Maluch w dużej wannie
Stasia

dziecko w wannieCzas na kąpiel w dużej wannie! Jak zmienić specjalną wanienkę na dużą wannę, by kąpiel sprawiała radość Twojemu dziecku? Kiedy i jak to zrobić? Opiszę Wam, jak było w przypadku mojego dziecka.

Kiedy zamienić wanienkę na wannę?

Mój maluch lubił długie kąpiele. Kiedy był w stanie samodzielnie siedzieć, a w specjalnej wanience zrobiło się ciasno, postanowiliśmy z mężem, że czas na kąpiel w zwykłej wannie.

Wiem, że niektóre znajome decydowały się na wcześniejszą zmianę, ale ja chciałam, aby mój synek stabilnie siedział (około 7 miesiąca). Mały radośnie zareagował na dużą wannę i nie mieliśmy problemów z „przeprowadzką”. Wiem jednak, że niektóre mamy, by pozwolić maluchom oswoić się z nową sytuacją, najpierw wstawiają małą wanienkę do wanny, a dopiero potem kąpią je w zwykłej wannie.

Bezpieczeństwo dziecka podczas kąpieli w wannie

Oto moje wskazówki, aby kąpiel była przyjemna i bezpieczna dla maluszka:

1. Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo i komfortowe warunki maluchowi podczas kąpieli w dużej wannie, zakup matę antypoślizgową. Mata zdecydowanie nie przeszkadza w zabawie, a sprawia, że dziecko nie ślizga się, nie traci równowagi. Taką matę możesz kupić w dziale z akcesoriami w sklepach z asortymentem dla dzieci. Jest niedroga, a bardzo potrzebna. Dzięki niej kąpiel staje się bezpieczna. Dbaj o czystość maty i zastosuj się do zaleceń producenta w tym względzie.

2. Zachowaj czystość całej wanny. Dbałam o to, aby wanna w której będę kąpać dziecko była czysta i zadbana. Po wyczyszczeniu, opłucz ją bardzo dokładnie, aby żaden środek chemiczny nie pozostał na ściankach i dnie!

3. Ile wody nalać do wanny i jaka powinna być jej temperatura? Aby kąpiel była bezpieczna, nie nalewaj zbyt dużo wody. Ja nalewałam jej tyle, aby zmoczyć nóżki dziecka. Jeśli chodzi o temperaturę wody, to sprawdź ją zanim włożysz malucha do wanny. Woda powinna mieć około 37 stopni C. Odradzam dolewanie wody kiedy maluch jest w wannie, bo szybko może się zrobić za gorąca lub za zimna dla dziecka i w ten sposób zniechęcisz je do kąpieli.

4. Posadź szkraba w takim miejscu, aby nic mu nie zagrażało (sprawdź, czy wanna nie ma jakiegoś elementu, o który maluch mógłby się uderzyć). Dziecko powinno móc swobodnie się poruszać. Jeśli tak nie jest, przesadź je w inne miejsce lub, jeśli jest taka możliwość, usuń niebezpieczne przedmioty. Dzięki temu za każdym razem, gdy maluch się poruszy, nie będziesz odczuwała stresu. Zabierz z zasięgu rączek malca przedmioty, których dorośli używają podczas kąpieli, a mogą być niebezpieczne, na przykład: maszynka do golenia, wasze mydła i szampony itp.

5. Podczas kąpieli maluszka nigdy i pod żadnym pozorem nie opuszczaj łazienki. Jeżeli zajdzie taka konieczność, zabierz dziecko ze sobą. Nie zostawiaj malucha samego w wannie z wodą. Wystarczy chwila, by wydarzyło się coś, czego nie przewidziałaś. Oprócz tego maluch może się przestraszyć. Jeśli to jego debiut w dużej wannie, to warto zapewnić mu jak najwięcej bliskości z mamą czy tatą. Postaraj się nie znikać z jego pola widzenia. W przypadku potrzeby wyjścia z łazienki, przed zabraniem dziecka ze sobą, nie zapomnij owinąć go ręcznikiem (by nie było mu zimno).

6. Buduj poczucie bezpieczeństwa poprzez wspólne spędzenie czasu i zabawę: mów do maluszka tak jak zwykle, gdy bawisz się z nim poza wanną, możesz mu pośpiewać, użyć zabawek, które są przeznaczone do kąpieli. Spraw, aby ten czas był dla Was przyjemny. Zaangażuj partnera do tej czynności. Ja kąpałam malucha często na zmianę z mężem, ale zdarzało się, że robiliśmy to razem i przyznam, że był to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu. Usiądź w takiej pozycji (na przykład na krzesełku obok wanny), aby było Ci wygodnie (tak, aby nie bolał Cię kręgosłup) i żebyś mogła skupić się na wspólnej zabawie. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 20 minut, aby skóra malucha się nie podrażniła i wysuszyła, a woda nie zrobiła się zimna.

Zabawki do kąpieli w wannie

Jakie cechy powinny posiadać zabawki, których używamy podczas kąpieli maluszka?

W sklepie poszukaj zabawek przeznaczonych do kąpieli. Jeśli nie znajdziesz specjalnej półki przeznaczonej na te zabawki, zapytaj ekspedienta, gdzie ich szukać. Zabawki kąpielowe tak jak inne zabawki powinny być bezpieczne dla dziecka. Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj poradę jednej z mam Canpolu (tu powinien znaleźć się link do artykułu bezpieczna zabawka).

Dodatkowo zabawki kąpielowe powinny zostać wykonane starannie i z tworzywa, które można moczyć w wodzie. Często zabawki sprzedawane są w zestawach około 4-5 sztuk, ale możesz również zakupić pojedyncze zabawki i sama skompletować zestaw.

Najczęściej spotykanymi w sklepach zabawkami do wanny są zwierzaki np. kaczuszki, żółwie, misie, rybki, ale nie tylko, bo ja zdecydowałam się na zestaw pojazdów, który mój synek uwielbia. Polecam również zapoznanie się z książeczkami, które pod wpływem wody zmieniają kolory. Jeśli maluch lubi książeczki i zabawę nimi, to warto wybrać właśnie tę zabawkę! Niektóre z zabawek przeznaczonych do kąpieli wydają również dźwięki, co uatrakcyjnia zabawę.

