Wszystko o fotelikach samochodowych
Katarzyna

fotelik samochodowy isofix dziecko niemowlę bezpieczeństwo atesty podróż samochódNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów fotelików i czasem bardzo trudno zdecydować się na coś konkretnego. Sprawdź, czym w takim razie kierować się przy zakupie? 

W jakim wieku dzieci muszą jeździć w foteliku samochodowym?

W foteliku należy przewozić dzieci od urodzenia do 12 roku życia lub do momentu, kiedy dziecko osiągnie 150 cm wzrostu. Fotelik musi mieć certyfikat, który dopuszcza go do użytku dla dzieci oraz musi być odpowiednio dobrany do wieku i wagi dziecka. Przepis ten obowiązuje w Polsce od 1 stycznia 1999 roku.

Rodzaje fotelików samochowodych

Przede wszystkim musimy ustalić, w jakiej kategorii wiekowej szukamy fotelika. Najlepiej kierować się wagą dziecka, ponieważ dzieci rozwijają się różnie i np. jedno dziecko będzie jeździć w foteliku do 5-tego roku życia, a drugie tylko do 4-tego, bo więcej waży i jest wyższe.

GRUPA GŁÓWNA

Foteliki samochodowe z grupy głónej są najbezpieczniejsze. Dostosowane są do konkretnego wieku i rozwoju dziecka, dzięki temu zapewniają maluchowi najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Fotelik w tej kategorii montowany jest tyłem do kierunku jazdy, za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa lub do specjalnej bazy. Ma kształt kołyski, dzięki czemu dziecko ułożone jest w nim w pozycji leżącej. Powinien mieć dodatkową wkładkę i wałeczek pod główkę. Jest to szczególnie przydatne przy przewożeniu noworodków.

Niemowlęta nie mają jeszcze prawidłowo rozwiniętej umiejętności kontrolowania własnego ciała podczas jazdy, ruszania czy hamowania. Dlatego tak ważne jest, aby sadzać je tyłem do kierunku jazdy. Dzieci przypinane są 3- lub 5-stopniowymi pasami, w które zaopatrzony jest fotelik.

Bardzo często, dzięki zastosowaniu specjalnych adapterów, można montować go w wózkach. Pełni również rolę nosidełka i dość często bujaczka.

Pamiętaj. Według pediatrów, niemowlę powinno spędzać nie więcej niż 2 godziny dziennie w foteliku. Jeśli planujesz dłuższą podróż, staraj się robić częste postoje, w trakcie których możesz nakarmić lub przewinąć dziecko.

Są to zabudowane foteliki, montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Najczęściej mają 3 stopniową regulację oparcia. Dzięki temu maluch podczas dłuższej podróży może wygodnie się zdrzemnąć w pozycji półleżącej. Są zaopatrzone w oddzielne 3- lub 5-punktowe szelki dla dziecka lub specjalne barierki.

W fotelikach tej kategorii, możemy przewozić dzieci, które już same siedzą i ważą minimum 9 kilogramów.

Foteliki w tej kategorii przeznaczone są dla najstarszych dzieci. Dziecko zapinane jest samochodowym pasem bezpieczeństwa. Foteliki te posiadają podłokietniki dla wyższego komfortu jazdy dziecka, a z uwagi na długi czas użytkowania – wyposażone są w wielostopniową regulację wysokości zagłówka. Ilość stopni regulacji zależy od modelu i producenta.

GRUPA POŚREDNIA

to tzw. foteliki uniwersalne, służą dużo dłużej, niż foteliki z grupy głównej, przez co koszt zakupu się znacznie zmniejsza, ale przez to, że maja służyć dzieciom w różnym wieku, nie zawsze spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.

To uniwersalny fotelik, który można montować w obu kierunkach jazdy. Jest niezwykle wygodny dla dzieci ponieważ można go ułożyć w kilku pozycjach: od siedzącej aż do leżącej. Montowany jest za pomocą 3-puntowego pasa bezpieczeństwa lub ISOFIX. Fotelik ma oddzielne pasy bezpieczeństwa 3- lub 5-punktowe.

Warto kupić model z dodatkową wkładką i specjalnym wałeczkiem osłaniającym główkę.

To niezabudowany fotelik, w którym dziecko zapinane jest za pomocą szelek w samochodzie lub pasa samochodowego. Montowany jest tylko i wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Posiada oparcie na plecy, głowę oraz ręce. Ma kilkustopniową regulacje zagłówka.

To fotelik, który rośnie razem z dzieckiem. Posiada specjalną poduszkę, która pomniejsza wnętrze fotelika oraz 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można zdemontować, gdy dziecko osiągnie odpowiednia wagę. Posiada kilkustopniową regulację zagłówka. Dziecko można zapiąć za pomocą standardowych pasów samochodowych lub - gdy maluch jest młodszy - pasami od fotelika.

Niestety ma małe możliwości regulacji siedziska. Podczas dłuższych podróży najmłodsi z tej kategorii wiekowej mogą odczuwać z tego powodu dyskomfort, ponieważ nie można go ułożyć w pozycji leżącej.

Jest to specjalna, elastyczna poduszka z oparciem na ręce, która umożliwia posadzenie dziecka na odpowiedniej wysokości, aby pas bezpieczeństwa przechodził prawidłowo przez miednicę, a nie przez brzuch dziecka. Nie ma oparcia, ani zabezpieczeń bocznych.

Atesty fotelików samochodowych

Foteliki samochodowe na podstawie różnych testów otrzymują ocenę między 1 a 5. Eksperci biorą bardzo wiele różnych parametrów pod uwagę, ale to co nas powinno interesować, to przede wszystkim ocena końcowa.

Foteliki dostają również certyfikat bezpieczeństwa ECE R4404 lub ECE R4403, który gwarantuje nam, że jest on zgodny z wymaganiami technicznymi, które obowiązują w Europie. Są to jednak minimalne wymagania i mają niewiele wspólnego z obecnymi w tej chwili rozwiązaniami technicznymi. Taki certyfikat nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, mimo że fotelik może być znanej firmy i to z wyższej półki cenowej.

Polecam sprawdzić wyniki testów przeprowadzonych przez takie organizacje jak: AA Trust, ANWB, OEAMTC czy ADAC, (może jakieś adresy stron internetowych?) które mają zdecydowanie bardziej rygorystyczne wymagania techniczne od tych obowiązujących obecnie w Europie. Znajdziesz tam ocenę ogólną, jak również ocenę bezpieczeństwa, obsługi, czyli łatwości montowania i zapinania oraz czyszczenia.

Dobry fotelik powinien mieć co najmniej 3 punkty z niezależnych testów. Niższe noty oznaczają, że wypadł w testach słabo i nie jest dość bezpieczny.

Pasy do fotelików samochodowych

Foteliki posiadają pasy 3- lub 5-punktowe, jednak zdecydowanie bezpieczniejsze są te drugie, ponieważ dziecku trudniej się z niego samodzielnie wydostać. Moja córka im była starsza, tym szybciej udawało się jej wyjmować ręce z pasów, dlatego zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie fotelik będzie miał lepsze zabezpieczenie.

Szelki powinny być spinane centralnym zapięciem, mieć regulowaną długość oraz ochraniacze zabezpieczające przed otarciami.

Kiedy należy zmienić fotelik samochodowy na większy?

Jest kilka sygnałów, które wskazują, że już czas na zmianę fotelika na większy:

Po pierwsze, należy ściśle się trzymać informacji dotyczącej wagi podanej przez producenta. Jeśli dziecko waży więcej niż dopuszczalny limit dla konkretnego fotelika samochodowego, należy bezwzględnie zmienić go na większy model.

Po drugie, głowa (dla fotelików w przedziale wagowym 0-13 kg) lub linia oczu (dla pozostałych modeli fotelików) nie mogą wystawać ponad górną krawędź oparcia fotelika. Dzieci rosną bardzo różnie i może się zdarzyć, że już trzylatek nie będzie się mieścił do fotelika w przedziale wiekowym 9-18 kg.

Po trzecie, należy zwracać szczególna uwagę na pasy. Jeśli nie dają się poprawnie zapiąć, są za krótkie lub sięgają poniżej linii ramion jest to sygnał dla nas, że należy kupić większy fotelik.

Pamiętaj, że zimą dzieci mają często znacznie ciaśniej w foteliku, ponieważ są grubo ubrane. Nie jest to powód do zmiany fotelika na większy, chyba że podczas podróży dziecko będzie odczuwać duży dyskomfort.

Fotelik samochodowy - nowy czy używany?

Eksperci sugerują, żeby fotelików z przedziału wiekowego 0-13 kg oraz 9-18 kg nie używać dłużej niż 5 lat od daty produkcji. Materiały, z których wykonany jest fotelik z czasem starzeją się i zużywają, przez co nie ma stuprocentowej pewności, że w czasie kolizji zapewni ochronę deklarowaną przez producenta. Foteliki z wyższych przedziałów wiekowych: 9-36 kg oraz 15-36 kg są specjalnie przystosowane do dłuższego okresu eksploatacji.

Należy mieć na uwadze, że promienie słoneczne, jak również niskie temperatury mają wpływ na zużycie materiałów. Dlatego niezależnie od rodzaju i marki fotelika nie należy wystawiać go na dłużej w okresie upalnym bądź zimowym na działanie czynników atmosferycznych.

Kupując fotelik używany musisz pamiętać, że gwarancja przysługuje tylko i wyłącznie pierwszemu nabywcy. Nie ma serwisów dla tak zwanych „pogwarancyjnych” i nie można dokupić nowych zapięć czy pasów.

Na wielu portalach możemy kupić fotelik z tak zwanej drugiej ręki. Niestety nie mamy pewności, czy taki fotelik jest bezwypadkowy i czy jego właściciele odpowiednio o niego dbali. Nie sugerujmy się wyglądem zewnętrznym, który nie nosi śladów zniszczenia. Przecież wewnątrz styropian z powodu długiej eksploatacji może być połamany, a fotelik powypadkowy może mieć naruszoną konstrukcję. Taki sprzęt w sytuacji awaryjnej nie spełni swojej funkcji i może doprowadzić do tragedii.

Jeśli już zdecydujemy się na zakup używanego fotelika, warto kupić go od kogoś znajomego. Może Twoja koleżanka lub ktoś z rodziny ma starsze dziecko od Twojego. Będziesz miała pewność, w jakim jest stanie, czy nie uczestniczył w wypadku i czy nie jest mocno wyeksploatowany (od wewnątrz).

Z kolei nowy fotelik najlepiej zakup w sprawdzonych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Nie polecam kupować fotelika na bazarkach lub nieznanych Marek. Nie ma bowiem pewności, że taki fotelik przeszedł odpowiednie testy i jest w pełni bezpieczny dla Twojego dziecka.

Jaki kolor fotelika samochodowego wybrać?

Już zdecydowałaś, która firma i model. Teraz najtrudniejszy wybór: kolor. Ja miałam duży dylemat. Kusiły mnie jasne dziewczęce róże, ale po długich przemyśleniach doszłam do wniosku, że warto wybrać kolor, na którym nie będzie widać okruchów z bułki, błotka z mokrych bucików, czy kilku kropel rozlanego soczku.

Oczywiście warto kupić fotelik ze zdejmowanym pokrowcem, żeby w każdej chwili, np. przy większej powodzi herbatkowej, można było bez problemu go zdjąć i uprać w pralce.

Zwróćcie również uwagę na materiał, z którego wykonane jest obicie fotelika. Powinien przepuszczać powietrze. Jest to ważne szczególnie latem. Nasz pierwszy fotelik miał bardzo sztuczną tkaninę i córka wręcz pływała w nim w upalne dni. Można oczywiście ratować się specjalnymi pokrowcami bawełnianymi, ale po co mnożyć koszty.

Wybór fotelika samochodowego - praktyczne rady

Przed zakupem należy koniecznie przymierzyć fotelik do samochodu, w którym będzie zamontowany. Może się zdarzyć, że pasy bezpieczeństwa będą za krótkie albo oparcie w samochodzie będzie ustawione pod określonym kątem, co skutecznie uniemożliwi prawidłowe zamocowanie fotelika.

Jeśli zamierzasz kupić fotelik przez Internet, szczerze polecam najpierw pojechać do sklepu stacjonarnego wraz z dzieckiem, dokładnie go obejrzeć i przymierzyć w samochodzie. Poproś również sprzedawcę, aby Ci zademonstrował, jak się go montuje i jak prawidłowo zapina w nim dziecko. Duże znaczenie ma ilość drzwi w Twoim samochodzie. Z trzydrzwiowego dużo trudniej włożyć i wyjąć malucha, który z każdym miesiącem staje się coraz cięższy i coraz mniej skory do współpracy. Dlatego warto szukać fotelika z wygodnym zapięciem.

Zanim kupiliśmy z mężem odpowiedni fotelik, sprawdziliśmy kilka modeli. Jak córka miała wygodnie, to niestety nie można go było zamontować w naszym samochodzie i na odwrót. Dopiero po kilku próbach trafiliśmy na ten idealny.

Możesz zapisać się również na bezpłatne szkolenie o fotelikach, dzięki czemu zyskasz sporą wiedzę na ich temat, niejednokrotnie większą niż sprzedawca w sklepie.

Jak i gdzie najlepiej zamontować fotelik samochodowy?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie jest środek tylnej kanapy, ponieważ zapewnia to maluchowi maksymalna ochronę podczas kolizji. Jednak do takiego montażu fotelika samochód musi być wyposażony w tym miejscu w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub ostatnio dość popularne mocowanie ISOFIX.

Co to jest ISOFIX?

To dwa, specjalne, metalowe uchwyty znajdujące się w szczelinie pomiędzy siedziskiem, a oparciem tylniej kanapy w samochodzie, do której przymocowana jest na stałe podstawa fotelika (tak zwana baza). Pozwala to na szybki montaż i demontaż, bez użycia pasów bezpieczeństwa.

Jeśli Twój samochód nie posiada ISOFIXU i 3-punktowego pasa pośrodku, najlepiej zamontować fotelik na tylnej kanapie za siedzeniem pasażera. Przy takiej lokalizacji fotelika - podczas postoju przy ruchliwej ulicy - zdecydowanie łatwiej jest wyjąć niemowlę, a starsze dziecko bezpiecznie wysadzić z samochodu na chodnik lub pobocze.

Jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiała przewieźć dziecko na przednim siedzeniu, musisz pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej pasażera.

Pamiętaj też, żeby za każdym razem sprawdzać czy fotelik nie jest zbyt luźno zamontowany. Słabe zapięcie może być przyczyną dodatkowych urazów podczas wypadku.

 


 


