwa potrafi być alergia...
Asislawa29
jestem alergikiem od urodzenia, mam nadzieję że mój maluszek tego nie odziedziczy od mamy. Roztocza, kurz to jest najgorsze co może być. A łazienkę muszę sprzątać w rękawiczkach, dobrze że na płyn do naczyń nie mam uczulenia
alicelecter
to musisz miec ciezko
annotr
Ja mam alergię ba roztocza, mam nadzieję że dziecko nie odziedziczy
beti2270
czasem alergia ustępuje z wiekiem
supero11
pewnie, że to że jakaś reakcja wystąpi to nie znaczy, że dziecko będzie alergikiem. nie ma co panikowac na zapas.
annotr
Dlatego gluten wprowadzam powoli
aagnieszkaa1
Teraz jest dużo alergii na gluten.
oliwia1126
My się parę miesięcy męczyliśmy, ale tak jak powiedział nam alergolog u małych może po prostu występować reakcja i nie oznacza, że będzie alergikiem, może coś uczulać a za trzy miesiące już nie.
Doris_igi
U nas mąz ma alergię. Oby synek nie miał. Chociaż alergia moze się ujawnic dopiero z wiekiem...
paula1215
u nas tylko maz ma alergie dziewczyki nie
mamapogodzinach
u nas nie ma alergia ale na poczatku była obawa
perpetua88
najgorsze ze z czasem można też zostać alergikiem
milenapiotrekola
Tez nie dobrze. Każda alergia to kłopot
basia1
u nas tylko na sztuczne dodatki w żywności
milenapiotrekola
moje dzieci nie mają na nic alergii
paula1215
maz ma na pylki i siano ale młode nie maja
oliwia1126
Na szczęście alergikiem nie jest.
perpetua88
Nasz szkrab nie jest akergikiem ale nawet po kilku latach można się na coś uczulic
mamapogodzinach
u nas nikt nie choruje na alergię
kurka_wodna22
Mój syn ma na kurz i mąż
paris1990
ja mam alergie na kurz... okropne!
Sloneczko1q
Jak narazie nie mamy alergii, oby nas to ominelo
czekladka24
muszę zaopatrzyć się
Boda299
testy dużo nie wskazują znajomy ma alergie na make kicha jak szalony nie wykazalo ja na pomidory i ogorki nie wskazalo polecam mop parowy super sprawa
czekladka24
jakie testy są najlepsze aby sprawdzić malca
gatuneczki
córeczka ma uczulenie na kurz więc musimy bardzo uważać gdy sprzątałam córeczke maz zabiera na spacer
maculi
Nasza córka niestety jest alergikiem. Co prawda zwykłe badania alergiczne tego nie wykazały. Jednak mieliśmy pewne podejrzenia co do alergi i po badaniach biorezonansem się one sprawdziły. Córka ma alergie na białko mleka krowiego, laktoze, większość pleśni, większość roztoczy, brzoze i bylice. :( Obecnie oczekujemy na odczulania.
xaniab
ciesze sie ze nasza corcia nie jest alergikiem bo kurz u nas codziennie prawie osiada i czasem nie mam sily aby z nim walczyc codziennie
Paulinka12
by moje sie urodziło bez alergii :)
czekladka24
nie mieliśmy tego kłopotu ale od jakiegoś czasu miewamy zaczerwienienia na skórze i chyba będzie konieczność zrobienia testów
annino
kurcz i roztocza to najczestsze alergeny
alicelecter
oczy łzawią, kicha, ma zaczerwienienia i sucha skórę...
agapasz
A skąd wiadomo, że dzidziuś ma alergię?
perpetua88
Sterylne warunki to wbrew pozorom sprzymierzeniec alergii
joa_jastrzebska
Moja córcia jest alergikiem musi być codziennie ścierana podłoga kurze i zero pluszaków w pokoju
agrafka
My mamy to szczęście, ze synek nie ma alergii. Na początku pewnie trudni jest utrzymać dom w czystości, ale z czasem nie będzie to już takie męczące.
nice8822
u nas alergia sie nie pojawila
paula1215
polecam mop paroy zero chemii i czysciutko
annawianna
Ja jeszcze przed narodzinami synka zrezygnowałam z dywanu i zasłon a materac bardzo często odkurzam i przecieram wilgotną szmatką.
efffciaa
u nas nie ma na szczęście alergików , ale u znajomych jest córka i mają przechlapane szczerze mówiąc
perpetua88
córka nie ma alergii
titmouse
nasz syn nie ma alergii.
summerwave
Czyli zachować zdrowy rozsądek. Jak we wszystkim.
kum_pela
dlatego z zarazkami trzebab byc na ty i nie wychowyac w przesadnie sterylnych warunkach
MagicznyPazur
ale im wiecej sie dziecko izoluje od alergenow, tym na wiecej rzeczy bedzie uczulone
annotr
Niestety taka prawda im więcej zanieczyszczeń tym łatwiej o alergie
Gosia200
Ciezko pozbyc sie kurzu i alergenów, dobrze ze u nas nie ma z tym problemu
kum_pela
wszytko moze uczulic moja kolezanka na siano pomidory kurz uczulona i to dopiero teraz jej wykryli a nie jak vbyla malym dzieckiem
kum_pela
masakra
Arleta86
wlasnie bo w tych firanach jest mase kurzu
MagicznyPazur
zeby pozbyc sie wszelkich roztoczy trzeba by bylo codziennie sciarac kurze, odkurzac, nie meic firan itp
lilka_28
Ciężko pozbyć się w 100 procentach kurzu.
summerwave
Ja nie myslę o najgorszym.
Doris_igi
Magdalena - mój też - na pyłki drzew, zboże, trawy, sierść zwierząt, kurz, pierze i roztocza. Masakra :(
paolah
ale podobno dziecko moze dopiero pozniej nabyc alergii
paolah
na szczescie to nas nie dotyczy
Arleta86
my tez na szczęście tego problemu nie mamy
titmouse
nasz syn nie ma alergii.
magdalena5600
Mój mąż ma alergię na jakieś pyłki drzew mam nadzieję że dziecko nie będzie miało
annotr
póki co nie mamy żadnych alergii
Gosia200
No jak narazie nie zauwazylam aby synek byl alergikiem, oby go to ominelo
kum_pela
fakt ze mieszka w bloku nie ma tak duzo sprzątania co ja w domu tyle kątów, bo tak trzeba by bylo zrezygnować z koców , i wszystkiego gdzie sa roztocza
kum_pela
mojej kolezanki synek ma alergie na roztocza ale musi sprzatac i jakos daje rade ale to uciazliwe
lilka_28
Miało być alergikiem
lilka_28
Mój mąż jest alergii em wiec zrezygnowaliśmy z dywanów.
magdalena5600
Zależy chyba też jakie są objawy alergii bo jak jest to np wysypka czy zaczerwienienia to może nie prowadzi do astmy tak jak katar
Gosia200
Synek nie jest alergikiem, jak na razie nie zaobserwowalam nic u niego
paolah
na razie u naszego nie zauważyłam takich objawów
MagicznyPazur
xaniab może prowadzić do astmy ... mój brat był uczulony na pierze i był własnie bliski temu, ze meczylby sie cale zycie z astma, ael jakos dali rade go z tego wyciagnac
xaniab
a to ja moze jestem malo poinformowana na ten temat..
summerwave
A mnie wydawało się, że Alergia często prowadzi do astmy. Części alergenów nie da się całkiem wyeliminować....
xaniab
alergia do astmy? ale to w rzadkich przypadkach..
agus0391
Mój ma alergię na orzechy. jak mieszkaliśmy z treściami wyszedł grzyb na ścianie mimo że szybko się wprowadziliśmy mały miał ciężka alergię ,a wiadomo to może prowadzić nawet do astmy .
Doris_igi
Magdalena co do tej sierści się nie zgodzę - mąż ma alergię na sierść od dzieciństwa i nic nie dawało przebywanie ze zwierzakiem - nie uodpornił się. Do dziś jak idziemy do kogoś, kto ma psa czy kota to po godzinie, dwóch pojawia się katar i zaczerwienione oczy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, a po co narażać niepotrzebnie dziecko na kontakt z alergenem?
magdalena5600
Oczywiście nie można też popadać w skrajność
magdalena5600
Przede wszystkim dziecko też się uodparnia na alergię np jak w domu są zwierzęta to dziecko nie ma alergii na sierść, Dlatego też nie można dziecka trzymać pod kloszem w sterylnych warunkach bo prędzej czy później wyjdzie i będzie miało kontakt z alergenem a organizm nie będzie umiał się bronić
kum_pela
mowia ze mozna odziedziczyc po rodzicach alergie
Arleta86
nasz synek nie ma alergii na nic jak narazie
lilka_28
Trzeba znaleźć po prostu złoty środek. Trzymanie pod kloszem sterylności nie jest dobre ale też powinno się zachować wysoką higienę i bezpieczeństwo.
xaniab
ale tez nie ma co przesadzac z tym hartowaniem dziecka, to nie mors tylko noworodek
annotr
Nie można dziecka trzymać od początku w sterylnych warunkach, inaczej na bank będziemy mieli alergika
titmouse
nasz synek ma alergię na mleko.
xaniab
i mam nadzieje ze u mnie tez tak zostanie..
MagicznyPazur
Doris_igi ale nie eliminujcie wszystkich alergenów, bo pozniej moze sie uczulac na wiecej rzeczy
summerwave
U mnie nie ma alergików i niech tak zostanie.
Doris_igi
Szcęściarze :) U nas zero dywanów, częste pranie firan i odświeżanie tapicerek mebli... Oby tylko dziecko nie miało alergii.
xaniab
u nas nie ma alergika
Doris_igi
Ze względu na to, że mąż jest alergikiem pozbyliśmy się zbędnych siedlisk kurzu. Mam nadzieję, że dziecko nie odziedziczy alergii po tatusiu...
Arleta86
ja tez nie mam alergika w domu ani w rodzinie
Syba
Na szczęście z mężem nie jesteśmy alergikami mam nadzieję, że nasz maluszek również nim nie będzie.
perpetua88
Nie mam alergika w domu
MagicznyPazur
pamiętajcie mamy, że nie wolno całkowicie eliminować alergenów, dlatego że im dziecko będzie starsze tym na więcej produktów czy rzeczy będzzie miało alergię
kachaaaaaa6
mam nadzieje że nie będzie alergikiem :)
ewella
u mnie wszysto jest jak narazie w porzadku
maculi
U nas niestety alergia występuje i ostatnio zakupiliśmy oczyszczacz powietrza z jonizatorem.
mama_82
alergia to przykra sprawa, na szczęście nie mamy
MarysiaR
u nas nie ma alergików
klio
jednego alergika w domu już mam i mam nadzieję, ze córka nie odziedziczy po nim alergii.
babymommy
Nam udalo sie alergi uniknac.
paris1990
ja widzę, ze synek ma uczulenie na siersc;/
ewella
nas jak dotąd tez ominely
mil257
nas ominęły alergie.
alan13062014
cale szczescie alergikow w domu nie ma
andzia16180
my robilismy tetsty i nic nie wykazały
mama_82
my na szczęście nie mamy żadnych alergii
paris1990
u nas synek kicha tylko jak ma stycznosc z kurzem
maculi
My niestety walczymy z alergiami.
madzialena
na szczęście moje dzieci nie mają alergii
kachaaaaaa6
bardzo trzeba uważać jak się ma małego alergika
angelaa
nasz synek nie jest alergikiem i ma kilka swoich pluszaków
mamapogodzinach
u nas córeczka nie jest alergikiem ale mimo to strasznie pilnuję czystości i przed snem zawsze obowiązkowe wietrzenie pokoju ;)
zoooja1988
ja jestem alergikiem - więc istnieje duże ryzyko iż Maluszek odziedziczył po mnie taką przypadłość - mam nadzieje ze jednak nie bo ciężko się zyje z alergia szczególnie w okresie pylenia drzew
klio
Już jednego alergika w postaci faceta w domu mam, mam nadzieję, że córka nie odziedziczy żadnej alergii p tacie.
szpakowskazofia
ja tak samo, uważam że wszystko z głową. Skoro nie ma alergii na kurz to po co pozbawiać malucha pluszakow.
lulusia1234
jeśli dziecko nie ma alergii na kurz to nie widzę przeciwwskazań żeby posiadać pluszaki
alicelecter
Trzeba wybitnie dbac o czystość pluszkaów
justynka_884
kilka pluszaków można miec tymi co najbardziej pociecha lubi się bawić
Arleta86
dlatego ja tak dużo pluszakow nie trzymam w domu bo to tylko lezy i się strasznie kurzy
marzena_161
No własnie te pluszowe niesttey ale szybko łapią kurz, ja widze mamy taki młoteczek co go wyczyszcze za chwile już jest taki dziwnie oklejony kurzem
mother229
przy alergiku tez nalezy uwazac na zakup zabawek raczej pluszowe nie wchodza w grę. Za duzo kurzu przyciagają
lulusia1234
ogrzewanie centralne jest o niebo lepsze od takiego gazowego
imponderabilia2
Wiem cos na ten temat mimo ze mieszkamy na zamknietym osiedlu w bloku na okolo mamy same domki jednorodzinne i zapachy z kominów dostają się również przez otwarte okna do nas.
lilka_28
Z tym wietrzeniem to czasem się nie da na tyle ile bym chciał - niestety sezon grzewczy gdzie palić się w piecach węglem i zapachy wpadają do środka.
efffciaa
super sprawa ale trochę kosztuje
Arleta86
nie slyszalam o takim odkurzaczu :) super sprawa napewno
imponderabilia2
Dlatego ja odkurzam codziennie bo przy dzieciah szczegolnie tych nieco starszych i "samodzielnych" nie sposob utrzymac na ziemi porzadek.
SylwiaPolasik
Ja nie jestem i moj maz tez nie jest to i moze dzidzia nie bedzie miała.
lulusia1234
ale jak sie pierze takim odkurzaczem to tez musi wyschnac
lilka_28
My mamy odkurzacz który odkurzacze na mokro, naprawdę polecam
mother229
nasz nie jest alergikiem
marzena_161
U Nas strasznie się kurzy, w jeden dzień odkurzamy, myjemy podłoge a na drugi dzień już od nowa ehh
emik84
u nas była tylko skaza białkowa a tak nic po za tym
justynka_884
ciężko tak jak ktoś jest uczulony na kurz
imponderabilia2
Sama mam uczulenie na kurz i roztocza dlatego kurze w domu wycieram co najwyżej co dwa dni.
efffciaa
ale mała nie odziedziczyła chyba tych genów po tobie ?
Moniqell
ja w dziecinstwie bylam silnym alergikiem na roztocza, pylki, trawy itp bardzo ciezkie bylo takei zycie
marzena_161
U Nas maluchy nie mają problemu z alergią i mam nadzieje, że to się nie zmieni
lilka_28
Na kurz to musi być nieciekawie bo kurz jest dosłownie wszędzie
Arleta86
mojej przyjaciolki dziecko jest uczulone na kurz tragedia
gatuneczki
u nas tez ten problem nie wystapil
efffciaa
na szczęście nie mamy z tym najmniejszych problemów
emik84
u nas dzieci miały skaze białkową zawsze miały jakąś wysypke nic miłego
babymommy
U nas nie ma zadnej na szczescie poki co. Testy bedziemy robic pozniej.
alicelecter
Najgorzej jak jest uczulenie na kurz, współczuję.