Dla dzieci około roczku również polecam zabawę z kolorowymi piłeczkami, która jest opisana w jednej z porad: http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/18/7. Poprzez zabawy w wodzie możesz stymulować rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej swojego dziecka.

Czyszczenie zabawek do kąpieli w wannie

Ważne! Przed wyrzuceniem opakowania zabawek kąpielowych, przeczytaj o tym, w jaki sposób je czyścić. Myjąc je w sposób podany przez producenta, będziesz miała pewność, że będą czyste i w związku z tym bezpieczne dla Twojego dziecka. Maluchy uwielbiają wkładać do buzi rączki, zabawki itp., a brudna zabawka to siedlisko niebezpiecznych bakterii.


Komentarze
Silver812
Duża wanna jest bardzo atrakcyjna dla dzieci. Fajnie też że swobodnie można umyć w niej dziecko... Jedak rodzicom wygodniej jest kąpać malucha w małej wanience ustawionej na stelażu, dzięki czemu nie trzeba się schylać.
gabilabi
Jaka frajda i zabawa :) moje dzieci uwielbiają wannę.
efcik
Mój mąż ubzdurał sobie, że maluszek w wanience będzie się kąpał do 3 r.ż :) Nie mam siły już z nim polemizować, zaczniemy pewnie kąpać maluszka w wannie, jak będzie mu za ciasno w małej.
Silver812
W dużej wannie to dopiero można się pluskać :)
izapodg
w dużej wannie bardzo trzeba pilnować malca
jowitka76pdm
w duzej wannie trzeba bardzo pilnować malca nawet na sekunde nie spuszczać go z oka
MalwinaW
Moja sie bała wanny i początkowo kapalam sie z nią
Skrzaty
Moje dzieci od początku lubią duża wanne
agusia00356
synek kocha kąpiele a zwłaszcza jak jest dużo piany
ja_mloda_mama
Na każdego malucha przyjdzie pora. Nie ma też co się spieszyć żeby dziecka nie wystraszyć bo przestanie lubić kąpiele
Barkamalutka
Wanna to od małego miejsce super zabawy Kingi.
Polcia27
Ja mam możliwość albo brodzik albo wanienka
Gosia200
Szybko zaczęłam myć synka w dużej wannie bo był bardzo duży i miał mało miejsca w wanience. Bardzo lubi się myć albo bardziej bawić :D
MOla90
synek uwielbia kąpiele w wannie, może tam siedzieć aż si e pomarszczy
p_witkowska
Na razie mamy małą wanienkę
Tala90
Corka szybko zaczela kapac sie Wannie
Miko1
Ogromna frajda dla dziecka
MamaIwona
Ulubione miejsce corki
andziula11111
My jeszcze w wanience
buba18
Mój synek podczas kąpieli lubi bawić się swoimi kąpielowymi zabawkami
Justyna94
u mnie synek kapany jest w swojej wanience bo mamy kabine
beatraxx
my zaczelismy kąpanie w dużej jak stabilnie sam siedział
Ula888
U nas w małej wanience
Tala90
Zabawa w duzej wannie i duzo zabawek
MOla90
synek był kąpany długo w małej wanience wkładanej do wanny, tak się czuł bezpieczniej
p_witkowska
Nasza malutka jak na razie w wannie z wkładem
Tala90
Moja corcia juz w wannie super zabawa przy okazji
alkakostka
My jeszcze w wanience
Justyna94
jeszcze synek w wanience jest kapany ale kapie juz sie sam ale i czasami w kabinie sie kapie
doda1987
widziałam zabawki do wody ale jeszcze mamy trochę czasu za nim będzie siedzieč stabilnie
mww1991
Mój synek kąpie się w głębokim brodziku prysznica.
buba18
Mój maluch kąpie się w swojej wanience i bardzo ją lubi .
jusen
Oczywiście, że dziecko, które nie siedzi jest za małe, wg mnie tylko stabilnie siedzący maluch nadaje się do dużej wanny
Nikol
Jak dla mnie dziecko które jeszcze stabilnie nie siedzi jest zdecydowanie za małe na kąpiel w wannie
domilove
my już znajmy frajdę z kąpieli w dużej wannie :)
moniawp5
Kąpie w małej wanience ale w dużej wannie
ania_tt
Ja nie mogę się doczekać na kąpiele w dużej wannie jeszcze troszke
Wanesa
My też przeszliśmy z wanienki na wannę jak dziecko stabilnie siedziało.
Fikumiku
Moje dziecko od początku lubilo się kąpać
anka123
Najlepsze na strach jest wymyslic zabawe powrzucac zabawki kolorowe musujace piany i powinno byc lepiej
annawianna
Kiedy pierwszy raz synek miał kąpać się w dużej wannie to bardzo się denerwował więc do wanny włożyłam wanienkę z wodą ale drugiego dnia kupiłam silikonowe gwiazdki które przykleja się za pomocą przyssawek do wanny i synek był tak w nie zapatrzony że nie zauważył że kąpie się w dużej wannie a od tamtej pory nie ma już żadnego problemu z kąpielą.
zaradnamamuska
w internecie biedronka pepco
Skrzaty
A skąd kupujecie farbki?
zaradnamamuska
tak jak moja corka my mamy brodzik ale naszczescie gleboki wiec dla niej jest w sam raz;)
asiulka_26
U nas synek lubi jak caly czas woda pomału leci z kranu ☺
oska
Skrzaty dokłądnie piana to podstawa. Polecam też farbki do kąpieli
Skrzaty
Tak kaczuszka też u nas podstawa, tylko trzeba uwazac na.czystość kaczuszki
marcepanowa
jak zacznie sama siedziec to tez tak zrobimy
Marla86
dla córki kapiel bez zabawek to juz nie taka frajda, musi byc piana i obowiązkowa kaczuszka
Skrzaty
I do tego duża ilość piany i jest zabawa
Paulaa26