Komentarze
Monia2
my zdecydowaliśmy się w sklepie po przymiarkach na fotelik recaro zero 1 elite z tego względu że jest obracany a do tego można wozić nim dziecko do 18 kg tyłem dla nas bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, dziecko można wyjąć z fotelika razem z nosidełkiem i zamontować od razu na wózku bardzo wygodna rzecz
Annaleszk
Na chwilę obecną są już zaktualizowane przepisy prawa o ruchu drogowym. Nie ma już ograniczenia wiekowego jeśli chodzi o przewożenie dziecka w foteliku lub na podstawce pod pupę. Wygląda to następująco: W foteliku lub innym urządzeniu posiadającym wymagane atesty( szczególnie ważne jeśli urządzenie takie jest zamontowane na stałe jako część auta, zazwyczaj w nowszych modelach wtedy musi być również oznaczone atestem) przewozimy dziecko do momentu osiągnięcia przez nie 150 cm na przednim siedzeniu. Z tyłu granicą wzrostu jest 135 cm. Oczywiście należy pamiętać o wyregulowaniu pasa bezpieczeństwa stosownie do wzrostu.
Daria90
Ja polecam fotelik 9-36 kg który rośnie razem z dzieckiem Baby Safe Husky. Kupując fotelik 9-36 kg mamy pewność, że fotelik będzie pasował dla dziecka, bo rośnie on razem z nim. Łatwo można go poszerzyć lub zmniejszyć jego rozmiary. Podoba mi się również możliwość odchylenia oparcia.
Skrzaty
Najważniejszą rzeczą jaką mogę doradzić to nie kupowanie używanego fotelika dla dziecka. Nie wiemy jak i komu służył ten fotelik czy brał udział w jakimś wypadku i dlatego zdecydowanie odradzam taki zakup. Nie zawsze jest też tak, że drogi fotelik będzie bezpieczniejszy od taniego. Ja polecam te z isofixem i dodatkową nogą stawiana na podłodze. Bardzo ważne jest również umiejętne i stabilne zapięcie fotelika.
Silver812
My póki co kupiliśmy pierwszy fotelik/nosidełko. Trochę nam zajęło nim wybraliśmy... Sporo czytaliśmy przed zakupem.
gabilabi
My zmienialiśmy fotelik kiedy dziecko było juz za małe do wczesniejszego
efcik
my na początku wiele czytaliśmy o fotelikach, potem rozmawialiśmy ze sprzedawcami, niestety okazało się, że wiele fotelików, które typowaliśmy po prostu nie pasuje do naszego auta i mimo, że są bezpieczne w naszym przypadku zawodzą, bo kąt ułożenia maluszka byłby zły. wciąż poszukujemy, mam nadzieje, że wreszcie uda nam się zamknąć temat.
Silver812
Fotelik musi mieć atest i być odpowiedni do wieku dziecka i wagi i wzrostu.
jowitka76pdm
fotelik musi być dopasowany do wagi i wieku malca nie kupujmy na wyrost
MalwinaW
Trzeba pilnować żeby pasy sie nie plątały i zdejmować kurtkę
dagmari
trzeba pamiętać zawsze o bezpieczeństwie dziecka i być rozważnym, np nie przewozić w puchatych kurtkach....
Skrzaty
Ważne jest aby go umiejętnie zapiac
agusia00356
przybieramy się do kupna fotelika
Barkamalutka
My właśnie szukamy fotelika z przedziału 15-36 kg.
kochajmnieee
Ja jestem zadowolona z naszego fotelika
Polcia27
my kupiliśmy z polecenia znajomych i się nie zawiedliśmy
Gosia200
Ja kupiłam fotelik który rośnie razem z dzieckiem . Wydatek trochę większy ale wydaje mi się ze na to samo by wyszło gdybym miała kupywac kilka dostosowanych do wieku . W tym foteliku mam odpinany tył i jak synek będzie straszy tez będzie dobry
MOla90
jak ktoś chce kupić droższy fotelik to polecam umówić się ze wszystkimi dziadkami na wspólny zakup
p_witkowska
Na razie używamy od 0 do 13 kg
Tala90
Na fotelikach nie mozna oszczedzac
Miko1
Dostosowany do wagi
buba18
fotelik samochodowy musi mieć atesty
Justyna94
fotelik dopasowany do wagi i wieku dziecka
Tala90
Ja kupowalam nowy i nie odkupowalam od nikogo
MOla90
wybraliśmy fotelik 9-36 kg, firmy cybex z isofix, bardzo dobrze służy nam od 4 lat, kierowaliśmy się testami
Miko1
Mamy do36 kg
p_witkowska
Fotelik to podstawa
Tala90
Nie ma co kupowac jakiegos taniego szajsu trzeba myslec o bezpieczenstwie dziecka
Justyna94
dobry fotelik to podstawa
doda1987
Ja mam używany bo nie widziałam sensu kupowania jeżeli w okresie zimowym praktycznie nigdzie się nie wyjezdża
mww1991
Warto zwrócić uwagę na atesty wszelkie.
buba18
W nowy fotelik ,oczywiście z atestem warto zainwestować -dbamy przecież o bezpieczeństwo malca.
jusen
Grunt to nowy, nie używany z atestami
Nikol
Jest taki duży wybór na rynku, że ciężko się zdecydować, który fotelik jest najlepszy
domilove
u nas nowy z atestem
ania_tt
Ja mam po synu i jestem z nich bardzo zadowolona
moniawp5
Kupilismy fotelik nowy z atestami
Fikumiku
Dobry fotelik plus dibre zapięcie plus bezpieczna jazda
zaradnamamuska
niby tak i nie fotelik tez jest bardzo wazny
Skrzaty
Bezpiecznie jeździć tylko to zapewni bezpieczeństwo
asiulka_26
My mamy taki od 9do 25 kg i jak narazie jesteśmy z niego zadowoleni
zaradnamamuska
oj wszystko jest wazne nie tylko same testy warto poczytac troche o danym produkcie nie kierowac sie tylko tym co mowi sprzedawca
oska
My przy wyborze fotelika kierujemy sie testami zderzeniowymi
Skrzaty
Czytać opinie w Internecie
marcepanowa
Narazie mamy ten pierwszy.
Marla86
fotelik wazna sprawa, my mamy teraz do 36 kg i jestem zadowolona z niego
Skrzaty
Ja również nie kupilabym używanego
Paulaa26
Tylko nowe i z atestem
oska
ja miałam 9-18 kg teraz mamy do 36 kg
gabriela2
za niedługo będziemy zmieniać fotelik na większy
Skrzaty
Mam taki do 36 kg i jestem zadowolona
xmichalskaax
Ja myślę nad zakupem nowego
zaradnamamuska
Kyasarin pierwsze slysze nawet na stronie canpol nic takiego nie ma
Skrzaty
A skąd informację że nie można przewozić w kurtce???
Justyna94
ja to wole zaopatrzec sie w drogi fotelik i dobry oraz sprawdzony
Kyasarin
Warto dodać że w sezonie zimowym nie można przewozić dziecka w foteliku ubranego w kurtkę czy kombinezon!
Paulaa26
przy zakupie bralam pod uwage wyniki testow i wygode dziecka
Paulaa26
najlepiej żeby dziecko jak najdłużej jezdziło tyłem do kierunku jazdy
mamadzieci
ja uważam że wszystkie foteliki ( nosidła) są źle wyprofilowane dla noworodków , gdzie maleństwo jest takie maciupeńkie , wkładamy je i one tak dziwnie w nim leży , straszne to jest , ja nigdy nie mogłam tego przeżyć ...
Marla86
my kupiliśmy z polecenia znajomych i się nie zawiedliśmy
Justyna94
mamy dobry dopasowany do wieku i ciezaru ciała
manndarynka
jeśli chodzi o fotelik to na ma co żałować jednak, co jak co, ale lepiej mieć lepszy fotelik, czy nosidełko to jednak chodzi o bezpieczenstwo
filaria1
Te drozsze jednak lepsze
kasietka922
na bezpieczenstwie nie ma co oszczedzac
0202oliwcia
Fotelik samochodowy jest bardzo ważny dlatego przy jego zakupie nie oszczedzalismy na nim pieniążków
Czarnulka089
Teraz właśnie chcemy kupić fotelik samochodowy 9-36 miesięcy ale przodem do kierunku jazdy bo synek nie lubi jeździć tyłem
kasia2310
Tylko z atestem i nowy bo jeśli uzywany to tylko ze sprawdzonego zrodła bo nie wiadomo czy nie brał udziału np w wypadku
Estera0904
Ja teraz jestem na etapie zakupu drugiego rozmiaru
Mamajulki2016
Kupilismy fotelik i rowniez kierowalismy sie testami ADAC i cena
kathien
my postawiliśmy na znaną markę - czujemy się z tym bezpiecznie, fotelik ma wszystkie atesty... chcemy jeszcze dokupić bazę.
Ancikowa
Planowalismy kupic uzywany zestaw ale duzo osob odradzalo z racji ewentualnych uszkodzen. Kupilismy nowy fotelik ale uzywana baze, i chyba nie jest ona w 100% sprawna.. tyle zaoszczędzilismy :(
MOla90
ja przy wyborze fotelika kierowałam się testami ADAC
MichuNi
tylem do kierunku jazdy, najdluzej jak to mozliwe!
Maadie
Jestem wlasnie w trakcie poszukiwan fotelika.
agraffeczka
Ja teraz woze dwa foteliki na tylnym siedzeniu. Jedno nosidelko z niemowlakiem i fotelik z grupy 15-36kg
mlodamamaopowiad
My mamy poki co ten najmniejszy ale juz rozglądamy sie za wiekszym
Katarzyna25
Ja teraz tez muszę kupić ten najmniejszy
helcia
my mamy fotelik firmy recaro i jesteśmy bardzo zadowoleni
Healthymamma
ja nie polecam recaro przynajmniej nosidełka bo jest bardzo awaryjne i dziecko krzywo leży..
mama92
ja własnie stoje przed zakupem fotelika od 0 do 13 kg
Justyna94
my mamy taki odpowiedni dla dziecka
Katarzyna25
My mamy maxi cosi
jusen
tamer to prawda, ale mimo wszystko warto wozić najdłużej jak się da
lena25
My mamy teraz ferrari fajny bo jeszcze sygnalizuje jak się pasy odpinaja
Kasia_S
Fotelik powienien być przede wszystkim z atestami i testami zderzeniowymi
tamer
Healthymamma - ale podobno wożenie dziecka tyłem jest zalecane aż do 4 roku życia. Tylko pewnie czasem ciężko to wytłumaczyć samemu dziecku.
Justyna94
mamy taki do 36 kg
Healthymamma
my juz wozimy przodem do kierunku jazdy
helcia
my mamy fotelik firmy Recaro i jestesmy bardzo zadowoleni
marta1519
Atesty., nowy ,bezpieczny i dopasowany do wagi
Kasia_S
Dla mnie fotelik musi być przede wszystkim bezpieczny
mama92
nie wydaje mi się żeby testy ADAC można było kupić..
tamer
mlodamamaopowiad - 100% racji. Czasami jest to po prostu kwestia tego, że jeden producent po prostu słono zapłacił za testy, a drugi nie. Co wcale nie oznacza że fotelik tego drugiego MUSI być niebezpieczny.
Dakota
Tylko nowe i z atestem
lena25
Atesty sa bardzo ważne.tylko taki kupujemy z atestem i renomowanej marki.
Gosia200
Szczerze nie przyciągałam szczególnej uwagi na fotelik samochodowy kupiliśmy polecony w sklepie
Justyna94
mamy juz inny fotelik
mlodamamaopowiad
Hiacynta - ale to ze fotelik nie ma testow tonie znaczy ze gdyby mial to by ich nie przeszedl
marta1519
Dobrze dowiedzieć się że nie warto oszczędzać i kupować używanego fotelika. Nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwu
Katarzyna25
przy zakupie bralam pod uwage wyniki testow i wygode dziecka
Hiacyntabukiet
Fotelik który przeszedł testy zderzeniowe jest godny uwagi. Nie warto montować do samochodu fotelików dołączanych przez producenta wózków 3w1 chyba że takie atesty posiadają.
jusen
niestety większe foteliki służące do jazdy tyłem są bardzo drogie
Healthymamma
najlepiej żeby dziecko jak najdłużej jezdziło tyłem do kierunku jazdy
tamer
My dopiero wybieramy fotelik - ostatnio sporo czytam na ten temat i już nie wiem który wybrać - co byście poleciły z tych 0-13kg?
helcia
my kupiliśmy jeden a konkretny fotelik firmy recaro który nam starczy do samego końca zanim przeniesiemy córeczkę na podstawek
agrafka
My mamy taki do 36 kg. Długo wybieraliśmy ten idealny, bo to bardzo ważny zakup.
mama92
Dobry fotelik to podstawa :)
Kasia_S
My kupiliśmy fotelik z wszelkimi atestami. Ale nie wiedziałam, że największe obrażenia są w okolicy zapięć pasów.
MagicznyPazur
Te foteliki wszystkie są na jedno kopyto... Mają złe zapięcia... Dziecko szelki może mieć na maksa przyciągnięte, a i tak rączki potrafi wyjąć, to jakie to jest bezpieczeństwo? Powinno być dodatkowe zapięcie na klatce piersiowej, żeby dziecko nie miało jakiejkolwiek możliwości wyjęcia rączek. Ponadto nie wiem, czy wiecie, ale największe obrażenia przy wpadkach i kolizjach drogowych, dzieci mają właśnie w okolicach brzucha, czyli tam, gdzie jest zapięcie pasów
buba18
my też kupowalismy nowe foteliki
patrysiulla
wszystkie foteliki kupowalismy nowe...
Renata111
lepiej dołożyć a czuć sie bezpiecznie
Natalia111
My kupiliśmy Nowy z dobrymi atestami
Fantagira
mlodamamaopow nosidelka chyba wszystkie są tyłem do kierunku jazdy, ale większe foteliki nie w każdym samochodzie można zamontować tyłem
hania070316
nowy fotelik nie oszczędzać bezpieczeństwo jest najważniejsze
mlodamamaopowiad
wazne zeby byl tylem do kierunku jazdy
Anita88
na tym nie wolno oszczędzać
iza4419
Jest bardzo dużo fotelików do wyboru
MagicznyPazur
te foteliki wszystkie są na jedno kopyto i żaden mi nie pasuje... Z każdego jednego moj synek potrafi sobie rączki wyjąć..
mlodamamaopowiad
my jesteśmy na etapie nosidelka
Jola12
Też następnym po nosidelku był foteli 9-36. Jest bardziej funkcjonalny i starczy na dłużej.
Fantagira
Zmieniając córce nosidełko na fotelik zdecydowaliśmy się na taki 9-36 kg.
marta_ka
Zwracam uwagę na atesty. Na foteliku nie można oszczędzać.
0202oliwcia
my mamy Recaro i jesteśmy bardzo zadowoleni :-)
agraffeczka
Teraz w aucie mamy dwa. Nosidelko dla niemowlaka i fotelik dla synka
buba18
Dobry i atestowany fotelik zapewnia bezpieczeństwo w czasie jazdy.
Katarzyna25
Ważna tez jest pozycja do spania
Nikol
ranking fotelików nalezy sobie sprawdzic
Justyna94
mamy od 0 do 36 i od 2 lat
hania0787
Fotelik powieniem byc dobrany do wagi i wieku dziecka i na foteliku nie warto oszczędzać powinien byc porządny
lulusia1234
Nie ma co oszczędzać na foteliku
Katarzyna25
Najważniejsze aby był bezpieczny
Ewa855
My mamy fotelik polskiego producenta, nie zapłaciliśmy za niego kosmicznej ceny a jesteśmy bardzo zadowoleni z niego.
MamaWojtusiaK
Zanim się wybierze trzeba się zastanowić nad tym czego się oczekuje po foteliku
meg30
pierwszy fotelik kupiłam nowy choć miałam po starszej córce ale minęło 8 lat więc wolałam nie ryzykować
szminaa2
Można dobrać na prawde dobry fotelik niekoniecznie w kosmicznej cenie. Byleby tylko nie kupować fotelika razem z wozkiem i spacerowka w formie 3 w 1, bo kolorystyka pasuje...
meg30
tak lepiej kupić nowy niż martwić się kupując używany a tańszy
zaradnamamuska
bardzo dobry artykuł sama sie na nim wzorowałam i mam nadzieje ze kupilismy dobry
misiunia
wybór fotelika to niełatwy wybor
pani_mamusia
Co do adresów stron internetowych, na pewno można znaleźć oceny z testów na stronie fotelik.info . Ja jeszcze sprawdzałam na oryginalnej stronie testów ADAC.
pani_mamusia
My już zakupiliśmy fotelik, a to dlatego, że akurat była promocja. Przede wszystkim kierowałam się testami bezpieczeństwa ADAC, ale także ceną. Wiadomo, że pierwszy fotelik (nosidełko) do 13 kg nie posłuży nam zbyt długo, jednak ma za zadanie chronić życie dziecka. Zależało mi też, żeby można go było wpiąć do wózka (tych większych np. 0-18kg nie da się już wpiąć do wózka). Wybrałam fotelik, który w ADAC ma ocenę "gut", więc taką czwórkę. U mnie w przedbiegach odpadły foteliki używane oraz z zestawów 3w1. Fotelik używany przyjęłabym lub odkupiła tylko jak bym miała 100% pewności, że jest bezwypadkowy, a niestety nie zawsze można to zweryfikować. Foteliki z wózków 3w1 niestety nie mają żadnych testów bezpieczeństwa i być może są bezpieczne, ale nie chciałabym, żeby w razie czego moje dziecko było królikiem doświadczalnym w tej sprawie (mówiąc 3w1 mam na myśli zestaw wózek gondola, spacerówka i fotelik tego samego producenta, który nie specjalizuje się w fotelikach). Ktoś powie, że nie każdego stać. Zgadzam się z tym, dlatego też sama nie kupiłam fotelika za 1000 zł, bo przecież takie też można kupić (za swój dałam 349zł), które mają 5* we wszelkich testach. Trzeba gdzieś sobie to wszystko wypośrodkować. Uważam, że na wielu rzeczach można oszczędzić: wózek, ubranka, łóżeczko, jednak na bezpieczeństwie malucha nie powinno się oszczędzać, w końcu fotelik ma mieć jedno zadanie: chronić przed utratą życia w razie wypadku.
moniawp5
Kupilismy fotelik nowy z atestami
meg30
nowy fotelik nie oszczędzać bezpieczeństwo jest najważniejsze
buba18
Fotelik samochodowy musi być odpowiedni do wagi dziecka
natulkal
przed nami kupno następnego fotelika. Nie można na nich oszczędzać, najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka
mil257
Mamy do 25 kg.
katarzynasierack
najgorszy wybór wiekszych fotelikow, ktory wybrac, do ilu kg
kotek013
Wiem, że lepszy by był kupiony oddzielnie, ale już mamy z wózkiem. Następny kupimy już lepszy.
Edzia94
Pierwszy fotelik dostaniemy wraz z wózkiem od kuzynki.
buba18
Na takim foteliku nie można oszczędzać
Edzia94
Na tym nie będziemy oszczędzać
mamawiolka
najgorszy wybór wiekszych fotelikow, ktory wybrac, do ilu kg
ewelaa
My sprawdziliśmy jak wypadają w testach bezpieczeństwa
Dorka92
Niedługo bedziemy szukać dobrego fotelika
moniawp5
Mamy ten pierwszy i juz zakupiliśmy ten kolejny :)
Loluni
My juz mamy
mamawiolka
coś czuję że bede miała ciezki wybór
Natka12
Bezpieczenstwo wazne wiec bedziemy myslec nad naszym wyborem
Justyna94
Mój mały to nawet nie lubi w foteliku siedzieć
natulkal
wazne zeby miał certyfikat i był wagowo dostosowany dla naszego maluszka.
asiior
Na foteliku dla dziecka nie można oszczędzać!
Anita88
będę musiała zakupić, na pewno nie będę na tym oszczędzać
filaria1
Ja kupuje tylko te z atestami
Kasia_S
Osobiście uważam że na takich rzeczach jak fotelik samochodowy nie ma co oszczędzać.
iza4419
najważniejsze żeby był bezpieczny
marysiaz
My kupowaliśmy nowy 15-36kg
JoannaBrozek21
Warto zainwestować w dobry i porządny fotelik, bezpieczeństwo synka to dla mnie priorytet
Czarnulka089
Należy pamiętać że pierwszy fotelik od zera to nie leżaczek, czesto w ten sposób rodzice go wykorzystują w domu i zostawiają w nim na kilka godzin łącznie dziecko
milenaA
ważna jest wygoda dziecka
filaria1
Te lepsze sa zwykle drozsze
tina12
u nas zakupiony również fotelik dla dzidziusia w brzuszku jeszcze 4 tyg i będziemy się wozić :)
perpetua88
przede wszystkim patrzymy na atesty
maddziaa
Pilnujemy tych 2h w foteliku, w czasie podróży robimy postój
DariaJaku
Dla drugiego dziecka wybraliśmy Recaro Optiafix jest do fotelik zaraz po nosidełku do 18kg.
megane83
aby certyfikaty byly, nie zawsze firma i cena swiadczy o wyzszosci bezpieczenstwa
katarzynasierack
Najważniejsze by było bezpiecznie
Diianciia
bardzo super informacje , na pewno skorzystam z nich przy wyborze fotelika
natulkal
my kupilismy 0-13 z odpowiednimi certyfikatami. Używany. Jesteśmy zadowoleni
Marlon
Jeszcze nie wybraliśmy
ewelaa
przed wyborem fotelika sprwdzalismy jak wypadl w testach na bezpieczenstwo
Jasmine09
super ! bo właśnie z mężem wybieramy
anka87
ja właśnie szukam fotelika także skorzystam z porad
perpetua88
Ważne by miały certyfikaty
Healthymamma
Jak najdluzej tylem do jazdy
agraffeczka
Mamy taki fotelik od początku do końca
Kasia_S
Fotelik musi być bezpieczny i posiadać atesty. Lepiej dopłacić i mieć pewność bezpieczeństwa.
ewcia2016
Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego bezpiecznego fotelika dla dziecka
milenaA
fotelik dla maluchów powinien mieć regulacje na sen i na siedzenie
tina12
córka ma fotelik obecnie w przedziale do 36 kg
Asibasi
teraz mamy bardzo bezpieczny fotelik 9-18
Jajeczko89
do wózka dokupiłam oddzielny fotelik , bo ten oryginalny był bez astestów , wolałam dodać 200 zł do tego interesu i mieć pewnośc ,że dziecko jest bezpieczne
Sylwuskaaaxdd
Najwazniejsze to to zeby fotelik byl bezpieczny i dostosowany do dziecka
anagar
Denerwują mnie mamy które uważają że nosidełka z wózków 3w1 to super foteliki... a tak na prawdę nie mają w większości nawet testów zderzeniowych... na foteliku się nie oszczędza... ja chwaliłam sobie też bardzo bazę pod fotelik
Megan0320
Dla mnie najważniejsze jest by fotelik był nowy i z potrzebnymi atestami. Nie ko łącznie z najdroższej firmy
dariolka195
Jest bogata oferta.Dobrze by było kupując fotelik przymierzyć go do naszego samochodu.
marysiaz
już nie długo znów trzeba bedzie zakupic :) i znow ciezki wybor
dariolka195
foteliki samochodowe podobno mają swoją ważność - 5 lat.mówili na warsztatach bezpieczny maluch
nowaczki1985
zawsze przewozimy corkę w foteliku, pierwsza rzecz zakupiona dla Córki wraz z wózkiem
dzidzia123
Najważniejsze by było bezpiecznie
Diianciia
dobry fotelik do samochodu jest wazny
Gosia_cki
Oczywiste jest, aby fotelika nie wybierać wyłącznie po kolorze pasującym do torebki czy samochodu :)
andziula11111
zwracam uwagę na bezpieczeństwo ale również i na firmę ... nie oszukujmy się producent może napisać co tak naprawdę chce ...
ewatar6769
Odpowiedni fotelik to podstawa bezpieczeństwa naszego dziecka.
Angelka87
Jest ciężki wybór, ponieważ jest ich tak wiele i tak dobrych.
nice8822
Zwracam uwage na bezpieczeństwo
eokrasa
ja miałam graco symbio a teraz trzeba kupic juz większy
aga1984
ważne żeby był bezpieczny
iza4419
To ważny wybór
filaria1
My sie przesiadamy juz w wiekszy
natulkal
fotelik trzeba wybrać rozsądnie aby maksymalnie chronił nasze dziecko
lovebaby
Nie można na nim oszczędzać musi być bezpieczny
Angelka87
Bardzo przyda się mi to co jest tu napisane, bo jesteśmy na etapie poszukiwań fotelika.
annalabedzka
maluchy maja maxi cosi i kolejne planuje tez zakupic maxi cosi lub romer king
filaria1
Ja mam drozszy fotelik, bardzo dobra jakość
kepasa1990
Jest tyle rodzajów fotelików na rynku że ciężko się zdecydować. Ja jeszcze nie wybrałam ale na pewno na dniach będę musiała się zdecydować :-)
Czarnulka089
dobry fotelik to podstawa
Nusia
ja na razie posiadam nosidełko od wózka 3w1 , gdyz nie mam samochodu
Megan0320
fotelik nie musi być najdroższej firmy ważne by miał certyfikaty
DariaJaku
Mój fotelik Westie był od razu z bazą jest dla kategorii wagowej 0-18 kg, więc jeszcze kilka lat z nami będzie. U pierwszego dziecka miałam fotelik na pasy i nigdy więcej przynajmniej przy maluchach starsze może mieć na pasy, ale z małym wiadomo, odpiąć nosidełko gdzieś przenieść super sprawa i od razu wiemy, że fotelik dobrze jest zamocowany bo on o tym informuje sygnalizacją ;D
darkdreamlady
isofix do fotelików 0-13 świetna sprawa otwieram drzwi w aucie wpinam dziecko nie mecze się z pasami wystarczy ze usłyszę odpowiedni dźwięk ze fotelik jest wsadzony polecam warto zakupić jak się sporo jeździ
dominika1990
dla mnie testy uderzeniowe to podstawa, szczególnie przy fotelikach 0-13
dusia
Na pewno musi być bezpieczny
dominika1990
mam fotelik maxi cosi z testami wiec mam pewnosc ze jest bezpieczny
perpetua88
ważne żeby fotelik był bezpieczny
Megan0320
my mamy narazie nosidełko od wózka 3w1 ale kupiłam już też taki od 9 do 36kg
agu88sia
jesteśmy na etapie szukania fotelika
Julijanka
mamy porządny fotelik renomowanej firmy
DariaJaku
Trzeba sprawdzać czy fotelik ma certyfikat ECE R44/04 (europejski). Generalnie każdy legalnie dopuszczony fotelik do sprzedaży powinien go posiadać, więc warto korzystać ze sprawdzonych sklepów.
Jajeczko89
Warto zapoznać się z testami i certyfikatami przed zakupem fotelika
monika_kacper
Dopiero jestem na etapie szukania fotelika dla naszego bąbla ale bardzo nam sie to przyda
ewar
Kilka razy spotkałam się,że rodzice zapominają o zapięciu fotelika, poprawnym zapięciu dziecka lub rezygnują z tz. podstawki dla starszych dzieci.
Nusia
no w tych czas jest spory wybór tych fotelików
perpetua88
Fotelik ważna sprawa i duży wybór
dominika1990
mam fotelik maxi cosi z bazą od 0-13 kg i jestem bardzo zadowolona, na dodatek pasuje mi do wózka
darkdreamlady
ja jestem ze swoich zadowolona chociaż córka może już jeździć bez
Czarnulka089
Ja np. nie ufam fotelikom z wózków 3 w 1
agu88sia
Mam nadzieję że nasze dziecko nie bedzie mialo
agu88sia
ważne żeby kupić nowy bo używany może być po wypadku
DariaJaku
zgadzam się, ale jak kupuje się fotelik u sprawdzonych sprzedawców to foteliki żeby zostały dopuszczone do sprzedaży to muszą przejść europejskie normy bezpieczeństwa to ważne
Jajeczko89
Dobry ,wygodny a przede wszystkim bezpieczny fotelik to podstawa. Kupując patrzę na certyfikaty bezpieczeństwa bo nie ważne czy fotelik pięknie wygląda gdy jest niebezpieczny.
perpetua88
my mamy taki rozkładany- super sprawa
DariaJaku
a my właśnie kupiliśy dziecku fotelik babysafe westie 0-18 z bazą kiedyś widziałam fotelik na pasy jednak z bazą dużo łatwiej zamontować i pokazuje sygnalizacja czy jest dobrze zamontowane ;)
megane83
my wlasnie kupilismy foteliki dla naszych blizniakow, bedzie zageszczenie w samochodzie ;)
Senidia
fajne sa foteliki 3 stopniowe rozkładane, chociaż u najmniejszych to najlepsze chyba jednak klasyczne nosidełka
andzia16180
my mamy dwa foteliki
MagicznyPazur
my kupilismy fotelik z Graco od 9-18 kg i niestety musielismy kupic nowy
Angelika1991
dla nas fotelik jestbardzo ważny to kwestia bezpieczeństwa
mamusiasebusia
my już kupiliśmy bazę isofix i pierwszy fotelik
filaria1
Fotelik kupilam nowy
MagicznyPazur
fotelik musi byc przeznaczony odpowiednio do kilogramów dziecka i jego wieku... bo co z tego, że nosidełko jest do 10 kg dziecka, kiedy wzrostowo sie w nim nie bedzie miescic :D
filaria1
My niedlugo będziemy zmieniac na wiekszy
roxi133
ja następny kupuję od 9-18 kg jest najbezpieczniejszy i boję się wziąć taki do większej wagi
perpetua88
teraz używamy fotelik samochodowy 9-25 kg
Asislawa29
Dobry fotelik to podstawa
czekladka24
tematów z fotelikami jest tu duzo zauważyłam
Lilka17
my już axkid duofix mamy... poprzedni sprzedaliśmy bo jednak po wgłebieniu się w testy adac mimo ceny nie wychodził bezpiecznie... A tak 1700 zl się nie zmarnuje bo nastepny maluch odziedziczy po starszym bracie :)
Asibasi
A ja myślę o czymś z britaxa lub recaro, choć ten kiddy to też ciekawa opcja.
Julijanka
my mamy wysoko oceniany kiddy evolution pro, mam nadzieję że będzie dobrze służył
Megan0320
ja nie wyobrażam sobie przed wszystkim kupowania używanego fotelika. Jak dla nas to musi być nowy
jastinkaa
najlepiej wybrać fotelik z atestem
eokrasa
my narazie korzystamy jeszce z nosidełka z wózka 3in 1 ale jako tzreba bedzie kupić nowy to pomocne rady
Asibasi
My już powoli rozglądamy się za większym fotelikiem, oczywiście z atestami
Lilka17