Arleta86
u nas tez nie wykryto
imponderabilia2
U nas puki co nie objawia się zadna alergia u naszych dziewczynek.
MAAAMA
U nas jest skaza białkowa.
Joasiam
U córki alergii nie wykryto póki co ale nigdy nic nie wiadomo
klio
Jak na razie alergikiem jest tata i to praktycznie na wszystko, mam nadzieję, że z wiekiem u córki nie objawi się żadna alergia.
Syba
Mam nadzieję, że nasz maluszek nie będzie miał alergii.
martynka0893
jak na razie nic nie wskazuje na to by mała miała alergie
joanna1410
Teraz to przydałoby sie jeszcze nawilżać powietrze od tych grzejników bo ciezko usnac jest dziecku jak suche jest powietrze.
MAAAMA
Słyszałam, ze te nawilżacze do kontaktu nie są dobre dla dzieci.
andzia16180
Moj synek nie ma alwrgii
mamapogodzinach
ciekawe jak to będzie u nas na wiosnę bo w tamtym roku oczka strasznie córce łzawiły po wyjściu na dwór
andzianecia
na szczęście u nas w domu brak alergika
MAAAMA
NA KALORYFERZE CZY W KONTAKCIE?
Julaa
My mamy nawilzacz
joanna1410
Teraz to przydałoby sie jeszcze nawilżać powietrze od tych grzejników bo ciezko usnac jest dziecku jak suche jest powietrze.
Gosia200
ja mam akwarium w pokoju gdzie spi synek, polecam . powietrze nie jest suche a nawet maluszek lubi patrzec na nie
annawianna
Kilka lat temu byłam w mieszkaniu rodziny której dziecko miało silną alergię . Mieszkanie wyglądało jakby dopiero się przeprowadzili, żadnych firanek, dywanów, sofa z ekologicznej skóry, żadnych kwiatów, książek po prostu surowo i pusto. Dziecko miało nawet indywidualne nauczanie w domu ponieważ po wyjściu na dwór miał problemy z oddychaniem i wysypkę. Wtedy uświadomiłam sobie że alergia może być straszną dolegliwością.
paolah
Utrzymywanie domu w czystości np. ścieranie kurzy mycie podłóg odkurzanie itd. jest u nas bardzo często , staram się jednak nie przesadzać. Nasz syn nie ma alergii staram się by w sypialni nie było suchego powietrza
justynka_884
fakt powietrze jest sucha ja kładę mokry ręcznik na grzejnik i pomaga
Arleta86
nawilżanie powietrza to dobra sprawa szczególnie teraz jak jest suche powietrze przez palenie
annawianna
Zgadzam się że nie ma co popadać w skrajności ale dla mnie pozbycie się dywanu to wygoda , szczególnie że mam psa w domu który gubi sierść. ja bardzo lubię wietrzyć pościel i jak tylko jest możliwość to wystawiam ją na balkon a w ten sposób zabijam też roztocza.
aldonka
Wlasnie nie ma tez popadac w skrajność bo chodz nie wiem jak bysmy sprzątały to i tak kurz będzie się gdzieś czaił
annawianna
ja jeszcze przed narodzinami synka pozbyłam się dywanu zasłon i bardzo mi to ułatwiło sprzątanie , mogę zmywać podłogę gdy synek śpi i nie martwię się że kurz się unosi przy odkurzaniu.
joanna1410
Teraz to przydałoby sie jeszcze nawilżać powietrze od tych grzejników bo ciezko usnac jest dziecku jak suche jest powietrze.
ania7563
Gdy synek miał problemy broszurkowe było podejrzenie alergii pokarmowej ale na szczęście to wykluczyliśmy przez badania.
zaradnamamuska
moja córeczka nie choruje narazie na alergie zobaczymy jak to będzie
aniusia8816
nie mamy tego problemu..
imponderabilia2
Starsza córka z wiekiem co raz bardziej wykazuje skłonności alergiczne obawiam się, że niestety odziedziczyła po mnie alergię na kurz i roztocza. Mieszkanie staram się utrzymywać w maksymalnej czystości ale wiadomo, że kurz tak na prawde znajduje się wszędzie...
mamula104
Niestety, ale u nas w domu wszyscy są alergikami.
ZosiaOliwia
Ja mam w planach zrobić córce testy.
monikasj
NASZ JEST JESZCZE ZA MAŁY NA TESTY ALERGOLOGICZNE, MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE NIE BĘDĄ POTRZEBNE
kuskus83
lepiej nie miec alergika bo to na pewno udreka
andzia16180
i wyszło ze synek nie jest alergikiem
wyimaginowana90
teraz akurat fajnie się wietrzy mieszkanie takim -5'C powietrzem - jest tak rześko i świeżo. Nawilżacz mamy upatrzony ale akurat na święta musimy zrealizować najpierw wydatki priorytetowe
babymommy
Nasz synek na szczescie nie jest alergikiem.
klio
Ja mam już jednego dorosłego alergika w domu. U córki nie stwierdzono alergii, ale wyposażona jestem w nawilżacz, nie zapominam również o częstym wietrzeniu pomieszczeń.
andzia16180
My robilismy w tym kierunku testy
joanna1410
Teraz to przydałoby sie jeszcze nawilżać powietrze od tych grzejników bo ciezko usnac jest dziecku jak suche jest powietrze.
wyimaginowana90
my przymierzamy się do zakupu nawilżacza powietrza takiego lepszego z jonizatorem ale nie żeby przeginać z kosztem
mamapogodzinach
ja wietrze na chwile pokoj jak palimy w domu ogien momentalnie jest świeze powietrze i szybciej sie nagrzewa pomieszczenie
joanna1410
Teraz to przydałoby sie jeszcze nawilżać powietrze od tych grzejników bo ciezko usnac jest dziecku jak suche jest powietrze.
ulala
teraz jak zima idzie to trzeba codziennie wietrzyc chociaz 5 minut ;)
oliwia1126
ja również wietrze mieszkanie codziennie. Otwieram wszystkie okna aby był przeciąg, zakręcam ogrzewanie i wychodzę na spacer.
basia1
Andzia a w jakim wieku robi liście testy alergiczne
andzia16180
U nas dziecko nie jest alergikiem robilismy testy
mamapogodzinach
u nas dziecko nie jest alergikiem ale tez tak robie nawet w zimie
basia1
przepraszam chodziło mi o to że mieszkanie wietrzymy codziennie
wyimaginowana90
basia1 co robicie z tym mieszkaniem? ha ha ha
basia1
Mieszka nie wierzymy codziennie
joanna1410
My nie mamy dywanów, żeby nie zbierać kurzy.
ulala
ja mam malego alergika
wyimaginowana90
w rodzinie też nie ma alergików
oliwia1126
chyba najczęstszą alergią jest właśnie na mleko krowie, by na szczęście nie mamy
basia1
u nas w rodzinie nie ma alergików
Sylwuskaaaxdd
Ja i moj partner mamy alergie ale jak narazie u synka nie wykryto jej...
mother229
u mnie także nie ma alergików
Mirka
U mnie na szczescie nie bylo malych alergikow
joanna1410
U nas tez alergia na mleko krowie.
Moniqell
u nas byla alergia na mleko krowie
wyimaginowana90
mam nadzieję że nasz syn nie będzie alergikiem choć dziś w czasie chemii w jedzeniu chyba ciężko będzie
babymommy
U nas nie ma ;)
klio
Alergik w domu..u mnie jest, sprawdzonym sposobem okazał się nawilżacz powietrza.
Bza8
jak bedzie to wtedy będziemy sie martwić
Arleta86
alergia w naszej rodzinie nie wystepuje
olaleksandra
u nas w rodzinie siostra z bratem to alergicy, ale mam nadzieję, że moje dziecię nie będzie
ewella
u nas w rodzinie nie ma alergi więc myślę że i synek nie będzie jej miał
justynawb
ja mam na pyłki ale dopiero od nastoletniego wieku, maz na orzechy, zobaczymy jak bedzie z dzieckiem
justynka_884
najgorsze to jak jest uczulone na jedzenie, czasem nie wiesz co dać aby nie zaszkodziło
martynka0893
też mam nadzieje , że mała nie będzie mieć ;) ale o czystość tak czy tak trzeba dbać czy jest dziecko czy go nie ma.
ziuziuta
Oby nie byla mala takajak mama i tata ;)
justynka_884
Arleta86 miejmy nadzieję, że też nie będzie miało :)
olaleksandra
mam nadzieję, że dzidzia nie będzie alergikiem
Arleta86
jeden moj synek nie ma alergii a drugi zobaczymy
gonia1989
My z mężem nie mamy alergii więc liczę, że małą też nie będzie miała. O czystość trzeba dbać oby tylko nie przesadnie bo dziecko nie będzie miało jak uodpornić się na alergeny.
Rudii84
Synek alergii nie ma. Mam nadzieję, że druga dzidzia też nie będzie alergikiem.
Bza8
podobno życie z alergikiem to kwestia lepszej organizacji przestrzeni
mama_82
Na szczęście nie mamy takiego problemu bo ani my ani mały nie mamy alergii.
justynka_884
Mam nadzieje, że i moje nie będzie miało alergii
Bza8
ja jestem uczulona na kurze, wiec wprawe już mam
27otsifem
u nas córa to mały alegrik niestety
joanna1410
Nasz synek ma skazę białkowa i to jest problem.
basia1
Dobrze że moja córeczka nie ma alergii
idrozd032
Ciezko chyba jest miec dziecko z alergia
monikak555
zależy też ba co jest dziecko uczulone bo nieraz jest ciężko odizolować je od alergenu
Katarynka88
syn niestety jest alergikiem, wiec wiem co to znaczy
gonia1989
Ani ja ani mąż nie mamy alergii więc mam nadzieję, że i mała nie będzie mieć.
Bza8
byleby córcia w spadku nie odziedziczyła ppo mnie alergii
wyimaginowana90
nasz na razie nie przejawia alergii więc trzymamy kciuki oby tak dalej
asiaa99896
Mój mały jest na prawie wszystko uczulony ale nie mamy sterylnego mieszkania, żeby uodpornił się trochę i powiem szczerze że to lepsze dla dziecka
dusia
z takim jest trudniej juz
szpakowskazofia
niestety przy alergii codziennie porzadku sa konieczne ale czegosie nie robi dla naszych skarbow
Lyna
ewe123, my z mężem też nie byliśmy. Mąż alergię na jeden lek dostał, gdy miał już prawie 30 na karku. W rodzinie alergii nie ma, a synek ma. Pokarmowe i wziewne. Chociaż mamy nadzieje, że z wiekiem mu jednak przejdzie.
ewella
nie zawsze jest to dziedziczne
ewe123
my z mężem nie mamy na nic, mam nadzieję że synek również nie będzie alergikiem
ewella
u nas tez alergi nie widac narazie
dusia
zobaczymy jak nasz dzidzius bedzie. mam nadzieje ze nas to ominie
GrZeSzNiCa
my również należymy do grona szczęściarzy :) jakichkolwiek alergii brak :)
czekladka24
mój Krystuś nie jest alergikiem
elabed
moj synek naszczescie nie ma alergii
Joanna234_on
na szczęście moje dziecko nie jest alergikiem
Olusia
Na szczęście moja córcia nie jest alergikiem.
zuzunieczka
Moje dzieci nie sa alergikami, choc w rodzinie alergików mam
basia1
w domu alergika trzeba uważać na zwierzęta
tester1907
to o wiele obowiązków więcej... cięzko tak
jagoda_bebnowska
Julka nie ma na nic alergii.
agrafka
Walka z kurzem to jak walka z wiatrakami. Dla mamy alergika to bardzo ciezka praca.
lulusia1234
ja mam nadzieje ze z wiekiem alergia nie przyjdzie
MAAAMA
Mam nadzieję, że moje maluszki nie będa miały alergii.
ewelina19156
Moja na razie nie ma alergii ale i tak dużo wietrzę i wiadomo sprzątam z kurzu
paris1990
zależy na co dziecko ma alergie...ale warto czesto wietrzyć i zachowywać staranna czystosc
imponderabilia2
terenia coś o tym wiem, wycieram codziennie ze względu, że jestem uczulona na kurz i roztocza a po chwili i tak znowu pojawia się na telewizorze dekoderze i innych urządzeniach elektronicznych :(
terenia
kurz jest chyba najgorszy, bo cieżko go okiełznać czasem.
SabinaMonika
Testy wszystko wykazują.
terenia
oj z ta alergia jest róznie, za nim rozpoznają, czasem trzeba się namęczyć.
imponderabilia2
Pamiętajmy, że często alergie ciężko jest rozpoznać. U mnie została ona rozpoznana dopiero jak miałam 22 lata więc trochę czasu upłynęło zanim postawiono mi konkretną diagnozę...
jowitka76pdm
często alergia jest dziedziczna ale nie koniecznie u mnie nie ma alergików w rodzinie
asienka250492
Jestem alergikiem,więc moje dziecko również może nim być,mam nadzieję że jednak nie będzie....
Bza8
podobnie jak koleżanka sama jestem alergikiem: nie mam w domu dywanów, zaś firanki/roletki, zaslony, pościel i inne zmieniam bardzo często, znam ten problem
imponderabilia2
Ja jestem alergiczką ale moje dziecko puki co nie daje oznak alergii natomiast czasami alergia pojawia się w późniejszym wieku więc zobaczymy co przyniosa kolejne lata. W domu codziennie wycieram kurze, bardzo dbam o czystość ponieważ głownie mam uczulenie na kurz i roztocza. Bardzo często też zmieniam pościel naszą i córki.
mamaAnia
jak matka ma alergie to jest duże prawdopodobieństwo że dziecko też będzie miało
Bza8
niestety sama od niedawna mam alergie więc obawiam się o maluszka :(
Simona95
ważne by alergikowi podawać odpowiednie lekarstwa aby jakoś zapobiec rozwojowi alergii
babe22
strasznie uciazliwe to musi byc
goka4
Dbanie o dom to podstawa. Zawsze mamy czysto i schludnie. Jedyne co to boję się alergii na psa bo mamy taką czarną istotkę w domu której nigdy nie wydamy i musi się jakoś to ułożyć jak dojdzie najważniejsza osoba w domu.
MAAAMA
Wydaje mi się, ze przy dzieciach alergicznych czy nie tak samo trzeba dbać o dom.
Lyna
O każde trzeba dbać, podobne zasady dobrze też do nie-alergików stosować.
bobo
oj trzeba dużo sie poświęcac... i daac o takie dziecko
lulusia1234
dobrze ze synek po mnie nie jest alergikiem
Natanetq
u nas jest kot i myślę że pomaga córce uodpornić się na sierść
Lyna
U nas alergia jest, a aż tak sterylnie nie jest, bo mąż nie chce by trak było....On też uważa, że za sterylnie nie może mieć, i moje alergie s tym spowodowane. Maskotki w pokoju synka, chociaż kilka musi być (...ale połowę i tak usunęłam).