Ja mam możliwość albo brodzik albo wanienka
oska
Nie mam wanny ale mam głębszy brodzik więc to dla synka tez była frajda.
gabriela2
kąpiel w wannie najlepsza frajda
Skrzaty
Cały dzień by mogli w wannie siedzieć
xmichalskaax
Ja jeszcze nie wiem kiedy zmienię
zaradnamamuska
nie mamy wanny wiec ta radocha nas omineła;)
Skrzaty
Zdecydowanie bardziej wolą duża wannę
Justyna94
w wannie nie ale w kabinie tak czasami i do mniejszej wanienki naleje wody jak chce sie dluzej pochlupac
Paulaa26
Zanim dziecko nie wyrośnie z wanienki można kąpać w małej.
Paulaa26
kąpiemy w wannie, ale zadnych gumowych zabawek nie używamy
mamadzieci
ja nadal w wanience kąpie małego :)
Marla86
większa wanna to dla dziecka większe pole do popisu i chlapania z zabawkami
Justyna94
synek kapany jest juz w kabinie
manndarynka
najpierw byłą mala wanieznka na podłodze, podem mała wanienka w duzej wannie a te raz jest duża wanna :-)
filaria1
Moj jeszcze w malej siedzi
kasietka922
moj synek szybko przeszedl z wanienki dzieciecej do wanny i nie ukruwam zabawa byla przednia bardzo lubi a ja mam mniej sprzatania tzn powodzi wanienkowej tak chlapal
0202oliwcia
U nas córeczka dość szybko przeszła do dorosłej wanny i była bardzo szczęśliwa z tego faktu
Czarnulka089
My na razie wstawiliśmy małą wannę do dużej i jest radocha bo można chlapać
Estera0904
My niestety nie mamy wanny
Mamajulki2016
My niedlugo przeniesiemy sie kapielami do wanny
kathien
my mamy prysznico-wannę i chetnie przeniesiemy tam synka jak juz będzie na to gotowy... mysle też że warto mieć dla dziecka fajne zabawki kąpielowe żeby maluch miał fajne zajęcie i oswajał się z wodą... warto też chodzić na basen... kąpiel może mieć różne oblicza :D
MOla90
mój synek też kocha kąpiele a w nowym mieszkaniu mamy tylko prysznic, na szczęście jest dość duży i czasem wstawiamy mu tam małą wanienkę
MichuNi
moja corka uwielbia kapiele, a my mamy tylko prysznic... :(
Mamajulki2016
Moja coreczka rowniez ma 8 miesiecy i kapiemy ja w malej wanience
Maadie
Moj syn uwielbia sie kapac!
agraffeczka
Corka ma 8 miesiecy i nadal kapie sie w malej wanience
mlodamamaopowiad
Nie wiem czy unikanie wspólnych kąpieli to nie przesada... Przecież Np w ogrodowym basenie tez wchodzimy razem z dziećmi a male baseny nie maja filtrów czyszczacych
Katarzyna25
U nas córka z synkiem się kapie
helcia
córeczka uwielbia duzą wanne :-)
Healthymamma
synek uwielbia kąpiele w dużej wannie
mama92
Hiacyntabukiet czyli Twoje dzieci nie kąpią się w basenach jeziorach morzu itp ?
Justyna94
synek sam się kąpie
Katarzyna25
My też nie łapiemy się z dziecmi
Hiacyntabukiet
Ja jestem przeciwnikiem wspólnych kąpieli z dzieckiem. Każdy nosi inne zanieczyszczenia na swoim ciele.
jusen
Jeśli maluch np. panicznie boi się kąpieli to kąpiel z mamą czy tatą na pewno pomoże
lena25
Ja nie kapalam się nigdy z synkiem
mlodamamaopowiad
jak corka będzie sama siedzieć to mysle ze może wtedy się kapac ze mna
Kasia_S
Tamer ja osobiście bym się nie kąpała z synkiem 3 miesięcznym ale na pewno są ludzie którzy tak robią
tamer
Dziś na warsztatach dla rodziców położna mówiła, że 3-miesięczne dziecko już może się kąpać w normalnej wannie RAZEM z mamą lub tatą. Szczerze mówiąc bardzo mnie to zaskoczyło. A higiena?
Justyna94
synek w wanience lub w kabinie sie kapie
Healthymamma
synek uwielbia kąpiele w dużej wannie
helcia
córeczka juz od jakiegos czasu kąpie się w dorosłej wannie i uwielbia to :-)
marta1519
Ja już na etapie projektowania łazienki zakupialm prysznic z wysokiem brodzikiem z myślą o maluchu
Kasia_S
Ja mam możliwość albo brodzik albo wanienka
mama92
tamer zawsze można wziąść kąpiel z dzieckiem :) ja gdybym miała wanne napewno bym tak robiła :)
tamer
U nas wanienka będzie stawiana na wannie, więc wolałabym jak najpóźniej przestawić się na kąpiele w naszej wannie (mniej schylania).
Justyna94
ja to juz synka wsadzałam do kabiny jak juz sam stał i go kapałam
lena25
Synek cały czas jeszcze kąpiel w swojej wanience. W planach jest teraz montowanie prysznica w wysokim brodzikiem więc juz niedługo będzie sie tam kąpał:)
Justyna94
u nas jest kabina ale czasami w wanience synka kapie
marta1519
Moja ma 3 miesiące ijuz nie mieści się w wanience. Żałuję że nie zakupialm większej
Gosia200
Dość szybko przestalismy kąpać w małej wanience a zaczęliśmy w dużej . Ma dużo więcej mieć i podczas mycia się bawi
mlodamamaopowiad
my mamy jedynie prysznic i coraz bardziej zaluje tego
Kasia_S
Czasami najlepsze okazują się stare sprawdzone, zabawki typu plastikowy kubeczek.
marta1519
Fajnie mieć jakieś zabawki które zainteresują maluszka będą chlapać czy grać
Katarzyna25
ja zakupilam specjalne krzeslo do kapieli synka i sam sobie sieda w duzej wannie
Hiacyntabukiet
Zanim dziecko nie wyrośnie z wanienki można kąpać w małej.