Maxi Cosi Tobi,Besafe iZi Comfort. Polecam bloga osiemgwiazdek tam opisuje pan który zna się na fotelikach i kieruje na co zwracac uwgae przy wyborze fotelika. Nie warto kupowac w necie kazdy fotelik trzeba przymierzyc do swojego samochodu bo niestety niekazdy pasuje.Szczególnie te nwoe foteliki nie pasują do starych aut
ManieMani
Poleca któraś mama jakiś konkretny model? Taki po foteliku - nosidełku.
czekladka24
fotelik tylko z atestem
perpetua88
też nie oszczedzałam
jancia333
warto poczytać o fotelikach lub poradzić się kogos kto ma przed zakupem
andzia16180
my mamy teeraz od 9 do 18 kg
Megan0320
bezpieczeństwo kosztuje, jak dla mnie musi być renomowana firma, certyfikaty i absolutnie nowe nie używane
Lilka17
tylko nowe foteliki i tylko z certyfikatami. Niejednokrotnie sporo kosztują ale warto na bezpieczeństwie nie możńa oszczędzać
Boda299
Zawsze kupujcie nowy fotelik nigdy używany
Patka_88
warto sprawdzać wyniki testów przed zakupem fotelika
andzia86
bo też ceny nie są już takie kosmiczne jak kiedyś
dominika1990
teraz coraz wiecej rodzicow stawia na dobrej jakosci foteliki
summerwave
my kupimy fotelik kuż za ok,3-4 miesiaca.
filaria1
Na tym nie warto oszczędzać
Eeewka
dobry fotelik to bezpieczeństwo dziecka więc mysle że trzeba wybrać dobry
Wasiloczek
Na razie mam Maxi cosi do 13 kg
mamula104
wybór wśród dobrych fotelików jest duży
dominika1990
ja mam fotelik od 0 do 13 kg. w testach uderzeniowych dostal 4 gwiazdki
dominika1990
Diianciia na wyjscie ze szpitala musisz miec fotelik, chyba ze od kogos pozyczysz
Diianciia
nie mam samochodu wiec nie zamierzam kupytac
Angelika1991
ja rowniez mam maxi cosi, przekonala mnie do niego solidnosc wykonania i renoma firmy
MamaKacpra
mamy mxi cosi i polecam
megane83
tez polecam maxi cosi
oliwia1126
beti2270 masz rację, wybór fotelika powinien być przemyślany. I tak jak ze wszystkim czasami się płaci za markę i można znaleźć inny, równie bezpieczny, spełniający normy a tańszy.
beti2270
ale też nie trzeba zapłacić 1000zł za fotelik, bo droższe nie znaczy lepsze
Asislawa29
potwierdzam dziewczyny, nie ma co oszczędzać na zdrowiu, życiu i bezpieczeństwie naszego dziecka. Trzeba kupić odpowiedni fotelik.
milenapiotrekola
Dokładnie. Inwestycja w zdrowie i życie naszego dziecka
alicelecter
nie wolno oszczedzać na foteliku
milenapiotrekola
Oczywiście, że tak. Nie bez powodu robione są testy i badania na tych fotelikach. Nie krzywdzmy własnych dzieci
Doris_igi
Dla mnie to szczyt glupoty - fotelik musi byc zawsze dopasowany do wieku i wagi
beti2270
przecież to niezdrowe dla kręgosłupa
beti2270
śmieszni są dla mnie rodzice co kupują większe foteliki (te od 9kg), kiedy dziecko jeszcze samo siedzieć nie umie
aagnieszkaa1
można sprawdzić opinie na forach jakie ma fotelik
supero11
ja już nie wiem jaki fotelik, jaki polecacie?
perpetua88
mamy maxi cosi
Doris_igi
Lepiej kupić nowy fotelik - kupując używany od kogoś obcego nie mamy gwarancji, że jest on w dobrym stanie i czy czasem nie jest powypadkowy
Asislawa29
nie ma co oszczędzać na fotelikach tu chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka
annotr
Widziałam opinię o fotelikach Jolie, I były bardzo pozytywne
beti2270
nosidełko mieliśmy do 11 kg
supero11
strasznie dużo jest tych fotelików i nawet nie wiadomo już nawet na co patrzeć.
annotr
Pierwszy kupiliśmy używany i jesteśmy zadowoleni. Ale teraz ten od 9 kg kupujemy nowy bo na dłużej się przyda
aagnieszkaa1
Lepiej tutaj nie oszczędzać.
oliwia1126
taki fotelik może służyć potem kolejnemu dziecku, ważne aby był wygodny. To co mówi sprzedawca nie zawsze jest dobre, nas np namawiał na jeden fotelik, popytałam znajomych a oni stwierdzili, że gdyby mięli kupić jeszcze raz to by wzięli inny, podali powody.
Doris_igi
Wybór fotelikow jest spory - ale tu warto wydac trochę więcej i kupic dobry produkt
paula1215
zapytaj sprzedawcy w sklepie ci doradzi jak kupowam z baby Walker super i super cena i ma je druga po pierwszej
mamapogodzinach
ah tyle tego jest że foteliki są jeszcze gorsze od wózka nie wiadomo co kupić
perpetua88
isofix polecam
basia1
dobre tzn pszeszły odpowiednie testy
milenapiotrekola
my mamy dwa foteliki i są bardzo doobre
paula1215
poszlam do sklepu i gość polecil tez mam z baby deing chyba tak się to pisze sa tanie i bardzo dobre 2 corka ma po 1
oliwia1126
No właśnie jestem na etapie poszukiwań, jakie wy wybrałyśćie drogie mamy?
perpetua88
Prawda wybór ciężki. My maxi cosi mamy
mamapogodzinach
tyle jest tych fotelików ,że musiałam się dużo oczytać zanim kupiliśmy ten właściwy
kurka_wodna22
My maxi cosi toni, kolejny bedzie rodi
paris1990
to byl ciezki wybor...
Sloneczko1q
My mamy recaro i też jesteśmy zadowoleni
czekladka24
też jestm za nowymi produktami, z używanym nigdy nic nie wiadomo w stu procentach
Boda299
tak można znalesc fajne i tanie wystarczy popytać sprzedawca doradzi ale nowy nigdy nie uzywany
czekladka24
najważniejsze aby był z atestami
gatuneczki
używamy fotelika firmy maxi cosi jesteśmy bardzo zadowoleni
maculi
Z bazą isofix na pewno są bardziej praktyczne lecz o ile się orientuje nie w każdym aucie można je zmontować.
xaniab
ja ze swojego nowego fotelika takze jestem bardzo zadowolona,na pewno bardziej niz z tego uzywanego tako jumpera
alicelecter
ja wole z baza isofix
agapasz
Ja kupiłam wózek włoskiej firmy Cam, nie wiem czy o niej słyszałyście, fotelik ma atest, a wózek jest piękny.
perpetua88
Nie oszczędzajmy na fotelikach! Kupujmy te z atestami
joa_jastrzebska
Najważniejsze to żeby był dostosowany do wieku
agrafka
My mamy ten fotelik od 9-36 kg i jesteśmy z niego zadowoleni. Ogólnie to dużo czytaliśmy o różnych fotelikach, aby wybrać ten najlepszy.
nice8822
to ze cos jest drogie nie zawsze znaczy ze jest lepsze
paula1215
ja kupuje dobre a tanie
annawianna
Ponieważ mój synek już wyrósł z nosidełka kupiliśmy fotelik do 25 kg i bardzo starannie ocenialiśmy jego zalety i przymierzaliśmy zarówno do samochodu jak i ocenialiśmy wygodę dziecka.
efffciaa
najważniejsze żeby był dostosowany do wagi i wieku dziecka , podczas prania warto sprawdzać czy się styropian nie wykrusza , żeby nie stracił swoich właściwości
andzia16180
my mamy teraz fotelik 9-36 kg
perpetua88
my maxi cosi mamy
titmouse
teraz jest mnóstwo fotelików i trudno się zdecydować.
summerwave
Tak z dzieckiem w brzuszku :-). Przy kolizji jako pasażer, przy 'prawie czołówce' kierowcą (udało mi się zjechac, zrobić miejsce i zwolnic do zera) skończyło się tylko na strachu i popukaniu w głowe :-). Nawet bardzo ostrożna jazda nie gwarantuje nam bezpiecznej podróży. Ale nie dajmy się też zwariować.
kum_pela
summerwave z dzieckiem jechalas?
summerwave
Ja miałam ostatnio niespodziewaną kolizję, a 3 dni później prawie czołówkę. Mozemy być ostrożni, ale piratów i bezmyślnych kierowców jest więcej. Fotelik obowiązkowy.
MagicznyPazur
Fisher Price kobietki :D
annotr
Czasami rodzice przewoza dzieci na przednim siedzeniu a potem płacz jak wypadek
Gosia200
Chyba tak :P
kum_pela
a fp to fisher price? rez slyszalam o maxi cosi
Arleta86
a co to za firma?
MagicznyPazur
ja ostatnio kupiłam super fotelik z FP :)
lilka_28
Za każdym razem przed wyjazdem upewnić się czy fotelik jest prawidłowo zamontowany.
summerwave
Ja również słyszałam taką opinię. Sa rownież najdroższe.
Doris_igi
Kum_pela - najlepsze opinie jakie słyszałam dotyczyły fotelików Maxi Cosi.
Arleta86
my mamy maxi cosi i jestem zadowolona
titmouse
teraz jest mnóstwo fotelików i trudno się zdecydować.
magdalena5600
Ja mam nosidełko z funkcją fotelika, a później to już kupimy jakiś konkretniejszy, narazie się zastanawiamy nad baza ISO FIX do nosidełka
annotr
ja kupiłam fotelik uzywany i tez jestem zadowolona
Gosia200
Ja musze kupic wiekszy fotelik bo w tym sie juz nie miesci
kum_pela
jakiej marki polecacie foteliki?
lilka_28
Synek już jeździ w troszkę większym foteliku bo ten w formie nosidełka już jest za mały.
magdalena5600
Ja pierwszy fotelik to mam ten co kupię razem z wózkiem a następny dostałam od znajomej bo jej syn z niego wyrósł ale nie wiem czy będziemy z niego korzystać czy kupimy nowy
Gosia200
Ja fotelik kupilam za grosze od kolezanki i jestem zadowolona
MagicznyPazur
nieraz sprzedawcy byleby wcisnac komus prodkut, potrafia tak bajerowac i tak zachwalac, ze my bedziemy zafascynowane chocby wlasnie fotelikiem, a sprzedawcy beda zacierac rece
xaniab
ja nowy fotelik zakupie u przyjaciolki ciotki, wiec mam nadzieje,ze nie wcisnie nam kitu
summerwave
No właśnie, aby uniknąć pomyłki. My również decydujemy się na nowy fotelik ze sklepu.
MagicznyPazur
ja kupiłam fotelik z Graco 9-18 kg i okazał się beznadziejny... muszę synkowi kupić teraz inny
xaniab
agus0391 racja, ale czlowiek madry dopiero po szkodzie;)
xaniab
ja własnie jestem w trakcie wymiany fotelika z uzywanego na nowy czekamy na zamowienie
agus0391
Najlepiej kupić fotelik w sklepie samemu sprawdzić jak wygląda i czy jest przeznaczony dla malucha czy ma wkładkę dla niemowląt. Często dodatkiem jest daszek i okrycie na nuszki
Doris_igi
Dokładnie - rankingi swoje a rozwaga kierowcy to zupełnie inna sprawa - trzeba pamiętać, że ma się na pokładzie maleńkiego pasażera i jeździć ostrożniej.
xaniab
a tak na marginesie na kazdej str pisze cos innego o fotelikach wiec juz nie wiadomo kogo sluchac
magdalena5600
Czy ktoś się orientuje czy bazy ISOFIX do nosidełek można wykorzystać do innych fotelików? słyszałam że można
Arleta86
i nie ma co szybko jezdzic z dziecmi bo strach
kum_pela
tak rankingi tez nie zawsze sa przeprowadzone fachowo bezpieczenstwo wazne i jazda z glową
Arleta86
racja bezpieczeństwo jest najważniejsze a nie cena fotelika
paolah
mamy 9-36 kg pasy regulowane atesty też posiada
lilka_28
Lepiej zainwestować w dobry fotelik. Na tym nie ma co oszczędzać. Chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech.
xaniab
niekotrych nie stac na nowe foteliki dlatego kupuja z 2reki
titmouse
najwazniejsze jest bepieczeńśtwo dziecka.
annotr
Na foteliku nie ma co oszczędzać, najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka
xaniab
summerwave na pewwno taki fotlik sluzy dluzej, ale nie wiem czy jest bardziej bezpieczny.
MagicznyPazur
summerwave ja bym aż tak nie oszczędzała na fotelikach i kupiłabym fotelik od 0 do 18 kg, szczegolnie, ze 12 letnie dzieci nie jeżdą już w fotelikach :)
summerwave
9-36 kg od 9 miesięcy do 12 roku życia - Co myslicie o tym foteliku? Czy jest bezpieczny dla malucha?
Doris_igi
Też mam używany fotelik. Był użyty tylko raz - przy wyjściu ze szpitala po porodzie :)
Doris_igi
Na foteliku nie ma co oszczędzać- jest to dobra inwestycja. Pamiętać należy, aby fotelik miał odpowiednie atesty.
Arleta86
ważne zeby był nowy i porządny na tym nie można oszczedzac
Syba
Ważne jest by fotelik miał atesty i był kupiony nowy.
paolah
Atesty wygoda i bezpieczeństwo są najważniejsze ja też szukałam opinii
perpetua88
System Isofix- rewelacja, polecam każdemu kto che by dziecko bezpiecznie jeździło!
MagicznyPazur
my zrezygnowaliśmy już z nosidełka-fotelika, i kupiliśmy z Graco od 0-18 kg i to był błąd... Teraz musimy z mężem kupić inny, bo ten fotelik stanowczo jest dla dzieci przynajmniej 2-letnich
kachaaaaaa6
jeszcze nie mamy
ewella
na to trzeba zwracac uwage , bezpieczenstko i wygoda
maculi
bezpieczeństwo to podstawa.
eokrasa
fotelik zakupił mój maż poczytał w interenecie opinie i wybrał najodpowiedniejszy
mama_82
fotelik przede wszystkim powinien być bezpieczny i wygodny
MarysiaR
wybór fotelkiów na rynku jest ogromny
MarysiaR
bezpieczeństwo dziecka to podstawa
isia
w pierwszym foteliku woziliśmy małego ponad rok, potem kupiliśmy drugi z regulacją oparcia
klio
zakupem fotelika zajął się tata gdyż on jest z reguły kierowcą i ma większe rozeznanie w tym temacie.
babymommy
My mamy taki by dziecko mozna bylo polozyc jak zasnie.
paris1990
my razem z męzem wybralismy... ale dlugo sie przygtowywalismy...
ewella
my tez bedziemy musieli niedlugo zmienic na wiekszy
mil257
my już niedlugo zmieniamy na większy, syn mało widzi i marudzi.
alan13062014
my kupilismy od 0 do 18 kg
mama_82
u nas też niedługo trzeba będzie kupić kolejny
angelaa
my się zastanawiamy nad kolejnym
paris1990
z wyborm fotelika mielismy spory problem
maculi
Na foteliku nie warto oszczędzać. Wszystko dla dobra dziecka.
madzialena
dobry fotelik to droga sprawa ale na tym nie warto oszczędzać.
kachaaaaaa6
my jeszcze nie mamy :)
isia
my z naszego 9-18 jesteśmy zadowoleni
angelaa
teraz chyba kupimy 9-18 kg
mamapogodzinach
ja niezbyt jestem zadowolona z naszego fotelika jest niewygodne dla naszej córeczki i często się w nim wierci planujemy kolejny zakup tym razem mam nadzieję udany;)
zoooja1988
kilo u nas też ten zaszczyt zakupu zostawiłam mężowi - on wszystko sprawdzał, porównywał - narazie z obecnego fotelika jestem zadowolona bardzo, mam nadzieje, że w w razie wypadku (odpukać) zapewni bezpieczeństwo Maluszka mojego
klio
Zakup fotelika samochodowego zostawiłam na głowie taty, który bardziej zorientowany jest w tym temacie.
angelaa
właśnie niedługo będziemy musieli kupić większy dla córeczki
szpakowskazofia
Ja przed zakupem przeczytałam wiele porad na temat fotelików aż wybrałam odpowiedni dla mojej córki.
paolah
Teraz o tych fotelikach zmieniły się przepisy zmniejszone bezpieczeństwo dzieci
alicelecter
Ja nie piorę, z ato wylożyłam tetrą w razie ulania
lulusia1234
ja żeby wybrać fotelik mogę pokrowiec ale to trochę skomplikowane później muszę wszystkie pasy składać i kombinować jak to było
justynka_884
to dobrze aby pokrowiec był zmieniany jak to zależny od materiału
Arleta86
a co to za pokrowiec?
marzena_161
Ja też mam taki pokrowiec, dostałam i na te wakacje na się na pewno przyda na różne gadżety dla dzieci.
mother229
my tez mamy taki pokrowiec naprawde wygodna sprawa
lulusia1234
tez chcialam kupic taki pokrowiec ale na nasz model takich nie ma do dokupienia
imponderabilia2
Ja dodatkowo kupiłam córci przecudne pokrowce, które łatwo się zakłąda i bez problemu ściąga co ułatwia utrzymanie czystości.
lilka_28
My teraz będziemy przechodzić na większy.
efffciaa
my mamy Ferrari cudny :-)
Arleta86
ja tez go polecam :)
imponderabilia2
Ja polecam foteliki Maxi Cosi ;)
paolah
Właśnie będziemy kupować fotelik więc porada jak najbardziej się przyda
SylwiaPolasik
My zainwestowaliśmy w fotelik recaro :)
lulusia1234
ja łodke dostalam od cioci :-)
lilka_28
My ten pierwszy też mieliśmy w zestawie z wózkiem
mother229
my kupilismy taki by byl bezpieczny dla synka
marzena_161
My mieliśmy z wózkiem to dla niemowlaka, a potem kupiliśmy już to więszę
emik84
my kupowaliśmy osobno nosidełko a z czasem kupowalismy większe
Arleta86
my na razie kupiliśmy ten najmniejszy
justynka_884
pierwszy zamierzam kpić razem z wózkiem
imponderabilia2
Ja planuje jak najdłużej wozić córci e w foteliku mocno ważnym tyłem do kierunku jazdy zmienię jej mniej więcej w tym samym czasie co starszej córce. Czyli jak będzie stabilnie prosto ipewnie siedzieć.
efffciaa
pamiętajcie o air bagach przy fotelikach
Moniqell
ja zastanawiam sie przy jakim wieku dziecka trzeba kupic ten fotelik do 35 kg
marzena_161
Nas teraz czeka wymiana fotelika dla córeczki na większy.
efffciaa
aha i do opcji jak dziecko siedzi , jak jeszcze niezbyt pewnie nie ma co zmieniać fotelika , żeby Ci na pasach wisiało
efffciaa
emik84 na wiek nie ma co patrzeć - fotelik się do wagi dobiera
lilka_28
My będziemy niedługo przerzucać się na fotelik z przedziałem od 9 kg bo ten od 0-13 mimo że synek ma 9,5 miesiąca robi się już mały
Arleta86
ja bazy nie mam do fotelika
gatuneczki
my mamy maxi-cosi
efffciaa
atestowany , bezpieczny i dobrze zapięty - to podstawa !
emik84
my zawsze dobieramy foteliki pod względem wieku i wagi dziecka
babymommy
Mamy mamy mothercare,
alicelecter
A do maxi cosi koniecznie bazę.
imponderabilia2
Ja również polecam Maxi Cosi, sa rewelacyjne.
Arleta86
my wlasnie kupiliśmy maxi cosi oczywiście nowy bo używany nie wchodzi w gre
MAAAMA
Ja polecam Maxi cosi.
Joasiam
Za nim kupiłam najpierw dużo się dowiadywałam i czytałam o fotelikach najważniejsze jesr bezpieczeństwo dziecka
Syba
My dostaliśmy fotelik od teściów nawet nie wiem jakiej firmy. Na pewno będziemy musieli sprawdzić datę produkcji ważny- 5 lat.
xxanetusia94xx
mamy maxicosi i córka płacze w nim bo jej nie wygodnie przez ten wałeczek w wkładce. jest zima ma czapkę kombinezon i ta głowa jest zgięta bo jest za wąsko. nie wiem kiedy to można wyciągnąć;/ 3 mies ma i waży przeszło 6kg
klio
Wyborem właściwego fotelika samochodowego zajął się tata, gdyż on zazwyczaj jest kierowcą. Z racji tego, że dużo z córką podróżujemy po różnych specjalistach przykładaliśmy wagę do tego by był bezpieczny i przeszedł wszelkie testy.
gatuneczki
my.mamy.maxicosi.spelnia.wszystkie.nasze.wymagabia
Syba
U nas w standardzie nie ma ISOFIX dlatego zastanawiamy się nad wmontowaniem go.
martynka0893
my mamy na razie ten 0-13kg
joanna1410
My tez mamy fotelik do 13 kg ale synek wchodzi tak na styk. A wazy 8,5 kg.
MAAAMA
Ja polecam Maxi Cosi trochę droższe, ale za to wygodne.
andzia16180
Ja rozgladam sie za wiekszym
mamapogodzinach
ja też tak robiłam tylko te nosidełka są strasznie niewygodne przynajmniej nam się takie trafiło
andzianecia
starsza jeździ w większym, a malutka w nosidełku od wózka
MAAAMA
My jeździmy jeszcze w tym małym.
ElaJB
my jakies pól roku temu zmienilismy na wiekszy
Julaa
A jak jest z jazdą dziecka na przodzie?
joanna1410
My tez mamy fotelik do 13 kg ale synek wchodzi tak na styk. A wazy 8,5 kg.
Gosia200
u mnie też był fotelik przy wózku
justynka_884
u nas fotelik kupujemy razem z wózkiem
annawianna
Ja przed zakupem fotelika czytałam opinie o danym modelu lub pytałam znajomych o opinie na jego temat. W sklepie jak będą chcieli coś sprzedać to sprzedawca będzie zachwalał nawet nie koniecznie dobry fotelik.
paolah
Zakupiliśmy fotelik z atestami bardzo wygodny i bezpieczny od 9-18 kg w sklepie dziecięcym lepiej zobaczyć sprawdzić i się zapoznać niż kupować przez internet
Arleta86
my będziemy teraz zakupywać ten najmniejszy fotelik dla skarba który się urodzi :P
aldonka
ZosiaOliwia tez się właśnie nad tym zastanawiam i nie wiem. W sumie synek ma dwa lata i jeździ z tata z przodu a ja z córką z tylu aby w razie czego uspokoić ja bo ma trzy miesiące.
annawianna
ja mam już w palnie zakup nowego fotelika ponieważ mój synek rośnie jak na drożdżach a zakup dobrego fotelika musi być przemyslany
joanna1410
My tez mamy fotelik do 13 kg ale synek wchodzi tak na styk. A wazy 8,5 kg.
ZosiaOliwia
A jak to jest z siedzeniem dziecka na przednim siedzeniu? Kiedy wolno itd?
ania7563
My kupiliśmy fotelik od 9-36 kg, zobaczymy jak się sprawdzi.
zaradnamamuska
ciężko jest kupić dobry fotelik w przystępnej cenie;/
aniusia8816
czeka nas teraz kupno drugiego większego fotelika bo pierwszy jest do 13kg niby a nasz maly ma już ponad 9 :) oczywiście fotelik kupimy tylko nowy i atestowany!
Arleta86
nigdy bym nie kupila używanego fotelika bo nie mamy pewności ze on jest sprawny itp. a na takich rzeczach nie można oszczedzac
imponderabilia2
mamula104 masz rację nie każdego stac na zakup nowego - dobrego! fotelika. Warto wtedy odkupić od kogoś kto już go nie potrzebuje. My osobiście używamy fotelików maxi-cosi są rewelacyjne a przede wszystkim bezpieczne.
mamula104
Wiadomo, że bezpieczeństwo jest ważne, ale nie każdego stać na drogie foteliki. Czasami warto kupić używany a dobry i bezpieczny.
ZosiaOliwia
Atesty, atesty, atesty drodzy rodzice!!
monikasj
najważniejsze bezpieczeństwo, nie zawsze te drogie znaczy najlepsze. Trzeba patrzeć tak jak już napisałam na BEZPIECZEŃSTWO!
kuskus83
wyimaginowana90 od 0-25? To chyba ten fotelik nie jest wpinany w wozek?
paolah
Przy wyborze fotelika kierujemy się jego opisem dużo czytam za nim kupuję później marką i opinią sprzedawcy
andzia16180
my szukamy traz fotelik do 18 kg
wyimaginowana90
no i jesteśmy po zakupie nowego nabytku 0-25kg z możliwością jazdy przodem i tyłem
babymommy
Te foteliki a'ka nosidelko to jakas porazka, nasz maly musial przejechac 5km w takim do 13 kg i wazac 8 prawie sie nie miescil w efekcie tata pojechal po nasz fotelik.
babymommy
My kupilismy 0-25 peg perego cudowny z funkcja lezenia
klio
zakupem fotelika u nas w domu zajmuje się tata.
joanna1410
My tez mamy fotelik do 13 kg ale synek wchodzi tak na styk. A wazy 8,5 kg.
basia1
Co jakiś czas pierzemy tapicerkę z fotelika
wyimaginowana90
właśnie przymierzamy się do zakupu fotelika do 25 kg bo zestaw maxi cosi+easy base już powoli się kurczy ;) mamy upatrzony już ale ciągle pojawia się jakaś inna opcja
mamapogodzinach
my tez taki mielismy teraz mamy od 6-18kg
joanna1410
My tez mamy fotelik do 13 kg ale synek wchodzi tak na styk. A wazy 8,5 kg.
oliwia1126
my mamy fotelik do 9 kg a synek jak miał 2,5 m-ca to ważył 6500g, więc się śmieję, że jeszcze nie będzie siedział a już trzeba będzie zmienić mu fotelik
basia1
Nasz ten pierwszy fotelik bylo do 13 kg, w su ie wagowo córka jeszcze by tam weszla bo wazy nie cale 12 Kg, cele już dawno wymienilismy foteli na ten do 25
ulala
ja musze kupic juz wiekszy bo synek w tym juz ledwo sie miesci ;)
basia1
uważam że bardzo źle to nazwałaś , wyścig szczurów'' każdej z Nas może się zrobić przykro z tego powodu, nikt nikogo nie zmusza do bycia tu wiele osób robi literówki, błędy, może ktoś ma dysleksje, ostatnio na forum zrobiło się bardzo miło za sprawą kilku osób ;) pozdrawia
mamapogodzinach
my juz kupilismy drogi ale rosnie razem z dzieckiem
andzia16180
My rozgladamy sie za fotelikiem 9-18 ;-) kazdemu sie zdarza robic literowki
justynka_884
joanna1410 ja też sądzę, że to taki chwyt reklamowy z tymi fotelikami bo przecież masz swój i używasz kilka miesięcy a potem stoi nie używany to co mu? a tak ogółem to kto nie robi literówek? :P
wyimaginowana90
basia1 niestety za bezpieczeństwo się płaci a jeśli chodzi o maluszka to my braliśmy pod uwagę opcję z bazą. Co do sprawdzania przez Canpol to sprawdzają czy ktoś na pisze kilka pod sobą na raz oraz czy nie robi jak Mirka CTRL+W. Czytam wszystko i widzę że w tym wyścigu szczurów często zjadasz literki albo przekręcasz wyrazy, ciekawe czy to też wezmą pod uwagę? :P
basia1
Nasz foteli pierwszy bylo używany tylko kilka miesięcy
joanna1410
Te 5 lat to bardziej chwyt reklamowy, żeby przy drugim dziecku kupic nowy. A co jak fotelik leży w sklepie 2 lata zanim go ktos kupi?
basia1
Chodzili mi o to ze te bazy są super itp, tylko szkoda ze są takie drogie i nie każdego jest na nie stać, marzyla mi się taka Co do tych 5 lat ważności to dla mnie jest dziwne i zamierzam too sprawdzić A top listę i tak zawsze dokladnie sprawdza can pol i zwraca uwagę no to co piszemy
ulala
my mielismy tez uzywany fotelik i nie wiedzialam ze ma on jakis okreslony okres
wyimaginowana90
basia1 nie bardzo zrozumiałam twój komentarz odnośnie bazy ( pewno przez ten pośpiech i top listę ) ale spokojnie przecież zabawkę dostanie 10 osób nie pierwsza z listy :D Używany fotelik który w naszym przypadku służył nam 6 miesięcy ma być wyrzucony do kosza? Koszt zakupu 460 zł
oliwia1126
basia1 jeżeli ma się sprawdzone źródło to czemu nie odkupić używanego, np od znajomych czy nawet rodziny. A co do tych pięciu lat to też tak słyszałam - mówili nam tak na warsztatach dla kobiet w ciązy, że chodzi niby o plastik który po tym czasie sie starzeje i dochodzi do mikropęknięć, które mogą mieć wpływ w razie wypaadku.
basia1
wyimaginowana9 ale nie każdą mamę na taki bazę Mirka fotelików nie kupuje się używanych bo mogą być powypadkowe , pierwsze słysę że ten najmniejszy fotelik używa się pięć lat, co potem traci ważność ?
Sylwuskaaaxdd
My nosidełko mieliśmy po dzieciach siostry mojego partnera i sie sprawdza.. A teraz na sprawdzenie kupiliśmy fotelik 9-18kg z Fisher price... Zobaczymy jaki bedzie wynik testowania...
mother229
my zakupiliśmy na początek fotelik razem z wózkiem , a później już zakupiliśmy wiekszy
wyimaginowana90
oto zestaw jaki nam służył, który mogę polecić każdemu. Jak już wspomniałam bezpieczny montaż, wszystko szybko i sprawnie.
Mirka
Te najmniejsze mog byc uzywane 5 lat wiec trzeba uwazac jak sie kupuje uzywane
andzia16180
my teraz na dniach bedziemy przechodzic na wiekszy fotelik
Mirka
Baza isofix super sprawa. Polecam kazdemu
joanna1410
My mamy bazę i jestemy bardzo zadowoleni.
Moniqell
albo odrazu kupic fotelik regulowany
wyimaginowana90
Do fotelika 0-13 miesięcy proponuję bazę która wyklucza zły montaż pasami, a daje 100% pewność trzymania
babymommy
My wlasnie przesiedlismy sie do 9-18 z mozliwoscia polozenia.
klio
Zanim zdecydowałam się na zakup fotelika, uczestniczyłam w warsztatach tematycznych odnośnie właściwego zapinania fotelika, właściwego wyboru..by zachować wszelkie normy bezpieczeństwa.
Arleta86
ja tez bym nie kupila uzzywanego bo może być cos nie tak z nim ...
olaleksandra
zakup fotelika nadal przed nami
ewella
my niedługo będziemy musieli już kupić większy
justynawb
lepiej nie kupowac używanego fotelika bo może być powaypadkowy
justynka_884
na początku też taki będziemy mieli ale nie długo trzeba będzie kupić już ten większy
martynka0893