Simona95
moja córka nie miała żadnej alergi a drugie maleństwo zobaczymy mam nadzieje że też nie będzie miało
oliwia1126
Dokładnie, coraz częściej się mówi o alergii dzieci wychowanych w takich sterylnych warunkach.
ewe123
często jest tak że alergia nasila się z wiekiem, bo rodzice chuchają, dmuchają i dziecko na nic się nie uodparnia i jest coraz gorzej
mil257
wolałabym mieć maluszka bez alergii, ale zobaczymy.
sylwiaaa
nie zawsze alergia jest od poczatku z dzieckiem... czasem przychodzi po czasie
lulusia1234
wiem jak to jest bo jako dziecko bylam alergiczka
Monika68
Synuś nie ma alergii, ale współczuje innym mamą.
ewella
u nas nie ma alergi na szczescie
groszkowa
alergia może się ujawnić w różnym wieku, np. łzawieniem oczu, katarem siennym itd. nawet u dorosłych ludzi
beti2270
Pierwszy synek miał alergie pokarmową, ale teraz jest już ok, a drugi nie ma żadnej alergii
landens
warto obserwowac dziecko zwlaszcza przy rozszerzaniu diety
olam12
my tez mamy spokoj od alergi:)
isia
jedynie mąż ma latem alergię na kurz ze zboża itp
nosia89
u nas nie ma alergika
nata
Z alergią jest ciężko także nikomu nie życzę takich problemów.
sylwiajulia
Też mam w rodzinie dziewczynkę która ma alergię. Leki ciągle, dieta odpowiednia.
lulusia1234
moj chrzesniak jest alergikiem i ciężko jest
ewe123
właśnie, kiedyś nie było takiego wysypu alergii jak obecnie, myślę że to kwestia czasów, coraz bardziej zanieczyszczone środowisko, wszędzie chemia...
izunia_2225
My do tej pory mieliśmy tylko alergie na mleko
dusia
Prawdopodobieństwo jest zawsze.. Oj te alergie coraz wiecej dzieci ma alerge
sylwiajulia
na razie nic nie zauwazylam ale boje się troszkę bo ja sama mam alergie na niektóre rzeczy
ewe123
u nas w rodzinie nie ma, więc mam nadzieję, że i malca to ominie
edyta25
Jak narazie nie zaobserwowałam żadnych objawów
oliwia1126
Mam nadzieję, że moje maleństwo to ominie.
pola92
Mam alergie na wszelkiego rodzaju pyłki, trawy, kurz, sierść. Bardzo męczące są te alergie w szczególności w lato.. Oby maleństwa nie dopadły..
nensi1994
U nas alergia na każdym kroku w mojej rodzinie
goka4
Bardzo boję się alergii. Ja mam częste problemy skórne i przypadłości zatok - myślę że Maleństwo to ominie.
edyta25
Moje dziecko na szczęście nie jest alergikiem
dusia
U nas w domu nie ma nikt alergii
sylwiajulia
Ja się cieszę, że córka nie jest alergikiem.
angela
gdy jest alergik w domu to na pewno nieco trzeba zmienić pewne przyzwyczajenia pod niego.
mama3004
ja sie zastanawiam czy moj maly bedzie alergikiem, niestety sa podejrzenie
beni
z alergikiem to trzeba uwazać na alergeny by je jak najlepiej izolować od dziecka i wszystko powinno być dobrze
monika86
chrześniak miał lekką skaże białkową
anka8661
Ja miałam skazę białkową będąc dzieckiem.
emik84
u nas wystąpiła alergia mieliśmy skaze białkową przez pewien czas było ciężko
kamaa18
na szczęście nikt w rodzinie alergii nie ma
beni
z alergikiem jest ciężko, ale ważne jak dokładnie jest sprecyzowana alergia
paula_83
my jesteśmy z mężem alergikami ale tylko przez miesiąc w roku więc nie jest źle
emik84
u nas na szczęście nikogo alergia nie dopadła i niech tak będzie
mama3004
u nas nie ma nikt. a mały zapowiada sie ze bedzie alergikiem:/ ale moze i nie
anka8661
Alergia jest coraz częstsza zarówno u dzieci jak i u dorosłych, winna- chemia w pożywieniu.
patrycja92
U nas w zasadzie też nie. Jedynie mąż ma alergię na papugi faliste
margotmargot
U nas nie ma alergikow
basia1
dzieci często teraz mają alergię
monika86
oboje z mężem nie jesteśmy alergikami więc może i maluszek nie będzie
kamaa18
u nas nikt nie ma alergii
justyna612
my nie jesteśmy alergikami i mam nadzieję że dzidziuś tez nie będzie
tataMichalka
tylko ja mam lekką alergię na kurz a reszta nie jest alergikami
asia_szymon
ani mąż ani ja ani synek nie mamy nma szczęście
anka8661
Ale to tak tylko u nas podobno wygląda.
kapselek4
mnie przeraża czasem nasza służba zdrowia najlepiej nie chorować
emik84
u nas w kraju nie opłaca sie chorować badzo długo czeka sie na jakiekolwiek zabiegi
basia1
szkoda że są takie kolejki do specjalistów
Ula888
takie mamy czasy ze kolejki sa nieziemskie
ewatar6769
gdyby mojemu dziecku coś sie dzieało a nie mogłabym dostać sie państwowo to równiez bym poszła prywatnie.
benasy
ja jak widze ze z małą sie cos dzieje a do specjalisty długa meczarnia oczekiwania wole dac te 200 zł i pójść prywatnie
paris1990
dziecko sie meczy.... a po co! ? tez bym poszla prywatnie.... czasami lepiek leczyc i zapobiegac, niz doprowadzic do astmy
mamaAnia
lepiej z tym nie czekać bo dziecko się męczy
benasy
u szfagierki jest alergik ale nie wiadomo na co bo jej jeszcze nie przebadali. Bo leakrz odwleka to. JA w takiej sytuacjialbo bym poszła prywatnie ( ich stac ) albo zmieniłą lekarza da dziecka
Plomyczek
u nas na szczęście bez alergii
Ula888
u nas dzieci nie maja ja natomiast mam
kamilos
my nie mamy alergii i dziecko też nie ma
emenems
u nas ani ja ani mąż nie mamy alergii, oby dziecko też to ominęło
anusia_100
ja ma alergie na roztocza, mam nadzieje , że córeczka nie będzie miała
benasy
u nas mój brat jest alerikiem
nosia89
na szczescie synek nie jest alergikiem
paris1990
sama jestem alergiczką i wiem jakie to uciążliwe, ale da się z tym żyć:) warto często wietrzyć pomieszczenia;p i sprzatac regularnie;) latem raczej nie obejdzie się bez leków:(
lena25
u nas nie ma alergii
isia
nikt w naszej rodzinie nie jest alergikiem
benasy
u nas alergika nie ma i całe szczescie. szczególnie ze mamy papugi
Sikorka
alergia jest paskudna mimo brania leków, wiem, bo jestem alergiczką
jowitka76pdm
alergie na szczęście można lekami łagodzić
Klaudiaa
Synek ma AZS ale w najmniejszym stopniu jaki jest mozliwy jeśli sie uważa nie jest tak źle
mama92
u nas na coś chyba jest.. tylko jeszcze nie odkryłam na co..
jowitka76pdm
u nas alergia nie występuje ale u znajomej widziałam jakie to uciążliwe jej synek miał alergię na roztocza musiała usunąć wszystko na czym może gromadzić się kurz
michelle1990
dokaldnie nigdy nic nie wiadomo alergii mozna dostac w kazdym wielku wiec nigdy nie mozemy byc do koca pewni co bedzie za chwile
teresa211186
nie mamy alergii, ale zdajemy sobie sprawę ze może pojawić się w każdej chwili
andziaW
jak jest alergia na kurz trzeba pozbyć się dywanów
basik
na szczęście nie mamy alergii
zebra1
my na razie ne mamy z tym problemów, a poza tym nie wyobrażam sobie domu bez dywanu na którym moje dziecko się bawi
kapselek4
ja staram się nie używać w domu rzeczy które mogą wywołać alergię np. dywany, duża ilość maskotek na których gromadzi się kurz
beni
z alergią jest tak że teraz jej nie ma a za chwile juz sie pojawi
teresa211186
u nas na szczęście nie ma
Rudii84
Oby się alergia nie przyplątała
nikodem1986
U nas tez jak na razie spokój z alergią
basia1
nie można używać za dożo detergentów czasem wystarczy sama woda
beni
na razie nie mamy alergii
michelle1990
my tez nie mamy alergii
basia1
maskotki jest dobrze wsadzić na trochę do zamrażalki wtedy giną zarazki
Tasia
Testy alergiczne są refundowane chyba od 3 r.ż
basia1
przy alergiku trzeba uważać na kurz i sierść zwierząt
lena25
My nie mamy alergika
EwelinaDzwonek
Ja również miałam robione te testy. Ale alergia ustąpiła mi z wiekiem.
MILImamaEMILI
koleżanka ostatnio prywatnie robiła testy alergiczne synkowi miał coś 20 nakłuć i płaciła w granicach 120 zł
radi
Ja po 20 roku życia robiłam testy i za nie nie placiłam.
Sikorka
Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak chodziłam do alergologa to do 18 roku życia wizyty i testy były na nfz
MILImamaEMILI
ja planuje zrobić testy,nie są aż takie bardzo drogie a przynajmniej bedzie pewność..dzieki temu bedziemy wiedzieli czy mozna dzieciom futrzaka np chomika kupić:)
lena25
nasz nie ma alergii
EwelinaDzwonek
Bardzo dużo bakterii gromadzi się w dywanach.
MadziaM
u nas syn ma alergie na pyłki kwiatów i w domu na szczęście nic mu nie zagraża
margotmargot
Sprzatam tak czesto jak sie tylko da
sylwiajulia
Ja codziennie wycieram kurze, gdyż sama jestem alergikiem.
marysiaz
ja mam alergiczkę w domu nie dosc ze nie moze mleka to i wielu produktów spożywczych
beni
to wszystko zależy na co mamy uczulone dziecko bo alergi jest teraz całe mnóstwo
emik84
kurz zawsze kryje sie w zakamarkach trudno dostępnych a jest ich sporo
mamaAnia
na pluszakach zbiera się dużo kurzu, ja nie miałam również baldachimu do łóżeczka bo tam też się zbiera cały kurz
denna151
wtedy najlepiej ograniczyc zabawki do minimum bo to zbieracze kurzu
basia1
przy alergii trzeba szczególnie dbać o czystość pluszowych zabawek
Kajeczka1985
u nas też na szczęście nikt nie ma alergii ale tez nie wiadomo, kiedy się pojawi, bo może pojawić się zawsze
malnad242
u nas też jest z tym spokój
emik84
u nas także nikt nie ma alergii,kuzynka miała ale po 3 latach sama zanikła
mamaAnia
u nas dzieci nie mają alergii
beni
mam nadzieję że i nas alergia ominie
nikodem1986
u nas również synek dotąd nie ma na nic alergii
nosia89
U nas bez alergii
emik84
u nas w rodzinie póki co nie było alergików i niech tak zostanie po co dodatkowe zmartwienie
elzbieta
my z alergią jakiś czas się borykaliśmy. Obecnie jednak jak narazie jest spokój.
denna151
ja nie mam naszczescie alergika
mamaAnia
na szczęście cała trójka bez alergii
malnad242
u nas obyło się bez alergii
elzbieta
Oj my ze skazą również bardzo długo walczyliśmy.
Kajeczka1985
u nas tez jedyna alergia byla skaza bialkowa
emik84
u nas jedyna alergią u dzieci była póki co skaza białkowa całe szczęscie że nas już to omineło
basia1
nasza też nie ma
nosia89
U nas bez alergii poki co
nikodem1986
U nas na razie bez alergii
jowitka76pdm
przy alergii nie ma co wpadać w przesadę przecież i tak od wielu rzeczy się nie uchroni
sylwiajulia
ja jestem alergikiem
denna151
corcia nie ma już na nic alergi ale za to ja dostałam na płyn do kompieli od córki
mamaAnia
u nas na szczęście dzieci nie mają alergii tylko mąż ciągle kicha
elzbieta
Podejrzewam że alergie tak szybko nie mijaja. One zazwyczaj mają lżejsze objawy lub z jednego alergenu zanikają i przechodzą na inny,
ElaJB
u nas bylo azs ale minelo i mam nadzieje ze bezpowrotnie
radi
U mnie niestety są sami alergicy. Mam tylko nadzieje ze dziecko jej nie przejmie ale to raczej male szanse.
patrycja92
U mnie w rodzinie nie ma alergików i sama nim nie jestem ;) Mam też nadzieję ,że moje maleństwo też nim nie będzie ;)
ajisija
My na razie nie mamy alergika. Oby się to nie zmieniło
MILImamaEMILI
no żal maluchów i leki słabsze muszą być i umęcza sie te małe bidunie:(
margotmargot
katar jest uciążliwy dla dorosłego a co dopiero dla takiego malucha
denna151
to tez zależy jaka alergi i na co
anka8661
Alergia jest dość uciążliwa szczególnie tą objawiająca się katarem.
elzbieta
mając alergika w domu wtedy wiele rzeczy robimy pod niego.
molimoli
mając alergika w domu trzeba bardziej dbać o higienę
Kajeczka1985
my tez mielismy skaze bialkowa i wtedy pilismy specjalne mleczko, ktore pomoglo
margotmargot
molimoli - wszystko co dobre i lepsze niestety o wiele więcej kosztuje
denna151
moja miała podejrzenie skazy bialkowej i przez tydien miałysmy obydwie diete bo wtedy corcia była głowni na moim mleku, koszmar
molimoli
każde udogodnienie słono kosztuje, specjalne odkurzacze tym bardziej
Kajeczka1985
my mielismy tylko skaze bialkowa ktora juz jest za nami
denna151
słyszalam tez o tych odkurzaczach. maja "piekną" cene
elzbieta
agus29sc to co to jest za odkurzacz?
isama
agus taki odkurzacz to fajna sprawa, jeszcze żeby sam sprzątał byłoby super ;)
LiliankaN13
alergia na rumianek prawdopodobnie a tak to jest ok
denna151
ja nie jestem alergikiem ale moja siostra tak i córka jak narazie jest uczulona na pierwsze słońce, mam nadzieje ze na tym zostanie
Kajeczka1985
my na całe szczescie tez nie jestesmy alrgikami
anka8661
agus29sc taki odkurzacz to fajna sprawa. Ja nie zdecydowałam się na zakup ale od jakiegoś czasu myślę o czymś podobnym.
emik84
u nas nikt akurat nie jest alergikiem
margotmargot
mam nadzieje że nie będzie alergikiem
agus29sc
my z mężem alergikami nie jesteśmy, ale gdy byłam w ciąży zaopatzryliśmy się w pewien model odkurzacz, który oczyszcza powietrze w mieszkaniu, dodatkowo można robić za jego pomocą inhalację, jonizować powietrze. Poza tym zdecydowanie dokładniej usuwa kurz i brud z dywanów. Troszkę kosztował, ale nie żałuję
nikodem1986
mam nadzieję,że mój synek nie będzie alergikiem po tacie
isama
moja starsza córka ma alergie na grzyby, pleśnie i teraz jej trawy doszły, oby druga córka nie miała
LiliankaN13
a u nas jets na mleko... dzis taka wysypke dostała ze szybko do lekarza pobiegłam
denna151
oprócz tej jednej alergi niema żadnej mam nadzieje ze sie żadna z wiekiem nie pojawi
mamaAnia
U nas nie ma alergii
denna151
corcia odziedziczyla alergie po swoim dziadku na słońce
anka8661
U mnie zarówno ja jak i mąż mamy alergie. Starsza córka odziedziczyła alergie po nas i podejrzewam, że syn też odziedziczy.
andziaW
u mnie w domu nie ma alergii, z a to u męża rodzeństwo jest uczulone na duuużo rzeczy i od maleńkości coś na to łykają i meczą się z katarem. Oby synek poszedł w moje ślady
Ula888
u nas oprócz mnie nie ma nikt
benasy
u nas jak na razie tez nie ma alergi
teresa211186
Całe szczęście że nasza też nie ma
patrycja1908
u nas w rodzinie nie ma alergii, może dziecko też nie będzie mieć
MILImamaEMILI
u nas kicha ale z kurzu:) jak gdzieś jest nadmiar,w domu kicha tylko jak pieprz powącha:)
basia1
nasza na szczęście nie ma alergi
angela
W większości są od 3r.ż. jednak na prawde w sporadycznych przypadkach potrafią zrobić nieraz wyjątek.
benasy
u nas niestety włąśnie tez sa od 3 roku zycia
aagnieszkaa1
to późno jak od 3 r.ż
Aleksa
alergolodzy raczej nie chcą robić wcześniej testów tylko każą obserwować bo często nie wychodzą prawidłowe
elzbieta
gdy dziecko ma alergie przed rokiem życia robią również testy jednak o nie jest postarać sie bardzo cieżko
molimoli
u wielu dzieci alergia objawia się już przed 3 rokiem życia
denna151
od 3 roku można zrobic testy
klamerka123
ale nawet jak chce sie zrobic testy alergiczne dla malego dziecka to tez nie sa one wiarygone za bardzo chyba trzeba poczekac do jakiegos wieku
denna151
ale i tak jest trudno nawet jak maluh skonzy 3 latka , bo sie kreci i nie daje ukluc
monikak555
tak testy po skończeniu 3 lat ale są bardzo nieprzyjemne dla dzieci a jak jest uczulone na coś to dodatkowo jeszcze swędzą a chwile trzeba siedzieć a tymi alergenami
Mama_Tymka1
U nas jeszcze nie ma problemu z alergia
molimoli
mi się wydaje, że dopiero po 3 roku
aagnieszkaa1
kiedy można zrobić pierwsze badanie na alergie??