jusen
Uzżwamy klocków i książeczki do kąpieli od canpol
Healthymamma
kąpiemy w wannie, ale zadnych gumowych zabawek nie używamy
tamer
My mamy tak maleńką łazienkę, że nasza wanna jest niewiele większa od wanienki dla córki. Serio... Nawet bym wstawiła zdjęcie, ale się wstydzę ;-)
helcia
córeczka uwielbia kapać się w dużej wannie dość szybko zrezygnowaliśmy z małej wanienki
mama92
Wanny nie mam mamy głęboki brodzik :) zaczęlismy korzystac na ok 10 miesiecy
Kasia_S
My jeszcze długo będziemy kąpać w wanience a później brodziku.
MagicznyPazur
U nas synek tylko w brodziku pod prysznicem:p
buba18
Jeszcze nie planujemy kapieli synka w dużej wannie
patrysiulla
nie mamy wanny ale dzieci kapia sie juz w brodziku :)
Natalia111
Na chwile obecna będziemy korzystać z wanienki
0202oliwcia
córeczka uwielbia się pluskać w wannie zawsze trwa to dość długo
Renata111
dzieci lubią czasem poszaleć w wodzie ale wazne jest ich pilnowanie
Fantagira
mlodamamaopow takie prysznice z większym brodzikiem są fajne
hania070316
My kąpiemy jeszcze w wanience
mlodamamaopowiad
my tez mamy prysznic, jak jest zbrodzikiem to dziecko tez ma wygodnie
Anita88
niestety mamy tylko prysznic:(
iza4419
Na pewno też będę chciała synka przenieść z kąpielą do dużej wanny
MagicznyPazur
My nie mamy wanny :) Mamy prysznic, więc synek myju myju robi pod prysznicem, natomiast w małej wanience maż kąpał go do 19-20 miesiąca życia
mlodamamaopowiad
niektórzy od razu kapia w normalnej wannie i tez jest ok
Jola12
U nas jeszcze jest kapiel w wanience ale niedlugo nadejdzie czas na zmiane na wanne.
Fantagira
Ja zaczęłam kąpać dzieciaki w duz ej wannie gdy mała zrobiła się za ciasna... dzieci jeszcze nie siedziały, więc leżały w wannie, nalewałam malutko wody i się pluskały.
marta_ka
Ja mam prysznic.
agraffeczka
Niedlugo u nas tez czas na zmiane:)
0202oliwcia
U nas duża wanna dość szybko poszła w róch i córcia czuje się tam jak rybka w wodzie
buba18
Mój maluch wciąż jeszcze korzysta ze swojej wanienki
Katarzyna25
Synek ma specjalne krzesło do kapieli
Nikol
Nie ma co sie z wszystkim spieszyc... ale jak dziecko lubi wode to jak najwczesniej trzeba zmienic
Justyna94
Ja synka juz w prysznicu kąpię
lulusia1234
My już dawno w dużej wannie
Katarzyna25
My już korzystamy z duzej
Kasia_S
My jeszcze długo będziemy się kąpać w wanience dopiero później przyjdzie czas na wannę.
Ewa855
Moj synek też już ledwo mieści się w wanience ale czekamy, aż będzie siedział, żeby wykąpać go w normalnej wannie
MamaWojtusiaK
Czekamy na moment kiedy będzie sam siedział a w wanience jest prawie tak długi jak ona
Jolciaaa
my jeszcze w małej kąpiemy
ania_tt
my mamy prysznic wiec nie mamy wyboru dużego
asiulka_26
u nas synek juz sie puska w duzej wannie i uwielbia to! :)
szminaa2
To chyba samo przychodzi. Tak samo jak zalatwianie się na nocnik :)
pani_mamusia
My początkowo będziemy kąpać w małej wanience, ale nie będziemy używać pod nią stelaża - czytałam, że zdarzały się wypadki, kiedy to wanienka potrafiła z takowego spaść.. W domu mamy wannę, więc myślę, że gdy bąbel już zacznie samodzielnie siadać to zmienimy wanienkę na normalną wannę.
zaradnamamuska
my mamy brodzik na szczescie głeboki i dla małej to jest raj;)
misiunia
my używamy wanienki
moniawp5
Kąpie w małej wanience ale w dużej wannie
meg30
na razie wanienka wystarcza
buba18
My jeszcze kąpiemy synka w małej wanience
natulkal
nasz kocha się kąpać i leżeć na specjalnej wyprofilowanej gąbce
mil257
Używamy wanienki albo prysznica.
katarzynasierack
My mamy tylko prysznic
kotek013
My również mamy wanienkę, ale poza tym w mieszkaniu mamy prysznic.
Edzia94
my kupimy małą wanienkę, ale u dziadków jest duża wanna... jakoś sobie poradzimy
ewelaa
My kąpiemy jeszcze w wanience
buba18
My kąpiemy w malej wanience
Edzia94
My mamy tylko prysznic:(
mamawiolka
na poczatek mamy wanienkę
Dorka92
Na razie mamy tylko prysznic, ale za to z dość głębokim brodzikiem ;)
moniawp5
Kąpiemy w dużej wannie ale w małej wanience :)
Loluni
My mamy mega wielka wanne :)
mamawiolka
mam wanne dla maluszka, małą,. :)
Natka12
My mamy wanne,duza hihi i gleboka
Justyna94
Syenk bez wody nie moze sie oprzec musi byc i koniec
natulkal
my kochamy się kąpać aż się boję co będzie dalej
Anita88
mamy prysznic
filaria1
Maluszki lubia sie pluskac
Kasia_S
Na początek wanienka a później brodzik. :)
iza4419
na początku będziemy oczywiście kąpać w wanience
Fantagira
My zmieniliśmy córce wanienkę na wannę jak miała 5 miesięcy... ale synkowi zmienimy później, bo jest tak ruchliwy, że nie można go samego położyć w wannie bez podtrzymywania bo się będzie przekręcał na brzuch a jeszcze sam nie siedzi, więc musi być kąpany na leżąco.
marysiaz
My zmieniliśmy późno ale ile radości jest
JoannaBrozek21