jak jak narazie mam ten do 13/15 kg zakupiłam w komplecie z wózkiem :)
justynka_884
ziuziuta i co jest dobry? szukam opinii bo chcemy zakupić nie bawem
ziuziuta
My mamy peg perego
justynka_884
a z jakiej firmy fotelik jest najlepszy?
olaleksandra
jeszcze nie kupiliśmy, ale na pewno zakupimy
Rudii84
My mamy Romer King Plus, żyrafkę :)
Arleta86
tez jestem tego zdania ze na foteliku nie ma co oszczedzac.... najwazniejsze jest bezpieczenstwo naszych dzieci
kuskus83
a jaki fotelik kupujecie? My sie zastanawiamy nad Maxi Cosi
justynka_884
Na pewno nie wolno oszczędzać mój maż od razu powiedział, że woli dołożyć i kupić lepszy dla naszego dziecka
Rudii84
Na foteliku nie można oszczędzać.
justynka_884
też taki kupię 2 fotelik aby był w pozycji śpiącej
Bza8
foteliki z wózka sa małe i pasuja na krótki okres czasu
mama_82
My mamy drugi w kolejności fotelik, który można rozłożyć do pozycji półleżącej gdy mały zaśnie w trakcie jazdy.
justynka_884
fotelik z wózka będzie trzeba po jakimiś czasie wymienić na większy
martynka0893
ja zakupiłam fotelik razem z wózkiem w komplecie
justynka_884
dobre porady niedługo będziemy musieli kupić fotelik
Bza8
wybór fotelika pozostawiam męzowi- ufam mu i wiem,że wybierze najlepszy
joanna1410
Ważne żeby fotelik mial atesty.
basia1
Teraz mamy czerwony foteli samochodowy
idrozd032
My niedlugo musimy zainwestowac w nowy fotelik
perelka91
My niedawno kupiliśmy od znajomego fotelik od 9 kg. Pewne źródło więc wiem że bezwypadkowy. :) jeśli chodzi o wybór koloru to zdecydowanie polecam te ciemne
monikak555
ja nie żałowałam pieniędzy na fotelik bo jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze
Katarynka88
moj synek swoj fotelik bardzo lubi, w samochodzie zawsze spi
Bza8
w dobry fotelik trzeba trochę zainwestować ale myślę,że jest to na tyle istotne,że warto
wyimaginowana90
Na razie "jeszcze" starczy nam maxi cosi z bazą zamontowany z tyłu za kierowcą. Do Pandy nawet nie myślę dziecka wsadzać i wozić bo to auto ma papierzane blachy!
asiaa99896
Mój to w ogóle nie ma zamiaru siedzieć w foteliku, a mamy już drugi, bo we wcześniejszym już się nie mieścił
szpakowskazofia
my korzystamy z fotelika maxi cosi sa bardzo bezpieczne i polecane przez wiele osob, jestesmy bardzo zadowoleni
Lyna
U nas synek już sam ładnie siedzi, ale póki obecny fotelik jest dobry, to wiem, że bezpieczniej by jeździł nadal tyłem w kierunku jazdy. A synek już wagę powyżej 9 kg ma. Nasz fotelik jest 0-13kg. Na wzrost jest dobrym, więc wolimy by nadal jeździł w tej kołysce.
ewella
jak synek bedzie siedziec to kupimy wiekszy juz fotelik
ewe123
my wybraliśmy maxi cosi, w sumie wszyscy je polecają, a i do wózka pasuje
ewella
narazie mamy ten malutki taka lodke a pozniej trzeba bedzie kupic wiekszy
dusia
uwarzam,ze wybrałam odpowiedni i bezpieczny
GrZeSzNiCa
na pewno trzeba sprawdzić czy fotelik ma wszystkie wymagane atesty :)
elabed
a my cartero i jestemy bardzo zadowoleni
Joanna234_on
my mamy nowy fotelik, najbardziej polecany w sklepie, bezpieczny przede wszystkim
Olusia
Ja jestem właśnie na etapie wyboru fotelika dla córki. Wyniki testów są dla mnie bardzo ważne.
zuzunieczka
My niedawno kupilismy kolejny fotelik dla córki bo z niemowlęcego juz wyrosła
paris1990
caly czas mam dylemat jaki nastepny...
basia1
lepiej nie kupować używanego fotelika bo może być powaypadkowy
tester1907
my mamy fotelik z poprzedniego dziecka. wygodny i porzadny
terenia
my mamy foteliki jeden wydatek mniej. Są naprawde super wynalazki, nie wiem jak ludzię jeżdza bez ;/
jagoda_bebnowska
Zawsze trzeba zapinać pasy, dla bezpieczeństwa malucha
agrafka
Zakup fotelika jeszcze przed nami, ale skorzystamy z pomocy znajomych...
lulusia1234
ja zawsze zapinam synka w foteliku
nensi1994
Ostatnio widziałam dwuletnie dziecko bez fotelika w aucie i nie mogłam pojąć jak tak można
nensi1994
My pierwszy fotelik dostaliśmy w prezencie ale mała już z niego wyrosła
terenia
Czasem ida do sklepu po fotelik można oszalać i nie wiemy co kupić , tyle tego jest ;/
Bza8
my kierujemy się opinią rodziny i przyjaciół, którzy sprawdzili na swoich pociechach
MAAAMA
Ja wybieram markę Maxi cosi - mają dużą ilość testów bezpieczeństwa.
ewelina19156
Wiadomo fotelik podstawa
basia1
u nas bez fotelika nie ma jazdy
ewelina19156
My wszystko mieliśmy w komplecie nosidełko gondola spacerówka kupiliśmyu producenta i za oszczędziliśmy 500 zł adaptery wszystko mamy w tym
paris1990
my teraz planujemy zakup tego od 9-36.....
ewa1989m
No ciężko będzie wybrać, mam synka 7mc wiec jeszcze czas,ale szybko zleci będzie trzeba kupić do siedzenia :-P
imponderabilia2
Wczoraj kupiliśmy z mężem fotelik - nosidełko dla córeczki, która ma się urodzić z firmy MAXI-COSI, do tego dokupiłam stelarz na 3 kołach i adaptery. Stelarz składa się prawie na płasko , więc łatwo zmieści się w bagażniku, łatwo się rozkłada więc chwila i wyciągam fotelik z auta z malutką wsadzam do stelarza i pędzę na zakupy ;)
terenia
u nas trzeba jeden zakuopić większy bo młodszy synek wyróśł, a starszy mieści się w swoim nadal :)
SabinaMonika
My mamy fotelik do 13 kg obecnie. Jeszcze posłuży.
terenia
dWybór nie mały czasem nie wiadomo jaki kuić ;/
imponderabilia2
Dokładnie, tym bardziej, że to inwestycja na kilka lat więc nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.
jowitka76pdm
warto zainwestować i kupić solidny fotelik w końcu chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka
lulusia1234
jest ogromny wybor, kazdy znajdzie cos dla siebie
basia1
my mamy czerwony fotelik
Bza8
my także przed wąznymi zakupami doszukujemy najleszych, czytamy, sprawdzamy i upewniemy się,że to co chcemy jest dobre
imponderabilia2
Ja nie długo będę musiała zaopatrzeć się w nosidełko-fotelik. Zawsze przed zakupem sprawdzam atest! Często wcześniej szukam informacji na temat tych najlepszych.
mamaAnia
czytałam ostatnio że foteliki nie powinny być używane dłużej niż 10 lat bo się plastik niszczy i po tym okresie należy je wyrzucić
Simona95
my mamy 9-18 kilo mała ma 11 więc jeszcze trochę nam posłuży :)
babe22
bezpieczniej kupic 9-18 niz 9-36. My wlasnie jestesmy przed zakupem i chyba kupimy RECARO 9-18. Synek praktycznie wazy juz 9kg ale ma dopiero pol roczku wiec ok 2 miesiecy jeszcze poczekamy zeby bardzo sztywno trzymał główkę
goka4
Kupiliśmy bardzo drogi fotelik - w testach wypadł najlepiej idlatego się na niego zdecydowaliśmy. To CYBEX. Polcane są również maxi cosi i recaro ale obie te firmy wyszły troszkę gorzej w testach (ogólnodostępnych w necie) i są polskiej produkcji. CYBEX to wytwór niemców - my dużo jeździmy i nie oszczędzaliśmy na foteliku. Nie ukrywam że np maxi cosi mają więcej dostępnych wzorów ale też głośno się mówi że producent stawia bardzo na wygląd.
MAAAMA
Najważniejsze są atesty, aby było bezpiecznie. Jest wiele marek na rynku, ale nie wszystkie posiadają atesty. Ja polecam firmę Maxi Cosi. Jest to firma, która na swojej stronie zamieszcza szereg filmików zderzeniowych - -warto je zobaczyć przez zakupem fotelika. Ja już kupiłam fotelik właśnie tej firmy - myślę, że nie mają wysokich cen i jakość jest bardzo dobra. Polecam!
Lyna
Teraz powoli szukamy następnego fotelika, tylko mąż się uparł by był to 9-36kg, a ja wolę 9-18kg.
bobo
dokładnie, najważniejsze bezpieczeństwo
lulusia1234
kolor raczej jest niewazny tylko bezpieczenstwo
Natanetq
ja kupiłam czerwony fotelik, bo planowaliśmy drugie dziecko i nie nastawiałam się na płeć :)
Lyna
My mamy 0-13, ale pewniej zanim osiągnie wagę 13kg, to już dawno będziemy korzystać z następnego fotelik, bo wzrost będzie za wysoki ;)
Simona95
ja mam fotelik 9-25 kg
oliwia1126
Również do niedawna nie wiedziałam co to isofix:) Fotelik mamy do 9 kilo i z różnych warsztatów dla kobiet w ciąży wiem aby za wcześnie nie zmieniać fotelika dla dzieci. Niektórzy rodzice robią to barzdo szybko bo im przeszkadza, że dziecko jest tyłem do kierunku jazdy i go nie widzą.
ewe123
wybór jeszcze przed nami
mil257
pełno tego jest na rynku.
babe22
my mamy na razie ten do 9kg, ale za chwile bedzie trzeba zmienic
sylwiaaa
jeszcze nie dawno nie wiedzialam co to jest isofix ..
lulusia1234
nasz nie byl tani ale funkcjonalny i juz bedzie do konca
Monika68
właśnie muszę kupić nowy bo ten obecny jest tylko do 10 kg. Chcę coś solidnego i wygodnego, gdyż mój maluch często jeździ.
ewella
my narazie mamy ten dla niemowlat do 9 kg ale trzeba bedzie myslec o nowym wiekszym a tu juz trudniejszy wybor
beti2270
Dobrze jest kupić fotelik, następny po nosidełku, wtedy kiedy dziecko już dobrze siedzi. Poza tym zależy dziecko jest drobne, czy trochę pulchniejsze, że tak powiem. Mój syn jest drobny dlatego kopiliśmy fotelik 9-18kg, a ma go już prawie 3 lata i nadal jest dobry
groszkowa
mówi się że dobrze kupować stopniowo wraz ze wzrostem dziecka, czyli wychodzi na to że kilka fotelików, w ciagu kilku lat, choć wiele osób ze względu na oszczędność kupuje właśnie jeden na dłużej, typu 9-36 kg, choć ja chyba wolałabym kupować po kolei, bo to dla mnie za duża rozbieżność i wagowa i wzrostowa dziecka, a jednak fotelik powinien być idealnie dopasowany
landens
byłam w sklepie z fotelikami, sprzedawca doradził żeby jeszcze się wstrzymać przynajmniej 3 miesiące (synek za chwilę skończy 5 miesięcy), mamy fotelik Xcar (od wózka Xlander), w sumie jest ok ale brardzo wystają synkowi nóżki, mimo to sprzedawca powiedział że jest jeszcze za wcześnie na następny fotelik.
beti2270
My mamy 4baby i jesteśmy bardzo zadowoleni. Synek ma go już od prawie trzech lat
isia
szkoda że nie wszystkie foteliki można spr w wynikach testów, znaczy nie każdy fotelik można sprawdzić
landens
mamy, doradźcie jaki fotelik wybrać dla 9 kg malucha, niedługo pewnie kupimy a kompletnie nie wiem czy lepsze te 9kg-18kg, czy 9kg-25kg czy moze 9kg-36kg???
landens
my mamy fotelik Xcar od Xlandera, synkowi bardzo wystają z niego nóżki i musi je bardzo podkurczać kiedy jedziemy, nie jest on wygodny i nie jestem zadowolona, wazy teraz 8200 wiec niedlugo zmienimy na ten od 9 kg
olam12
a my kupilismy cartereo diablo:) sprawdza sie super:)
karla90
my juz mielismy w komplecie z wozkiem
landens
my kupilismy uzywany zestaw 3w1 i nie żałujemy
isia
a przed nami zmiana fotelika na kategorię 9 kg +
nosia89
mamy nowy i synkowi w nim wygodnie
nata
Oczywiście że fotelik musi być nowy nie ma co korzystać z używanych.
sylwiajulia
Też wybrałam nowy fotelik, bo tu chodzi o bezpieczeństwo dziecka.
lulusia1234
nasz sie bardzo dobrze sprawdza bo byl drogi ale jeszcze napewno dlugo posluzy
ewe123
fotelik musi być bezpieczny, dobrej jakości i najlepiej nowy, oczywiście zmieniany wraz z wiekiem dziecka, a wtedy będzie bezpiecznie
izunia_2225
Przede wszystkim odpowiedni do wieku bezpieczny wygodny
dusia
Fotelik to podstawa.bezpieczny i z atestami
sylwiajulia
fotelik był 1:)mała uwielbia w nim być jadac autem od razu w niż zasypia:)
oliwia1126
my zaczęliśmy zakupy właśnie od kupna fotelika
edyta25
Narazie maluch jeździ w nosidełku
ewe123
szkoda tylko, że maluchy tak szybko wyrastają z tych fotelików, a to nie mały wydatek
edyta25
Bardzo interesujący artykuł
oliwia1126
Nie musi być nowy, o ile mamy sprawdzone źródło, a nie np. allegro.
pola92
Świetny artykuł, właśnie jeszcze fotelika nam brak.. :) a jakoś dziecko ze szpitala przewieść trzeba.
goka4
Fotelik powinien mieć atest i być nowy. Nigdy nie wiemy czy używany fotelik nie jest np powypadkowy.
edyta25
Swojemu starszemu synowi kupiliśmy gdy jeszcze nie były obowiązkowe
dusia
Fotelik musi byc bezpieczny bez dwóch zdań
sylwiajulia
Ja wkrótce muszę zamienić nosidełko na fotelik.
kamaa18
mamy taki od 9kg do 36 kg, nowy i wygodny dla synka
angela
ja dla pierwszego dziecka kupiłam nowy fotelik.
mama3004
a ja planuję zakup nowego właśnie.takiego który juz trochę posłuży
beni
u nas ju dziadkowi się zaoferowali ze kupią wnuczce nowy fotelik więc nie mamy co narzekac bo to też duży wydatek
monika86
kupiliśmy nowy ale mąż nie chciał go przymierzyć w aucie przed zakupem, stwierdził że pasy dadzą radę go objąć
anka8661
Ja kupiłam nowy ale drugie dziecko korzysta.
emik84
ja kupowałam zawsze nowy z atestem i sprawdzałam czy jest wygodny dla dziecka
kamaa18
nie kupiłabym używanego, bałabym się
beni
ważne by był dopasowany do dziecka i dobrze przypięty
paula_83
my też mamy nowy najważniejsze aby dobrze wpięty i jest ok
basia1
najlepiej jak dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy
emik84
my kupowaliśmy zawsze nowy i musi mieć oczywiście atest dziecko jest najważniejsze
mama3004
to barzdo wazna sprawa. ale kierowca musi uwazac na drodze zawsze! szczególnie jak jedziemy z dzieckiem
anka8661
Ja też obejrzałam go na wszystkie strony i poszukałam opinii na jego temat.
patrycja92
My przed zakupem dokładnie zapoznaliśmy się z danym fotelikiem
margotmargot
Jeszcze nosidelko ale jak bedziemy kupowac fotelik to nie jakis drogi wazne aby byl bezpieczny i wygodny dla dziecka
basia1
ważne za przechodzi testy bezpieczeństwa
kamaa18
nie wygląd fotelika a bezpieczeństwo jest najważniejsze
andzela94
Bezpieczeństwo i wygoda to podstawa!:)
justyna612
bezpieczeństwo najważniejsze, nie warto kupować pierwszego lepszego "marketowego" fotelika bo to tylko pieniądze wyrzucone w błoto
Viril
my narazie mamy ten od 0-13
tataMichalka
my używamy jeszcze fotelika z gr 0-13kg ale już nie długo zapewne
asia_szymon
ja przy wyborze fotelika tez kierowałam się wygoda i bezpieczeństwem, to jest najważniejsze !!
anka8661
Ja również, bezpieczeństwo i wygoda to podstawa.
kapselek4
ja przy wyborze fotelika kierowałam się bezpieczeństwem i wygodą dziecka
emik84
ja tylko nowe foteliki kupowałam jestem pewna że napewno są sprawne
basia1
ja bym używanego fotelika nie kupiła
ewatar6769
my mamy foteliki maxi cosi
lena25
A to czym wozisz dzieci?? fotelik w aucie to podstawa...
jowitka76pdm
nie musialam kupowac fotelika wiec nie wiem jakie sa najlepsze -tyle roznych opini sie slyszy
nosia89
Ja ostatnio zamawiala fotelik 9-18
benasy
my mamy niebieski 9-36
mamaAnia
my mamy fotelik dla Agnieszki 9-25 kg
benasy
prababci małej kupiła za 500 zł ale z atestami juz wszystkie dokumeny dostałąm od niej. ale paragonu nie :) ale cena byłą naklejona w kilku miejscach na foteliku
Plomyczek
my jeszcze wsadzamy małą do fotelika ale jeszcze trochę i trzeba będzie kupić tylko podwyższenie
Ula888
to jest po prostu chore i te ceny też
kamilos
my mamy bez atestów za 450 zł ten z atestami 900 kosztował !! ja się pytam : za co my płacimy najwięcej? chyba za dodatkowe znaczki na produkcie !!
emenems
nie ma co oszczędzać na foteliku, w końcu chodzi o bezpieczenstwo naszego dziecka
anusia_100
ja mam od 9-18 chyba, jest ok, córeczce w nim bardzo wygodnie
benasy
my mamy od 9 do 36 niebiesi. bardzo wygodny. przynajmnije małej sie dobrze w nim siedzi
nosia89
musze kupic nowy fotelik
paris1990
widzę, że potelik do 13 kg.... gdzie mój szkrab ma 7 robi się mały.... przez kombinezon zimowy hehe;)
lena25
my juz przeszlismy na rozmiar wiekszy bo w 0-13 bylo mu za ciasno;)
isia
my jesteśmy jeszcze w foteliku kategorii 0-13kg i jeszcze przez jakiś czas przy nim zostaniemy
benasy
my mamy od małej prababci fotelik i juz jej do konca posłuży nie musimy kolejnego kupować
Sikorka
My chyba musimy zmienić już na większy
jowitka76pdm
nie kupujcie nigdy fotelika używanego od nieznajomych bo moze być uszkodzony po wypadku u nas na wsi był taki przypadek z fotelikiem wypioł sie w trakcie gwałtownego hamowania na szczęście dziecku nic się nie stało
Klaudiaa
Nasz jest bardzo solidny i bezpieczny musimy taki miec bo duzo jeździmy samochodem z synem
mama92
my mamy od 9 do 18 maxi cosi tobi jest świetny :)
basik
mamy nowy, od 9 do 36 kg
michelle1990
nasz synek teraz korzysta z tak zwanego poddupnika :)
teresa211186
my szukamy nowego dla małej bo teraz mieliśmy pożyczony od brata ale oni nie długo będą potrzebować i musimy im oddać
andziaW
te foteliki do 13 kg są bardzo niewygodne
zebra1
najważniejsze aby był bezpieczny
kapselek4
my kupiliśmy jeden używany zapasowy dla moich rodziców
Kasiatkom
do tej pory mam foteliki po starszych kuzynach jednak potrzebujemy większego już a reszta kuzynów także jeszcze z nich korzysta więc nie śmiałam prosić rodzeństwa, ale jak najbardziej też nie mam nic do używanych
beni
ja kupiłam nowy jakos nie do końca jestem przekonana do używanych
teresa211186
ja za używanym nie jestem chyba że od znajomych bo tak to nie wiadomo czy taki fotelik nie uczestniczył np w wypadku i czy do końca jest taki bezpieczny jak powinien być
Viril
A my kupilismy używany w idealnym stanie i wcale nie żałuje .:)
Kasiatkom
my włąśnie kupiliśmy taki duży fotelik, który ma 5 stopniowa regulację kąta nachylenia siedziska i 5 stopniową regulacje pasów, wykorzystaliśmy moment wyprzedaży i naprawdę za niewielkie pieniążki porządny na lata fotelik zakupiony
Rudii84
Tylko i wyłącznie nowy fotelik. Nigdy nie ma pewności, ze nie był wypadkowy.
nikodem1986
A my właśnie wolimy kupic używany i nosidełko tez kupowaliśmy używane bardzo dobrej marki. Kupiliśmy je za 70 zł a w sklepie kosztuje 500zł. Można kupic taniej a bynajmniej bardzo dobrej jakości i nie zniszczone.
basia1
ja bym nie kupiła nigdy używanego fotelika
beni
najważniejsze by był bezpieczny dla dziecka
michelle1990
wygodny i pozadny fotelik to podstawa
kapselek4
dobrze gdy pokrowiec fotelika można zdejmować do prania łatwiej go utrzymać w czystości
basia1
u nas pokrowiec można zawsze wyprać
Tasia
Jeśli nasz samochód posiada już zaczep do Isofix to jak najbardziej polecam
basia1
fotelik to zakup na lata dlatego trzeba dobrze go wybrać
EwelinaDzwonek
Najważniejsze, żeby fotelik był bezpieczny i wygodny dla dziecka.
radi
dziecko powinno zawsze jeździć w foteliku.
MILImamaEMILI
my rozłożyliśmy fotelik,zdjęlismy poszewkę i powiem szczerze ze troche nas to zaskoczyło..plastik taki troszkę giętki nie sztywny,jakieś dodatki steropianu...jedynie kształt daje poczucie bezpieczeństwa że dziecko osłonięte ze wszystkich stron..ale materiał troche nie ufamy.
Natanetq
najgorsze jest to że nadal ludzie bagatelizują bezpieczeństwo własnego dziecka i rezygnują z fotelików!
lena25
my mamy 2 , narazie z maxi cosi korzysta
MILImamaEMILI
mamy uniwersalny rosnie z dzieckiem
anusia_100
u mnie Maja tak szybko rośnie ze ma 10 miesięcy a my juz zakupiliśmy kolejny fotelik bo w tym już się nie mieściła, w sensie miała ciasno
Natanetq
teraz już jest fotelik od 9 -25 kg montowany tyłem do kierunku jazdy - tylko cena jest wysoka
EwelinaDzwonek
My niestety nie mamy samochodu. Ale wszędzie gdzie nie widzę rodziców z dzieckiem, to właśnie z fotelikiem samochodowym.
sylwiajulia
My jak na razie też nosidełko mamy. Niezbędna rzecz.
MadziaM
My już w samochodzie mamy dwa foteliki
margotmargot
Syn dlugo pojezdzi w nosidelku
sylwiajulia
Jeszcze trochę i zakupić muszę kolejny fotelik.
melody87
nie ma fotelika nie ma jazdy proste:) nie wyobrażam sobie jechać bez fotelików:) Chociaż wypinanie i ponowne zapinanie to katorga
marysiaz
my już mamy ten do 12 rż :)
Sikorka
Nie wyobrażam sobie, że mogłaby przewieźć małą na kolanach choć za róg . Zawsze w foteliku
mamaAnia
fotelik dla dziecka jest ważny tak jak dla nas pasy bezpieczeństwa
basia1
teraz bez fotelika ani rusz
beni
fotelik to podstawowa rzecz jak tylko wsiadamy do samochodu
emik84
my bez fotelika nigdzie sie nie ruszamy dzieci też muszą byc bezpieczne
mamaAnia
my wszędzie mamy daleko i jeździmy autem więc fotelik dużo urzywaliśmy
denna151
my malo jeżdzimy samochodem, wiec fotelik jest rzadko uzywany
basia1
nasza jeździła tyłem do roku czasu
Kajeczka1985
teraz ma być jakaś zmiana dotycząca fotelików - dłużej dziecko będzie jeździło tyłem do kierunku jazdy
malnad242
tez kupujemy nowe
emik84
ja zawsze kupowałam nowe foteliki bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze
mamaAnia
fotelik musi być bezpieczny i wygodny
beni
nie dla mnie przy wyborze prawie wszystkich rzeczy nie grała roli firma lecz jakość wykonania
nikodem1986
My też raczej nie zwracamy uwagi na firmę lecz na jakość fotelika
nosia89
Nie patrze na firme wazne bezpieczenstwo i wygoda dla malca
emik84
ja nie zwracam uwagi na firme sprawdzam czy ma atest i czy jest odpowiednie do wagi dziecka
elzbieta
ja miałam maxi cosi i byłam zadowolona.
denna151
a polecacie jakąs konkretna firme bo musze kupić ten do 36 kg
mamaAnia
z matriałami tak jest ale czasem idzie kupić sam pokrowiec
malnad242
ja kupiłam drogi a okazał się tandetą, powycierał się i wyblakł
elzbieta
My również mamy foteliki zakupione aby służyły nie jednemu dziecku lecz równiez niech korzysta z niego jego rodzeństwo jak wiadomo ze fotelik jest dobry.
Kajeczka1985
ja akurat nie oszczedzalam na fotelikach bo wiedzialam ze posluza dwojce dzieci
beni
Ważne by był dostosowany do dziecka
emik84
my mamy już jedną podkładke a młodsza fotelik zawsze kupowałam nowe i certyfikatem
basia1
my maki od 0 - 25 kg tyłem i przodem można w nim jeździć
nosia89
Synek jeszcze w nosidelku a fotelik juz mam kupiony
nikodem1986
My jeszcze mamy nosidelko ale trzeba zacząć już się oglądać za fotelikiem
jowitka76pdm
fotelik to najlepiej nowy mieć chyba że od kogos kogo się zna i wiadomo że nie brał udział w wypadku
sylwiajulia
ja kupiłam nowy
denna151
ja własnie kupuje nowy fotelik
kruszynkakasia
Nie twierdzę, że nie, pytanie tylko kto przestrzega tego bezpiecznej prędkości?
mamaAnia
bezpieczeństwo na drodze to podstawa.
elzbieta
Odpowiednią prędkość również warto zachować.Dzięki niej nasze dzieci mogą dłużej cieszyć się z fotelików samochodowych,.
kruszynkakasia
No i prędkość jazdy to max 75 km/h , powyżej tej prędkości nie ma różnicy czy fotelik będzie dobry, czy nie dobry, stary czy nowy , odpowiednio zapięty czy nawet wcale . . . przy jeździe z większą prędkością już nie uratuje naszego malca.
basia1
ważne też jest żeby fotelik był nowy bo używany może być po wypadku a taki już nie zapewnia bezpieczeństwa dla maluszka
kruszynkakasia
Co do montażu fotelika, w którym miejscu ma się on znajdować jest zależne przede wszystkim od tego w ile osób będziemy jechali autem. Jeżeli jedzie tylko kierowca i dziecko, to przy możliwości przypięcia fotelika robimy to z tyły na środku, jeżeli jednak nie ma takiej opcji, to sadzamy malca za pasażerem, pamiętając o tym, że foteliki 0-13 zawsze ustawiamy tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli samochodem jedzie kierowca, pasażer i maluch to dziecko sadzamy za kierowcą( jeżeli nie ma możliwości przypięcia na środku), a pasażera obok kierowcy. A jeżeli jedzie kierowca i 2 pasażerów i maluch, to dziecko nie może siedzieć na środku.
ElaJB
ja bym chciala aby bylo regulowane siedzisko a nie tylko sam zaglowek
radi
JA ten pierwszy mam firmy maxi cosi
teresa211186
a my już niedługo zaczniemy się rozglądać za nowym
Ula888
jestem zadowolona z zakupu obecnego fotelika
Basia1984
szkoda że często mamy zapominają o tym że w foteliku- nosidełku niemowlę moze przebywać maksymalnie dwie godziny, niestety nie jest to dobra pozycja na spacer, a widać tendencję do wpinania fotelika w stelaż wózka zamiast gondoli...
patrycja92
Fotelik ZAWSZE musi być dostosowany do dziecka. Nie można tego lekceważyć bo tu chodzi o jego bezpieczeństwo!
ajisija
My musieliśmy szybciej przjeść na 9-18 kg bo syn tak urósł że nie mieścił się już w nosidełku :/
MILImamaEMILI
my zainwestowaliśmy becikowe w porządny firmowy..i jest naprawde super! Bezpieczenstwo,komfort,atesty i zaraz druga córa bedzie w nim śmigać nie do zdarcia:)
nikodem1986
My narazie mamy nosidełko i jestem z niego bardzo zadowolona
margotmargot
molimoli dobrze że mi powiedziałaś
denna151
fotelik musi być wygodny i bezpieczny
anka8661
Mój nie posiada i fotelik przypinamy pasami.
elzbieta
gdy auto nie posiada Isofix to wtedy się fotelik standardowo przypina pasami.
isama
nie każde auto a Isofix też
molimoli
foteliki mogą różnie przylegać do samochodu, lepiej kupując sprawdzić, czy dobrze się układa na siedzeniu samochodu
Kajeczka1985
nie spotkalam sie jeszcze ztym by jakis fotelik nie pasowal do samochodu
margotmargot
isama a jest możliwośc żeby jakiś fotelik nie pasował do samochodu?
agus29sc
pierwszy fotelik dostaliśmy w prezencie od znajomych z pracy mojego męża. Oczywiście wcześniej wiedzieli jaki fotelik chcemy. Teraz czeka nas zmiana fotelika. Wplanach mamy kupić taki który posłuży teraz dziecku tak do około 5 - 6 roku życia
isama
warto też kupując fotelik sprawdzić czy pasuje do naszego auta
denna151
ja jeszcze w tym roku i tak bede kupowac inny, wiec w tedy bede myslec jaki, jak narazie posłuży nam ten co mamy
molimoli
fotelik ma ograniczoną żywotność szacowaną na ok 5 lat
mamaAnia
ja również jestem za nowym fotelikiem używany może mieć różną przeszłość mógł brać udział w wypadku i może już nie być taki bezpieczny
elzbieta
Kupując fotelik powinniśmy bardzo przemyśleć na czym w nim nam bardziej zależy i odpowiednio go dopasować.
Kajeczka1985
ja kupowalam lepsze foteliki bo wiedzialam ze bede miala dwojke dzieci i sie przydadza
agus29sc