Aleksa
ja staram się nie przesadzać, ale przy raczkującym dziecku to w zależności od pogody trzeba odkurzyć codziennie lub co drugi dzień
molimoli
z higieną nie można za bardzo przesadzać, we wszystkim należy zachować umiar
denna151
niekiedy alergie są spowodowane zbyt duża sterylizacja otoczenia
monikak555
moja siostrzenica ma straszną alergię codziennie bierze syropek a teraz na kontroli okazało się że na jeszcze więcej rzeczy jest uczulona
molimoli
coraz częściej dzieci mają alergie
Aleksa
my mamy mop parowy, to fajna sprawa bo nie stosuje się też detergentów
Moniqell
pewnie mała ma alergie oddechową najlepiej do specjalisty się zgłosić
aagnieszkaa1
Mop parowy zabija roztocza.
denna151
moja naszczescie nie ma alergi na nic z jedzenia,
elzbieta
MILImamaEMILI czyli masz na pewno początki alergii.
Kajeczka1985
u mnie na całe szczeście nie ma problemów alergicznych
MILImamaEMILI
moja kicha z kurzu,a tak to ma wysypke chyba na serki dan.. :(
Mama_Tymka1
Karmie i dokarmiam już zupkami/kaska, marchewka, brokuł, cukinia/ i jak na razie nie mamy problemów
Aleksa
ja akurat z tym nie mam problemu jeśli chodzi o mleko, ale na różne inne pokarmy synek dostaje uczulenia
elzbieta
dla mnie jedno czy drugie to podobne i w jednym i w drugim przypadku powinno sie danej rzeczy unikać.
agus29sc
denna151: ja wyczytałam że to alergia, więc już sama nie wiem...idzie zgłupieć od tych róznych informacji
Moniqell
skaza bialkowa to alergia na bialko mleka krowiego nie tolerancja moze byc laktozy tak nawet córka ma napisane w zaswiadczeniu: Alergia na bialko mleka krowiego
denna151
ale skaza bialkowa nie jest alergia tylko nietolerancją organizmu, to 2 inne rzeczy
Moniqell
zgadza sie, wczesniej sa zaklamane moja córcia ma silna skaze bialkowa a z testow nei wychodzi
LiliankaN13
ja ogolnie słyszałam że dopiero mozna zrobić dziecku takie testy jak skończy 3 lata
Aleksa
mój alergolog tak samo uważa, że z testami najlepiej zaczekać aż dziecko podrośnie, a narazie zostaje nam obserwacja
Kajeczka1985
tylko te testy są wiarygodne dopiero po ukończeniu przez dziecko 3 roku życia
denna151
najlepiej zrobić testy
elzbieta
gdy mamy alergie to ważne abyśmy byli pod stałą kontrolą lekarza,.
denna151
u nas jest dużo alergików, naszczescie nakurz nie ma nikogo ale na koszona trawe już tak, córka ma jak na razie na słońce
LiliankaN13
jak najdalej od alergii
elzbieta
jeśli chodzi o alergię, to nigdy nie wiedomo kiedy nas ona dopadnie, jednak wiadomo, że jest to bardzo uciążliwa przypadłość
coline
jak narazie u syna nie ma zadnej alergi ma 6 miesiecy ale kto wie co moze wyjsc z czasem
monikak555
a u mnie to ja i mąż mamy dość poważne alergię więc boję si żeby dziecko po nas tego nie miało
Kajeczka1985
mój syn na szczeście nie ma jak na razie rzadnych uczuleń na kurz czy roztocza
Mama_Tymka1
My tez nie jesteśmy i jak na razie nasz syn na nic nie ma alergii
aagnieszkaa1
My nie jesteśmy alergikami i oby nasz Sebi też nie był ;)
anusia_100
moja Maja narazie nie ma alergi na nic
LiliankaN13
ja na szczęście nie mam alergii ale mój partner już tak
sylwialodyga
ja jestem alergikiem, i w domu muszę miec czysto i nie za ciepło, bo zle to na mnie działa.
kruszyna23
dokladnie nawet nie u alergikow, taki kurz strasznie utrusnia oddychanie niestety trzeba wycierac czesto i myc codziennie podlogi
anagarada
warto jednak przyłożyć sie do ścierania kurzu systematycznie bo utrudniają oddcyhanie u maluszków.
ewelkla
na szczęście u nas nie ma alergików
mama92
no u nas tez nie ma problemow z alergia
Daria1901
My na szczęście nie jesteśmy alergikami i mam nadzieję że dziecko też nie będzie.
angela
U nas w domu na szczeście tylko ja jestem alergikiem. mam nadzieje że crka tego nie odziedziczy.
anagarada
My na szczęście wszyscy bez alergii
Ula888
niestety jestem alergikiem i to właśnie na kurz jestem uczulona
isama
najbardziej dokuczliwa i uciążliwa alergia w domu to alergia na kurz
mama92
mam nadzieję że moje alergikiem nie będzie
Ula888
ja nie oglądam akurat tego
Senada
ja też zawsze pluszaki piorę, o zamrażaniu już kiedyś słyszałam, choć sama nigdy tego nie stosowałam
mamaLaury
ja perfekcyjna panią domu zawsze oglądam :)
gosiakb
moze kiedys powie co robic z tymi duzymi :) a co do zamrazania to jeszcze tego nie probowalam
Daria1901
czyli trzeba zacząć oglądać perfekcyjną panią domu:):)
kruszyna23
Moj ulubiony program :p ja tez mam takiego duzego i nie wiem jak go wyprac://
isama
nie zamrażałam pluszaków, wszystkie pluszaki co jakiś czas piorę w pralce, wychodzą z niej jak nowe:) problem z tymi dużymi, niestety jednego wielkiego misia musiałam wyrzucić
Senada
perfekcyjna pani domu o tych zamrażarkach mówiła :) wszystko fajnie jeżeli pluszak nie jest duży ;)
Daria1901
ja nie słyszałam o zamrażaniu ale dobrze wiedzieć
anka8661
coline prać trzeba, a wkładanie do zamrażarki pomaga pozbyć się kurzu i bakteri. Raz w tygodniu będzie wsam raz.
radi
A ja o tej metodzie pierwszy raz słyszę. Dobrze jest jednak o czymś takim wiedzieć.
coline
Jak w zamrazalce ? Po praniu czy ogolnie od czasu do czasu tam wsadzic ?
Sikorka
O tym wymrażaniu pluszaków też słyszałam w perfekcyjnej pani domu
MM81
Jeżeli chodzi o pluszaki, to można je trzymać również w zamrażalniku. Wtedy roztocza się nie namnażają.
a169
my niemy alergii ale w domu tez nie mamy dywanów ani firanek więc roztocza nie maja się gdzie zbierać
radi
Ja na szczescie nie mam alergii i mam nadzieje zze dziecko również jej nie będzie miało.
edyta17072
u nas obeszło się na razie bez alergii
Kajeczka1985
mój synek też miał przez jakieś pół roku skazę białkową, na szczęście minęła i mam nadzieję, że nie powróci
Daria1901
Ja z męzem zadnej alergii nie mamy więc mam nadzieje ze nasze dziecko też nie będzie miało. Ale dopiero sie okaże.
INIA
Moja siostra to miała, ja najpewniej też ( w tamtych latach nie znano tego pojęcia, tyle że objawy sa takie same)
Sikorka
Ja jak byłam mała też miałam skazę, wyrosłam, a w wieku 25 lat powróciła :-(
Izas
Moja mała miała skazę białkową, bardzo tzreba było uważać z jedzeniem, całe szczęście wyrosła ztego.
a169
niestety alergia dopada z Nienacka i nie da się przednią uciec po prostu trzeba z niż walczyć
sonia
można mieć alergię wrodzoną albo nabytą
elzbieta
Alergie można dostac w każdym wieku.
martusia351
Alergie pojawiają się po karmieniu jrdzeniem ze słoika typu gerber itd bardzo w tym chemii
isama
mojej koleżanki mama dostała alergii na pyłki mając 50 lat, niestety jak widać nie wiadomo czy nas to nie ominie
Moniqell
ja jak bylam mala mialam alergie na pylki, pozniej 10 lat byl spokoj a teraz mi chyba wraca
benasy
u nas brat był alergikiem wiec wiekszosc siedział w domu bo na jakis drzewo miał uczulenie
dariolka195
Isama tez o tym słyszałam chyba ten sam program oglądałyśmy:) No i wydaje mi się że miała racje
Ula888
ja miałam wczesniej gotowe
isama
ostatnio właśnie też słyszałam w tv jak położna mówiła, że przygotowując wyprawkę dla malucha dobrze jest uprać i schować wszystko do szafy nawet dwa m-ce przed porodem, żeby ubranka "przeszły" naszymi bakteriami domowymi i żeby maluch nie dostawał sterylnych ciuszków
sonia
Dziecko musi się hartować i mieć styczność z jakąkolwiek chemią, bo możemy wychować sobie alergika
martusia351
chyba to nastawienie na eko nie do konca jest dobre bo potem dziecko jest nieprzyzwyczajone do obecnosci chemii
elzbieta
w dzisiejszych czasach niestety większość rzeczy ma mniej lub wiecej chemii która źle wpływa na nasze organizmy.
Daria1901
Ekologiczne jedzenie napewno jest zdrowsze ale w 100 % nie jest czyste od chemii bo przecież żyjemy w takich czasach że nawet deszcz nie jest czysty
Senada
nawet jak jest niby eko czy bio to i tak nie mamy 100% pewności że właśnie takie jest
olciaa
te wszystkie warzywa są psikane a ekologiczne znowu sa drogie i nawet jak mamy swój ogródek to nie koniecznie warzywka będą "czyste' poniewaz w ziemi jest dużo metali cięzkich i przchodzą np do marchwki wiec o uczulenie nie trudno
martusia351
ja na razie nie zaobserwowalam zadnej
anka8661
elzbieta wysypka często nawraca a dziecko robi i je to samo podczas dni bez wysypki i z wysypką. Jedyne co udało mi się zaobserwować to uczulenie na nawozy które używa się do chodowli warzyw i owoców. Np. marchewka ugotowana w domu go uczuliła, a z słoiczka dla dzieci już nie. Podobno ma z tego wyrosnąć, ale to się dopiero okarze.
isama
najgorsze, że praktycznie cały rok trzeba podawać leki na alergię, tak jest u mojej córki
elzbieta
Niestety każda alergia jest bardzo uciążliwa/
isama
moja ma uczulenie na grzyby i pleśnie, a od zeszłego roku doszły jeszcze do tego trawy
a_100krotka
Ja mam alergię a córka narazie nie zaobserwowałam. Pokarmowej nie ma narazie na nic.
benasy
podobno duzo daje jak ma sie od urodzenia dziecka jakie szwierze wtedy mniej bedzie miec allergi
burek1234
większość dzieci ma alergie jak jest małych dlatego dobrze jest zrobić testy alergologiczne
elzbieta
anka8661 to musiasz poobserwować w jakim przypadku ta wysypka mu sie pojawia.
anka8661
U mnie synek ma chyba alergie skórną. Ciągle wraca mu wysypka na twarzy i rączkach.
angela
Ja kremu dexeryl nie stosowałam tak więc nie moge jego porównać do tego co używałyśmy.
MamaMo
Ja tylko mama nadzieję, że córcia na siersc psa nie bedzie uczulona, ale moze w zyciu płodowym juz sie przyzwyczaiła do jego obecnosci:)
ElaJB
ostatnio zmieniałam pieluchy na spróbowanie i pojawily sie krostki, wyglądają jak potówki wiec nie wiem czy to alergia
lilly82
marzena, kup krem dexeryl w aptece. Nam bardzo pomaga i jest tani
marzena_161
mój tez ma skaze białkowa . ma taka ogromna plame na buzi i nic nie pomoga aby znikneła
angela
No alergia jest bardziej uciążliwa niż potówki.
sylvvia2
osttanio myslalam, ze moja corcia ma alergie na cos co zjadlam ... ale okazalo sie na szczescie, ze to potowki, a jak sie z potowkami na czole uporalysmy to znowu na policzkach pojawil sie tradzik niemowlecy :/ ale wole to od alergii :)
moja30
moj ma 2,5 i na szczescie na rzie nie zauwazylam zeby mial na cos alergie
gosia6913
ja jestem alergiczka ale mam nadzieje ze mala bedzie zdrowa;)
coline
moj ma skaze bialkowa
marzena_161
mmam nadzieje że mój synek nie będze miał alergii ...
aga01
mam nadzieje że mały nie będzie alergikiem
coline
wczesniej pisalam o serze i mleku a teraz moj syn ma wysypke na buzi, jutro po wizycie u lekarza okaze sie z jakiego powodu
benasy
u nas allergi nikt nie ma ale mój brat miała na pyłki i bylo to straszne
martita246
ja wiem tylko ze nie powinno sie jesc serow tzw podpuszczkowych czyli z surowego mleka hehe troszke znam sie w tym temacie bo moja mama w mleczarni pracuje :)
coline
pytam bo ostatnio obilo mi sie ze dziecko moze dostac uczulenia od zoltego sera
anka8661
z tego co wiem można jeść ser żółty podczas karmienia piersią
martita246
chyba tyczy sie to tylko plesniowych tzn moze wyjasnie o co chodzi z tymi serami i mlekiem jesli mleko nie jest podane temperaturze mniej niz 100 stponi nie powinno sie go pic ze wzgledu na to iz dziecko pozniej moze miec problemy ze skaza bialkowa a jesli jest przegotowane tak jak UHT nic dziecku nie grozi :) wiec tyczy sie to sera plesniowego gdyz jest robiony z surowego mleka :) co do zoltego sera nie ma chyba przeciwwskazan heh z reszta jak wszystko z umiarem trzeba :)
coline
mozna jesc żółty ser karmiąc dziecko ?
angela
moż e to być alergia na jedzenie a może byc na proszek.