Jeżeli wiek dziecka juz na to pozwala to czemu nie
Czarnulka089
My stosujemy jeszcze wanienkę ale synus mocno chlapie . Przejdziemy do dużej jak zacznie sam stabilnie siedzieć
milenaA
synek ma dużo zabawek do wanny
filaria1
My wczoraj pierwszy raz w dużej wannie, maly zachwycony.
mamcia24
syn z jego szalenstwami do duzej wanny sie nie nadaje
tina12
ja pomalutku oswajałam córkę z dużą wanną najpierw wkładałam wanienkę do dużej wanny
perpetua88
wanna, pełno wody i zabawek każdy maluch to lubi
maddziaa
Coś czuję, że niedługo będziemy zamieniać...
megane83
corka juz od dawna sie kapie w duzej wannie, nie moge sie doczekac kiedy blizniaki tez juz beda mogli
katarzynasierack
My jeszcze kąpiemy się w wanience , mniej wody potrzeba
ulkala
Bezpieczeństwo to podstawa
agraffeczka
Oczy dookola glowy trzeba miec
ulkala
My mamy małą
Diianciia
szkoda ze u nas nie ma duzej wanny
natulkal
my na razie synka kładziemy na gąbce takim wyprofilowanym misiu, ale gdy już będzie siedział to widziałam też gąbke na której się sadza maluszka aby pupa mu się nie ślizgała, dodatkowo myślałam o zakupie barierki dzielącej wanne na pól aby też trochę zaoszczędzić na wodzie
Marlon
Potrzebna jest mata antypoślizgowa a
Jasmine09
mamy prysznic niestety
anka87
ja bardzo załuje ze nie mam wanny
Jajeczko89
Maluch wtedy dopiero ma miejsce na zabawę w wannie
perpetua88
My nie mamy wanny
agraffeczka
Oj balabym sie malucha w duzej wannie kapac
Kasia_S
Siostrzenica męża jak pierwszy raz kąpała się w wannie była taka szczęśliwa i dumna z siebie.
Healthymamma
Moze juz niedlugo wykapiemy w wannie
ewcia2016
Jeszcze kapie w wanniece
milenaA
kąpiele w wanience moim zdaniem sa najbezpieczniejsze
nowaczki1985
corka uwielbia kapiel w wannie
tina12
przenieslismy się do dużej wanny jak córka juz dobrze siedziała
Asibasi
jeszcze nie miałam odwagi kąpać małego w dużej wannie
Jajeczko89
w nas od 8 miesiąca zamiast wanienki jest brodzik
Sylwuskaaaxdd
Moj 18 msc maluch uwielbia kapiele w brodziku
Fantagira
Córka bardzo szybko była kąpana w dużej wannie... nawet zanim zaczęła siadać, to nalewaliśmy jej malutko wody i kąpała się na leżąco... i tak stopniowo się przyzwyczajała... nigdy nie miała problemów typu poślizgnięcia
anagar
U nas szybko to się odbyło.
Megan0320
Córka uwielbia kąpiele w dużej wannie
marysiaz
moja zaczela korzystac z duzej wanny jak miala ze 2 latka i spodobalo sie
dariolka195
Korzystamy z dużej wanny,a synka najbardziej interesuje wypuszczanie wody eh...:)
buba18
Jak na razie korzystamy z małej wanienki.
nowaczki1985
my przeszlismy juz z kapielą corki do wanny, radośc jest ogromna
dzidzia123
To musi być wielka frajda dla dziecka
Diianciia
a ja niestety nie mam duzej wanny ;/
andziula11111
My jeszcze kąpiemy się w wanience , mniej wody potrzeba ;) :P
ewatar6769
MOje dzieci uwielbiają kąpiele w dużej wannie.
Senidia
mam nadzieje że mała bedzie lubić się kąpać
Angelka87
Zanim Nasz maluszek będzie kąpał się w wannie o minie sporo czasu, ale zestaw kaczuszek do pluskania już jest :)
nice8822
Mój synek od roku kąpie się w dużej wannie
eokrasa
córka uwielbia kąpiele w wanie, chlapie wodą po całej łazience
Angelka87
Nie ma nic na siłę, dlatego My mamy zamiar na wszelki wypadek kupić większą wanienkę.
aga1984
kąpiele można zacząć gdy dziecko stabilnie siedzi
iza4419
W wannie synek koleżanki lubił się myć.
filaria1
My czekamy ns te chwile
natulkal
nasz malutki od początku jest kąpany w dużej wannie. na dnie ma położona specjalną wyprofilowaną gąbkę i na niej leży podczas kąpieli
lovebaby
Jeszcze mam do tego bardzo daleko
Angelka87
To dopiero jest zabawa :) pamiętam swoje kąpiele w dużej wannie.
filaria1
My jeszcze w malej jesteśmy
kepasa1990
Fajne porady . Jednak jeszcze nam czasu do tego dużo.
Nusia
wanna to dobre rozwiązanie na kąpiel starszaka
Czarnulka089
u nas narazie wanienka ale potem wydaje mi się wanna wygodniejsza dla dziecka niż prysznic
Nusia
ja nie mam wanny a szkoda bo moja strasznie lubi kapac sie
Megan0320
u babci mieliśmy możliwość kąpieli w dużej wannie i cóka była zadowolona
darkdreamlady
mamy w domu dużą wannę pewnie synowi się spodoba córka uwielbia cały czas kąpiele w wannie z pianą itp
dominika1990
na razie nie planuje zmiany, poki synek sie miesci i mozna swobodnie go umyc to jest ok
dusia
Przyjdzie na to odpowiedni czas
perpetua88
Synek koleżanki uwielbiał wannę
dominika1990
jak na razie kąpie synka w wanience i może starczy na dłużej bo kupiłam większą
Megan0320
u babci mamy dużą wannę i córka uwielbia się w niej pluskać
agu88sia
na pewno bedzie mu bardzo dobrze
Julijanka
jak tylko zacznie siedzieć zrezygnujemy z małej wanienki
Jajeczko89
Brodzik od prysznica też może być fantastyczną wanną
dusia
Ma pewnie większą frajde
Nusia
u mnie w mieszkaniu jest tylko prysznic