dla mnie najważniejsze przy wyborze fotelika jest jego zastosowanie, czyli jak długo dziecku może posłużyć, na początku zdecydowałam się na taki do 13 kg, ale mogłam wybrać do 18, no coż. Poza tym kieruję się też poniekąd opiniami od innych rodziców. Jakoś wolę zakupić nowy fotelik, nowe foteliki można też dostać w przystępnej cenie tylko warto dobrze poszukać
isama
w przyszłym roku czeka mnie kolejna decyzja, który fotelik wybrać, zacznę już od stycznia się zastanawiać i szukać sklepu z dobrą ceną
kamaa18
nowy- nigdy nie wiadomo jak był używany
denna151
kazdy ma inne zdanie na ten temat,
elzbieta
zawsze lepiej aby fotelik był nowy lub na prawde z dobrego źródła.
isama
ja używanego bym nie kupiłam chyba że od znajomych
LiliankaN13
jesli chodzi o fotelik to mamy nowy, bo uzywany to nigdy nie wiadomo
denna151
ja kupowalam przez internet z odbiorem osobistym, wiec sobie porozmawiałam z poprzednim włascicielem
emik84
zawsze kupowałam nowy wiem że chociaż jest bezpieczny
Kajeczka1985
ja nie kupowałam użwyanego fotelika samochodowego, bo nigdy nie wiadomo czy nie jest powypadkowy
anka8661
A u mnie fotelik nie tylko do jazdy samochodem służy. Używam go także do karmienia synka.
emik84
fotelik musi być wygodny
margotmargot
jak dla mnie ważne jest bezpieczensto a nie kolor czy kształt czy firma. Wiadomo im droższy tym lepszy ale czy używany? chyba nie wole nowy
Barkamalutka
Zakupy w komisie to dobra sprawa.
nikodem1986
my kupiliśmy nosidełko ze sklepu z używanymi akcesoriami. Zapłaciliśmy 70 zł za nosidło które w sklepie kosztuje 400 zł. I z fotelikiem robimy to samo.
agus29sc
niebawem mnie czeka zmiana fotelika do tej pory miałam 0 - 13 kg, ale syn tak szybko rośnie że konieczna będzie zmiana za jakiś miesiąc czasu
isama
po długich poszukiwaniach, czytaniu w internecie kupiłam w końcu fotelik Recaro 0-9
Barkamalutka
My też mamy starszy bo dostaliśmy po mojej bratanicy ale jestem zadowolona i mała też.
LiliankaN13
mojej raczej wygodnie bo nie marudzi jakos za specjalnie gdy ją wkłądam
denna151
na chyba tez mam cos tak stary fotelik, ale nie wiem doładnie bo go dostałam od rodziny
mamaAnia
Bardzo fajny i wygodny jestem zadowolona z zakupu chociaż kupowałam 11 lat temu
denna151
ja mam starszy typ, ale wygodny, zresztą i tak mało jeździmy samochodem
anka8661
Ważnie żeby dziecku w foteliku było wygodnie. Szczególnie gdy dużo jeździmy lub rzadziej za to na dalekie trasy.
Biedroneczka
Znajomi dziecku tak około 2 lata kupili fotelik, a dziecko nie zaakceptowało i trzeba było drugi kupić już mierzony przez klientkę w sklepie. hi hi, to oprócz atestów, trzeba się zapytać maluszka czy się podoba.
benasy
niektórzy przewoza w nosidełku z wuska głebokiego ale to nie bezpieczne
andziaW
zawsze myślałam, że maluszka przewozi się w takim zwykłym nosidełku z kompletu "wózek 3 w 1" ale już wiem, że nie. Ceny takich fotelików samochodowych są bardzo duże.
kapselek4
ja chcę kupić nowy dla córci która niebawem przyjdzie na świat ale z adapterem do wózka
Ula888
my kupilismy w sklepie
benasy
my dostalismy od prababci małej fotelik od 9 do 36
teresa211186
My dostałyśmy fotelik i jest bardzo fajny
patrycja1908
foteliko-bujaczek jest najlepszy dla noworodka
MILImamaEMILI
my sporo zainwestowalismy,wybralismy firme z 5 letnią gwarancją i opłaciło sie bo teraz drugie dziecko skorzysta,a fotelik w stanie nie naruszonym i rosnie z dzieckiem:)
basia1
dużo oglądaliśmy fotelików przed zakupem wybraliśmy wygodny i z atestami
angela
Przed zakupem fotelika warto dobrze ten zakup sobie przemyśleć aby wybrac na prawde jak najbardziej odpowiedni.
nosia89
Ale podesty sa dopiero od jakiegoś wieku
benasy
my dostalismy fotelik od brababci małej ale duzo osob kupuje juz dla duzych dzieci te zwykłe podesty pod pupe ale tak naprawde zadnego bezpieczenstwa z nimi nie ma. w telewizju było kiedys głośno o nich
nosia89
Mam nadzieje ze uda mi sie kupić odpowiedni fotelik bo póki co mały jeszcze brzebywa w nosidełku
aagnieszkaa1
z tymi fotelikami zawsze jest zamieszanie...
Aleksa
ja wolałam kupić jeden fotelik a dobrej firmy niż dwa nieznanych firm, ze słabymi wynikami crash testów
elzbieta
foteliki isofix są bardzo fajne lecz i cena ich jest odpowiednia.,
molimoli
raczej nie poleca się modelu 9-36 kg, bo taka żywotność fotelika to ok. 5 lat, potem już nie chroni tak jak powinien
denna151
ja oba dostalam wiec wyboru nie miałam
klamerka123
ja pierwszy jaki mam to od 0-13kg a drugi od 9 do 36 kg w drugi zaopatrzylam sie jak byla dobra promocja za niewielkie pieniadze
denna151
ja mam ten do 36kg ale to stary model wiec bede nowy kupowac
monikak555
bo te małe chyba do 9 kilo są ja mam ten większy od siostry obiecany
Mama_Tymka1
My wkrotce znienimy na wiekszy
molimoli
foteliki isofix są bardzo drogie,ale są bezpieczniejsze niż zwykłe foteliki
aagnieszkaa1
nasz fotelik ma kolor beżowy :)
Aleksa
ja wiedziałam, że mam isofix i taki fotelik dobrałam, w sklepie stacjonarnym trzeba sporo więcej dopłacić
molimoli
nasz synek na razie jeździ w foteliku dla najmłodszych dzieci
denna151
dobrze jest poogladac kilka modeli i wybrac idealny dla samochodu i naszego malucha
monikak555
przez internet można kupować bo taniej byle nie używany bo nigdy nie masz gwarancji czy w jakimś wypadku nie brał udziału
molimoli
zamawianie przez internet nie do końca jest najlepsze, każdy fotelik przed zakupem powinniśmy dopasować do samochodu
Aleksa
dobrze obejrzeć sobie na takich targach czy w sklepie i zamówić przez internet bo taniej
Moniqell
2 foteliki i pozniej ewentualnei poducha
aagnieszkaa1
To dziecko w życiu ile musi mieć tych fotelików?
denna151
u nas niestety nigdzie w okolicy nie ma takich targów.. ale zato jest dużo sklepów dzieciecych wiec moge ponich pochodzic , popytać a dopiero pózniej zdecydować sie na któryś
elzbieta
w sklepach czesto zachwalają to co muszą sprzedać. Warto samemu sie zdecydować na jakiś i pójść po dany model.
Kajeczka1985
w dodatku w każdym ze sklepów będzie polecany inny fotelik
MILImamaEMILI
rynek zalewa nas i konkurują firmy miedzy sobą,ja chetnie chodze na targi na których mozna dokładnie obejrzeć,przetestować:)
Mama_Tymka1
jaki by nie był jest nie zawodny
Aleksa
ja od 9 kg polecam cybex pallas, my mamy z isofix i jestem bardzo zadowolona, super wykonanie i wysokie bezpieczeństwo
elzbieta
ja i mniejszy i wiekszy miałam z firmy maxi cosi.Byłam z nich zadowolona.
agus29sc
foteli miałam z mniej znanej firmy i byłam zadowolona, niebawem czeka nas zmiana na większy,,,,
Moniqell
a jaki polecacie fotelik taki wiekszy?
denna151
ja jeszcze nie wiem narazie mam starszy model po kuzynie ale zamierzam kupić inny
Moniqell
ja planuje kupic caretero albo kinder kraft
LiliankaN13
teraz w eclercu ma być jakiś fotelik samochodowy z nosidełkiem ,zamierzamy go kupić, ale trzeba go dokładnie obejrzeć
Mama_Tymka1
A ten cybeks to drogi?
Aleksa
pierwszy nasz fotelik to był 0-10kg, a teraz od razu kupiliśmy taki 9-36kg firmy Cybex, jesteśmy bardzo zadowoleni bo to jeden z najlepszych w swojej klasie wg testów ADAC
Kajeczka1985
ja mam fotelik marki CASUALPLAY i jestem z niego bardzo zadowolona
coline
denna jakiej firmy ? mysle o cybexie choc boje sie ze dziecko potem nie bedzie sie w nim miescilo bo podobno jest ciasny
denna151
dobry i wygodny , bez uszkodzeń
elzbieta
Wazne a by dobry dobrać fotelik dziecku.
denna151
moja uwielbia zasypiać w samochodzie, my mamy juz fotelik ten od 9-36
LiliankaN13
czym starsze tym wiecej ciekawości maja w sobie
elzbieta
aagnieszkaa1 według mnie wszystkie maluszki zasypiają, im dziecko starsze tym bardziej zainteresowane tym, co za oknem auta
aagnieszkaa1
Większość dzieci zasypia w samochodach...
coline
moj syn tez ladnie spi w aucie tylko szkoda go bo mamy maxi cosi i chyba za wygodnie mu nie jest , zamierzam zaniedlugo kupic jakis lepszy zeby bidulek taki wygiety nie spal
Kajeczka1985
mój synek też śpi w samochodzie, dlatego jak kupowaliśmy większy fotelik to ważne dla mnie było by można było go odchylić do pozycji półleżącej
Mama_Tymka1
Mój syn też lubi spać w samochodzie
anusia_100
moja Maja zazwyczaj w samochodzie usypia
Mama_Tymka1
Mój synek uwielbia jazdę samochodem, a fotelik to jego ulubione miejsce, zaraz po ruszeniu samochodu zasypia...
sylwialodyga
z wiekiem dziecka zmienia się fotelik teraz kupiliśmy juz taki że wystarczy odczepic górę i będzie na większe dziecko. Czasami warto zapłacić więcej i mieć na lata.
anagarada
Warto skorzystać z porady znajomych sprzedawców i list rankingowych.
ewelkla
dokładnie fotelik powinien zapewniać bezpieczeństwo
mama92
akurat fotelik to jest jedyna rzecz gdzie nie patrze na kolor tlyko na bezpieczeństwo
isama
pewnie, że kolor nie ma większego znaczenia, ale jest taki teraz wybór że i kolor czy wzór dobierzemy taki żeby nam się czy dziecku spodobał
benasy
wazne sa atesty i ich wykonanie czy nie sa jakies wadliwe czy jakiejs usterki nie maja. kolor dla mnie sie nie luczy aby był bezpieczny najwazniejsze
Daria1901
Teraz jest naprawde duży wybór fotelików trzeba tylko poświęcić troszkę czasu na wybór tego odpowiedniego
isama
angela to w bardzo korzystnej cenie kupiłaś fotelik, słyszałam dobre opinie o fotelikach tej firmy
angela
my ostatnio kupowaliśmy kolejny fotelik samochotowy. Kupiliśmy firmy chicco gdy nył w promocji z 600 na 399.
anagarada
Tylko prosze nie wybierajcie fotelika "żeby był" tylko dla bezpieczeństwa. Tu warto zapłacić więcej a mieć poczucie bezpieczeńśtwa.
Ula888
jak duże dziecko to jest z tym trudno a samochód nie duży
benasy
Senada u nas ma taka opcje ale małej nie układam bo za ciasny mamy samochód na to
mamaLaury
no mnie tez niebawem czeka wybór fotelika następnego i nie wiem czy kupić taki od 9-36 czy raczej do 24
mama92
u nas przed nami za niedługo zakup fotelika od 9 do 18 kg :)
Ula888
u mnie niby się do spania układa ale też nie za bardzo
Senada
dla mnie najwazniejsze było by ten następny fotelik dało się ułożyć do pozycji do spania, bo niestety te w przedziale 9-36 bardzo często tego nie mają, a jeżeli już to w niewielkim stopniu
benasy
bardzo dobre sate foteliki właśnie po co kupowac na gomade jak mozna miec jeden a nie dwa . my mamy w babysafe bardzo mocny i wygodny w siedzeniu. troche prababcia sie wykosztowała ale warto było
mamaLaury
ja włąsnie tez sie zastanawiam nad takim fotelikiem od 9-36
gosiakb
ja tez tak uwazam nastepny fotelik kupie juz taki teraz mam dla calkiem malego dziecka,
Daria1901
dla większego dziecka lepiej już kupić własnie taki gdzie będzie mozna go dostsowywać do wieku dziecka i niepotrzebnie kupować nastepnych.
kruszyna23
Te foteliki 9-36 kg to bardzo fajne rozwiazanie, i nie musimy kupowac kilku jak.dziecko rosnie
benasy
isama ten pierwszy tez taki wagowo miałam. Potem mała dostała od prabaci od 9 do 36 kg
isama
ja już niedługo muszę zacząć szukać fotelika, chyba zdecyduję się na taki jaki miałam dla pierwszej córki - dla 0-18 kg
Senada
też bym się nie zdecydowała przewozić dziecka w gondoli
Daria1901
ja dziecko w foteliku będę wozic jakoś gondola nie jest da mnie bezpieczna
gosiakb
ja bym dziecka nie wiozla w gondoli wiadomo ze i tak trzeba zakupic fotelik przeciez jakos dziecko musi jezdzic z nami autem wiec kupilabym je przed urodzeniem
benasy
kiedys mówili ze maja zrobic zakaz zeby dziecko jezdziło w gondoli w samochodzie bo to nic nie daje...
anka8661
Ja jednak uważam, że żadna gondola fotelika samochodowego nie zastąpi.
radi
Niektóre gondole są do tego przystosowane. Jednak te wózki są bardzo drogie.
coline
To chyba nie jest bezpieczne w gondoli. Ja dostalam fotelik ktory do teraz uywamy ale gdybym nie miala to kolezanka chciala mi pozyczyc na samo wyjscie. Nie wyobrazam sobie jechac z dzieckiem bez fotelika.
Sikorka
My ze szpitala wieźliśmy małą w gondolce od wózka.
MM81
No dla starszego dziecka można już wybrać fotelik pod niego. Nawet lepiej jak fotelik jest dobrany indywidualnie do potrzeb dziecka. Dla noworodka jest to trudne, bo trzeba mieć już fotelik na wyjście ze szpitala.
a169
my kupiliśmy teraz taki większy dla starszej córki oczywiście fotelik jest dobrze aby dziecko przymierzyło bo ten który upatrzyliśmy okazał się bardzo niewygodny
Sikorka
Ja mam po siostrzenicy więc też sprawdzony.
edyta17072
jest naprawdę duży wybór tych fotelików więc tzeba się zastanowić chwilkę nad tym czego oczekujemy
radi
Ja również pierwszy fotelik bede miała od kuzynki firmy maxi cosi.
edyta17072
my tez mamy mało znanej firmy ale jest w porządku córcia lubi w nim jeździć
Kajeczka1985
ja mam mało znanej firmy casualplay i jestem z niego bardzo zadowolona
Daria1901
My pierwszy fotelik będziemy mieli od kuzynki więc jest sprawdzony i wygodny.
INIA
Widzę że większośc ma Maxi Cosi.. My kupiliśmy Chicco Key1 X PLUS - ta sama ilosć punnktw co Maxi Cosi, ta sama cena, ale synkowi właśnie w nim lepiej się siedziało
Izas
Własnie jesteśmy na etapie zmiany fotelika,na ten od 9-25 kg, wiec porady mi sie przydały.
MM81
My właśnie kupiliśmy MaxiCosi City, bardzo lekki i ma wszystkie certyfikaty. Zobaczymy czy się dzidzi spodoba.
anusia_100
ja mam maxi cosi cabrio fix i jestem bardzo zadowolona, niby jeden z bezpieczniejszych fotelików, masa atestów i bardzo wygodny, miłe w dotyku materiały
Izas
Dla mnie fotelik musi się rozkładać, aby dziecko mogło spać w podróży.
PaulinkaZ
Chyba lepiej kupić nowy fotelik, nie mamy pewności czy używka np. w komisie nie jest po wypadku...
coline
Ja dostałam od kuzynki maxi cosi ale slyszalam od kolezanki ze bardzo dobre i bezpieczne foteliki to cybex.
a169
mój fotelik ma już 6 lat i jest w lepszym stanie niż drugi co ma dopiero 2 lata dużo zależy od producenta i ceny ten pierwszy był dosyć drogi za to drugi kupiony w markecie na promocji
isama
podobno foteliki mają też swój czas użytkowania, tworzywo z których są wykonane narażone jest na działanie ciepła gdy zostawiamy fotelik w aucie latem i się nagrzewa, przez to jest też osłabione
sonia
może lepiej kupować nowe foteliki
Moniqell
tez tak slyszalam, ze nie zawsze to widac.... a w sklepie tez nigdy nei wiadomo czy po przerobce fotelik nie jest
benasy
u nas byłe bez wypadku bo nowy.... prababcia małej kupiła a ona byle czego niekupuje... w specjalnym najdrozszym dziececym sklepie kupowała w warszawie...
isama
podobno ciężko czasami sprawdzić czy fotelik jest po wypadku, na zewnątrz może nic nie widać, za to w środku może coś być uszkodzone, osłabione i tego już nie zauważymy, ale pewnie z dwojga złego lepiej kupić używany niż żaden
dariolka195
ale jesli fotelik jest w dobrym satnie,jesli po przymierzeniu do siedzenia naszego w aucie pasuje to czemu nie?
Ula888
ja tez z komisu bym nie kupila
isama
Daria - jeśli masz fotelik po znajomych to masz pewność że jest dobry, ze nie jest po wypadku i tutaj ja też nie widziałabym problemu jakbym taki dostała, ale już używany z komisu czy kupiony na aukcji bałabym się, chociaż chyba widać czy nie jest uszkodzony po wypadku - nie wiem, nie znam się, poza tym trochę ludziom też można zaufać, ale pomimo tego na używany od obcych nie zdecydowałabym się
Ula888
ja kupiłam do 25 kg
sonia
ja się zastanawiam teraz czy kupić fotelik od 9 do 25 kg czy kupić odrazu od 9 do 36 kg. Podobno te co są do 25 kg to można dziecko w pozycji leżącej jeszcze położyć
Daria1901
ja pierwszy fotelik dla swojego dziecka bede miała po męża kuzynce i nie widze w tym nic złego. Dlaczego ma kupować nowy skoro tamten jest dobry, nie rozumiem Was dziewczyny
elzbieta
Ja również w buciki i fotelik wolę zainwestowac.
Senada
są dwie rzeczy których nigdy nie kupiłabym używanych - buciki i własnie fotelik samochodowy
olciaa
ja miałam taki 0-13kg a teraz nam nie potrzebny żaden, chociaz i tak mamy jak moja mama po nas przyjedzie to jej wnuczuś musi w foteliku jechać
martusia351
wszystko zalezy od wagi
anka8661
Bardzo ciekawa strona, artykuły napisane prosto. Napewno tam zajże przed kupnem następnego fotelika.
isama
http://fotelik.info/pl/testy/ - na tej stronie są testy fotelików samochodowych i artykuły różne pomagające wybrać odpowiedni fotelik
mama92
my kupiliśmy wózek 3w1 który zawierał już fotelik ale za niedługo trzeba bd go wymienić i dzięki tym poradą bd łatwiej wybrać
isama
ja od narodzin woziłam córkę w foteliku dla niemowląt, który montowany był tyłem do kierunku jazdy, a później ten sam fotelik montowany przodem mogłam stosować od ok. 1 do 4 rż
Moniqell
kiedy należy przełozyć dziecko z nosiedełka do normalnego fotelika?
benasy
mnie nie pytali sie o fotelik ani o nic ale opieka była zobaczyc w jakich warunkach bedzie mieszkac bo urodziłam jak miałam 17 lat no 2 miechy brakowało do 18
elzbieta
Ja o czymś takim nie słyszałam ,ale może teraz tak jest.
isama
ja też pierwszy raz o tym usłyszałam 2 m-ce temu od dziewczyny, z którą leżałam w szpitalu, wymagali przy wypisie pokazania czy ma się fotelik, jednak nie wiem co by było, gdyby się nie miało fotelika, bo kuzynka tej dziewczyny miała ze sobą, nie wydaje mi się, że nie wypuściliby ze szpitala ich, ale może takim podejściem chcą "nastraszyć" troszkę, żeby każdy przyzwyczaił się do tego, że fotelik jest niezbędny
benasy
isama o tym to pierwsze słysze...
isama
w niektórych szpitalach przy wypisie po porodzie trzeba pokazać, że ma się fotelik dla dziecka
burek1234
i prawidłowo takie zachowania powinno się karać przecież stworzyła niebezpieczeństwo dla swojego dziecka czasem kawałek od domu i trach zdarzy się wypadek
dariolka195
u nas ostatnio kobieta jechała z dzieckiem nie zapiętym w foteliku,tylko kawałek od domu do sklepu, a tu tajniacy policyjni za nią jechali,zauważyli i mandacik
benasy
niektórzy nawet jak maja fotelik w samochodzie to go nie przypinaja bo im si enie chce... juz nie raz widziałam takie przypadki ze jak dziecko z samochodu wyciagali to i fotelik wypadał
Daria1901
bez fotelika w aucie nie ma co sie ruszać.to podstawa
elzbieta
Zawsze bezpieczeństwo powinnyśmy stawiać na pierwszym miejscu.
benasy
fotelik w aucie jest najwazniejszy..
anka8661
MamaMo pewnie warto zamontować. Jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze.
MamaMo
Skoro tak piszecie, to trzeba będzie zamontować w aucie:) Niby droga ze szpitala nie długa, ale lepiej dmuchac na zimne.
angela
Fotelik przede wszystkim. NIe wyobrazam sobie wieźć inaczej dziecka.
ElaJB
fotelik najbardziej bezpieczny i stabilne podparcie dla plecków
moja30
tylko w foteliku...nawet sie nie zastanawiaj zawsze w foteliku...ja mialam raz wypadek i cale szcescie maluszek byl w foteliku
MamaMo
Dziewczyny a po porodzie, wiozłyście do domu maleństwo w foteliku? Ja się pewnie będę bała ułożyć w nim taką kruszynę?
marzena_161
my nie mamy z tej firmy mamy z jakieś tańszej ale bardzo fajny i również jestem zadowolona. Mało korzystamy bardziej wózka spacery ale jak już mamy gdześ jechać to się sprawdza.
angela
Ma miałyśmy i mamy maxi cosi i jestem z tej firmy zadowolona.
sylvvia2
wazny jest tez sposob mocowania fotelika i wlasnie tego jak ulozone jest i zapiete dziecko
moja30
ja mam super fotelik, marki niestety nie moge podac, ale jak bedziecie kupowalay to zwracajcie uwage, na to aby sie regulował, np. jak dziecko usnie zeby mozna byłotroche go rozlozyc
gosia6913
ja zakupilam fotelik w zestawie z wozkiem malo znanej firmy ale mysle ze jest odpowiedni
coline
ja dostalam maxi cosi ale z czsem zakupimy jakis lepszy
marzena_161
my amy bardzo wygodny fotelik dla malego i jest bezpieczny a to najważniejsze
aga01
ja się zastanawiam nad kupnem fotelika
coline
Ja podobnie do benasy mam wozek uzywany i tez dostalam fotelik. w przyszlosci zamierzam zakupic jakis lepszy bardziej bezpieczniejszy
sonia
A my mamy taki fotelik w zestawie i jesteśmy bardzo zadowoleni i nie widzę nic niebezpiecznego w tym foteliku.
benasy
ja takich zestawów nie kupowałam. Wóżek kupiłam używany a fotelik dostałam od znajomej
IzusQa
Najgorsze jest to, że teraz producenci wózków produkują teraz foteliki do zestawu a te foteliki często są słabo bezpieczne, ale kolorystycznie pasują i w zestawie taniej i ludzie je bez sensu kupują...
burek1234
ja również zastanawiam się nad kupnem fotelika
dariolka195
My mamy 9-36 kg potem zostaje z niego sama nakładka,jest ok
Barkamalutka
Fotelik mamy używany. Jest po mojej bratanicy więc mam pewność, że nie jest po wypadku.
elunia10
zależy czy jest różnica w bezpieczeństwie:) w zasadzie czasem lepiej takto ten było by do 36 kg wziąć :)
Mysiulineczka
Mysle nad zakupem fotelika tylko nie wiem czy 9-25 czy 9-36
coline
narazie takie mi wystarczy dopoki nie kupie lepszego
ElaJB
dla mnie wazne żeby miał regulowane siedzisko
coline
obczailam moj pisze do 13 kg
anka8661
w ofercie maxi cosi są foteliki od niemowlaka po starszaka
anka8661
w ofercie maxi cosi są foteliki od niemowlaka po starszaka
angela
to wszystko zalezy jaki model. Sa one rózne.
coline
orientuje sie ktos maxi cosi do ilu kg jest i ilu mies ?
Mikos
"9-25 kg od 4 do 6 roku życia" tu widzę jakiś błąd jest, my już przymierzamy się właśnie do zakupu takiego fotelika bo ten 0-10kg robi się ciasny
Kajeczka1985
ja mialam fotelik-nosidelko z wozka wielofunkcyjnego, a potem kupilam wiekszy fotelik na roczek ale taki ktory ma jeszcze funkcje spania
coline
ja tak pytam poki co dostalam maxi cosi
monika1985
Ja nie mam jakiegoś firmowego ale jestem z niego zadowolona
coline
Dziś właśnie taki dostałam, więc już na 1 podróż ze szpitala wypróbujemy :)
angela
Co do fotelika to ja miałam maxi cosi. Nie narzekam na niego.
coline
A jaki fotelik zakupić na początek ? Może coś polecacie? Narazie mam pożyczony.
edyta17072
my mamy niebiesko granatowy ale łatwo się ściąga i wygodnie pierze więc nadal wygląda jak nowy
ElaJB
ja zamówiłam na internecie razem z siatką przeciw owadom, a potem sie okazało że mam dwa pokrowce bo jednak nie zostawiłam w przychodni tylko cały czas jexdziła z nami w samochodzie.
coline
Gdzie można zakupić porowiec na fotelik ?
ElaJB
a ja mam czerwono szary fotelik
Kajeczka1985
my tez kupilismy fotelik w ciemniejszym kolorze ;)
kruszyna23
Zdejmowana tapicerka to super wynalazek przy maluchu :) nie tylko na fotelikach
edyta17072
ja też właśnie mam zdejmowany nawet już prałam wszystko elegancko puściło i wygląda jak nowiutki
a169
ja tez mam juz 3 lata fotelik z zdejmowanym nakryciem i wygląda jak nowe po praniu warto w to zainwestować
kaja1991
my kupiliśmy ciemniejsze kolory i zdejmowany pokrowiec, by poźniej ewentualnie nie było porblemów z praniem
edyta17072
u nas z 0-13 też wyrosła szybko
xseba
my narazie mamy ten 0-18 póki co dobrze się sprawdza
megc
przy zakupie fotelika trzeba zwracać uwagę na atesty
emik84
moja jak już twardo siedziała to kupiłam jej normalny fotelik, bo ciągle podnosiła główkę i próbowała zaglądać przez okno
destiny89
Ja mam 0-13. mała przy 3 miesiacach wazy ponad 7 kg. takze nie duzo nam zostało. Moze ktos polecic jakis dobry do 25kg?
benasy
u nas tez z niego szybko wyrosła i było jej nie wygodnie
groszkowamama
te 0-13 podobno często na króciutko starczają...znajomych synek wyrósł po 4 miesiącach
olciaa
ja póki co mam ten 0-13kg, ale chce kupić 9-25 i nie wiem jaki wybrać. Chciałabym ten z regulowanym oparciem
kamila
przez intermej można naprawdę kupić tanio i
groszkowamama
martaro też czytalam, że foteliki przynajmniej te pierwsze do 13kg. to ich bezpieczeństwo obliczone jest na 3 lata. Później producent nie odpowiada już za to czy są bezpieczne więc trzeba uważać z tym kupowaniem używanych.
martaro
tylko wlasnie pamietam ze ogladalismy program w ktorym ostrzegano przed fotelikami, które słuzą w rodzinie juz jakis czas. po prostu nawet material z jaki jest wykonany fotelik po jakims czasie traci pewne funkcje i sie zuzywa... my kupilismy nowy, a drugi dostalismy przy zmianie samochodu. nie ukrywam, że troche za fotelik zaplacilismy, bo tu nie chcielismy oszczedzac...
groszkowamama
my wybraliśmy fotelik po przeanalizowaniu testów ADAC i zależało nam aby fotelik dało się też wpiąć do wózka
benasy
w sklepach kołonas jest droka a na allegro o wiele taniej. wózek kupiliśmy używany fotelik pierwszy od rodziny dostaliśmy też używany a drugi fotelik kupiła prababcia małej juz nowy
sonia
Myśmy kupowali wózek razem z nosidełkiem i fotelikiem i wyszło całkiem nie drogo i przez internet kupowaliśmy, bo w sklepach było o wiele drożej
malnad
my kupiliśmy nowy za niecałe 300 zł ale jest świetny!
sonia
myśmy też brali pod uwagę cenę przy zakupie fotelika
kamila
ją nam dwa fotelik używane i na żaden nie narzekań:)
destiny89
Koniecznie z atestem. Drogi tez nie znaczy najlepszy i najbezpieczniejszy,
megc
tanio dobry fotelik można kupić używany
molimoli
Wszystko zależy ile jeździmy z maluszkiem,jak sporo to lepiej zainwestować w lepszy fotelik
Izas
musi być rozkładany do spania
edyta17072
ja mam jak to nazywacie ekonomiczny fotelik i po zamontowaniu go na przednim siedzeniu można go tak rozłożyć jak jest ustawione oparcie w siedzeniu
Kajeczka1985
ekonomia moze i wygrywa, ale dla mnie wygoda i bezpieczenstwo dziecka jest wazniejsze - jechalismy 10 godzin nad polskie morze i nie wyobrazam sobie by moje dziecko przespalo cala droge na siedzaco bo kupilam mu ekonomiczny fotelik, a tak zasnal, rozlozylam fotelik i bezpiecznie praktycznie bez przystankow dojechalismy na miejsce, a synek sie nie budzil tylko smacznie spal