Mikos
nasz syn na szyi i pleckach/ramionach dostaje wysypki, dokładnie nie udało nam się ocenić od czego to ale na pewno alergia na jakieś jedzenie, powoli sprawdzamy różne produkty
monika1985
Dokładnie teraz bardzo trudno zdiagnozować alergie
ElaJB
dostala krem V ...z cynkiem i fajnie działa.
coline
Raczej tak wydaję mi się że jest to alergiczne zapalenie skóry.
ElaJB
moja ma skóre atopową ale nie wiem czy to pod aergię podpiąc
Kajeczka1985
przez pierwsze 3 lata ciezko zdiagnozowac trafnie alergie u dziecka
edyta17072
martita tylko że ona już w szpitalu po urodzeniu dostała na policzkach takich czerwonych krosteczek i czort wie co to było najważniejsze że znikło
a169
czasami jeczły czas i ten jeden raz uczuli
martita246
edyta nieraz wystarczy ze dzecko zje cos innego i zaraz cos wyskoczy
kaja1991
na szczęscie obeszło się bez alergi. odpukać by teraz się nie pojawiłą
edyta17072
u nas mała miała strasznie zaczerwienione policzki i podejrzewali AZS albo jakąś alergię ale dostała maść i po 2 miesiącach stosowania jak ręką odjął ale nie wiadomo co to było
megc
alergia to choroba cywilizacyjna i coraz mniej jest ludzi którzy na nią nie chorują
emik84
moja od czasu do czasu ma lekkie wysypki więc chyba czeka nas wizyta u alergologa
destiny89
Moja równiez na nic nie uczulona jak dotychczas. Ja jestem na kurz, ale to chyba prawie wszyscy sa;)
olciaa
na szczęście nie zauważyłam żeby był na cokolwiek uczulony
groszkowamama
co raz więcej alergików teraz,,,chyba takie czasy.
martaro
dokładnie.,,. w domu alergikow nie ma wiec mysle, ze powinno byc dobrze
sonia
Alergia może przyjść z wiekiem, to nie jest powiedziane że jak dziecko teraz nie ma to później nie będzie miało
kruszyna23
U nas też jest dzięki bogu spokój ale teraz alergia robi się chorobą cywilizacyjną więc kto wie co nas spotka za jakiś czas
Izas
My do 4 lat niestety, ale teraz jest już o.k.
angela
Jak narazie moja córka nie ma na nic alergii. Na szczęsie tego paskudztwa po mnie nie przejela.
marysiaz
u nas nie wiem jak z alergia na kurz, sierść ale na mleko ma uczulenie i dlugo nie bedzie mogla pic zwyklego mleka tylko specjalne
megc
albo zaopatrzyć się w urządzenie do oczyszczania powitrza
molimoli
trzeba często wietrzyć pomieszczenie w którym alergik przebywa
angela
Mikos coś takiego o czym piszesz chyba spotyka sie w zawilgoconych pomieszczeniach. Gdy pomieszczenie nie ma wilgoci i ma normalne centralne które powoduje suche powietrze to takie pranie powoduje że powietrze w pomieszczeniu jest fajniejsze.
edyta17072
ja suszę pranie w pokoju i nie mam żadnego dziwnego zapachu ani wilgoci poza tym teraz jak chodzi centralne ogrzewanie to dzięki takiemu praniu powietrze nie jest suche
megc
i pochłaniacz wystarczy?
Mikos
tam gdzie suszymy teraz- zimą pranie, jeśli jest to pokój to najlepiej też tam użyć pochłaniacza wilgoci, bo powietrze jest bardzo nieprzyjemne i aż ciężko oddychać w takim pomieszczeniu a jeśli ktoś ma alergię na pleśń to w ogóle nie powinien przebywać w takim miejscu
Kajeczka1985
ja tez mam w lazience pochlaniacz wilgoci
edyta17072
my na szczęście nie mamy wilgoci ale zawsze od razu trzeba z nią walczyć
marzena_161
No zawsze da się coś wymyślić i zastosować aby się tego świństwa pozbyć ale widać nie każdemu też przeszkadza że dziecko ma na to alergie i niech się najlepiej męczy.
gratunik
u mnie wyszla w laziece ale kupilam pochlaniacz wilgoci i juz jej nie ma
Arleta86
ja tez znam takich ludzi gdzie mala na sicanach plesn i wilgoc ,ale dziecko im czesto choruje
marzena_161
chyba właśnie nie skoro pozbyli się dziecka a nie wilgoci :(
marysiaz
ja tez znam ludzi co u nich jest wilgoć i pleśń na scianach ale zadne z dzieci alergii nie ma na to na szczęście
edyta17072
wilgoć wywołuje rozwój grzybów bleee no u większych dzieci robią testy więc raczej wiadomo co wywołuje alergię gorzej z maluszkami
elalaska
trzeba tepic wilgos, szczegolnie przy dziecku
Arleta86
cos okropnego powinni zrobic cos z ta wilgocia , ale widocznie im nie zalezy na dziecku
marzena_161
u moich znajomych dziecko jest uczulone na wilgoć a oni mają straszną w mieszkaniu, więc zamiast zrobić coś z wilgocią to dziecko dali babci do opieki a rodzice mieszkają bez córki. Odwiedzają ja tylko u babci...
Kajeczka1985
najpierw by uwazac to trzeba wiedziec jeszcze na co dziecko jest uczulone
edyta17072
po prostu trzeba postarać się w miarę możliwości wyeliminować to co dziecko uczula
molimoli
trzeba dużo bardziej uważać
marysiaz
niestety moja kolezanka ma uczulenie na siersc kotow i jak gdzies pojdzie kto ma kota to kicha
Mikos
u nas w rodzinie prawie każdy ma jakąś alergię, jak nie wziewną to pokarmową więc jest duże obciążenie genetyczne i obawiam się że nasze dziecko też może na coś mieć, trzeba będzie uważnie obserwować
jerry
u nas spokuj z alergiami i nich tak zostanie znam dzieci co maja alergie i tylko im wspolczujc jedna wielka meczarnia
marysiaz
dokladnie jesli dziecko jest alergikiem to nie powinnismy mowic ze to meka bo co maja powiedzie kobiety ktore maja naprawde chore dzieci
marzena_161
pewności nie mamy ale dla dziecka astma jest umęczeniem ciagłe zażywanie leków itd... Nauczy się i przyzwyczai w końcu ale nikt nie chce brac lekarstw i być chorym... niestety nie mamy na to żadnego wplywu ani wyboru
marysiaz
ja bym tego nie nazwala ze sie mecza przeciez nikt by tego nie chcial a decydujac sie na dziecko nie mamy pewnosci ze bedzie zdrowe
edyta17072
trzeba nauczyć się z tym żyć
benasy
i dziecko sie wtedy meczy i rodzice
ZABAWKILOSICE
DLATEGO WARTO PRZYGOTOWYWAĆ NP. JEDZENIE SAMEMU
marysiaz
niestety ale jakos trzeba sobie radzic a jja znam dziecko co ma astme z jakiejs alergiii jeju wspolczuje i mamie i dziecku
marzena_161
dlatego przez te wszytskie ciężkie metale w zasadzie ciężko jest uniknąc alergii ponieważ wychodząc na dwór już je wdychamy :(
marzena_161
no niestety ale nie da się już teraz uniknąć zbyt tej chemii... nawet własne przetwory itd też będą zawierały chemie... Bo nawet mając swoje owoce i warzywa nie zdajemy sobie sprawy ile cięzkich metali jest w powietrzu co wiąze się z tym ich wszytsko osiada na warzywach i owocach;/
kasia102
Wszystkiemu jest winna chemia którą spożywamy dzieci jak i my .
emik84
teraz rodzice czasem przesadzają
ZABAWKILOSICE
KIEDYŚ NIE PRZESTRZEGANO TAK HIGIENY JEDZENIA I BYŁO MNIEJ CHORÓB, BO CHEMII TYLE NIE BYŁO
molimoli
trochę kontaktu z bakteriami dzieci muszą mieć właśnie by nabyć odporność
emik84
dużo chyba zależy od rodziców, czasem zbyt mocno chuchają na dzieci i dmuchają, a potem te maja małą odporność
TinaNeko
u mnie mała nie ma alergi ale u znajomej ma i cały czas mała się smarcze...
szczesliwa88
POLECAM MOP PAROWY PRZY ALERGIKU
marianna
mnie się wydaje, że to przez konserwanty w jedzeniu i zanieczyszczenie środowiska...
molimoli
coraz więcej dzieci ma alergię
asiaa22
a badania prywatnie to podobno duzyy koszt
marianna
u nas na razie brak oznak
asiaa22
ah ta alergia nieszczesna
martaro
Ja też jakArleta86 zamierzam prać w zwykłym proszku po skończeniu przez córkę sześciu miesięcy. Tak zrobiła też u starszej córki i żadnej alergii nie było.
gratunik
JA OD POCZATKU PRALAM W ZWYKLYM PROSZKU I ALERGI NIE BYLO
TinaNeko
ja tylko przez miesiac prałam w dziiecinnym a potem juz z wykłym
Arleta86
ja stosowalam pare miesiecy jakos do pol roku a pozniej pralam w zwyklym proszku
klamiatko1
Ja stosowalam proszek dla dzieci tylko miesiąc potem prałam w zwyłym
elzbieta
Co do proszków to skład może być podobny ale może być tak że w jednym mozemy prać i nic sie nie dzieje a w innym pierzemy i jest wysypka.Tak wiec z tym to powinno się indywidualnie pod każdego.
molimoli
myślę, że te wszystkie proszki mają podobny skład
marzena_161
ja kupiłam z Loveli ale chyba będę kupować dzidziusia bo jest troszkę tańszy a słyszałąm że też bardzo dobry i nie uczula
INIA
Każdy używa tego, co mu pasuje, albo raczej jego dziecku :)
martita246
ja używam lovele ale te do białego :)
molimoli
u nas jest lovela i nie narzekamy
martita246
a u mnie mielismy tez proszek bobas ale miałam wrażenie ze niedopiera
martaro
u nas lovela sie nie sprawdzila. za to moge polecic bobini
marzena_161
Ja kupiłam płyn do prania z loveli ale w sumie chyba będę kupowała dzidziusia jest troszkę tańszy a efekt jest taki sam i jest bardzo dobry z tego co czytam :)
czarna5717
ja raz sprobowalam raz wyprac w persilu i skonczylo sie krostkami wiec narazie bede prac w dzieciecych plynach, w przyszlym roku sprobuje ponownie
INIA
Mi nie podpasował ani Jelp, ani Lovela, dopiero polski Dzidziuś. Synek alergikiem nie jest, więc już od jakiegoś czasu piorę mu ubranka w naszym proszku
ela1
ja tez w loveli ale meczku nie proszku, ogólnie wolę płyny do prania
moniczka88b
lovela lub bobini, zel do mycia jest swietny z tej serii(bobini;)
czarna5717
mi lovela zapachem pasowala a i ladnie dopiera choc i cena jest za nia ladna :) ale czego to sie nie robi dla dziecka, pozatym pediatra nam polecal wlasnie ten plyn, jest wygodnie bo raz sie wypluka i koniec a np niektore proszki ciezko sie rozpuszczaja i zostaja na urbraniach abo sa smugi
martita246
ja w loveli bo inne mi nie dopierały
marzena_161
Dzięki dziewczyny :) to teraz tylko wjazd do supermarketu i zakup proszku i pranie na maksa :)
ela1
ja też w Loveli a potem w normalnym
klamiatko1
pierwsze 3 miesiace bobas później zwykły proszek
emik84
ja z początku prałam w Loweli, ale po miesiącu przeszłam na zwykły proszek
marzena_161
A jaki proszek polecacie dla noworodków ? Bo jest tyle tych firm i nie mogę się zdecydować który będzie dobry.
edyta17072
ja piorę ubrania od samego początku w zwykłym proszku bo mała nie miała żadnej wysypki kupuję E a czasami bryzę ale raczej staram się jeden i ten sam
karcia7
martita z tym proszkiem to żecz indywidualna po prostyu trzeba testowac i np jedno ubranko wyprac w zwykłym i zobaczyc czy nie ma podraznienia lub wysypki .... ja planuje takie testy za jakies 2 m-ce czyli jak mały skończy 8 m-cy
martita246
a właśnie powiedzcie mi do kiedy używałyście proszek taki dla dzieci?? bo sie zastanawiam do kiedy kupować
patuszka
Ja na początku używałam tylko kosmetyków hipoalergicznych tych z wyższej półki a teraz wiem że wszystko jest ok to używam zwykłych dziecięcych.
edyta17072
u nas też nikogo nie było a córka ma takie dziwne zaczerwienienie lekarz nie jest pewny czy to azs dostała żel z antybiotykiem i na razie pomaga we wrześniu kolejna wizyta zobaczymy co powie dermatolog
Arleta86
tak jak ze wszystkim...ale trzeba robic wszystko zeby ulzyc maluchom w bolu i takich dolegliwosciach
aga888
niestety trzeba z tym żyć
Arleta86
nie mam pojecia skad...ale sa jakies preparaty na to ...np. emolium
emik84
U nas w rodzinie alergików nie było, obie córki natomiast miały atopowe zapalenie skóry. Skąd to się bierze
szuszanik87
u nas w rodzinie nikt nie jest alergikiem wiec jest male prawdopodobienstwo ze coreczki beda
monika_b
mamy nadzieje ze u nas alergia sie nie pojawi, szczegolnie na kota, który jest tez domownikiem
natalia204
z córcią to tylko jest problem wiosną jak drzewa zaczynają kwitnąć a tak na razie oprucz tego to córcia na szczęście na nic innego nie jest uczulona
a169
moje tez jak narazie niesą uczulone na nic
lisa292
moj synek jak narazie nie ma na nic uczulenia
Arleta86
moj synek tez sie bawi z yorkiem , bo ciocia go czesto przywozi:) i alergia sie nie pojawia
szuszanik87
moja czesto bawi sie z pieskiem u babci i nie ma uczulenia
kruszyna23
U nas na szczęście nie ma żadnych alergi i mam nadzieję że tak zostanie . my mamy pieska :)
Ula888
ja mam uczullenie na kurz
netka3
mój mały też przy dłuższym kontakcie z psem zaczyna kichać, dlatego go już nie narażam na kontakty z psami i kotami
denna151
moja na szczescie nie ma alergi na zwierzątak ale na początku były takie przypuszczenia
monika1985
Ja tez bym nie ryzykowała
patuszka
Nie warto ryzykować ze zwierzątkami bo oddanie pieska czy kotka może być traumą dla dziecka.