ewar
My już ostatnie chwile w wanience i też do wanny.
perpetua88
Sama lubiłam wannę w dzieciństwie
dominika1990
ja mam bardzo dużą wanne więc w małej, dzieciecej chce go jak najdłużej przetrzymać bo tak to dużo wody będzie codziennie sie tracić
edytaglow
Nasz mały też już powoli wyrasta ze swojej wanienki i myślimy o przeprowadzce do dużej wanny. Mały kocha kąpiele wiec pewnie nei bedzie problemu
darkdreamlady
zanim to nastąpi to jeszcze troszkę ale myślę że będzie fajnie ;) tym bardziej ze mamy mega dużą wanne :D
Czarnulka089
My na razie jesteśmy jeszcze na etapie wanienki
agu88sia
My mamy wannę i to dla niego super zabawa bo może mieć dużo zabawek i się bawić
Jajeczko89
Nie mam w domu wanny ale w brodziku pod prysznicem kąpie dziecko od 6 miesiąca życia
perpetua88
oj tak duza wanna to wiecej radosci
megane83
moja corka uwielbia kąpiel w wannie, juz od dawna zrezygnowalismy z wanienki, mala sie bawi, i plywa
Senidia
dzieci z reguły uwielbiają dużą wannę
Daria1901
mój syn mógłby cały czas siedzieć w wannie, mąz mu robi piane albo zabarwia wodę daje zabawki i ten jest w niebie
MagicznyPazur
Mój ma prawie 14.5 miesiaca i nadal kapie sie w malej wanience. Nie lubi się kąpać pod prysznicem i bardzo płacze, więc nie będę jeszcze synka zmuszać
Angelika1991
córka w wannie czuje się jak rybka
Diianciia
ja przyszłym tygodniu zakupiłam wanienkę
mamusiasebusia
ja wanienkę już kupiłam
Blawatkowa2015
Mój synuś kapał się w wanience do roczku.
filaria1
Chyba niedługo przeniose malego z malej do duzej wanny
Diianciia
szkoda ze ja nie mam wanny w mieszkaniu
MagicznyPazur
mój 14 miesieczniak dalej kapie sie w swojej małej wanience... Nie mamy wanny, tylko prysznic, a synek nie chce stac i boi się węża prysznicowego
filaria1
Moj jeszcze siedzi w malej
roxi133
my mamy duży brodzik i głęboki dosyć to synek był wniebowzięty :) teraz w nowym mieszkaniu będzie wanna to dopiero będą szaleństwa
perpetua88
Raz córka mi się poślizgneła- złapałam ją i następnego już dnia kupiłam mate antypoślizgową
czekladka24
dla dziecka już przyzwyczajonego to nie lada frajda
Asibasi
U nas próby kąpieli w dużej wannie na razie nie wypalily
Asislawa29
Najpierw jest czas na kapanie w małej wannie
eokrasa
my kąpiemy w swojej wannie jest mega zachwycona
ZABAWKILOSICE
ja wstawiam wanienkę do wanny ale i tak nie odstępuję małej żeby się nie uderzyła główką w kran
Julijanka
wolałabym kąpać mała w dużej wanience bo z mała jest dużo roboty przenoszenie, nalewanie, wylewanie itp. W dużej pewnie jak mała zacznie siadać to będziemy się kąpać
Megan0320
my musieliśmy przejść do wanny i mała jest zadowolona bo może sobie pochlapać
jastinkaa
my jeszcze korzystamy z wanienki, ale wkrótce zacznie kąpiele w wannie
Krzonek177
Moje dziecko niechętnie myje się w dużej wannie
eokrasa
u nas jak córka próbowała już siadac kapalismy ja w wannie bo w wanienc enie chiała uleżęc bo była wszystkiego ciekawa
Asibasi
Kiedy kąpie się dziecko w dużej wannie właśnie trzeba pamiętać o zachowaniu jej w czystości.
ManieMani
Ja też czekam aż mała będzie stabilnie siedzieć
czekladka24
u nas na początku mały bał się a potem już sam biegł z radością do kąpieli
perpetua88
zdecydowanie mata antyposlizgowa musi być
jancia333
my jesteśmy właśnie przed tym bo już mała ledwo co się w wanience mieści
andzia16180
moj synek ma duza frajde u dziadków duzej wannie
Megan0320
my niestety będziemy tylko u babci w odwiedzinach próbować bo u nas jest prysznic
Lilka17
my zaczęliśmy gdy synek skończył rok. radość nie do opisania ! !
Boda299
Kiedy zaczynacie z duża wanna przygode
Patka_88
oj to dopiero będzie frajda
andzia86
duża wanna, dużo wody, dużo frajdy
dominika1990
kapiel w duzej wannie to dopiero bedzie frajda dla dzieciaka
summerwave
Oj, my dopiero zaczęliśmy przygodę z wanienką :-)
filaria1
Moj jest jeszcze za maly
MamaKacpra
u nas prysznic
Eeewka
ja tez mam prysznic ale z głębokim brodzikiem więc myślę że nie będzie problemu
Wasiloczek
Nie wiem czy w pierwszym roku zdecyduję się na kąpiel syna w dużej wannie
mamula104
my chyba niedługo przeniesiey kapiel do dużej wanny
dominika1990
na razie kapiel odbywa sie w specjalnej wanience, kupilam duza wiec starczy na dluzej. w domu mam wanne z kabina prysznicowa wiec dziecko bede mogla zarowno wykapac jak i szybko umyc pod prysznicem
MamaKacpra
u nas jest prysznic
joa_jastrzebska
Ja mam wannę uważam ze wanna jest bardzo wygodna
Diianciia
ja wanny nie mam
Angelika1991
my niestety mamy prysznic ale mala miala frajde jak kapala sie u babci w duzej wannie
megane83
moja córa uwielbia kąpiel w wannie :) i żadny rond do mycia głowy nie uzywałam, nauczyłam ją odchylac glowe do tyłu i prysznicem spłukuje, szybko załapała, a jak jeszcze dobrze nie siedziała, to normalnie na leżąco spłukiwałam