angela
Ja mam taki co lekko moge położyć tak wiec jak dziecko by w nim usneło to na pewno by mu było wygodniej niż w takim na siedzaco.
Arleta86
my troszke mozemy rozlozyc fotelik do spania
Izas
Zawsze mnie martwi, że nie można bardziej rozłożyć tych fotelików do spania
angela
my również z tego pierwszego przeszliśmy na ten uniwersalny. zrobiliśmy to ze względów finansowych.
edyta17072
my nie mamy gdzie trzymać zresztą jakby się zniszczył to wtedy kupimy najwyżej kolejny ale skoro takie produkują to raczej nic im się nie dzieje no chyba że jest wypadek
Mikos
my też zamierzamy kupić kolejny fotelik, taki który rośnie wraz z dzieckiem, jeżeli kogoś stać i ma gdzie trzymać te wszystkie foteliki to może kupować o mniejszym zakresie wagowym
jerry
sa takie foteliki ale mnie one nieprzekonuja czy dziecko po 10 latach jezdzac w tym samym foteliku bedzie bezpieczne niewydaje mi sie samo zmeczenie materialu juz jest slabszy my may taki chyba do pieciu lat
Kajeczka1985
dla mnie najwazniejsza byla funkcja pozycji pollezacej poniewaz nie wszystkie foteliki to maja
edyta17072
można kupić kilka albo jeden w którym wyciąga się wkładki itd wraz ze wzrostem dziecka
marzena_161
uniwersalny, nawet nie wiedziałam że od razu sa i tak już foteliki :)
gratunik
ja kupilam taki ze sluzy nam od poczatku do 14 lat
edyta17072
ja tez go miałam z wózkiem następny kupiliśmy nowy od 9 do 36 kg
Arleta86
my mielismy ten najmniejszy fotelik w komplecie z wozkiem wielofunkcyjnym
marzena_161
Grunt to bezpieczeństwo, jak dziecko wagi nie przekracza ale wzrost tak to wymiana jest już też konieczna
marysiaz
nasz uzywany ale nie zniszczony, my dostalismy ale gdybym miala kupic tez wybralabym uzywany, malo jezdzimy tak ze napewno nie zniszczymy go a wiadomo ze na poczatku szybko zmienia sie te foteliki
edyta17072
zgadzam się w naszym przypadku wagowo jeszcze był dobry ale wzrostowo do wymiany i kupiliśmy
elalaska
my mamy fajny
Arleta86
pewnie ze warto zainwestowac w dobry fotelik na bezpieczenstwie dziecka nie wolno nigdy oszczedzac
marzena_161
Fotelik pierwszy może posłużyć dziecku do momentu do którego główka nie wystaje z poza fotelika. Pan na kursach tak mówił. Nóżki mogą wystawać wisieć ale główka musi być maksymalnie równa z fotelikiem później trzeba kupić już dla większych dzieci fotelik.
Kajeczka1985
wybor w fotelikach jest teraz OGROMNY
edyta17072
można fotelik odkupić od zaufanych ludzi lub od kogoś z rodziny
molimoli
warto zainwestować w dobry fotelik
marysiaz
my mamy ten pierwszy fotelik znaczy 0-13 kg i pasy sa 5 punktowe tak ze to chyba dobre zabezpieczenie
Mikos
nie wszystkie uszkodzenia fotelika są widoczne gołym okiem, lepiej nie ryzykować i my kupiliśmy nowy, narazie korzystamy z 0-13kg, natomiast jeśli ktoś miałby jeździć bez fotelika to już lepeij niech korzysta z tego używanego
jerry
tytaja ja jako tata zajmowalem sie kupnem fotelika do samochodu najpierw sprawdzalem jak wychodza w auto testach a pozniej do sklepu z mala i mierzylem czuy malej bedzie wygonie i czy pas bezpieczensta dokladnie obejmnie fotelik
marysiaz
a tam przeciez widac jesli cos jest uszkodzone zreszta nie kazdy fotelik jest po wypadku
kruszyna23
Też mam takie zdanie. ale Ponoć używanych nie powinno się kupować bo mogą być po wypadkowe i mieć uszkodzenia w konstrukcji
marzena_161
grunt aby był bezpieczny a czy używany czy nie to nie ważne :)
edyta17072
u nas też było jak u benasy
benasy
ja pierwszy fotelik miałam używany a drugi juz nowy
ZABAWKILOSICE
NASZ NIE JEST NAJLEPSZY BYŁ W KOMPLECIE Z WÓZKIEM
ZABAWKILOSICE
NASZ NIE JEST NAJLEPSZY BYŁ W KOMPLECIE Z WÓZKIEM
marysiaz
my dostalismy ale zawsze mozna kupic uzywany nie sa takie drogie i w dobrym stanie
marzena_161
tak zagdza sie mają najlepsze ale niestety ceny są strasznie wygórowane... My kupilismy wraz z wózkiem z innej firmy i patrząc na to że ma atesty:) również jest bezpieczny widac to gołym okiem :)
gratunik
wydaje mi sie ze najlepsze foteliki ma maxi-cosi
dariolka195
dobrze jest po prostu przymierzyć fotelik do siedzenia w aucie,na pewno sprzedawca się zgodzi żeby w jego obecności zrobić tą czynność
emik84
zapinać też trzeba umieć odpowiednio to prawda
ZABAWKILOSICE
MY TEŻ MAMY TAKI KUPIONY Z WÓZKIEM
molimoli
trzeba umieć korzystać z fotelika, dobry fotelik ale np źle zamocowany nic nie daje
emik84
nie każdy zwraca na atesty uwagę bo te z atestami są droższe, ale ja też myślę że warto bo chodzi o nasze maluchy
marianna
najważniejsze są atesty dziewczyny
emik84
wygoda i bezpieczeństwo są najważniejsze
szczesliwa88
JA MAM NARAZIE DO 11KG, KUPILAM W ZESTAWIE Z WOZKIEM
asiaa22
no teraz to juz raczej wszytkie sa bezpieczne
molimoli
i bezpieczny przede wszystkim
asiaa22
wazne tez zeby byl wygodny
malnad
mój tez jest fajny i mała go lubi
marianna
gratunik wszystkie tzn. jakie? czym się kierowaliście i na jakich stronach sprawdzaliście atesty?
asiaa22
my fotrlik bedziemy mieli od rodziny
martaro
kilka miesięcy temu przy wyborze pierwszego fotelika opierałam się na testach ze strony fotelik.info oraz z opini na różnych forach dotyczących modeli które sobie wcześniej wytypowałam. Już wtedy zdecydowałam się ,że następny fotelik jaki kupię to będzie recaro sport young bo był bodajże na 2 pozycji jeśli chodzi o bezpieczeństwo-była nota 4. później przeglądałam te same testy i okazalo się że mój upatrzony fotelik w testach bezpieczeństwa miał już tylko ocenę 3 i jest na dość dalekiej pozycji - 10. zastanawiałam się póxniej skąd nagle wzięła się ta różnica?? przecież to ten sam fotelik!!!
gratunik
JA JESTEM ZADOWOLONA Z FOTELIKA BO SPELNIA WSZYSTKIE NORMY BEZPIECZENSTWA
TinaNeko
nam kupiła małej prabacia fotelik i troche ja on kosztował. Jest świetny
dariolka195
ja teraz po roku używania fotelika jestem z niego średnio zadowolona
Arleta86
my kupilismy dobry fotelik jestesmy z niego zadowoleni i polecamy go znajomym
klamiatko1
Zamierzam kupić z systemem isofix
elzbieta
Dobry fotelik samochodowy to podstawa.
marzena_161
my jedzemy teraz na darmowe szkolenie i bedze o tym więc też będzemy wiedzieli jaki kupić żeby był bezpieczny :)
marysiaz
my fotelik akurat dostalismy :0
martita246
oj tak i dobrze jak poleci ktoś zaufany kto się na tym zna
molimoli
najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa
martita246
tych fotelików tyle ja teraz bede kupowac to u znajomej w sklepie najlepiej doradzi :)
martaro
a u nas sytuacja jak u edyty, najpierw do 11 kg ale jak mała miała 9 kg to kupiliśmy nowy
martaro
najwazniejsze sa wyniki testow. to przede wszystkim sie liczy. do tego nie warto fotelika kupowac z niewiadomego xrodla i wiedziec nalezy ze material wozka sie zuzywa i nie powinien sluzyc w rodzinie latami. przy kupnie nalezy porozmawiac z naprawde dobrym sprzedawca
edyta17072
ja najpierw miałam do 11 kg ale jak mała miała 9 kg to kupiliśmy już nowy bo był wzrostowo za mały a teraz mamy od 9 do 36 kg
marzena_161
Grunt to bezpieczeństwo :) a wygląd znaczenia nie ma :)
INIA
My już mamy ten z II grupy wiekowej. Wygodny, bezpieczny - dla synka super
ela1
fakt, jest wygodny:) I najważniejsze że malalubi w nim siedzzieć bo z tego wcześniejszego wyłaziła. może dlatego ze teraz więcej widzi
benasy
ela1 my tez taki mamy... od 9 do 36kg kupiła małej prababcia
moniczka88b
ja mam narazie ten do 10 kg
czarna5717
u nas fotelik kupili tesciowie, taki zwykly bez szalenstw ale i masywny, wydaje sie bezpieczny dla naszej Wiktorii :)
marzena_161
do bezpieczeństwa dochodzi dla malutkiej Luksusik przy okazji :)
ela1
my mamy fajny foteli, odchyla się do tyłu więc jak mała usnie to wygodnie ma
klamiatko1
bezpieczeństwo i wygoda maluszka
emik84
tak bezpieczeństwo przede wszystkim
marzena_161
Dokładnie wygląd fotelika to akurat nie ma znaczenia , najważniejsze bezpieczeństwo.
czarna5717
u nas jest duzy fotelik i mala sie spokojnie miesci jeszcze, kupimy jak juz bedzie jej ciasno
martita246
ja też bede musiała pomyśleć o tym bo mały już powoli się w tamten nie mieści :)
patuszka
My całkiem niedawno zmieniliśmy na fotelik o rozmiar większy.
edyta17072
my kupiliśmy już chwilę i naprawdę okazał się w porządku córka wygodnie w nim siedzi a w dłuższych podróżach śpi no i najważniejsze że jest bezpieczna
Arleta86
najwazniejsze zeby byl bezpieczny i wygodny ...wyglad tu nie ma wielkiego znaczenia
aga888
maluchowi się podoba ostatnio kupiliśmy
Arleta86
my juz kupilismy i mysle ze jest wygodny...maluch narazie nie narzeka:P
destiny89
Fotelik zakupiony... mysle ze bezpieczny i wygodny dla córy :)
emik84
My kupiliśmy już 3, pierwszy dla niemowlaka, a drugi to był niewypał więc trzeba było kupić trzeci by dziecko yło bezpieczne
monika_b
my dostalismy fotelik, wiec zakup odpada, przynajmniej tego pierwszego
lisa292
ja tez jestem za kupnem nowego fotelika a nie urzywanego
Arleta86
ja jestem za kupnem nowego fotelika ...takich rzeczy nie powinno sie kupowac po kims bo niewiadomo czy jest napewno sprawny i bezpieczny dla naszego dziecka
szuszanik87
nas tez czeka zakup nowego fotelika dla starszej corki bo ten co mamy przejmie wkrotce mlodsza ale tym akurat zajmie sie maz to jego dzialka:)
TinaNeko
Moja córcia drugi fotelik dostała od swojej prababci od 9 do 36 kg
kruszyna23
Taki podgłówek to chyba chodzi o poduszkę \wałek w kształci litery c :)wszedzie można go dostać
Arleta86
a gdzie taki podglowek mozna kupic?
dorota13
fajnym gadżetem do fotelika jest podgłówek, gdy dziecko zaśnie nie spada mu głowa i jest mu wygodniej
Ula888
u nas nie chce siedzieć w nosidełku
monika1985
My własnie jestesmy na etapie szukania fotelika
dorota13
ja teraz kupiłam fotelik, który był w komplecie wózkiem, więc jak gdzieś będziemy jechać wystarczy wziąć stelaż od wózka i możemy umieścić w nim nosidełko; nie zajmuje on wtedy dużo miejsca i mam nadzieję, że się sprawdzi
patuszka
Bezpieczeństwo i wygoda maluszka jest najważniejsza, a jeśli dużo jeździmy to tym bardziej.
netka3
inwestowanie w dobry fotelik na pewno się opłaca, chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych dzieci!
Aleksa
jeśli nie mamy samochodu a mamy możliwość pożyczenia fotelika od znajomych to ja też bym nie kupowała, ale teraz zdarza się to co raz rzadziej :)
szuszanik87
jezeli ktos czesto podrozuje to warto zainwestowac w fotelik
angelika986
lepiej zapłacić żeby mały był bezpieczny bo to jeden z najważniejszych zakupów
dorota13
fotelik to ważna rzecz, nie kupujemy go na miesiąc lub dwa, dlatego powinniśmy kupić ten lepszej jakości i najlepiej z atestem;
a169
ja zawsze sprawdzam na zywo apotem kupuje w internecie
karcia7
kupilismy przez neta 0-18 i powiem wam ze racja lepiej jak sie cos obejrzy przed kupnem
Ula888
lepiej samemu osobiście być przy zakupie
denna151
ja jak kupowalam to wszystko musiałam widzić tylko laktator i łóżeczko kupowałam przez internet
Aleksa
niestety nie wszystkie modele zawsze są dostępne w sklepie stacjonarnym, ale ja również najczęściej robię tak, głównie kiedy kupuję coś droższego to sprawdzam jak wygląda na żywo
patuszka
Ja prawie wszystkie zakupy dla maleństwa robiłam w internecie, w sklepie w małym miasteczku wszystko przedrożone.
netka3
Ja zakupiłam przez internet. Wcześniej dokładnie obejrzałam sobie w sklepie. Jestem zadowolona bo dodatkowo zaoszczędziłam trochę :)
martita246
szczerze to już nie chodzi o kolor tylko o jakość :) wazne by był bezpieczny
a169
warto zobaczyc bo kolory troche sie różnia na zdjeciach
dorota13
my też kupiliśmy z internetu i nie żałujemy
martita246
a169 dokładnie bo na zdjęciu czasem inaczej wygląda
a169
do sklepu warto iść obejrzeć przymiezyc a potem zamówić przez internet
angela
Ja fotelik mam używany po siostrzenicy ale jak ostatnio patrzylam w internecie bodajrze na allegro ale kupno nowego od jakiś firm to byłam w szoku,że są w takich cenach.W internecie nie są takie drogie jak w sklepach.
martita246
ooo musze poszukać bo bedziemy musieli kupić
a169
trzeba poszukac na internecie i to sa w dobrej cenie
nikollet85
mozna takie dostac,czarna poczekaj,mala ci podrosnie to sobie kupisz :)
czarna5717
*slyszalam
czarna5717
nie lyszalam o rozkladanych, gdybym wczesniej wiedziala...
a169
polecam te foteliki rozkładane super sprawa i wygodne
Ula888
ja muszę sobie właśnie taki kupić
nikollet85
ja taki mam rozkladany,rewelacja,dziecko zasypia na siedzaca i chwila moment lezy.
monika1985
My niestety takiego nie mamy co można go rozłożyc
a169
te roskłoadane sa naprawdę praktyczne dzieci spokojnie sobie spią w czasie jazdy
angelika986
my mamy fotelik od 0 do 18 kg i też można go położyć jak mały zaśnie
a169
ja mam fotelik który roskłada sie na pół leżąco jak dziecko zaśnie
dorota13
DO FOTELIKA MOŻNA DOKUPIĆ PODGŁÓWEK JEST DOBRY W SYTUACJI JAK DZIECKO ZAŚNIE W PODRÓŻY
martita246
oj tak foteliki są drogie ale bezpieczeństwo jest najważniejsze
nikollet85
ja tez juz mam taki 9-25. wygodny,stabilny,w pozycji siedzacej.. za to drogi jak diabli..
angela
My mamy taki wiekszy używany ale wcześniej jeździław nim moja siostrzenica wiec jest z pewnego źródła.
karcia7
poczytałam i zamówimy w necie fotelik bo u nas tego modelu nie ma
monika1985
Na początku oczywiście nosidełko a potem od 9 do 25 kg
denna151
moja jeszcze jeżdzi w nosidelku
karcia7
na początku jeździł w nosidle a teraz zamierzamy kupić od 0-18kg
Ula888
u nas niedlugo wymiana muszę zacząć się rozglądać
patuszka
My tez już kupiliśmy taki większy ale jeszcze z niego nie korzystaliśmy.
nikollet85
my juz mam,y taki wiekszy niz ten do wozka dodawany. mamy taki dla dziecka siedzacego od 9 do 25 kg. rewelacja i bezpieczenstwo!
dorota13
foteliki ważna rzecz bo bezpieczeństwo to ważna rzecz nie ma co oszczędzać
dorota13
dziury w drogach to koszmar ale dla rodziców bardzo pomocne nasz też zasypiał na wybojach
czarna5717
corka zasypia na dziurach :) ktorych nie barkuje na naszych pieknych drogach
MamaBYC
moja mala niemal natychmiast zasypia w somochodzi
martita246
ja fotelik dostałam gratis do wózka
nikollet85
chyba każde dziecko lubi jazde samochodem. dziecko szybko zasypia
czarna5717
ja dylematu z kolorem nie mialam bo kupowal tesc :P
karcia7
porada w sam raz dla mnie bo stoimy przed wyborem fotelika ... na razie jeździł w nosidle
czarna5717
mała uwielbia jezdzic w samochodzie
Ula888
my też zamierzamy kupić fotelik mały już 9 kg waży
szuszanik87
my też mamy zamiar kupic większy dla starszej bo młodsza za niedługo przesiądzie się z nosidelka do normalnego fotelika ale też jeszcze nie wiemy jaki, najwazniejsze są atesty moim zdaniem
dorota13
my kupiliśmy używany niekiedy można trafić fajne okazje
Arleta86
my kupilismy wczoraj fotelik od 9-18kg bo te wieksze byly mniejsze od tego....
MamaBYC
polecam grzecotke " sztange" jest super moja mala ja ma, jest lekka i nawet gdy uderzy nia w klowke toto nie boli
MamaBYC
a 169 a jakiej firmy fotelik ma twoja bratowa?
Arleta86
my na dniach musimy kupic juz wiekszy fotelik i dalej nie mam pojecia jaki jest naprawde dobry...ciezki wyrob bo jest ich mase
Aleksa
jak się nie ma samochodu to fotelik można pożyczyć, bo nie jest tak często potrzebny, my narazie będziemy mieć taki 0-10kg ale następny chciałam kupić 9-36 kg, żeby wystarczył na dłużej a nie chciałabym kupować jakiegoś słabej jakości z marketu
a169
ja mam zamiar kupic fotelik gdzie są podstawi pod kubeczki takie foteiki sa bardzo praktyczne moja bratowa ma taki i jest zadowolona
szuszanik87
my mamy fotelik firmy ferrari... oczywiście mąż wybierał... ci faceci...ale na szczęście fotelik jest super i ma wszystkie atesty, a dla drugiej córeczki narazie wystarcza nosidełko ale za kilka miesięcy też kupimy fotelik
a169
ja teraz planuje zakup większego fotelika tkiego co potem zostaje sama podkładka
kasia102
ja używam nosidełka które przy wyjściu z samochodu chroni przed zawianiem
matulka
ja osobiscie na fotelikach sie nieznam ale jak gdzies ktos na podwozi to sobie pozyczam od znajomej fotelik
betka1000
moja corka też ma zielony a jak malutka byla to granat teraz synek z niego korzysta
a169
kolory teraz juz niemaja znaczenia moje dziewczyny maja niebieski i zielony fotelik
monika_b
byłyście zadowolone z tej bazy isofix? bo nie wiemy czy kupić...
betka1000
tak najlepiej te bez wyciągania z baz są bezpieczniejsze a z wygoda to wiadomo długie wyjazdy i tak dziecko nie będzie chciało jechac
BADI
mysmy nie dawno zmienili na wiekszy i mimo ze chlopak to kupilam czerwono czarny bo ladniejszy:))
Ewelinka8090
my teraz wymianilismy na wiekszy fotelik bo w starym córka juz sie nie miesciłą
gosiunia
JA narazie rozgladam sie za nosidełkieem
kulcio
jak dlam nie fotelik moze byc malo wygodny bo na dlugie jazdy wszystkie sa takie i nikt mnie do zdanie nie przekona ale musi byc bezpieczny jeden foteli bez rzadnej bazy do wyciagania jedna calos i tu dobry sprzedawca tez tak powie foteliki z baz wyciagane sa malo bezpieczne
Arleta86
kroliczek a z jakiej firmy kupilas fotelik
a169
mój fotelik rozkłada sie do pozycji leżącej jest to wygodne gdy jedziemy daleko a córeczka zasnie
kroliczek
my zakupilismy fotelik od 9 do36 kg z atestami i wszystkimi bajerami a co najwazniejsze jest wykonany solidnie i bezpieczny
Arleta86
wygoda jest bardzo wazna dla malucha tym bardziej przy dluzszej podrozy
Ula888
ważne jest solidne wykonanie fotelika
MamaBYC
atesty sa wazne ale i wygoda malucha
edytka86
najważniejsze zeby fotelik był wygony i bezpieczny.
patuszka
Ja słyszałam, że same podkładki nie są zbyt bezpieczne, tylko w całości z plecami powinien być fotelik.
dariolka195
my mamy taki fotelik z którego potem odpinam tył i zostaje sama podkładka.słyszałam nie zadobre opinie o takich fotelikach,że to niby się rozchodzą w czasie jazdy itp ale ja jestem zadowolona,nic mi się z nim nie dzieje podczas jazdy
a169
mam zamiar kupić podkładke do auta dla starszej córki tylko niewiem jekiej firmy
angela
To prawda o każdy fotelik powinno sie pytac czy ma atesty.
kkaarrcciiaa18
My pożyczamy fotelik od sąsiadki ;) Zazwyczaj ważne są atesty danego fotelika ;) Ale nawet najdroższy fotelik może okazać się najgorszy !!
angela
Ja do mocowania każdego fotelika dochodze zawsze sama. O nikogo pomoc nie prosze.
Arleta86
u nas fotelik matowal facet...ja zawsze sie z tym macilam
dariolka195
Sporo kombinowania wymaga montowanie fotelika.U nas niby sugerowaliśmy się instrukcją ale i tak sie nagłowiłam żeby zapiąć pasami
angela
A są takie foteliki że nie można zdjąć pokrowca. Myśle ze nie ma takich, bynajmniej te którymi sie interesowała miały jego zdejmowanego.
mariska
Zawsze należy brać pod uwagę testy - (Romer wychodzi w nich całkiem dobrze)
a169
wrzne jest też aby można było zdjąc pokrowiec i go wyprać
Ula888
na pewno musi być solidnie wykonany
Arleta86
ja zadnego nie polece bo tez jestem w trakcie kupna i nie wiem jaki kupic....
edytka86
a my teraz testujemy zagłówek do samochodu.
ana84ana
ja właśnie jestem na kupnie fotelika i myślę jaki juz miesiac i dalej nie wiem tyle jest ich na rynku może możecie jakieś polecić ?
a169
ja tez przy pierwszym miałam porzyczony ale potem kupiłam
Arleta86
ja nie mam od kogo pozyczyc...ani odkupic od kogos
Ewelinka8090
my mamy pożyczony i jest juz dobrze przetestowany
Arleta86
a ten co ja chcem to ponad 400 ..no ale wazniejsze jest bezpieczenstwo dziecka.nie ma co oszczedzac na takich rzeczach
innocentangel18
taki fotelik jak ja chce dla malego to 400zł kosztuje, drogo
a169
ja poszukuje fotelika dla 7 miesięcznej dziewczynki
monika1985
My mamy nowy z polecenia znajomych
justyna2016
mi9 znajoma poleciła fotelik sprawdza się jak na razie
a169
ja teraz mam zamiar kupic fotelik bo mała wyrasta z nosidełka
PABLO23S
my posiadamy foteliki po starszym synku, a one były kupowane nowe
netka3
Dla mnie bardzo ważne jak fotelik wypadł w testach ADAC, ile otrzymał gwiazdek.
Arleta86
najlepszy jest polecony przez kogos wtedy mamy pewnos ze sparawi sie nam
Ewelinka8090
fotelk najlepszy jest juz przetestowany alebo polecony przez kogos
lilly82
My też mamy taki do rozmontowania do podkładki. Ale że ciągle koźystają z niego młodsze dzieciaki ciągle jest w całości. Podkładkę kupiliśmy osobno dla najstarszego.
Aleksa
ceny fotelików z isofix to zależą głównie od producenta, my pewnie też się na taki zdecydujemy bo nasz samochód jest właśnie przystosowany do takich fotelików więc idealnie
Arleta86
a ile ten isofix kosztuje? wiecie moze?
netka3
My planujemy kupić w najbliższym czasie fotelik dla synka do 36 kg, obecnie ma do 25 kg i pomimo, że jeszcze tyle nie waży to jest mu w nim już ciasno. Zdecydujemy się również na isofix
dariolka195
My mamy taki od 9-36 miesięcy.Jak juz mała będzie duża ściągam cały tył i zostaje sama podkładka
ania_tt
my dostaliśmy w prezencie na chrzciny
lilly82
Czekamy na 4 malucha i tym razem zainwestujemy w isofix. To sporo mniej roboty przy ładowaniu naszej zgrai do samochodu
Margolciaa
ja będę miała używany fotelik który jest równie bezpieczny jak nowy i z atestami
basia_wesolowska
moj pierwszy fotelik to ten z kompletu wozka 3 funkcyjnego, polecam wszystkim
kasietka922
ja kupilam fotelik razem z wozkiem i spacerowka i taz jestem zadowolona z niego
szofer1989
osttanio ogladam w telewizji co sie dzieje podczas gwaltownego hamowania samochodu przy predkosci 50km/h z zle zapietym fotelikiem -masakra
MARIOLKA
my mamy fotelik z atestami i jest rewelacyjny
SYG7
Ula888 -- dlatego koniecznie trzeba przymierzyć fotelik przed zakupem, żeby uniknąć takich sytuacji.
Ewelinka8090
ja mam pozyczny od kuzynki takze juz sprawdzony
a169
ja mam fotelik polskiej firmy i jestem z niego bardzo zadowolona
jola82r
moja córcia nie protestuje jak wsadzam ją w fotelik - może jest jeszcze za mała na protesty, albo lubi jeździć autem
edytka86
moj syn się rzuca
Ula888
co jest śmieszne że w naszym samochodzie z jednej strony pas jest za krótki żeby fotelik zapiąć :/
mariska
moja mała + fotelik = krzyk (nawet kupiliśmy inny, bo sobie ubzdurałam, że tamten był niewygodny i dalej to samo)
wazka2008
niestety nowe foteliki takie porządne są bardzo drogie
Ewelinka8090
my mamy przetestowany juz bo pozyczony
renia38
nie musialam kupowac fotelika wiec nie wiem jakie sa najlepsze -tyle roznych opini sie slyszy
Ania223sz
mój też miał etap że się buntował starałam się żeby go czymś innym zainteresować ale nie pomagało i przestałam zwracać na jego histerie i przestał skakać
patuszka
Ja pierwsze co robię jak wsadzam małego do fotelika to go zapinam. Jak był malutki przez nieznajomość fotelika przechylił nam się bardzo mocno do tyłu bo rączka nie wskoczyła w blokadę. Nic się nie stało bo mały był przypięty ale gdyby nie to to sama nie wiem jak by się to skończyło.
wazka2008
ale najgorsze jest to że jak nawet mają już fotelki, to tylko wkładają dziecko do niego bez zapinania. Sama byłam tego świadkiem. po zwróceniu uwagi mama dziecka powiedziała że do domu mają tylko 5 minut i się nie opłaca. Brak słów
wazka2008
nie wyobrażam sobie że niektórzy rodzice woża swoje dziecko bez fotelików ;(
SYG7
my zdecydowanie więcej czasu poświęciliśmy na wybranie dobrego fotelika do samochodu niż wózka. Mąż czytał, chodził, mierzył....
szofer1989
kupilam fotelik 0-13kg a do tego wkladke dla malucha
Ula888
fotelik powinien mieć odpowiednie atesty
a169
ja sie zastanawiam nad zakupem podkładki dla starszej córki niewiem czy to dobry pomysł ma juz 5 lat
MamaIgorka
Igorek kiedyś uwielbiał fotelik ale teraz nie za bardzo
a169
moja ma 5 miesięcy gdy ją zapinam w fotelik zaczyna strasznie płakać nieznosi pasów
edytka86
nasz synek siedzi w foteliku ale krótko potem się denerwuje.
kasietka922
ja juz niedlugo tez bedze musiala wymienic na wiekszy zobaczymy jak maly to przyjmnie
Ewelinka8090
my teraz wymienilismy na wiekszy i ciekawe jak sie bedzie sprawdzal
wazka2008
fotelik to podstawa teraz jak się urodzi dziecko. my jak urodziła sięmała to nie mieliśmy samochodu ale i tak kupiliśmy. Wiadomo ze tak bezpieczniej. Nawet taksowki nie sa wyposazone przynajmniej te u nas. A tak nie musialam sie martwić
amalafiejew
oskarek1 to coś nie tak z tym fotelikiem,a posiada atesty?
Arleta86
no to cos nie tak z tym fotelikiem musisz kupic bezpieczniejsz
haann
wypada?!to chyba coś nie tak z fotelikiem, bo tak nie powinno być
claudia06
jak to z niego wypada?? nie powinno tak być.... moja mała w tym pierszym foteliku zaczęła się odpychać nogami jak już jej urosły ale wtedy od razu pojechaliśmy po nowy... właśnie taki do 18 kg
gabi90
zwazajac na fakt ze maly juz sie nie miescil w foteliku/ nosidelku kupilismy fotelik od 9 do 18 kg
oskarek1
a propo jeszcze fotelików to mój mały śpiąc w samochodzie bardzo często z niego wypada co mnie bardzo niepokoi
oskarek1
tylko mam nadzieję,ze ten pierwszy fotelik który jest w komplecie z wózkiem też będzie bezpieczny
innocentangel18
podczas kontroli drogowej policjant powiedzial ze mamy dobry fotelik
oskarek1
no ja pierwszy fotelik to będę miała z kompletu od wózka a następny mam po starszym dziecku
claudia06