dorota13
syn siostry jest alergikiem i kiedy chwile pobędzie w towarzystwie zwierząt od razu kicha; ja małemu alergikowi na pewno nie kupiłabym zwierzątka, bo nawet jeśli alergia ustąpi i nic nie będzie się działo zawsze może ona powrócić; a potem będzie cierpiało albo dziecko, albo zwierzątko, bo będziemy musieli je oddać
netka3
u nas alergia jest ewidentna, wyszła w testach skórnych
Aleksa
czasami wystarczy oddać pod opiekę zwierzątko na jakiś czas i zobaczyć czy jest jakaś zmiana i alergia ustąpiła bo jeżeli to nie będzie to, to szkoda pozbywać się zwierzątka
szuszanik87
u nas w rodzinie takich uczulen nie ma
angelika986
na zwierzęta to czasem jak dziecko ma kilka lat się ujawnia
dorota13
niektóre dzieci, kiedy są już starsze, a alergia była leczona z łatwością może ustąpić
a169
z alergia pokarmowa latwiej sie walczy niż z alergia na otoczenie
Ula888
ja np mam na sierść psa i kota
dorota13
wiele też dzieci ma alergie na zwierzęta
denna151
moja ma jedynie naszceście i nieszczeście alergie na cytrusy i czekolade
Aleksa
z alergią na roztocza gorzej się walczy niż z pyłkami roślin czy alergią pokarmową, ciężko wyeliminować alergen który powoduje uczulenie, nawet jak się bardzo często sprząta
patuszka
Ja się bardziej obawiam alergii wziewnych bo strach, że dzieciątko się udusi.
dorota13
moja pano doktor stwierdzila że taki kaszel może być też alergiczny
martita246
przegwizdane ogólnie z jakąkolwiek alergią
a169
i bardzo dobrze jeden problem mniej
angela
My na szczęście na roatocza nie jesteśmy uczuleni.
martita246
mój brat miał wiem coś o tym
a169
walka z rostoczami to jak walka z wiatrakami wiecznie powracają
nikollet85
i roztocza,te sa najgorsze,bo w łóżku sie znajuda
a169
współczuje kusz to jest najgorsza alergia jaka moze być
Ula888
ja niestety mam na kurz alergię coś okropnego
nikollet85
wiem ze woda a jeszcze lepiej morze. my co roku jezdzimy na wakacje jodu sie nawdychac
monika1985
Oj alergia na kurz to coś strasznego
martita246
oj tak najgorzej to zaniedbać. dziecią z alergią na kurz polecam częsty basen super sprawa ;)
dorota13
większość dzieci wyrasta ale nieleczona alergia prowadzi do astmy
nikollet85
wiemcos o tym,moja starsza corka ma astme oskrzelowa na tle alergicznym. Na chwile obecna od roku jest cisza,zero lekow,inchalatoro itp... niestety nikt nie wie jak dlugo to potrwa...
angela
Alergia moze sie nasilić, zmniejszyć lub zaniknąć. Niestety z czasem moze powrócić i to na coś innego.
martita246
mój brat od miesiąca już leków na alergie nie bierze
monika1985
No naszczęście większość dzieci z niej wyrasta
martita246
z alergii dzieci często wyrastają
denna151
izolacja jest najgorsza maluch przez to sie nie uodparnia
Ula888
dokładnie nie ma co no chyba że to alergia pokarmowa
patuszka
Z alergikiem trzeba uważać ale masz rację nie można izolować bo będzie jeszcze gorzej.
nikollet85
czy jest ciezko? nie wiem,daje starszej corce leki na alergie i jakos zyje w tych warunkach,przeciez nie wsadze jej do izolatki
martita246
moj brat gorzej a mąż musi uważać na migdały i cynamon. Bo jak zje to puchnie
dorota13
mój mały ma na komary dostaje takich wielkich pryszczy swędzących
MamaBYC
ciezko musi byc z takim alergikiem w domu
martita246
u mnie brat alergik i mój mąż
nikollet85
a u nas na wszystko,dobrze,że nie na powietrze
nikollet85
u nas w domu praktycznie wszyscy maja alergie na cos + skaza białkowa i alergia na gluten...
szuszanik87
u nas nikt w rodzinie nie jest alergikiem więc córeczki teżchyba nie będą
Arleta86
trzeba powtarzac testy i kontrolowac alergie
netka3
My jesteśmy po testach skórnych, synkowi wyszło uczulenie na kilka produktów pokarmowych i na pylenie olchy. Będziemy powtarzać testy zimą.
MamaBYC
moja jak na razie nie ma zadnych alergii
Arleta86
u nas rowniez nikt nie jest alergikiem
Aleksa
mojej znajomej dziecko leczyli na alergie a to były początki zakażenia pneumokokami, nie wiem czemu tak rzadko robi się wymaz
a169
umnie lekarza robia naodwrót leczą na alergie nie naa inne przypadłości
kasia102
mam w domu alergika ,dostaliśmy skierowanie na badania po tym jak mały znalazł się w szpitalu z dusznością do tych czas leczyli nas na wszystko tylko nie na alergie
matulka
u nas w domu na szczescie rzadne dziecko nie jest uczulone i mam nadzieje ze tak zostanie
betka1000
teraz to wogóle te dzieci często alegie łapią. ja będe robic córce testy ciekawe czy coś wykarzą
a169
my tez z mężem niejesteśmy alergikami ale młodsza ma lekka skaze białkową
monika_b
oboje z mężem nie jesteśmy na nic uczuleni więc mamy nadzieje, że Malutka też nie będzie. Chociaż najbardziej obawiam się przetworzonej żywności i będę starałą sie sama gotować ze sprawdzonych produktów
natalia204
u nas jest problem tylko wiosną bo wtedy mała ma katar, a w tym roku to nawet zapalenie spojówek, a wszystko przez pyłki
BADI
na szczescie nasz alergikiem nie jest:)
Ewelinka8090
u nas corka tez dosc czesto kicha a zwlaszcza jak na pole wychodzimy
gosiunia
ja sie obawiam alergii.
a169
to niekoniecznie alergia może to byc oczyszczanie nosa
kroliczek
moj synek bardzo czesto kicha jak zacznie rano kichac to od razu 3-4 razy
Arleta86
u nas oczka nie łzawia..chyba ominie nas alergia
dorotka0000025
u nas znowu lzy jej leca ale od silnego wiatru
Ula888
mój maluszek ma katar i zastanawiam sie czy to nie jest alergia
MamaBYC
patuszka z moim mezem mam to samo... smiesznie to wyglada jak tak sobie " beczy" biedaczysko
edytka86
moj synek miał ostatnio wysypkę na plecach i nie wiem za bardzo od czego czy od soku?
patuszka
To jest straszne z tym pyleniem, mój mąż chłop jak dąb a od kilku lat też mu się tak porobiło, że na wiosnę oczy wiecznie załzawione.
dariolka195
na jakieś konkretne produkty pewnie. znam przypadek w mojej miejscowości,że chłopiec jak przyjdzie wiosna prawie wogule do szkoły nie chodzi,wszystko pyli,a jemu cały czas oczy ropieją/łzawią kicha kaszle.poprostu nie da rady usiedzieć w szkole
a169
oczywiście niektóre dzieci np. niemoga jeszć kremów czekoladowych bo ich uczulaja
Arleta86
nie wiedzialam ze mozna miec na artykuly spozywcze alergie...
angela
A moja córeczka ma chyba alergie na jakies pyłki bo ostatnio na spacerku zaczeła mi kichać w pewnym momencie raz za razem a przeszłyśmy dany rejon i ustało męczące kichanie.
kkaarrcciiaa18
U nas nikt w domu nie ma alergii na szczęście ;p
angela
Okropne to jest to gdy ma sie alergie zarówno na pyłki jak i artykuły spo,żywcze.
Arleta86
cos okropnego...mam nadzieje ze synek nie bedzie mial alergi na nic
angela
tak na prawde każda alergia jest uciążliwa. Kurz jest wszedzie pleśnie gdy deszcz pada i jest podmokły teren równiez są koszmarne czy jak drzewa rosną w naszym pobliżu na które mamy alergie i pytą tragedia bo nic z nimi nie mozemy zrobić.
Arleta86
moge sie tylko domyslec ze alergia na kurz jest okropna
a169
to prawda kusz jest bardzo uciążliwa alergią
Ula888
ja też mam alergie na kurz i boję się żeby mały nie miał
dariolka195
Edytka na kurz to chyba najbardziej uciążliwa alergia,bo on jest wszędzie
edytka86
a ja mam alergie na kurz.
ana84ana
ja też żadnych objawów alergii nie zauważyłam
Ewelinka8090
u nas oprob alergi na bialko nic innego sie nie ujawnia
Arleta86
ja nie zauzylam jeszcze zadnych objawow ktore by mnie niepokoily , za to sasiadki syn chyb a ma alergie bo lzawia mu oczka ma katarek
a169
unas jak narezie były tylko fałszywe alrmy co do alergi
monika1985
U nas narazie brak i oby tak pozostało.
justyna2016
u nas nie widać jak do tej pory alergii
a169
alergia choroba 21 wieku
PABLO23S
teraz większość dzieci jest alergikami, chyba przez tą żywność
lilly82
Mam w domu trojkę alergików - nie jest łatwo
Margolciaa
mam nadzieje że moje dziecko nie będzie alergikiem...
monika1985
Mój synek na szczęście nie ma żadnej alergii
basia_wesolowska
wietrzenie mieszkania jest nie zastapione, pamietajmy o tym
a169
mała zaczeła kichać ciekawe czy to alergia czy przeziębienie
kasietka922
my jak narazie nie zauwazylismy zadych alergii
MARIOLKA
mój synek jak na razie nie jest na nic uczulony, ale mojej koleżanki jest uczulony na kurz i sierść zwierząt
SYG7
mój bratanek jak miał 3 lata był uczulony na kurz.. a teraz ma 8 i przeszło mu...
Ewelinka8090
u mnie corka ma alergi na gluten takze musze troszke uwazac co jej jesc daje
a169
ja zaczełam podawać gluten narazie niema żadnych objawów
jola82r
moja córcia jak na razie nie wykazuje żadnych objawów alergicznych i całe szczęście
Ula888
mam nadzieje że po wprowadzeniu glutenu i posiłków dziecko nie okaże się alergikiem, ponieważ ja niestety nim jestem
wazka2008
my robiliśmy jak mała miała 2, 5 roku. Lekarz mówił że w przypadku 2 dziecka też jest takie ryzyko. Mam nadzieję że się myli. Zobaczymy za 7 mc
renia38
moj synek ciagle ma katar i mocno kaszle -kazdy by pomyslal ze grypa ale nie , pulmonolog zalecil testy alergiczne -bedziemy je niedlugo robic
Ania223sz
moje dzieciaki mają alergie starsza córka już w miare przeszło jej tzn. uspokoiły się akcje typu puchnięcie jej krtani nie wiemy na co ma uczulenie wyrosła z tego ale bez inhalatora i leków ani rusz mały ma bardzo silną skaze białkową
patuszka
Od kiedy można robić testy u dzieci?? mój maluch ma takie wysypki co jakiś czas i nie wiem co z tym zrobić.
wazka2008
my jesteśmy uczulone na kurz, brzozę i trawe ale w mniejszym stopniu
Ula888
ja mam alergię na kurz mam nadzieje że dziecko nie będzie miało z tym problemu
a169
ja przebadałam młodszą córke na alergeny i nic niewyszło
MamaIgorka
U mnie tak samo jak narazie nie ma objaw żadnych alergii
Emma
Niestety, jak się jest alergikiem, to trzeba szczególnie dbać o porządek. Ja jestem uczulona na kurz (roztocza), także muszę bardzo tego pilnować. Inaczej mam trudności z oddychaniem, krostki itp.
justyna2016
u nas jak narazie nie widać żadnych oznak alergii i oby tak dalej
Ewelinka8090
moja tez jest alergikiem ale jakoz nic sobie z tego duzo nic nie robimy
Aleksa
ja dość późno zaczełam się odczulać, bo lekarze ciągle mówili, że z wiekiem i dojrzewaniem mi przejdzie, no ale nie przeszło, w zasadzie jeszcze nie myślałam o tym kiedy bym zaczęła odczulać dziecko, na pewno zależy na co jest dziecko uczulone, czy da się ten alergen jakoś wyeliminować
jola82r
nasza mała nie jest alergiczką i nie popadamy w paranoję , nie może być sterylnie
renatak88
umnie jena corcia ma alergie praktycznie na wszystko oraz refluks i obawiam sie ze druga to odziedziczy po siostrze
PABLO23S
my ze starszym synkiem przygotowujemy się jak będzie miał 6 lat na odczulanie
edytka86
Mojej znajomej córka tez jest alergikiem i musi jezdzic robic testy.
Aleksa
ja też jestem alergikiem, na pyłki drzew i traw, obawiam się, że dziecko to odzedziczy, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, bo moje rodzeństwo też ma alergię :/
dorota1985
a169 - współczuję, wiem co to znaczy - mam nadzieję, że ominie nas alergia na pyłki, zwierzęta, bo ja jestem alergikiem dosłownie na wszystko, modlę się aby mała nie dostała tego "w spadku" po mnie:-/
ewelka21
Pola nie ma alergii, ale i tak zawsze staram się by w jej pokoju nie było miejsc w których mogą zbierać się roztocza.Zrezygnowalismy więc z firan i dywanów
a169
skazabiałkowa nas tez dopadła
dorota1985
U nas póki co - alergia na białko mleka krowiego. Mała pije Nutramigen1. Nawet próba wprowadzenia "dwójki" się nie powiodła - coś jej nie pasowało w tym mleku:-/ Oprócz tego - uczulenie na oryginalne pampersy z zielonym balsamem i zapachem. Na razie tyle, i mam nadzieję, ze więcej nie będzie. Ale mama też alergik - więc ma to chyba po mnie:-/ co do sterylności - jestem zdania by nie przesadzać, choć wiem, że niekiedy zachodzi nawet i taka konieczność
terenia
Kurz jest wszędzie, odkurza się coś robi to wszystko idzie w górę, na materiały typu firanki, czy baldachim. Ja mimo że firanki piórem co 2-3tyg, kurzu jest dużo. Teraz zimą to wogóle, ogrzewanie suchsze powietrze.. Baldachimu też niemilaam , było to zbyteczne, nie podoba mi się to.
snakerka
Na pewno powinno się również często odkurzać prać zabawki i przedmioty typu koce, kapy, poduszki które niby niewinnie leżą a jednak zbierają kurz
snakerka
W pokoju dzieciaczka po pierwsze nie instalowałabym baldachimu, to dopiero siedlisko kurzu
angelika986
No z firankami to chyba przesada - zwłaszcza jak mieszka się na parterze ;) Też jestem zdania by za sterylnie nie robić.
Alutek
w domu alergikowi zrobisz sterylnie, pojdzie gdziekolwiek indziej i atak alergenow na ogranizm gotowy a potem choroba za choroba
czerwcowka
FIRANKI najlepiej w ogóle zlikwidować
Katona
jak sie ma dziecko alergiczne to nic nie jest przesada. wtedy robi sie wszystko, zeby bylo jak najmniej roztoczy w otoczeniu. trzymanie wtedy zabawek to standard
angelika986
Alergii może nie być widać od razu. Czasem dopiero po latach coś się ujawni. Ale nie ma co sterylnych warunków robić bo to potem może wyjść więcej złego niż dobrego.
Alutek
wyprac pluszaka od czasu do czasu ok bo zbiera kurz i zwyczajnie sie brudzi ale trzymac go w zamrazalce jak co nie ktorzy kaza to juz przesada
angelika986
Co dziś na obiad? - O! Misio! :D Chyba lepiej od czasu do czasu wyprać ;)
terenia
My śpimy na pierzu i jest ok.. Nie lubie tych sztucznych cudów.. Mam koldry i poduszki, alergii niemamy.. Co do pluszakow to gdzieś słyszałam żeby je na noc co jakiś czas do zamrazalki, to zabija różne zarazki.. Cóż małe to ok ale te wielkie to ciężko upchnąć w zamrazalke...
angelika986
Pierze nadal jest w użyciu i często jest lepsze niż włókna sztuczne - chyba, że ktoś ma alergię konkretnie na pierze. A z wycieraniem kurzu i praniem pluszaków to dobry pomysł, ale nie wolno popadać w skrajności, bo przyzwyczaimy dziecko do sterylnych warunków.