MAAAMA
Są takie rondelka na głowę dla dziecka. Wtedy bezpieczne myje się głowe maluszka w każdej sytuacji.
oliwia1126
u nas synek nie chce siedzieć podczas kąpieli, wstaje i chodzi wzdłuż wanny więc zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle jest sens lania wody, czy nie robic mu prysznica, polewać go woda ze słuchawki i myć. Tylko z główką mam problem, b stojącemu dziecku nie odchylę do tyłu.
milenapiotrekola
Dzięki Asislawa :) mam nadzieje, że będziesz mogła skorzystać z jakiś moich porad
alicelecter
mój siostrzeniec kapany był w doroslej wannie i dzięki temu chetnie tam wchodził, bo był "taki duży"
Asislawa29
milenapiotrekola dobry sposób że przekonałaś córeczkę żeby się nie bała kąpać o magicznym dywaniku. U nas jeszcze to przed nami, zobaczymy jak będzie w małej wannie a potem pomyślimy od dużej... :) dziewczyny jesteście super i każda ma fajne pomysły
milenapiotrekola
Dla córci miałam taką matę, bo kiedy miała z 8 mies przeszliśmy do wanny i zdążyło się tak, że się poślizgnęła siedząc. Nie uderzyła się ale strachu się najadla i płaczu było ci nie miara i bała się kąpać w wannie. Az pojechaliśmy do sklepu i kupiliśmy " magiczny dywanik".
Doris_igi
Ogladalam ostatnio takie maty - moga okazac sie przydatne
beti2270
do dużej wanny przyda się mata antypoślizgowa
aagnieszkaa1
uważajmy na główkę dziecka
supero11
ja nie mam wanny ani wysokiego brodzika... jakos bede musiala sobie poradzic
perpetua88
w wannie wieksza frajda
Doris_igi
Na początek mamy mniejszą wanienkę - a jak już dziecko podrośnie - myślę, że nasza wanna sprawdzi się idealnie
Asislawa29
na razie będziemy na etapie małej wanny, ale dobre rady na przyszłość się przedadzą
alicelecter
albo prysznic z wysokim brodzikiem
beti2270
sama radośc dla dziecka
Monia111
Ja mam wanne i syn uwielbia się pluskac
supero11
też nie mam wanny... teraz jak jestem w ciąży to trochę żałuję :)
aagnieszkaa1
My jeszcze mamy małą wanienkę.
monikabucz
ja niestety nie mam wanny
oliwia1126
my wstawiamy wanienkę do wanny i tak kąpiemy, z wylaniem to nie problem, a nie trzeba lać tyle wody by było jej dużo.
Doris_igi
My mamy dużą wannę, więc maluch bedzie miał frajdę z kapieli
paula1215
u nas jak podrośnie będzie plywac ze starsza siostra
annotr
Nie mamy wanny więc problem z głowy
mamapogodzinach
czy ja wiem przecież z wanienki to tez nie problem wylać;D
perpetua88
W wannie plus taki, że nie trzeba męczyć się z wylewniem
milenapiotrekola
Basia, bardzo możliwe
basia1
jak dziecko pewnie siedzi to można korzystać z duzej wanny
paula1215
my tez od kiedy do dużej dajecie maluchy
milenapiotrekola
my na razie kąpiemy w wanience
basia1
U nad woli kąpiel w dużej wannie
oliwia1126
My niedawno zaczęliśmy kąpać w łazience, w wanience wstawionej do wanny.
perpetua88
Odkąd córka siedzi pewnie kapiemy ją w brodziku
mamapogodzinach
zgadzam się i koniecznie piana:)
kurka_wodna22
I gumowe zabawki do wanienki
paris1990
dziecko musi stabilnie siedziec...
Sloneczko1q
Też myślę że tak od roczku już można kapac
czekladka24
jak dziecko już większe to pewnie zże można
Boda299
tak ok roczku już mozna
gatuneczki
Corcia lubi w dużej wannie
kurka_wodna22
Synek woli prysznic, a córcia jeszcze w wanience
maculi
basia1 masz racje te zabawki do kąpielu są bardzo fajne, lecz warto zwracać na nie uwagę aby nie zagrzybiałymi nie bawiło się dziecko. Wtedy powinno się je wyrzucać i kupować nowe.
czekladka24
mój mały uwielbia kąpiel w dużej wannie, chociaż przejście z małej wanienki do normalnej był troszkę strachliwy, mały bał się
perpetua88
córka uwielbia duży brodzik-może chlapać do woli i ładnie siedzi
paula1215
Starsza już się nie może doczekać malej az się razem będą kapaly
basia1
My tez mamy kaczuszki ale kilka juz wyrzucilam bo poprzez zabawę w wodzie tworzy się w nich grxyb
agrafka
Dla nas hitem kąpielowym sa gumowe kaczki.
joa_jastrzebska
Moja córcia tez uwielbia kąpać się w dużej wannie
agrafka
My jeszcze kapiemy się w mniejszej wanience. tą dla niemowlaków już oddaliśmy, bo synek lubi chlapać i jest bardzo ruchliwy.
perpetua88
też mamy matę i też polecam, dziecko jest bardzo ruchliwe w wannie więc się przydaje
nice8822
ja mam fajna mate antypoślizgową , super sie sprawdza
basia1
Córka uwielbia kąpiele z dużą ilością piany
efffciaa
mój się zaczął kąpać w dużej wannie , teraz to dopiero jest zachlapana łazienka
annawianna
Mój synek kąpie się jeszcze w wanience ale wkładam ją do wanny ponieważ podczas kąpieli mój synuś bardzo chlapie wodą. Co do zabawek to jego ulubioną zabawką w kąpieli jest kaczuszka:)
magdalena5600
My do dużej wanny jeszcze mamy dużo czasu
andzia16180
synek kapie sie w wanience
paolah
ja nie odpuszczam synka i podczas kąpania go trzymam
titmouse