no ja muszę przyzdać że jak fotelik jest pożądny to może długo posłużyć... ja dostała używany od kogoś w bardzo dobrym stanie i też oddałam go później koleżance.... więkrzy fotelik już kupowałam sama ale też jest na tyle dobry że będe mogła go oddać koleżance :)
haann
fotelik warto kupić porządny, potem może posłużyć kolejnemu dziecku, a jak się kupi jakiś byle jaki, to może już po miesiącu się zepsuć
Arleta86
fotelik przyda sie na kupe lat... jeszcze pozniej go mozna komus sprezentowac jesli jest naprawde dobry
kasietka922
pasy musza byc mocno naciagniete jaostatnio jechalam i pas mi sie wypial i dziesko z fotelikiem sie przechylilo ..
Emma
Pewnie, że nie ma co oszczedzać, zwłaszcza, że fotelik kupuje się na dłużej. Lepiej oszczędzić na tysiącu innych głupot.
Arleta86
no ale nie zawsze nam moze pasowac. z internetu fotelika bym nie zamowila wole widziec go przed zakupem na zywo
Katona
zawsze przy wyborze fotelika mozna sie kierowac informacjami od innych mam z internetu. zazwyczaj jak jakis fotelik sie nie sprawdza to jest pelno negatywnych opinii
Arleta86
oczywiscie ze nie powinno sie oszczedzac na bezpieczenstwie malucha....tych fotelikow jest tak duzo ze nie wiadomo ktory wybrac i ktory rzeczywiscie sie sprawdza
mili22
ja też zwracam uwagę aby pasy w foteliku były odpowiednio dobrze napięte-aby nie za lużno...
haann
ja też wolę wydać trochę więcej na taki fotelik, niż kupować na allegro, nie powinno się oszczędzać na bezpieczeństwie maluszka
innocentangel18
męża policjant ostatnio pouczyl zeby mocniej pasy naciagac
Katona
Ja tez nie rozumiem rodzicow, ktorzy kupuja foteliki np na allegro. Dla mnie to malo rozsadne, szczegolnie, ze chodzi tu o bezpieczenstwo dziecka. Mozna oszczedzac na innych rzeczach niedotyczacych zdrowia
haann
ja też jestem za tym,żeby kupować nowy fotelik, zawsze to bezpieczniejsze
angelus111
My też mamy fotelik od znajomych, bardzo zadbany i dobrej firmy.
Aleksa
fotelik używany to nie jest najlepsze rozwiązanie, no ewentualnie ze sprawdzonego źródła, ale nigdy nie wiadomo czy nie ma jakiś małych uszkodzeń
Ewelinka8090
a ja akuratnie fotelik dostalam od kuzynki takze juz przetestowany
jola82r
firma dla mnie nie była istotna, chodziło mi głównie żeby wózek i fotelik miały atesty no i żeby były funkcjonalne
edytka86
My też pierwszy mieliśmy w komplecie do wózka słóżył do 8 m-ca.
Aleksa
my też pierwszy fotelik będziemy mieć razem z wózkiem, ale nie zdecydowałabym się w tym wypadku na zestaw jakiejś nieznanej firmy
jola82r
my kupiliśmy fotelik w komplecie z wózkiem i jeszcze trochę nam on posłuży
edytka86
dorotka to zawsze oszczednosc.
dorota1985
Barkamalutka, my w sklepie oglądamy, ale taki model kupimy na allegro - do 300zł różnicy.
Barkamalutka
Fotelik to chyba jednak pewniej w sklepie kupić.
edytka86
Aleksa masz racje my kupilismy fotelik na promocji i jednak nie jest zbyt dobry.
Aleksa
nie wiadomo jak z tymi fotelikami w hipermarketach, gdzieś słyszałam, że są nieco gorsze jakościowo, ale normy bezpieczeństwa i tak muszą zachować, najlepiej spr czy mają certyfikaty.
dorota1985
Moim zdaniem powinno się lepiej szkolic sprzedawców fotelików - często, gdy o cos pytałam, albo sprzedawca nie wiedział i patrzył na mnie jak na kosmitę, albo unikał tematu. W jednym sklepie dowiedziałam się więcej od jednej klientki - mamy, niż od sprzedawcy.
ewelka21
My kupiliśmy foteli maxi -cosi i jesteśmy bardzo zadowoleni. Szkoda tylko, że cena jest dość wysoka i nie wszyscy mogą sobie na taki fotelik pozwolić
a169
ja mam dwa foteliki obydwa ze zdejmowanymi pokrowcami rewelacja w każdej chwili można uprać
dorota1985
No i właśnie tych informacji szukałam. Zastanawiam się nad zakupem nowego fotelika, moja córeczka mam 6 miesięcy i jeździ w takim 0 - 13kg. Ale problem polega w tym iż pomimo, ze fotelik jest generalnie fajny to ma on dość śliski materiał i widzę że małej w nim jest niewygodnie, zwłaszcza teraz zimą. Będziemy szukać już czegoś większego, teraz będę mądrzejsza i kupię najlepiej ze zdejmowanym pokrowcem i na pewno nie z takim, że dziecko się ślizga. Wiele fotelików ma obicie na kształt welurku. Tak, ze polecam też zwócić na to uwagę. Gładkie obicie + kombinezonik = dyskomfort w czasie jazdy
Alutek
a kupilyscie fotelik w hipermarkecie? bo niby tanio wychodzi ale sie obawiam
angelika986
Zwłaszcza zimą gdy małego trzeba ubrać grubiej to potem w za małym foteliku ciasno się robi i są problemy z zapięciem. Lepiej szybciej przejść na większy.
snakerka
Podobno z fotelikami też nie powinno się czekać do wagi z górnej granicy danego fotelika tylko wczesniej zmienić to bezpieczniejsze
sylwialodyga
my tez mielismy taki do 13 kg ale juz był za mały na Martynke juz jezdzi w takim do 18 kg a ma 9 miesiecy po prostu tamten był za mały zalerzy jak dziecko rosnie
snakerka
Myślę że ten nasz fotelik wystarczy do 1-szego roku, a potem będziemy szukać wygodnego i bezpiecznego nowego nabytku
angelika986
Też myśleliśmy, że dłużej wytrzyma to nosidełko do 13kg. Damianek przyzwyczaił się już do nowego fotelika. A zapinanie w nim jest dużo szybsze i widać, że bezpieczniejsze (5-cio punktowe pasy)
snakerka
Pierwszy fotelik do 13kg dostaniemy "w spadku" od rodziny, a potem jak mały będzie miał około roczku kupimy taki który będzie z nim rosnąć,
mamaAdama
dzieci osiagaja dana wage w roznym etapie rozwoju- jedno jest male , jak na swoj wiek, inne - sporo wieksze, a od tego zalezy czas, kiedy kupimy kolejny fotelik
czerwcowka
my mamy do 18kg MC
angelika986
No i jednak dzisiaj kupiliśmy fotelik 0-18. Po prostu okazało się, że nasz dotychczasowy jest niekompletny (pożyczony) i skończył się zakres regulacji dla naszego wielkoluda ;) Dziś Damianek odbył pierwszą jazdę i nie narzekał ;)
Katona
Moja siorka ma taki wlasnie fotelik do 36 kg, ktory ma taki specjalne zabeczpieczenie, ktore zaklada sie jak dziecko jest mniejsze. Ostatnio z nia rozmawialam na ten temat i mowila, ze jej synkowi nie jest zbyt wygodnie, gdy ma ubrany kombinezon. Ja sie zdecyduje na kupno fotelika do 18 kg. Co do ceny to za taki hybrydowy moja siorka zplacila 1000 zl
angelika986
Hybrydy mają wkład który potem się usuwa gdzy dziecko podrośnie.
Alutek
ja tez wolalabym kupic taki najpierw do 18 a potem ten wiekszy - bo dla mniejszego dziecka to chyba nie wygodnie tak ciagle na siedzaco bez mozliwosci przesuwania oparcia
angelika986
Faktycznie nie pochyla się tak jak mniejsze, ale cena niższa niż dwóch :)
terenia
Ja naiechcialam odrazu takiego dużego kupować, cóż kupimy kolejny.. Ciężko znaleźć pożądany duży, żeby się rozkładal trochę tz oparcie. Akurat te co oglądałam były takie sztywne.. No i na niektóre cena pozwalajaca
angelika986
My niedługo kupimy fotelik 9-35kg. Chyba najekonomiczniej taka hybryda wyjdzie.
sylwialodyga
tez szybko przeszlismy na fitelik do 18kg bo w nosidełku mała sie juz nie miesciła
terenia
Z drugim synkiem szybko musieliśmy zmienić nosiło na fotelik bo się niemiescil... I tak kupiliśmy fotelik do 18 kg.. I chyba niedługo będzie trzeba zrobić zmianę.. Znó.
Arleta86
mojemu tez narazie starcza nosidelko do 13 kg
Ewelinka8090
moja corcia ma narazie pol roku to wystarcza jej nosidelo do 13 kg
dorotka0000025
mam wystarczyl tylko do mniej wiecej 8-10 kg ten niby do 13 poniewaz coreczce glowa wystawala
barbarka283
zakupiłam już nowy fotelik bo obecny juz robi sie maly
mamaAdama
przy zakupie warto pamiętać o wkładce dla noworodka , bo osobno zakupiona kosztuje majątek (nawet 100zł za "skrawek" materiału)!!!
Aleksa
ciekawe na ile czasu nam wystarczy fotelik 0-13 kg, takie akurat sa w tych wózkach wielofunkcyjnych, chociaż fajną opcją są te z grupy pośredniej 0-18 kg, na długo wystarczą, może następnym razem ;)
dorotka0000025
ja poki co z tylu jeszcze a mija 14 miesiac - no chyba ze prowadze to musi siedziec sama i cos wtedy gadamy i spiewamy
natalia204
na początku to zawsze siedziałm z tyłu samochodu ale mała już tak nie potrzebuje mojej uwagi że już teraz siedzę z przodu, a córcia w swoim foteliku z tyłu
netka3
ja od ponad pół roku siedzę z przodu, ale mój synek ma już ponad 2 latka, w czasie jazdy dużo się do niego odwracam, bawimy się, śpiewamy
Aleksa
tak też jest lepiej, jak siedzi ktoś z tyłu bo kierowca się nie rozprasza niepotrzebnie jak maluszek grymasi
marysienka123
My też mamy regulację oparcia bo niunia lubi sobie oko przymknąć w czasie jazdy,ale zazwyczaj też siedze z niunią z tyłu jk mąż prowadzi.
Katona
ja zawsze jak jedziemy z rodzinka to siadam z tylu z mala, zeby czula sie bezpiecznie i zebym mogla zareagowac szybko jakby sie jej cos dzialo
Aleksa
naszczęście pasy są tak zrobione, żeby małe dziecko nie mogło ich odpiąc i łatwo ściągnąć, a jak będziemy jechać gdzieś z mężem, to ja raczej będę też siedzieć z tyłu i pilnować :)
mili22
na szczęście moje dziecko jeszcze nie potrafi się samo wydostać z pasów zapiętych,póżniej to może być różnie z tym...
Aleksa
ja dziecko raczej wolałabym przewozić na tylnym siedzeniu, wydaje mi się bezpieczniejsze, dodatkowo można zakupić specjalne lusterko, które można skierować na dziecko i kontrolować co robi :)
kulcio
marta z tego co ja wiem dziecko moze jezdzic na przednim siedzeniu jak jakbym z mala miala sama jechac dalam bym ja do przodku tylem do kierunku jazdy z tylu raczej nie bo bardzo by mnie w czasie jazdy rozpraszala a co do wylaczania poduszek poto sa montowane zeby ratowac zycie
marta6952
Króliczek, szczerze powiem, że nie spotkałam się z obowiązkiem siedzenia matki z tyłu. Obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa w czasie jazdy. Ja jeździłam z Martyna na samym początku, potem mała była tak "przystępna", że siedziała sama, zabawiała się zabawkami lub spała. Tak jest też do tej pory. Zresztą...na zdrowy rozum, jak jedziesz sama samochodem, nawet z małym dzieckiem, nie masz wyłącznika poduszki powietrznej na przednim siedzeniu (bo nie wszystkie samochody tę funkcję posiadają) i dziecko na tymże siedzeniu jechać nie może, to przecież Twój maluch jedzie z tyłu, a Ty prowadzisz samochód. W takim wypadku - jak napisałam to wcześniej - Twoim obowiązkiem jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas podróży.
angela
kulcio to masz bardzo mądrą dziewczynke.
kulcio
nasz fotelik tez ma regulacjie co do oparcia ale nie wieka to jest roznica jak mala siedzi czy lezy ale z tego fotelika ktory kupilismy jestem bardzo zadowolona jest wnim proche miejsca ze mala sie siedzi taka spieta ze roszuc sie nie moze ale teraz musiym uwazac poniewaz mal juz wie gdzie sie go odpina jeden buzik i pasy w foteliku juz sa wypiente
angela
My na ten większy fotelik niedługo równiez przejdziemy. Z tego co wiem te siedzące foteliki maja regulacje i przez pociągnięcie pewnej rączki fotelik się przesuwa i dziecko siedzi pół leżąco.Ja uważam że ten drugi fotelik jest fajniejszy.Dziecko siedzi wyżej więcej widzi i siedzi przodem do kierunku jazdy więc też ma lepsze wrażenia.
mili22
my też mamy oczywiście z regulacją oparcia fotelik ale nie miałam problemu z wyborem koloru bo to nie jest dla mnie najważniejsze....
kroliczek
dziewczyny jest takis odgorny przepis do kiedy z dzieckiem matka siedzi z tyłu?
marysienka123
My mamy fotelik z regulacją oparcia bo niuni czasem zdarza się przymknąć oko w czasie jazdy :)
Alutek
dla tych starszych sa foteliki z regulacja oparcia- mozna odchylic zeby dziecko bylo w pozycji pollezacej
KASIAiMALWINKA
ja juz uzywam fotelika od 9 kg, przyznam ze ten mniejszy byl wygodniejszy bo mała w nim zasypiała, w tym ma plecki prosto i nie zaśnie
Katona
ja uzywam teraz fotelika ktory kupilam z wozkiem, czeka mnie kupno wiekszego, ale kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac
Barkamalutka
Bo kto lepiej doradzi jak nie druga mama. W koncu dla kazdej mamy bezpieczenstwo najwazniejsze.
marta6952
Zgadza się, ja także często polegam na opinii mam, które posiadają coś, co zamierzam kupić. Niestety są i takie rzeczy, których znajome nie posiadają i wtedy wyżej opisany sposób zawsze mi się sprawdza.
mamutek
dla mnie najlepszymi informatorami przed takimi zakupami sa znajome mamy, które już maja to za sobą
marta6952
Ja właśnie postąpiłam wielokrotnie, jak napisałam wcześniej i zawsze tak robię, gdy czeka mnie podobny zakup. To najlepszy sposób jak dla mnie na udane zakupy. Jak dotąd nie miałam jeszcze sytuacji, by było odwrotnie i żebym żałowała swego zakupu. Nawet gdy eksperci rekomendują jakiś produkt, to trzeba go obejrzeć na żywo. Najczęściej wtedy, patrząc na wykonanie, materiały możemy zauważyć, czy jest to bubel, czy nie. Na pewno nie można sugerować się ceną, nie zawsze to, co drogie jest dobre...i na odwrót.
mamutek
sama wiecie, że ztymi opiniami różnie bywa.moja kolezanka kupiłya wózek wielce zachwalany przez ekspertów.wózek okazał się wielkim bublem i dziadostwem.
marta6952
Jeśli wpychają, trzeba wcześniej poczytać opinie na necie, mieć swoich faworytów w modelach, sprawdzić testy, poczytać, jak się go montuje...a potem do sklepu tylko po to, by obejrzeć je na żywo. Po prostu nie dać sobie wcisnąć bubla, być mądrzejszym o kilka informacji.
Barkamalutka
To jest wlasnie najgorsze, ze liczy sie zysk i nikogo nie obchodzi, ze moze sie stac tragedia pozniej.
mamutek
u nas niby jest jeden taki sklep gdzie panie wydaja się bardzo wyszkolone w doradzaniu co kupić dla dziecka, ale co z tego skoro i tak wpychaja dziadostwo żeby tylko im na sklepie nie siedziało.
marzenka86x
niestety mało takich sprzedawców jest
marta6952
Nie każdy sprzedawca potrafi doradzić. Pomimo szkoleń i testów, nie każdy potrafi zareklamować towar. Nie każdy sprzedawca posługuje się też ścieżką sprzedaży, co jest ważne i pozwala fachowo pomóc klientowi.
dorotka0000025
kazdy sprzedawca powinien doradzac a nie kazdemu sie chce - mu tak chodzilismi miedzy polkami, macalismy, przestawialismy dluzszy czas moze dlatego przyszedl
Barkamalutka
Oby wiecej takich sprzedawcow. Jezeli ktos kupuje po raz pierwszy jak my to tak do konca nie wie czy na wszystko zwrocil uwage. Milo jak ktos fachowo doradzi.
sycia
ja kupiłam tani fotelik a i tak ma wszystko co ptrzeba jedyna jego wada to taka że maluch musi siedzieć cały czas bardzo wyprostowany a on często w samochodzie lubi sobię przysnąć
dorotka0000025
my jak kupywalismy fotelik to nie odsc ze sprzedawca poszedl z nami i przymierzylismy fotelik w samochodzie, to jeszcze go nam zamontowal a wczesniej jak nie moglismy zdecydowac sie ktory kupic to pozwalal dziecku siadac i przymierzac jak sie w nich czuje
mamutek
myśle że sami sprzedawcy nie do końca wiedzą jak takie foteliky wyglądają na siedzeniach samochodowych.Ale uczulam Was zanim kupicie koniecznie zmierzcie je w swoim samochodzie.
marta6952
Właśnie słyszałam ostatnio od znajomych, ze podczas kupowania fotelika sprzedawca polecił im przymierzyć go do siedzenia w samochodzie, bo nie każdy fotelik do siedzenia pasuje. Nas czeka niedługo kupno fotelika. Model mam już wybrany i obejrzany, ale nie przymierzałam go do samochodu. Na pewno tak postąpię. Wydaję mi się, że sprzedawcy powinni informować o takich rzeczach, to przecież bardzo ważne.
mamutek
My kupiliśmy fotelik z atestami, z testami zderzeniowymi. Jednego tylko nie sprawdziliśmy przed zakupem. Jak dziecko ułożone jest w foteliku w samochodzie. wkładaliśmy do fotelika dziecko w sklepie i wszystko było ok a w samochodzie okazało się , ze dzicko nie siedzi tylko leży bo fotelik miał pod skosem siedzenia + skos siedzenia w aucie.
Barkamalutka
Kulcio dokladnie taki fotelik moze pieknie wygladac a co on mogl przezyc to lepiej nie wiedziec.
mili22
my teraz mamy właśnie taki fotelik w przedziale wagowym 9-18kg...fajnie się w nim już małej siedzi,odkąd sama już zaczęła pewnie siedzieć i się nie chwiała na boki....ma radość bo jak siedzie w ni w aucie to jak coś wyrzuci na ziemię to fajnie słychać,że upadło....
mazi_22
dokladnie kulcio wszystko co jest stre choc wyglada nie pozornie jest zuzyte, tak samo jak np z samochodami jak jest stray trzeba do niego dokladac itp
kulcio
mi chodzi ze uzywane foteliki nie sa juz takie wytrzymale jak nowe wiadomo to jest jus uzywane i nie wiadomo co z takim fotelikiem sie dzialo cociaz moze wygladac jak nowy
mazi_22
w takim foteliku nic nie moze sie przeterminowac,ale jak kazdy z nas wie wszysko sie zuzywa, i nikt nam nie da na to gwarrancji ze po uplywie 6 lat wszystko bedzie sprawne i podczas wypadku ten fotelik wytrzyma
marta6952
A co w takim foteliku może się "przeterminować"?
mazi_22
czytalam ze fotelkow w przedziele pomiedzy 9-18 kg nie powinno sie odkupywac od kkogos tylko trzeba kupic nowy,bo takie foteliki od daty produkcji moga byc uzywane tylko przez6 lat
kulcio
ja fotelika szukalam w sklepie zeby mozna mala bylo do niego wsadzic i czy pasy w samochodzie nie beda za krotkie zeby zapiac faotelik
karollaa202
ja mam dobry fotelik od siostry wygodny duzy lekki
marta6952
Ja dziś oglądałam nasz wybrany fotelik, noty ma fajne, fajnie wygląda, fają ma też cenę. Wypatrzyłam go na Allegro, poczytałam opinie, zapoznałam się z wynikami testów, a gdy zobaczyłam na żywo upewniłam się, że będzie to ten właśnie model.
kulcio
marta wiec my kupujac fotelik dla malej nie oszczedzalismy namim ale tez sprawdzalismy jakie on ma miejsce w rankingu i ile gwiazdek
gagusia89s
ja tez jestem zdania, ze nie wszysto co droższe jest lepsze..a czesto sie przeplaca.. bo sie chce pochwilic.. albo własnie ze droższe lepsze, sama wiele razy natknelam sie na to ze tansze okazalo sie lesze od drozszego... a po co placic tylko za marke??:(
marta6952
Niekoniecznie najdroższe, ja mam na innym komputerze w zakładkach ranking fotelików, gdzie polecano pierwsze 21 i wiele spośród nich nie było wcale takich drogich, a miały po 4 i 5 gwiazdek w testach. Kulcio napisałaś, że nie widziałaś jeszcze fotelika montowanego do stelaża, więc ja ustosunkowałam się do Twojej wypowiedzi. Przy kupnie fotelika trzeba sprawdzić jego wyniki w testach bezpieczeństwa, bo rzeczywiście wiele z nich ma marne noty, ale są takie, które warto kupić i o dziwo drogie nie są, wystarczy poszukać.
kulcio
to jest nosidelko do wozka to takie widzialam a nie fotelik jak poszukasz to bedzie wszedzie pisac nosidelko ja dzis na necie czytalm ze 60% fotelkiow dla dzieci sa niebezbieczne
marta6952
Kulcio, wszystkie foteliki 0-13 kg mogą być montowane na stelażu od wózka, jeśli do niego pasują. Niekiedy trzeba dokupić specjalny adapter, który łączy stelaż i fotelik. Ja taki adapter mam w komplecie i mój fotelik jeździ na stelażu, często wpinam go w bazę do samochodu, a potem zakładam ponownie na stelaż...i mój fotelik nie jest żadnym nosidełkiem, tylko w 100% fotelikiem.
kulcio
ewatar to masz nosidelko a nie fptelik samochodowy bo jeszcze fotelika samochodowego nie widzialam ze idze montowac nosidelko tak ale fotelik samochodowy jest duzy i jakos nie moge sobie go wyobrazic zeby byl maontowany do wozka
ewatar6769
Ja kupiłam nowy fotelik i dopasowałam taki aby pasował na stelaż od wozka. W ten sposó mialam wózek 3 funkcyjny.
marta6952
My planujemy za 3 miesiące kupić małej fotelik, mamy już upatrzony model, więc wybór jest juz za nami;-)
kulcio
ja z moim partneram dla malej zkupilismy calkiem nowy fotelik ktory byl zprawdzany w testach na ktorym jest miejscu zaplacilismy za niego prawie 500 zloty jest duzy ciezki i mala ma w nim miejsce nawet jak zima ja grubo ubiore to jescze troche bedzie miala luzu
sycia
ja mialam mozliwosc kupuc od znajomych, ale jednak zdecydowalismy sie na nowy fotelik
kulcio
gagusia oddalam swoj do komisu do sprzedania wiem ze jest bez wypadkowy i mala tylko troche w nim jedzila a czy ktos go kupi to jego sprawa ja napewno bym uzywanego nie kupila na dziecku i jego bezpieczenstwu nie wolno i nie warto oszczedzac
w3105
u nas małemu też nie podobał się fotrlik - nosidło podczas jazdy, jedynie na początku jako kołyska i ew do siedzienie gdy byliśmy na zakupach to nakładaliśmy na wózek sklepowy, wtedy był zadowolony. Ale najważniejsze, że obecny strasznie mu się spodobał:)
mili22
ja przed zmianą fotelika to nawet nie lubiłam za bardzo ostatnio z małą jeżdzić bo ciągle marudziła wtedy i taka nie zadowolona była...a teraz super:) obie jesteśmy szczęśliwsze ona więcej widzi i na pewno jej teraz jest wygodniej:)
terenia
A no tak Wiola.. Nosidlo też miałam w domu.. Służyło czasem za kolyske ;) wynioslam na strych, leży sobie.. Posłużył chłopaka teraz ju jest za mały.. Leży sobie. No mój też zadowolony ze zmiany był, może obserwować wszystko dookoła i mamę lepiej widzi i tate ;)
w3105
mili u mnie jest podobnie, mały jest bardzo zadowolony gdy siedzi przodem do jazdy i może obserwować świat oraz tatę prowadzącego auto, także zmiana fotelika okazała się wielkim pozytywem:)
mili22
u nas odkąd zmieniliśmy z nosidełka na fotelik całkiem nie dawno to podróżowanie jest o wiele lepsze:) małą siędzi zadowolona bo więcej widzi a ja wiem,że jest również bezpieczna:)
w3105
gagusia zawsze wybiera się najlepsze i w twojej sytuacji jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. U nas fotelik jest na stałę zamontowany w aucie ale ja miałam na myśli fotelik nosidło to nim mój mały się bawi:)
gagusia89s
na dzien dzisiejszy jak mam wybierac czy mam wozic małego na kolanach czy w "foteliku" piankowym.. wole kupic ten uzywany tym bardziej ze dzis mnie nie stac na całkiem nowy... drogi nie jest, jest zadbany itd itp. ja kupilam nasz pierwszy uzywany i byl super, sprawdził sie i dalam go innej wymienilam sie za noiwe auta do małego, i wiem ze nadal doskonale słuzy. Dlatego mam nadzieje nawet ogromna ze ten zakup tez bedzie udany... bo na mysl o piance mnie skereca:(
terenia
Tak Wiola, Ty masz rację i każdy.. Bo każdy ma swoją. Ale wg mnie jeśli to pewna osoba, to bym wzięła.. Np moi chlopacy fotele mają tylko w aucie, w domu nie.. Bo przekładać, cudowac.. Itp nie warto. Więc wiem , że napewno nie uległ wypadkowi, nic innego..
w3105
Dla mnie fotelik z pianki to nie fotelik, równie dobrze dziecko może jechać na kolanach u rodziców bo to tylko prowizorka dla policji. Oczywiście dziewczyny, macie prawo pisać swoje zdanie, korzystałyście z używanych fotelików więc do tej pory nic się nie stało i super niech dalej tak będzie. Natomiast dla mnie bezpieczeństwo jest na 1 miejscu , nie mam po prostu zaufania do używanego fotelika, uważam, że nie każde pęknięcie czy rysę da się wychwycić, bo niektóre elementy są ukryte i nie ma możliwości ich obejrzenia ze wszystkich stron. Poza tym dziecko już jeździło w nim, tak więc wysiedziało ( podobnie jak w materacyku do łóżeczka) swoje najlepsze miejsce które nie musi odpowiadać naszemu dziecku. Ja oczywiście nie narzucam niczego, każda mama ma swoje przekonania, ale gagusia zapytała więc ja swoją opinię wyraziłam. Ja swojego fotelika nie sprzedałam, stoi na razie w koncie ale na pewno nie zamierzam komukolwiek go dawać, mimo iż nie przeszedł żadnego wypadku, ale wiele razy mały w niego pukał czy przewracał podczas zabawy i nie mam pewności czy gdzieś nie jest uszkodzony więc odpowiedzialności za czyjeś dziecko nie wezmę.
terenia
Jak używany słabszy?? Niby czemu? Tu chodzi o to czy jest bezwypadkowy , a nie że słabszy.. Nie rozumiem.. No i jeśli swój oddalas do komisu.. Hm.. Bez komentarza.. Tylko nie zawsze każdego na nowy stać.. My kupiliśmy za ok .200zł w sklepie.. Więc nie dużo. A poszukajmy w ecie że jakąś firma dobra.. No i napewno lepszy od tej pianki!
gagusia89s
to skoro tak uwazasz, to czemu oddałas do komisu swoj... skoro Twoim zdaniem dzieci nie powinny w takim jeździc... a jednak w twoim inne dziecko moze jechac.. i wiesz ze nic sie nie stanie....
kulcio
ja rowniez uzywanego fotelika bym nie kupilam gagusia to ze wyglada jak nowy nie znaczy ze byl bezwypadkowy i zarysowan czy pekniec tez nie musi miec tu chodzi o zmeczenie materialu fotelik taki uzywany jest juz slabszy
gagusia89s
używany..ale nasz poprzedni tez był uzywany a byl jak nowka... ja juz go ogladalam... jest ok.... sprawny... i nie widac rys czy peknięc.. wiec bym go jednak kuypila.. mimo wszystko jest lepszy niz taki piankowy co mi tesciu chce wcisnac
w3105
gagusia nie napisałaś czy jest nowy czy używany...ja bym używanego nie kupiła, nawet gdybym go za darmo dostała, to jednak ma dać bezpieczeństwo dziecku , nigdy pewności nie ma czy gdzieś nie był uderzony czy nawet lekko pęknięty. Chyba, że jest nowy to ok warto kupić. Oczywiście zrobisz co zechcesz ja tylko wyraziłam swoje zdanie:)
terenia
Gagusia jak masz możliwość, to kup. Zawsze się przyda chociaż by na wyjazd do lekarza, czy inny wypad, z kimś. Wsadzasz małego w fotelik i glowa spokojna. Dopytaj się czy bez wypadkowy itp.. Jak planujesz iść na prawo jazdy i wogole to się przyda.
gagusia89s
wiecie co mam możliwosc zakupu fotelika..... przedzial wagowy 9-20kg...mały ma 13kg.. fotelik z baza.... i z regulowanym oparciem.. fajny.. poznalam taka kobiete nco mi go morze tanio sprzedac.. ja w tym roku ide na prawko.... bo mozna by bylo powiedziec "na co ci teraz jak auta nie masz"..ale ja sobie tak mysle ze by go jednak kupic.. bo jak nas np. gdzies do lekarza tesciu zabiera to albo ja mam małego na kolanach albo on mi pokazuje ten "daremny piankowy fotelik" do ktorego małego za nic nie wsadze.. co wy myslicie.. kupowac..?? przyda sie?:)