Ewelinka8090
moja mala ma caly czas od samego poczatku stycznosc ze zwierzetami i poki co alergi zadnych nie ma
mamaAdama
pierze to teraz juz przezytek chyba
Aleksa
super pomysł z praniem tych pluszaków, będę musiała go wypróbować, ale najpierw trzeba zaopatrzyć się w piłki :)
dorotka0000025
co do prania pluszakow - znalazlam swietny sposob by byly takie jak w dniu zakupu - trzeba wlozyc 2-3 pileczki do tenisa razem z pluszakami i podczas pranai te pileczki obijaja mocno pluszaki takze one sa takie napompowane i elastyczne
natalia204
całe szczęscie że córcia na razie nie wykazuje objaw uczulenia na kurz chociaż staram się przechowywać jej zabawki w tym pluszaki w zamykanym koszu na zabawki wtedy kurz tak nie osiada na nich
kulcio
odizolowalam mala od psa kolezanki i katar calkowicie minol mala bedzie napeno teraz to wiem na psa
Aleksa
podobno na roztocza pomaga, no ale kurz zostanie :) przydałoby się najlepiej wyprać w pralce, ale zbyt często nie można bo pluszaki robią się brzydkie :/
Katona
co do wsadzania zabawek do zamrazalnika to ja slyszlalam, ze to pomaga tylko na zabicie bakterii, a nie na kurz. ja starama sie materialowe zabawki przecierac mokra szmatka. szczegolnie czesto czyszcze te co wsadza do buzi
Aleksa
na pewno zabawki w pojemniku będą mniej zakurzone, dobrym sposobem dla alergika na roztocza jest również włożenie ulubionej maskotki dziecka do zamrażalki na noc albo kilka godzin, najlepiej jeszcze do jakiegoś worka
mili22
my zabawki przechowujemy w skrzyniach i takim pudełku pluszaki...ale nie wiem,czy alergikowi to by jakoś pomogło...często dzieci teraz mają alergie
Aleksa
teraz dzieci bardzo często mają na coś alergię, ja jestem alergikiem i często jak bywałam w poradni to widziałam tam co raz młodsze dzieci, wszystko przez tą chemię wszechobecną :/
kulcio
laryngolok stwierdzil ze mala jest zdrowa wszsytko dobrze wiec teraz mam podejrzenie czy mala faktycznie nie bedzie uczulona na cos w domu katarku nie ma jak zauwazylam natomiast u sasiadki co ma psa to jak tam idziemy to po chwili katarek
PaulinaAngelika
moja mala na szczescie uczulenia nie ma, zrobilismy testy. ale siostry bliżniaczki obydwie sa uczulone na kurz
kulcio
moja mala ma nosek zatkany juz od trzech tygodni myslalam ze to bedzie alergia na cos wiec lekarz zalecil podawac jej zyrtek ale to nic nie pomaga malej i dostalam skierowanie do lekarza na badanie przegrod nosowych moze nic zatoki
angela
W tych czasach niestety coraz więcej dzieci ma alergie. A to wszystko przez chemie i niezdrowy tryb życia.
Katona
moj maluszek chyba ma alergie. juz od dluzszego czasu ma nosek zapchany. pewnie zdecyduje sie na kupno nawilzacza przed zima
Alutek
ja mysle ze alergia powstaje przez to ze sami sobie szkodzimy i dzieciom przez nadmierne uzywanie srodkow dezynfekujacych, organizm sie wtedy nie uodparnia
KASIAiMALWINKA
moja córeczka narazie nie wykazuje allergii - nie staram sie zyc sterylnie ale czysto aby córka miala kontakt z zarazkami, tak nabywa sie przeciez odpornosc
mamutek
mój tato twierdzi, że nie miał wcześniej tych objawów, które ma teraz. a to że alergia pojawia się po paru latach to nic dziwnego.to raczej normalna sprawa.
jolenka1312
mamutek po 50 latach... to jest dziwne, a moze ta alergia byla juz wczesniej
mamutek
te alergie to teraz jakaś plaga.klimat się zmienia, zanieczyszczamy środowisko co raz bardziej...chyba co raz więcej alergików będzie nam przybywać.mój tata po 50 latach życia dostał alergii.
Barkamalutka
Mazi no wyscia nie ma. U nas na szczescie na razie nic niepokojacego nie zauwazylam.
mamutek
u nas alergik i to dośc spory niestety, ale liczymy, że z tego wyrośnie
dorotka0000025
i co kulcio ? komar czy uczulenie bo moja tez ma takie krostki ale tez i na noogach i buzi i wydaje mi sie ze to przez komary
mazi_22
u nas niestety jest alergia ,ale jakos dajemy rade :) da sie z tym zyc albo poprostu trzeba sie przyzwyczaic:)
karollaa202
my tez nie alergiczny i na szczescie synus po nas odziedizczył niealergicznosc ze tak powiem
dorotka0000025
ale pwoeim wam, ze jak miala 6 miesiecy do sostala naglej alergii i lecznenie nie pomoglo, potem odstawilam leki, karmilam normalnie i przeszlo - dzis je wszystko nawet cytrusy i nic sie nie dzieje
gagusia89s
moj brat jest tez na chlor.. jak za duzo siedzi na basenie i zacznie nurkowac.. to potem dwa dni wymiotuje i sie powoli odwadnia..ale szybko babcia reaguje i jest ok..ale jak nie nurkuje jest ok:)
terenia
Tak. Jak wiadomo co nie tak można unikać, tych pokarmów i będzie ok, gorzej jak nie wiadomo i dziecko musi trochę się pomeczyc i rodzice, zanim znajdą alergen. Mój brat miał skaze bialkowa... Szkodzilo mu mleko krowie, ale z czasem wyrósł, chodź trwało to kilkanaście lat.
kulcio
moja ciagle przebywa z psem moze ona jest na sierc psa uczulona musze przez kilka dni nie dac jej sie spotykac z psem i wtedy zobaczym czy ten katar nadal bedzie
w3105
u nas synek na razie jak widzę, to uczula go pomidor, po pomidorówce boli go brzuszek a po zjedzeniu pomidora pojawia sie wysypka więc unikamy pomidorów. Jeśli chodzi o alergie wziewną nie zauważyłam, byliśmy teraz cały tydzień u moich rodziców gdzie są psy i koty ( ja jestem na nie uczulona) i mały nie kichał, ani katarku nie miał więc bardzo sie cięszę bo kocha zwierzątka:)
kulcio
moja mala na chba na cos uczulenie od pewnego czsu co chwilke na katar ale takie testy robi sie dopiero po drugim roku zycia wiec musimy jeszcze troche poczekac
ewatar6769
Jak sie jest alergikiem to ona tak sama z siebie nie przechodzi. Albo znikają dane alergeny i czujemy się lepiej albo nie odczuwamy gorszego samopoczucia na alergeny które nas męczyły lecz mogą doskwierać nam inne rzeczy.
mazi_22
wiecie co chyba macie racje z tym inhalatorem ,wiec bede musiala zainwestowac :) w koncu nie tylko przyda sie niuni ale akze nam
marta6952
No pewnie, niech nawet leży i się kurzy, ale niech bedzie pod ręką. Są okresy w roku, gdy chorobę można byle gdzie złapac, a wtedy z inhalatorem 2,3 dni i choroba pokonana.
monika634amelia
No wiesz, na pewno lepiej go kupić i niech stoi bezużyteczny.. ale niestety bywa tak, że czasem się przyda..a jest napewno dużo dużo zdrowszy niż antybiotyki.. moja mała już tyle ich miała... ajj
Barkamalutka
Moze i ja sie skusze na taki inhalator. Chociaz lepiej z niego tak i tak nie korzystac. Oby nas choroby omijaly.
monika634amelia
Ja dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej.. i póki co na chorobę się nie zapowiada ( odpukać ) i Pani doktór stwierdziła, że to dzięki bez mlecznej diecie i podawanych leków przeciw refluksowych.
marta6952
Bardzo dobrze Monika, ze używasz inhalatora. Zawsze to bezpieczniejsze niz antybiotyki. U nas jak na razie zero chorób...puk puk odpukac...i mam nadzieje, ze tak bedzie.
monika634amelia
Gagusia ja nie żałuje zakupu, ale moja mała choruje średnio co 1,5 mies. na zapalenie oskrzeli.. alergiczne.. tak więc, inhalator jest taką "odskocznią" od ciągłej profilaktyki leczenia antybiotykami.
marta6952
Gagusia...ja się nawet nie zastanawiałam nad kupnem inhalatora. Kosztował mnie 130 zł + do tego leki, które bez recepty kosztują 170zł (3 różne leki), a na receptę zapłaciliśmy 30 zł. Mało tego...inhalatora używamy też ja i mój mąż, to nie jest tylko dla dziecka. Odkąd go mamy, wszelkie katary, bóle gardła i inne przeziębienia to pikuś i nie potrzebujemy zadnych innych leków.
gagusia89s
na 17 ms mały był 2 razy chory.. i nie wiem czy az tak oplaca mi sie kupowac inhalator...ale hmm.... nigdy nie wiadomo co bd dalej:(
monika634amelia
Też nad tym myślałam, teraz Amelka ma podejrzenia refluksu chociaż nie wymiotuje, ale widocznie może być refluks bez wymiotów.. Może w sierpniu pozwolę sobie na mały wyjazd gdzieś.. :) Nie wiem, czy może czy góry..
innocentangel18
dobry pomysł... zmiana klimatu może dobrze by zrobiła Amelce?
w3105
monika ja jeśli mogę ci doradzić, nie wiem skąd jesteś ale może zmiana klimatu małej by dobrze zrobiła, może np. góry?? Ja będąc dzieckiem ciągle chorowałam, non stop zapalenie płuc, zastrzyki....choć teraz myslę, że to były napady alergii i bardzo mi pomógł wyjazd do sanatorium w Rabce w górach, momentalnie przestałam chorować....fakt kilka lat potem zaczęłam mieć duszności i potwierdzono alergię
monika634amelia
Czy ja wiem? - Za 160 zł można już kupić całkiem przyzwoity inhalator.. co prawda lekarstwa do inhalacji też są nieco droższe od antybiotyków, ale warto zainwestować w zdrowie dziecka, a nie truć go antybiotykami.. Także myślę, że w takiej sytuacji nie warto patrzeć na koszta.
marta6952
Monika...jak już pisałam wcześniej, nam lekarz polecił inhalator i od tamtego czasu mała nie choruje, a jeśli zdarzy sie katarek, to mija w 2 dni. Nawet my z mężem go używamy. Może to dla niektórych spory wydatek, ale zwraca się po jakimś czasie. Warto.l
monika634amelia
no niestety moje jest chorowite.. ja ze wszystkich sil staram sie unikac chorób ale jestem bezsilna
oska
ale najważniejsze w tym wszystkim by dziecko nie chorowało i do lekarza chodziło tylko kontrolnie a wtedy uniknie się antybiotyków a wyjazdy nad morze nie będą koniecznością zdrowotną a tylko przyjemnością
monika634amelia
ja całym sercem jestem za inhalacją
gagusia89s
zalezy jeszcze na jakiego lekarza sie trafi.. np. jedna lekarka zawsze daje antybiotyki..a jeden nie..:( jedna lekarka.. zbada dziecko... i "zgaduje co jest dziecku"..albo "każe czekac na rozwoj wypadkow... inny zrobi wszystkie badania lub doradzi co jeszcze mozna spróbowac zanim dziecku poda lek:(:)
marta6952
Widzę, ze nie tylko mój lekarz jest przeciwnikiem podawania dziecku chemii w lekach i jednocześnie zwolennikiem naturalnych metod. Bardzo dobrze...my nawet nie wiemy jeszcze, co to znaczy antybiotyk.
kulcio
oska tu sie z toba zgodze znajoma tez ma syna co czesto choruje i wyjezdzali czesto nad moze i nawet przywozlil wodorosty i wszedzi na meblach w pokoju i malego je rozkladali
monika634amelia
no własnie... moze dosc faszerowania lekami witaminami itd... zapytam lekarkę co o tym sądzi
oska
monika634amelia moja teściowa też mi opowiadała o częstych chorobach mojego męża jak był mały - doktórka faszerowała go różnymi antybiotykami przez parę lat aż w końcu postanowili zmienić lekarza który zasugerował terapię jodową - wyjazd nad morze by się podleczyć i ponoć pomogło!! A teraz mąż na prawdę rzadko choruje
monika634amelia
ja teraz testuję na małej leki od refluksu bo być może to jest przyczyną jej częstych chorób
mili22
ja jako dziecko miałam chyba alergię na sierść kota ...nie była stwierdzona przez lekarza ale zawsze kichałam i łzawiły mi oczy...mam nadzieję,ze mała nie będzie miała tej dolegliwości...
monika634amelia
moja mala mucosolvanu nie może bo ma straszne duszności
gagusia89s
jak sie zastanowic..tak pożadnie.. to idzie nazbierac i kupić taki inhalator..... wyjdzie taniej niz antybiotyki... no ale na szczecie ja w aptece bywam dośc mało razy:)
marta6952
Ooo właśnie tych samych leków używamy, z tym, ze pulmicortu i tego drugiego specyfiku używał jak dotąd mój mąż. Przy ostatnim przeziębieniu robiłam też małej inhalację z mucosolvanu zmieszanego z solą fizjologiczną.
monika634amelia
ja tez stanowczo polecam inhalator.. nie jakies tam syropy a antybiotyk to naprawde ostatecznosc.. my na katar kaszel przeziebienie uzywamy inhalacji z pulmicortu lub berodualu ;)
marta6952
Moja córka nie ma żadnych alergii, a inhalatora używamy w razie kaszlu i kataru. Leki są bardzo wydajne, a wiadomo, ze katar i kaszel to dosyć częsta dolegliwość szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zauważyłam, ze już 3,4 inhalacje przynoszą dużą ulgę, a to zaledwie dwa dni walki z katarem. Lekarz miał rację...syropy,a ostatecznie antybiotyki i inne leki kosztują dużo drożej, niż inhalator, który po kilku użyciach sam się zwraca. Poza tym, dziecko oraz my nie męczymy się kilku dni z przeziębieniem, pokonujemy je szybciej i bez niepotrzebnej męki z katarem, czy uciążliwym kaszlem. Dla mnie inhalator ma same zalety.