marta6952
Innocent...bo to kierowca odpowiada za pasażera i to zawsze kierowca mandat dostanie...niestety tak już jest.
innocentangel18
dokłądnie. ale ja wam powiem, że znam taki przypadek, ze tylko kierowca dostał mandat, bo pasażer nie zapiął pasów, a już pasażer nie...
gagusia89s
pytalam ostatnio, juz sie to zmienialo. juz nie ma tak ze to pasazer placi mandat za siebie, mandat dostaje kierowca za niedopilnowanie ze pasazer niezapioł pasow, I do tego pasazer ze ich nie zapioł:(
kulcio
mili dziwne z tymi fotelikami powinni miec wiadomo ze ludzie maja dzieci a jazda w taksowce bez fotelika czy bez zpietych pasow to my dostajemy mandat pasazerowie a kierowca tylko punkty karne
gagusia89s
no wiesz taksowkarze maja to w nosie, nawt czesto sami pasow nie zapinaja i nie pilnuja by pasazer zapinał.. byle bys zaplacila ze przejazd:( takie czasy:(
marta6952
Dokładnie Terenia, przecież taksówki tak samo są narażone na wypadki, jak inne pojazdy. Ja też tego pojąc nie mogę.
terenia
Nie rozumien.. Że nie ma obowiązku na taksówki, żeby foteliki mieli... Przecież to auto.. Tak?? To dlaczego nie mają... Każdy musi mieć, a tam nie... A gdyby coś się stało? Co wtedy??
marta6952
Moja Martyna swego czasu całą drogę potrafiła przespać, czy to było 50 km, czy 150km...bez różnicy. Teraz z kolei uwielbia wszystko obserwować. Już niedługo kupimy jej drugi fotelik, który będzie przodem do kierunku jazdy umiejscowiony i wtedy dopiero atrakcje się zaczną.
grace1303
Mili22 no pewnie, ze zadowolona. Moja to uwielbia przez okno sie gapić w trakcie podróży. Takie nosidełko to zero atrakcji dla dziecka, a taki fotelik to jak sie jedzie przodem to super dla malucha. Moja w trakcie podróży wsztsyko interesuje co po bokach przed nami i w samochodzie.
marta6952
Jasne, że powinno byc i nie powinno to byc brane pod uwagę jako nieopłacalne, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo dziecka.
gagusia89s
moim zdaniem tez na kazda korporacje powinno byc choc jedno czy dwa auta z fotelikami:) ale moze to jest dla nich nieopłacalne:(
mili22
kulcio moim zdaniem powinni mieć foteliki nawet w taksówkach...ale skoro nie ma obowiązku...dziwne...
kulcio
ja pytalam ostatni taksowkarza czy jak sie zamwia taksowke to trzeba informowac ze jedzie sie z dzieckiem on powiedzial ze oni takiego obowiazku zeby wozic foteliki nie maja
mili22
my kilka dni temu zmieniliśmy nosidełko na fotelik samochodowy:) mała zadowolona bo więcej widzi:)
gagusia89s
najgorzej jak sie wcale nie zapina.. i to moze byc moment czy w aucie czy w wozku..jak maluch wyleci..wypadnie.. dzieci sa nieobliczalne.. nawet najspokojniejsze dziecko nie zapiete w wozku w kazdej chwili cos dojrzy wstanie..i bam:(:(.. dzis na basenie mijał nas w brodziku chlopczyk niewiele starszy od mojego malucha..... i ah.. cały bok buzi obdrachany... w strupach..musial własnie z wozka wyleciec albo sie przewrocił...az mi sie nie miło zrobilo:(.. szkoda go
terenia
Ale co zrobić, jak tacy ludzie nieodpowiedzialni są.. Potem dzieci widzą, uczą się i robią to samo.. Wczoraj widział jak 4 dzieci panowało się do auta.. Na tylne siedzenia... O fotelach nie było mowy ..a gdzie pasy ... Zapomnij. A później płacz, bo jechał i w nas wjechał... Dzicko nie żyje..Winny ktoś.. A gdzie rodzic?
marta6952
Gagusia, zgadzam się z Tobą, mnie ten widok nie mniej przeraża.
gagusia89s
w wozku tez ZAWSZE mały jest zapięty, nie rozumiem jak mozna nie zapinac malca.. jak widze jak te dzieci wstaja w tych wozkach kreca sie itd itp.. krew sie az podgrzewa:(
w3105
ja wam powiem, że wyobrażam sobie by moje dziecko jechało bez fotelika i nie zapięte, przeciez przy pierwszym lekkim hamowaniu wyleciał by na podłogę albo w gorszym przypadku na przednią szybe
marta6952
Ja też zawsze w wózku małą zapinam. A co do braku wyobraźni...jak w wypadku ginie dziecko, to dopiero sie tacy zastanawiac zaczynają. Niestety, nie do wszystkich też to dociera.
terenia
Niestety jak by tak się rozejrzeć to no dużo jest rodziców / opiekunów bez wyobraźni... Niestety. Nie raz widziałam. Ale głupota ludzka nie zna granic... Ja we wózku chłopaków zapisami, a co dopiero we foteliku w aucie
gagusia89s
powinni im odebrac zaraz nie tylko prawo jazdy tylko prawa do dzieci:(.. za brak odpowiedzialnosci:( a ona jest najwazniejsza w wychowywaniu dzieci:)
w3105
gagusia ja widziałm podobną sytuację tylko jak u nas pod monopolowy podjechał facet chyba z 5 dzieci w aucie, jedno miał na kolanach za kierownicą bo było tak małe, że samo nie siewdziało, mało tego obok z przodu siedziało 2 dzieci ok 5 lat żadne zapięte nawet pasami nie było, z tyłu siedziało 2 dzieci i fotelik, ale żadne w foteliku nie siedziało. brak odpowiedzialności jednym słowem. A potem dziwią się, że odbierają im prawo jazdy, ale sami stwarzaja zagrożenie na drodze
gagusia89s
ale matko!! jak juz bez fotelika to mogła go chociaz zapiąc pasami:(... to wina matki... bo jak bym ja spytala czemu nie jest zapiety by mi na pewno powiedziala...ze on nie lubi byc zapiety.....to czemu go tego nauczyla.. mnie sie zdaza ze ktos nas gdzies podwozi... autem..a nie mam fotelika..tak nie lubie tak jeździc..ale mały na kolana..i cala droge ani razu go nie puszcze((:(:)
ewatar6769
Niestety czasem spotykamy rodziców bez wyobraźni. nIe myślą co robią a gdy się stanie jakaś tragedia to nie mają sobie czego zarzucić. Wtedy mówia ze nic złego nie robią i nie wiedzą dlaczego tak się stało a nie inaczej.
marta6952
Rzeczywiście Gagusia...mnie też zszokowałby taki widok. Co za brak wyobraźni!
gagusia89s
ja wczoraj myslalam ze zawalu dostane.. jechalam w autobusie.. no w korku stalam.. swiatła sie długo nie zmienialm.. i obok podjeżdza wypasione auto.... kierowca kobieta "odpicowana" biżuteria itd.... a z tyłu dziecko.. hmm.... moze 4 latka... moze 5.. I BEZ FOTELIKA no i jeszcze BEZ PASOW!!,,,, stało sobie...nie siedziało.. miedzy dwoma przednimi fotelami!!!! szok..!!!!
marta6952
Terenia...ja osobiście oglądałam w sklepie gondole z homologacja i w niej uchwyty były. Jeśli Twoja znajoma wozi dziecko w zwyklej gondoli, to tylko wypadałoby popukac jej się w czoło.
terenia
Marta dobrze... Uchwyty na pasy, tak ale kto je widział? , to były zwykle gondole... Sasiadka ma zwykły wózek władza do auta i jedzie tz jeździła ... Ale raz coś powiedzialm i dziękuje, dostalam opieprz...
marta6952
Dziewczyny, niektóre gondole mają homologację do przewozu w samochodzie. W moim wózku były dwie gondole do wyboru, z czego jedna miała właśnie homologację. Ja wybrałam tę bez homologacji, bo w naszym zestawie był fotelik samochodowy. Moja siostra też woziła maluszka w godnoli na początku i ta gondola także miałą homologację i specjalne uchwyty na pasy.
monika634amelia
też widziałam, kilka razy jak wieziono dziecko w gondoli od wózka.. w samochodzie.. mocniejsze hamowanie.... i tragedia.:(
terenia
Pierwsze nosidelko bardzo szybko się znudziło synowi, bo wyrósł raz dwa z niego.. Ale wiecie jak widze jak przewożą dzieci małe w gndoach to krew się mrozi...
innocentangel18
ja też już znalazłam nosidełko i fotelik 2 w jednym dla synusia :) mam nadzieję, że mu się spodoba jak go zobaczy hehe :)
gagusia89s
ja kupowalam przez net wszystko do dzidzi.. bo niby nie mialam sie oszczedzac...ale maz byl na delegacjach..a mi ciagle cos bylo..albo jakies zabiegi..albo skurcze.. co mnie bolaly... i wolalam kupic w internecie z dostawa do domu..i sie nie zawiodlam na niczym:):) fotelik stał naszykowany na odbior dzidzi ze szpiotala:)
marta6952
Ja mam juz kolejny wybrany, ale ten obecny jeszcze ok. 4 mies. na posłuży.
INIA
Oj, u nas dużo było gadania i wybierania odpowiedniego fotelika.. Na szczęście zakup już dokonany i fotelik stoi gotowy do wykorzystywania :)
marta6952
My mamy jeszcze kilka miesięcy do zmiany kolejnego fotelika. ten, który mamy obecnie jest super, małej w nim wygodnie. Trochę smutno będzie sie z nim rozstać;-)
gagusia89s
nam tez fotelik nosidelko sluzyl jako fotelik samochodowy, jako kolyska, bujaczek, czy nosidelko..byl rozchwytywany.. byl praktyczny, bo gdy szlam robic obiad maly szedl ze mna, siedzac w foteliku.... polozony na blacie,..patrzal co robie a ja go mialam na oku:) dlatego fotelik ten pierwszy musi byc dobrze dobrany, zeby dobrze sluzyl:)
kulcio
mojej w nosidelku glowa nie wystawala tylko nogi i bylo na oko juz widac ze malej jest w nim niewygodnie wiec kupilismy nowy fotekil
mazi_22
no ja teraz jestem na etapie wymiany nosidelka na fotelik ,pokico glowka jeszcze z nosidelka nie wystaje wiec mam dzo czasu i duzy problem
w3105
oj u nas nosidełko naprawdę dużo było używane bo i jako kołyska, fotelik do auta i jak mały jeszcze nie siedział do karmienia łyżeczką tak że naprawdę się przydała a był do kompletu z wózkiem:)
oska
my też wybieralismy wózek poniekąd pod moim katem, zebym była w stanie go udźwignąc , wnieść po schodach, szybko żeby sie składał. To sa bardzo ważne rzeczy na które trzeba zwracać uwagę
marta6952
Ja też nie słuchalam rad innych a kierowałam się swymi przemyśleniami. Wózek w sklepie odwiedzałam kilkakrotnie, sama się nim bawiłam, składałam, rozkładałam, bo ważne dla nas było,m by mnie ułatwiał życie...i taki właśnie kupiliśmy.
gagusia89s
pamiewtam jak kupowalam nosidelko... zaczol sie nawal dobrych rad jaki.... ale olalam innych pokierowalam sie tym co wazne dla mnie.. poogladalam..i kupilam.. sama taki jaki ja chcialam... bylam z niego bardzo zadowolona.. najwazniejsze by kirowac sie tym co dla nas wazne:)
Barkamalutka
My tez mamy wozek 3w1 i nosidelko jest ok. Nie widze roznicy i wydaje mi sie, ze posluzy dlugo.
monika634amelia
Wózek to długoterminowa inwestycja tak samo jak fotelik, dlatego nie warto na tych obu rzeczach oszczędzać, a jeszcze jak ktoś planuje kolejne dzieci.. Ja tam ze swojego jestem w pełni zadowolona... A jeżeli bym planowała kolejne dzieci, to jestem pewna że i im by posłużył.
marta6952
Racja, ja tak zrobiłam i myślę, ze przy kolejnym dziecku ten wózek, który mamy bedzie nam służył tak samo fajnie, jak przy Martynie.
monika634amelia
Jeżeli wózek ma dobre atesty i certyfikat bezpieczeństwa, to i fotelik tej samej firmy też będzie jak najbardziej w porządku... Także to dobre rozwiązanie.. Kolejne plusy to, to że: Taka sama kolorystyka i wózka i fotelika :), i kupujemy cały zestaw za jednym "zamachem" :)
gagusia89s
przy kolejnym dziecku zamierzam szukac i kupic ten wozek 4 w 1:) bo jest wygodniej mam wszystko za jednym zamachem:) bez szukania.... i wiem ze to jest dobre rozwiązanie.,. bo tak bym szukala wozka i jeszcze biegala za fotelikiem jak mialam teraz..a tak raz dwa mam wszystko..a cenie sobie wygode:) kolezanka miala i wiem ze sa bardzo dobre te wozki..wiec bezpieczenstwo tez jest spełnione:0
monika634amelia
Najważniejsze, żeby fotelik miał dobrze ocenione atesty i certyfikat bezpieczeństwa.. i tym trzeba się najbardziej kierować przy wyborze.. bo długo można gdybać jaka wersja jest bezpieczniejsza i dlaczego, a model wcale nie ma aż tak dużego wpływu na bezpieczeństwo jak dobra ocena fotelika przez fachowców po przebytych testach.
marta6952
Kulcio...ja mam właśnie wózek 3 w 1 i spisują sie od dłuższego czasu bardzo dobrze,Nie mam zadnych zastrzeżeń i widzę, ze posłużą nam jeszcze sporo czasu, wiec nie wiem, skąd u Ciebie takie podejście. To wszystko zależy od wykonania, nie można wszystkich produktów wrzucac do jednego worka.
gagusia89s
TAK, TE WOZKI 4W 1 SA BARDZO DOBRE..I PRAKTYCZNE ZE MAJA JUZ FOTELIK. mały miał nosidełko 0-11kg....co prawda jakbym miała patrzec na wage to by mały długo pojeździł.. ale wzrost.... wyrosł z niego... nogi mu wisiały odpychał sie itd..:(
monika634amelia
nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale poszukaj w google fotelik z trzema poziomami pasów.. dla mnie on jest najpraktyczniejszy.. przyznam, że ma duży gabaryt ale u mnie w aucie z tyłu tylko moja niuńka jeździ.. więc mnie to nie przeszkadza.
innocentangel18
a moim zdaniem foteliki te z 4 w 1 też nie są najgorsze. I maja różne zapięcia na pasy, wybór jest duzy...
kulcio
wszystkie rzeczy ktore sa trzy w jednym moim zdaniem na dluzsza mete sie nie spisuja fotelik to ma byc fotelik bezpieczny i wygodny
innocentangel18
teraz mozna kupic wózek 4 w 1, wózek głęboki, spacerówka, nosidełko i fotelik sam. to chyba jest dobre i praktyczne rozwiazanie. co myslicie?
w3105
monika a możesz linka wstawić jak taki fotelik wygląda??? Bo dla mnie jakoś nie brzmi to wiarygodnie by był on bezpieczny przede wszystkim dla dziecięcego kręgosłupa, sorry ale takie mam wrażenie być może się mylę
monika634amelia
Pisałam właśnie o regulowanym foteliku kilka stron wcześniej, sama mam taki od urodzenia i jeszcze długo posłuży.. Fakt! - kosztuje trochę więcej, ale na pewno mniej niż dwa foteliki jakie musiałabym zakupić ze względu na dorastanie mojej córki.
terenia
mazi ma fajny pomysł... My mieliśmy nosidło 0-13kg bo teściowa kupiła.. Wiec niebyło wyboru. A poźmiej dokupiliśmy foteliki teraz już mają oboje.
sylfiak
No my musimy antosiowi zmienic bo juz glowka wystaje
mazi_22
oska a nie myslalas o foteliku ktory regulowane ma siedzenie??ze moze byc w pozycji lezacej ,pol lezacej i siedzacej od 0-25kg??
monika634amelia
cały czas wymyślają ale lepiej nie eksperymentowac
oska
My tak jak barka w pierwszej kolejności skupimy się na nosidełku jako środku transportu a później.... się zobaczy może wymyślą jeszcze coś nowszego :))
monika634amelia
myślę że w takim wypadku przecież są podstawki.. a tam pupa się zmiesci
gagusia89s
ale weźcie pod uwage..ze czasem dziecko jest "grubiutkie" i może nie byc wysokie, miec swoj wiek..i swoja spora wage.. np. znajomy ma syna... mały ma 8 lat.. nie ma jeszcze 150cm..by jęździc bez fotelika...a nie miesci sie w zaden.. bo tyle wazy..a jesli nawet pasuje przedział. "to pupa mu sie do niego nie miesci:("
marta6952
Ilonka u nas też nie ma isofixu w aucie, kupiliśmy bazę do fotelika i problem z głowy. Jakbym miała się szarpac z pasami w 3 drzwiowym, sportowym aucie, to bym chyba ześwirowałą, a tak klik i po sprawie.
kulcio
my kupilismy foteli co dziecku moze sluzyc do 6 lat zalerzy taz jakie bedzie duze moja jest malutka to ten foteli bedzie jej sluzyl na lata i tak samo fotelika z auta niewyciagamy nie widze takiej potrzeby
monika634amelia
ja mała wsadzam do wózka tego z marketu i jedziemy :) a fotelika nie wyjmowalam z samochodu od bardzo bardzo dawna... chyba ze tylko do sprzatania. bo nie było potrzeby
Barkamalutka
Nam na razie tez nosidelko wystarczy o foteliku pomyslimy za jakis czas.
88_ilonka
Nasz samochód nie ma isofixu także nawet nie ma co mówić o tym "klikaniu" ale i tak wolałabym zamontować fotelik już tak, żeby sobie tam był na stałe. Wiadomo są sytuacje kiedy jest potrzeba go wyjąć, ale przecież nie zdarza się to często. Nosidełko to już inna sprawa, bo nam np. służyło również jako leżaczek-bujaczek i w ogóle więcej mała go używała w domu, bo wyjazdów nie mieliśmy za wiele. A wygodnie np. na zakupy- małą w nosidełku w koszyk j nie trzeba dźwigać. A teraz jak mamy już ten większy to małą trzeba pod pachę i ganianie po sklepach...
monika634amelia
ja też nie jestem za tym co można wyjąć tzn za tymi klikami.. bo jeszcze w czasie stłuczki kliknie i co..
88_ilonka
marta ja myślę, że przedział do 45 kg to lekka przesada...Są w ogóle takie foteliki? Dziecko jeździć musi w foteliku dopóki nie skończy 12 lat, albo nie będzie miało 150 cm wzrostu, więc te do 36 starczą w zupełności. My kupiliśmy małej fotelik, ale zamontowany jest na stałe w aucie, bo nie mam potrzeby go wyciągać, bo przecież tylko w aucie go używam... Ma 5 kątów nachylenia oparcia, więc bardzo wygodny. Z wkładką dla mniejszego dziecka, ale od razu musieliśmy ją wyjąć, bo mała się nie mieściła... Dodam, że niunia nie siedzi jeszcze w pełni pewnie, ale w nosidełku już wystawała jej głowa i nóżki, a poza tym to już i wagowo marnie...
kulcio
marta wlasnie takie na klik nie sa za dobre w czasie wypadku te kliki juz tak mocna nie bedea trzymac wlasnie przestow wyciaganie wszystko sie luzuje ty mozesz tego nie widziec dokladnie ale to tylko jest plastki
oska
my jeszcze nie myśleliśmy o foteliku na razie będziemy używać nosidełka a później na pewno trzeba będzie się na coś zdecydować ale tym będziemy się martwić za jakiś czas
monika634amelia
ja tez mam taki na stałe... zreszta po co mi go wypinac... Wiolu ja mam fotelik który ma trzy poziomy pasów na małe dziecko troszke wieksze i jeszcze wieksze... dla małego dziecka uklada sie go w formie nosidełka czyli tak leżąco.. potem poprzez szyny które ma pod spodem przesówa sie go w pozycję pół siedzącą a na koniec na najwyzszy poziom pasów do pozycji siedzącej
marta6952
Ja mam fotelik z bazą i jest super mega wygodnie, bo nie muszę cały czas wpinac, wypinac tylko klik...i fotelik jest na miejscu. Używamy go juz 6 mies., często jest wpinany i wypinany i jeszcze nic się nie poluzowąło.
kulcio
my mamy fotelki taki bez bazy przybina sie go powiedzmy na stale w samochodzie ,bo jak kupowlismy to sprzedawc nie polecal takiego z baza co wyciagasz fotelik a baza zostaje twierdzil ze po czasie te wszystkie mocowania sie luzuja
mili22
my jesteśmy ciagle przed zmianą na większy wagowo...
marta6952
Ten Graco, o którym wcześniej pisałam (model Nautilius bodajże) właśnie kilka przedziałów obejmuje.
w3105
monika a co to za fotelik że od urodzenia i dopiero potem podstawka??? bo my mieliśmy taki od 0 do 11 kg i mały już z niego wyrósł, teraz mamy od 9 do 25 i potem zapewne podstawka...jak wygląda taki fotelik żeby od urodzenia dziecko wozić do starszego wieku w jednym???
monika634amelia
ja póki co mam jeden ten sam od urodzenia... i ma regulację pasów na trzy poziomy... wiec następnym fotelikiem napewno będzie podstawka
gagusia89s
no niby.. bo w efekcie z napiecia zacisnełabym rece:(:) ale hmm... sama nie wiem co do fotelika ja bym nie brala jednego na duzy przedział wagowy tylko to rozdzieliła na dwa:)
anasasi
porada jak najbardziej przydatna, a co do zapinania pasów to lepiej nie zapinać jednych trzymając dziecko na kolanach, bo w razie wypadku to dziecko cierpi najbardziej dociskane jednocześnie przez pas i nasz brzuch. to już lepiej zapiąć siebie i mocno trzymać dziecko.
terenia
Ja raczej bym wzięła te z mniejszym przedzialem wagowym, słyszałam że są bezpieczniejsze... Ale Twoja decyzja
marta6952
Ostatnio zastanawiałam sie nad fotelikiem od 13-45kg. Myślicie, ze warto kupic jeden o takim przedziale, czy lepiej kupowac foteliki z mniejszymi przedziałami? Słyszałam różne opinie i nie wiem, czy jest sens dalej się nad tym fotelikiem zastanawiac.
terenia
Uu nas pierwszy już dawno żądały, paweł dość długo jeździł ale Tomek szybko wyrósł . Mamy już większe.. W przedziale wagowych do 28kg, jak będzie trzeba to się kupi większy..
gagusia89s
ja juz dawno musialam nasz pierwszy fotelik sprzedac:( bo tak to do kazdego auta i kazdej taxi jeździł z nami..a teraz.. nie kupowalam bo nie mam auta... to po co..mi:)
oska
Wiola albo wylecieć przez przednią szybę
w3105
dziś w dzień dobry tvn podsłuchałam trochę właśnie o przewożeniu dzieci między innymi w busach i najlepiej sie odradza bo takie dziecko nie przypięte siedzące na końcu autobusu przy najbliższym większym hamowaniu może wylądować na przedniej szybie
mili22
ja mam już ten następny też i pewnie trzeba będzie również wypróbować :)
88_ilonka
u nas lada moment przyjdzie fotelik i zobaczymy jak będzie się sprawował. ten pierwszy już jest za mały i mimo, że mała nie siedzi jeszcze pewnie, ale myślę, że tak będzie bezpieczniej
mili22
tego o taksówkach i fotelikach to nie wiedziałam...my używamy jeszcze tego pierwszego ale jak już będzie córeczka dobrze siedziała to zmienimy na inny:)
oska
No monika ja bym powiedziała, ze to jest tak pół na pół. Raz pasy ratują życie, raz niestety odbierają.
monika634amelia
co do tych pasów to ja uważam że... oczywiscie odnośnie osoby dorosłej.. jeśli kierowca jedzie dosc szybko nie byłabym skłonna do zapinania pasów bo lepiej wyleciec przez szybe niż zostać zgniecionym razem z autem
gagusia89s
no to mi sie zdarzyło raz..i jak na kolanach miałam małego..i razem przypieliśmy sie pasami.. zostalam skrzyczana.. że co ze mnie za matka..razem sie nie wolno przypinac.. bo tak zabije sobie dziecko.. na zwykłym zakręcie..i juz sama nie wiem.. wiec zapytalam:( P.S. kierowca taxi.. nie ma obowiazku wozic fotelika:(
88_ilonka
Lady i pozostałe dziewczyny-obowiązek przewozu dzieci w foteliku wyłącza taksówki, karetkę pogotowia i radiowóz policji. Kierowca taksówki nie ma obowiązku posiadania fotelika i w razie kontroli nie dostanie mandatu ani on, ani mama dziecka. Pozostaje tylko kwestia bezpieczeństwa. . .
kulcio
ja ostatnio jechalam taksowka z mala taksowkarz powiedzial ze on nie ma obowiazku wozic fotelika jechalam z mala na kolanach i bylysmy jednymi pasami zapiete
monika634amelia
no niewiem mnie sie wydaje ze raczej w taksówkach nie obowiązuje fotelik.. tak samo jak i zapinanie pasów
lady_in_red84
Gagusia to jest tak, od strony formalnej zgłasza się w korporacji że będziesz jechała z dzieckiem i że potrzebujesz takiego i takiego fotelika, jeśli stwierdzą że wezmę Cię bez fotelika, to jest to na ich odpowiedzialność pod względem mandatu. Zapłaci go kierowca i to on dostanie punkty, dlatego że zgodnie z prawem nie powinien on zabrać pasażerki z dzieckiem bez fotelika. W kwestii bezpieczeństwa, oczywiście sprawa wygląda gorzej, bo co z tego że w wrazie czego odpowiada kierowca, jeśli to Twoje dziecko ryzykuje. Tak więc wybór trudny. Jeśli jest taka możliwość, należy poszukać taksówki, która wyposażona jest w fotelik lub ma taką możliwość.
88_ilonka
Barka na pewno będziecie musieli kupić przynajmniej jeszcze jeden:-) A co do przewozu dzieci taksówkami-obowiązek przewozu w foteliku dziecka nie obowiązuje w taksówkach
Barkamalutka
Wybor pierwszego fotelik juz za nami. Na razie jestem zadowolona ze swojego wyboru. Porada sie jeszcze przyda bo przygode z fotelikiem dopiero zaczynamy.
88_ilonka
pytanie rzeczywiście ciekawe, trudno powiedzieć jak w takiej taksi jechać bez fotelika A my wybieramy i wybieramy fotelik, aż wreszcie wybór padł na http://allegro.pl/fotelik-cybex-isis-9-36-kg-nowosc-2011-najtaniej-i1646667202.html fotelik rewelacyjny, mega bezpieczny i posłuży już do tych 12 lat, kiedy to dziecko ma w nim jeździć
terenia
no a jak ktoś ma 2dzieci lub więcej? To jak ma w tax i jechać, które niema fotelikow? Wiem głupie pytanie ale tak czasem jest... A co do mandatów za brak fotelika są stanowczo za niskie.
natalia204
z taksówkami to pewnie podobnie jak w autobusach,bo tam też nie ma jak przypiąć dziecka tylko na kolanach trzeba trzymać, a przecież człowiek nie będzie ze sobą targał wszędzie fotelika ze sobą
gagusia89s
no dobra ale dzwonie.. i sie okazuje ze nie posiadają fotelika.. to jak.. na kolana dziecko..i oboje sie pasami.. czy jak??:( czytałam kodeks najnowszy... ale tylko dział mandatów.. i za nie zapięte pasy płaci kierowca, ze nie dopilnował ze wiezie pasażera nie zapiętego kwota 100zł
oska
Ogólnie to dziecko musi być zapięte w foteliku. Natomiast jesli chodzi o taxi to taksówkarz nie ma obowiązku przewożenia ze soba fotelika, ale dzwoniąc po taxi warto zapytać się czy nie mają "wersji" z fotelikiem. Wiem, bo mój wujek jest taksówkarzem i u niego w korporacji niektore autka mają
kulcio
gagusia mi tez ciezko powiedziec ale powiniem nic foteli jazda bez fotelika to mandat a to wtedy ty placisz to tak samo jak z pasami nie jestes zapieta ty za siebie placisz mandat
88_ilonka
gagusia nie wiem, wiem, że teraz niektóre firmy mają taksówki wyposażone w fotelik dla dziecka, więc pewnie warto powiedzieć, że z dzieckiem. A jeżeli nie mają fotelika to chyba pasami trzeba go przypiąć, nie wiem...
gagusia89s
dziewczyny która maja prawo jazdy.... mam takie nie typowe pytanie. co jesli bym nie miała fotelika a np. chciała bym podjechać taxówka....jak wtedy mam zapiąć trzymać małego.. chyba ze jakbym zadzwoniła po taxi.. i powiedziała ze jade z dzieckiem.. oni muszą zabrać fotelik??:) jak to jest??
marta6952
Bardzo fajna porada. Mimo, ze mamy już fotelik, przyda się przy wyborze następnego;-)
w3105
porada rewelacyjna, szkoda tylko że tak późno bo już fotelik kupiłam i miała wiele dylematów a czytając tak szczegółowo opisaną poradę łatwiej by mi było wybrać odpowiedni. My wymieniliśmy fotelik bo małemu właśnie główka się już nie mieściła
oska
ważną rzeczą o której należy pamiętać przy montowaniu fotelika dla maluszka (tego najmłodszego) jest fakt posiadania poduszki powietrznej dla pasażera. Jeżeli foteli mocowany jest na siedzeniu pasażera (szczególnie gdy mama sama prowadzi) należy obowiązkowo wyłączyć działanie poduszki, oczywiście jeżeli jest to możliwe inaczej niedozwolone jest przewożenie dziecka w tej pozycji na przednim siedzeniu