Barkamalutka
Moja dziewczynka na razie i na szczescie nie wskkazuje zeby na cos miala alergie. Kosmetyki, ktore kupilam tez dzidzi odpowiadaja.
natalia204
no tak ale wydać 130 zł bez pewności że to coś da to trochę dużo jak dla mnie, na całe szczęście mała nie jest uczulona na żadne pyłki, tylko na niektóre owoce cytrusowe
marta6952
Jest to model Philipsa Medel Family. Kosztuje ok. 130zł, ale nie w samym inhalatorze tkwi szkopuł. Nam lekarz przepisał na receptę odpowiednie leki na katar i różne rodzaje kaszlu. Objaśnił nam, jak dokładnie wszystko wykonywac. inaczej robi się to dla dziecka, a inaczej dla dorosłego. Polecam.
gagusia89s
a co to za inhalator??:) bo moze zainwestuje:) bo juz nie raz słyszałam..ze to cos b.dobrego:)
marta6952
Ostatnio przechodziłyśmy katar, który trwał ponad tydzień. Zastanawialiśmy się z mężem, czy to może jakaś alergia. Udaliśmy się do lekarza, a ten od razu zaproponował kupno inhalatora. Gdy go już kupiliśmy, poszliśmy na kolejną wizytę, na której pan doktor obiecał wytłumaczyć nam jak skutecznie inhalatora używać. Przepisał nam też odpowiednie leki na receptę. Uwierzcie mi, małej katar minął po 4 inhalacjach i teraz, jeśli tylko któreś z nas ma jakiś problem ze zdrowiem (katar, kaszel suchy, mokry, szczekający) wystarczą 3 lub 4 inhalacje i po wszystkim...bez kropli, antybiotyków i kilkudniowych męczarni.
oska
teraz jest dobrze obserwować dziecko pod kątem alergii bo pylą trawy i pleśnie a one najczęściej uczulają
marysienka123
moja niunia ostatnio miała katarek dwa razy z rzędu... i właśnie się zastanawiałam czy to faktycznie przeziębienie czy uczulenie na pyłki...
kulcio
moja malajak narazie nie jest alergikiem chociaz do konca nie jestem przekonana dosyc czesto ma katar
gagusia89s
pokaz ja pediatrze.... on/ona bd wiedział czy to pokarmowe czy nie..tak chociaz mniejwiecej..:) i załatwiaj juz wizyte u alergologa jak sie teraz zapiszesz..to za rok bd miec wizyte:)
lady_in_red84
Moja również nie ma absolutnie żadnych reakcji alergicznych. Na nic. Na szczęście!
monika634amelia
ooo u nas ciągle alergiczne zapalenie oskrzeli.. katar na wiosne .. itd
mazi_22
moja mala na szczescie na zadne kosmetyki nie jest uczulona wiec mozemy sobie pozwolic na wszystko,ale za to na pylki jest uczulona :( kicha tak samo jak ja:(
gagusia89s
my uzywamy Johnsonsa i jest ok.. i na zwykły i na bedtime:) a nawt mały nie mial jeszcze uczul;enia poza czekolada.. po czekoladzi mu sie duzo plamek na calej buzi robilo:(..ale juz mu przeszlo...
monika634amelia
no ja tez tak myślałam ale widocznie się myliłam.. póki co do tej pory używam tych samych marek co od urodzenia, wolę nie eksperymentować
Barkamalutka
Ooo raczej jak jeden producent to nie powinno nic byc. Przynajmniej tak myslalam.
lady_in_red84
O to numer Monika... Widocznie jakiś dodatek jest w chusteczkach, który Amelce szkodzi... Hmmm, a wydawałoby się, że skoro tej samej firmy to powinny być ok
monika634amelia
ja johnson stosuje od urodzenia i nic malej nie jest natomiast chusteczki tej samej irmy wywołały reakcję alegriczną
lady_in_red84
Basska a cóż to za płyn?
Barkamalutka
Pewnie lepiej jeden rodzaj a jak zastosujesz cos nowego i jest jakas reakcja to latwiej dojsc od czego.
terenia
Z czasem napewno te uczulenia na kosmetyki miną.. Ale póki co nie ma co za dużo testować na naszych dzieciach nowych kremów, przynajmniej ją. Nie zmieniam płynów, szamponów... Ciągle jedne.
marysienka123
jakiś czas temu posmarowałam niunię johnsons baby bedtime i dostała takiego uczulenia,że szok,a mianowicie na ciałku miała takie duże czerwone place i już przestałam Ją smarować tym balsamem i nic już jej nie dolega :)
terenia
Ile czasem trzeba się natrudzić, żeby odgadnąć co mogło uczulic.. Pamiętam jak mój brat miał skaze bialkowa... Jeden lekarz powiedział, że to lupiez... A on cały był obsypany tym , strasznie to wyglądało.. A ten że lupiez, dużo nie brakowało i bym kolejnego brata nie miala.. On zawsze był chory.. Raz miał też wielkie zatrucie pokarmowe.. Też nie ciekawa historia. Tak go się wszystko czepialo ale wyrósł z tego.
oska
no kurcze basska, ale dobrze że na to wpadłaś, bo jak na buźce to równie dobrze można by myśleć, ze to pokarmowka
Barkamalutka
To wyrzuc tego winowajce.
basska19866
juz znalazłam winowajcę uczulenia u małej ...był to płyn do kąpieli nie kąpie jej od 3 dni w nim i wysypka na buźce zgineła
w3105
dla dzieci na alergie to jedynie wapno się daje nie słyszałam by przepisywali coś innego dzieciaczkom chociaż mój bratanek miał alertec w syropie jeśli dobrze pamiętam
terenia
mój tomik ma na pupie...naszczęśche widać, że mu schodzą.. Wydaje mi sif, że albo chusteczki albo pieluszki... Z rumiankiem, na buźce też miał, rumianku niedostał do picia i jest ok.
gagusia89s
ale pamietaj ze to moze byc reakcja uczuleniowa.... na pewno nic nowego nie jadła..albo cos z kremem??:(
kulcio
moja mala na szczescie nie ma rzadnych alergi jak na razie chociaz jak drzewa zaczynaja pylic pokazuje sie u niej katarek
basska19866
kurcze gagusia a może ona tak reaguje na słońce,no nie wiem...to już mi jest za długo
gagusia89s
Aaron tez to ma..ale on to miał od mrozu.. była taka zima.ze nawet smarowanie nic nie dało... i teraz dopiero to zaczyna sie leczyc..na cieple:)
basska19866
moja mała ma już uczulenie na policzkach i bródce od prawie 3 tygodni nic nowego nie dostaje do jedzenia i nie mam pojęcia od czego to jest
gagusia89s
ale nie ktore wcale nie pomagaja..ale my to jeszcze pikus..a jak dobrac taki lek dla dziecka ponizej 3 lat??:(
Barkamalutka
Tak, wiosna dla alergikow to mekka. Chociaz teraz to i tak lepiej bo coraz wiecej lekow na alergie.
monika634amelia
ja małą muszę zabrać do alergologa.. bo co pyli to zapalenie oskrzeli
w3105
wiem też, że robią jakieś badanie krwi żeby sprawdzić alergię u małych dzieci chyba od 1,5 roku a testy rzeczywiście od 3 roku życia ja miałam w wieku 10 lat robione ale to były czasy gdzie alergia dopiero wyłaniała się
oska
gagusia zależy na co masz alergię mnie się zaczyna mniej więcej od lutego i się ciągnie i latem też
gagusia89s
a latem jak jest?? wiecie pytam bo ja pierwszy raz katar i kaszel alergiczny mam.. i troche juz mnie to meczy.. latem prejdzie??:)
terenia
Wiosna piękny czas jednak dla alergików to tragedia... Pyłki, tu coś kwitnie , tam pyli.. Nie ma jak się nacieszyć ta całą natura..
lady_in_red84
Alergolog przyjmie każde dziecko, tyle że testy alergiczne miarodajne są dopiero po 3 roku życia (tak alergolog powiedział mojej siostrze)
gagusia89s
a wiecie juz ile musi miec dziecko by je alergolog przyjął??
monika634amelia
oj to cierpisz kobietko niezmiernie.. wiem co to jest ten katar i pyłki... grrrr..a bez leków to utonąć w katarze można
w3105
niestety dla mnie wiosna jest najgorsza bo alergia bardzo mi dokiucza i ciągle mam katar a na czas ciąży i karmienia odstawiłam wszystkie leki alergiczne
lady_in_red84
Cieszę się, że póki co moje dziecko nie ma alergii, ja sama, pomijając nabytą alergię na komary i niektóre antybiotyki - również nie posiadam. Mąż mój żartował, że nie życzy sobie żadnych reakcji alergicznych u dziecka i... chyba cócia się przestraszyła, bo oporna alergicznie:)
monika634amelia
ja małej codziennie podaje clemastinum, a mimo to reakcje alergiczne
gagusia89s
wicie co tak mnie męczy ten kaszel.. ze normalnie ciesze sie ze ja go mam a ni mały.. bo jemu takiej męczarni nie życze:( ani żadnemu maluchowi
terenia
ja już mam katar a raczej zatoki jak zawsze już 2tygodnie,do tego ból głowy.
Barkamalutka
Niestety nadszedl czas ciezko dla alergikow wlasnie. Bez tabletek ani rusz.
terenia
niestety taki głupi czas nakatary i kaszle.. My teź mamy kaszel, uciążliwy jest nie powiem. No i pylenie też mi doskwiera.
gagusia89s
ja dostalam teraz tabletki... i po tych tabletkach do kaszlu doszedł katar:(:( a mały puki co zdrow jak ryba:).. i mocny jak dąb:)
monika634amelia
moja mała ciągle przeziębiona a teraz od kąd ciepło ciągle charcholi
kulcio
ja jestem ciekawa czy moja mala nie jest na cos uczulona jak tylko zrobilo sie cieplo i drzewa zaczely pylic od razu dostala katar
oska
ja się doczytałam, ale tylko, ze alergia ukryta dotyczy pokarmówek. Natomiast wiem, ze uczulić się na coś można w każdym wieku, nawet jak wcześniej nic nam nie było. A na dodatek można się uczulić na rzeczy, które bardzo lubimy
gagusia89s
powaznie.. ja mam 21 lat zero alergii.. i nagle bum.. kaszle i kicham na tle alergicznym:)
w3105
ja o takiej ukrytej alergii nic nie słyszałam, więc gagusia zaskoczyłaś mnie ja mam alergię od dzieciństwa i kontakt z alergenem od razu wyczuwam ( katar, kaszel, duszności)
gagusia89s
nie uwiezycie...ja nigdy alergi nie mialam a teraz bum..nagle mnie wzielo.. mam kaszel alergiczny.. musze isc na testy.. to moja decyzja.. by je zrobic i miec pewnosc... i musze dopytac jak to wkoncu jest z tym wiekiem do badan ... zeby małemu tez zrobic.. bo skoro ja nie mialam i nagle... to moze on tez ma jakas ukryta.. nie wiecie czy ukryta,,,tez wykryją??:(
oska
Jeżeli dziecko ma silną alergię wtedy należy szczególnie dbać o jego otoczenie, które musi być "czyste" i dobrze stosować sie do powyższych punktów
lady_in_red84
Ja mam brata alergika - to, co on od maleńkości musiał przejść - to aż się serce kraje... Macie rację, alergika życie jest trudne, rodziców początkowo jeszcze bardziej
basska19866
u nas w rodzinie mnóstwo alergików aż się boję że mała też będzie
lady_in_red84
Przyjmuje się że testy alergiczne miarodajne wyniki dają po 3rż, najlepiej zaś zrobić je po 5
gagusia89s
a ja dostałam skierowanie jak mały miał pol roku..i kazała mi sie juz zapisać zeby akurat jak skończy rok go zbadali:)..a wtedy ewentualnie przepisze date skierowania....ale jakos potem wyszlo ze ja sie nie zapisalam..a lekarka powiedziala ze małemu nic sie nie dzieje i nie musze isc:)
kulcio
arzana jak kiedys pytalam lekarke takie badania testy na uczulenie robi sie po drugim roku zycia
arzana
Ale takie badania to chyba dopiero się robi gdy dziecko ma 3 lata,tak?
marsela
Ja ani mój mąż nie mamy alergii mam nadzieje że synek też jej nie będzie miał. Ale jak podrośnie chcielibyśmy zrobić badania. Ja jak byłam mała często chorowalam i pamiętam że miałam robione badania czy nie jestem na nic uczulona
arzana
u mnie w rodzinie nikt nie miał alergii,a Ala dostała skazy białkowej :( na szczęście juz nie ma
oska
Głównie chodzi o to, ze alergia jest dziedziczona. Jak matka czy ojciec nie są alergikami to jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia jej u DZIECKA. Ryzyko wzrasta, kiedy rodzice również maja z tym problem.
kulcio
noja znajoma ma tez dziecko ktore jest prawie na wszystko uczulone juz od wielu lat co jakis czas jezdzi z mim na jakies odczulania
88_ilonka
marsela ja też o tym słyszałam, ale wiele jest dzieci, które jedzą wcześniej pewne pokarmy i nic im nie jest. Myślę, że nie ma na to reguły
monika634amelia
moja mała jest alergikiem ale naszczescie nie ma uczulenia na sierść zwierząt bo kochamy zwierzątka
w3105
oska bo z wiekiem sie uodparniamy na alergeny zwłaszcza jeśli mamy z nimi stały kontakt ale masz rację zazwyczaj ma się alergię na te rzeczy, które bardzo sie lubi, ja np na pieska ma uczulenie ( a kocham je) a na koty już nie ( a nie bardzo je lubię) swoją drogą u mnie też niezła kolumna alergii występuje
oska
ale powiem szczerze, że go sobie nie odmawiam, no bo jak. Z wiekiem mi chyba przechodzi jeśli to możliwe bez odczulania
arzana
oj oska dużo tego:( najgorsze dla mnie kakao by było
oska
A ja mam na kurz, ale nie na roztocza, na pyłki traw i zbóż, na sianko, na kakao i tak jeszcze mogę wymieniać i wymieniać, ale najgorsze jest to, ze możemy dostać alergię na rzeczy, które bardzo lubimy. Więc na kazdym kroku trzeba uważać, a teraz coraz więcej dzieci staje się alergikami
basska19866
U nas w rodzinie dość osób ma alergię mam nadzieję że nie złapie nic podobnego mojej córeczki
terenia
My bez alergi tz moje dzieci. Ja gdy zacznie pylić to też będe źle to znosić oraz na kwitnące żyto.
w3105
ja mam alergie na kurz niestety:( Nie mam w domu zaslon i dywanow bo tam najwiecej zbiera sie kurzu
monika634amelia
a ja mam w domu alergika, naszczęście nie na kurz... ale np. alergiczne wiosenne zapalenie oskrzeli, mleko modyfikowane, eukaliptus i inne drobnostki..
arzana
Moje też na szczęście nie mają póki co alergii. Ale ja mam na kurz na szczęście tylko taki stary np na strychach czy w piwnicach. Jak jest go dużo to oddychać nie mogę
w3105
u nas na razie nie widac śladów jakiejkolwiek alergii u maluszka ale to chyba tylko kwestia czasu bo ja mam alergię:(
grace1303
Moja córka nie jest alergikiem, ale sporo tych zasad stosuję w domu. Nie żebym chciała chronic ja przed wszystkim, bo musi zdobywac odporność, ale staram się wszystkie zabawki trzmać w zamkniętych pojemnikach, żeby nie łapały kurzu, to samo z bibeltoami, pamiątkami, ozdobami. Mam niestety bardzo długie zasłony i firany, takie turlacjące sie po ziemi, które zbieraja tony kurzu i wiem, ze w nowym mieszkaniu będę miała tylko rolety, chyba właśnie drewniane.
lady_in_red84
Moja córcia też nie ma na szczęście... Bo mam brata alergika, napatrzyłam się na to trudne życie i dziecka i mamy...
mili22
Też nie mamy na szczęście ale bycie alergikiem nie jest łatwe na pewno...
88_ilonka
U nas na szczęście nie ma na razie żadnych objawów alergii na cokolwiek