my na razie kąpiemy synka w małej wanience.
lilka_28
Tak mata jest bezpieczniejsza. Nie ślizga się na niej dziecko.
kum_pela
o mata dobry pomysł
summerwave
Z matą znacznie bezpieczniej.
paolah
to fajna sprawa my mamy matę antypoślizgową
MagicznyPazur
ja mam taki sam prysznic, z głębokim brodzikiem i z mozliwoscia siadania :)
annotr
Czekam aż Mały podrosnie mamy prysznic z głębokim brodzik iem
Gosia200
U nas synek lubi sie kapac bardziej w duzej wannie bo ma wiecej moejsca na figlowanie
kum_pela
lepiej miec na oku malucha nie zostawiac zsamego
paolah
moj synek na razie jest za malutki
Arleta86
tylko tam chyba wiele zarazkow się zbiera
MagicznyPazur
zawsze tez mozna kupic taka mate antyposlizgowa :) zawsze mniejsze ryzyko, ze cos sie stanie
lilka_28
Dokładnie gdy używamy większej wanny trzeba zachować większą ostrożność.
summerwave
Nigdy nie zostawiamy malucha bez opieki. My na razie wanienkę bedziemy stosować.
Doris_igi
My mamy bardzo dużą wannę - za dużą dla malucha, także długo bedziemy korzystać z wanienki,
paolah
fajna sprawa ale ostrożności jeszcze więcej
Arleta86
tez bym chciała poszaleć w dużej wannie z maluchami
paolah
my przeszliśmy do dużej więcej szaleństw ale i ostrożności
titmouse
my na razie kąpiemy synka w małej wanience.
magdalena5600
U nas na razie wanienka ale dużą wannę tez będzie mieć i mnóstwo zabawy podczas kąpieli ;)
annotr
jeszcze troche czasu przed nami
Gosia200
Synek lubi sie kapac w duzej wannie
paolah
mój ma wiele tych gadżetów statki zwierzątka pływające i w kąpieli mnóstwo zabawy jest
xaniab
u nas kaczuszko do duzej wanny juz zakupione;)
kum_pela
wiecej miejsca i zabawy własnie w duzej wannie ale trzbea pilnować takiego brzdąca
lilka_28
Myśmy też przerzucili się na dużą wannę. Do tego pełno zabawek i synek ma frajdę z kąpieli.
magdalena5600
My mamy prysznic i wannę tzn jeszcze nie mamy bo łazienka jest w trakcie remontu ale zanim maluszek się urodzi to już będzie. Także będzie się kąpać w wannie jak troszkę podrośnie
Gosia200
Ja od jakiegos czasu juz kapie synka w duzej wannie
summerwave
Podoba mi się to zdjęcie w artykule. Aż jak przyjemnie kąpać się wśród fal........
MagicznyPazur
xaniab na razie to jeszcze go mąż kąpie w wanience na siedząco :) a później tak będę musiała zrobić :p
paolah
my mamy i prysznic i wannę ale maluszka kąpiemy w wannie
kum_pela
Xaniab juz Ci zazdroszczę
xaniab
MagicznyPazur to do brodzika nalej wody i fik z malenstwem;d
summerwave
Do wanny 1/4 litra wody, i hop malucha do kąpieli :-)
MagicznyPazur
u mnie to nie przejdzie :D mamy tylko prysznic :D ale to nic, jak synek bedzie juz stał solidnie na nogach to bedziemy go wlasnie kapac pod prysznicem :)
xaniab
ja niedlugo zalicze pierwsza kapiel z corcia razem w duzej wannie!
agus0391
Mój Oliver jak skończył 10 miesięcy kompał się już w wannie. Obowiązkowo musi być mata antypoślizgowa bo w wannie jest niebezpiecznie nawet jak mamy dziecko cały czas na oku. Mamy kaczuszki żabki i inne zabawki do kąpieli. Synek uwielbia kompiel nawet położy się na brzuszku i tak się cieszy :)
Doris_igi
Taka kąpiel w dużej wannie może być niezłą frajdą dla maluszka. Piana, do tego zabawki - super sprawa :)
paolah
na początku była mała wianienka a teraz jak starszy to już w dużej bo w małej się nie mieści
xaniab
moja nie jest w sumie taka duża, aczkolwiek z partnerem śmiało razem wchodzilismy to i dzidzia sie zmiesci ;)
magdalena5600
Wiadomo że wody nie może być za dużo i trzeba mieć dziecko cały czas na oku ale chyba nie ma dla dziecka nic lepszego jak kąpiel w pianie ze sporą ilością różnych zabawek i kubeczków którymi można przelewać wodę
kum_pela
ja tez ze swoja corka bede sie kapac w wannie duzej
Arleta86
moj uwielbia kapiele w wannie i jeździ do babci się kapac bo ma duza wanne :)
paolah
nasz ma tyle miejsca do szaleństwa w wodzie i mnóstwo kąpielowych zabawek zawsze go trzymam przez całą kąpiel
lilka_28
My też mieliśmy gąbkę ale bardzo często trzeba było ją zmieniać i w końcu zrezygnowaliśmy.
xaniab
u nas tez na razie kapiel w swojej wanience
titmouse
nasz synek uwielbia kąpiele, ale na razie w swojej wanience.
xaniab
kiedy zaczynalyscie kapac dzidzie w duzej wannie?
annotr
Mamy jeszcze czas na dużą wannę
MagicznyPazur
ja na początku miałam gąbkę-podkład, ale stwierdziłam, że już wolę myć synka bez niej, a dlaczego? dlatego, że jak ona nasiągnie to zanim wyschnie to bankowo zdążą sięw niej pojawić bakterie, a pozniej nawet grzyby, wiec zrezygnowałam
paolah
my tam myjemy myjką
summerwave
Gąbki są mało higieniczne. Nie da się tego prać :-)
Doris_igi
I jest stabilna taka gąbka? Mnie zawsze martwi utrzymanie czystosci takich produktow.
paolah
Nasz uwielbia wannę ma tyle miejsca do zabaw wodnych
xaniab
ja mam gąbke do mycia córci na której jaa klade
Doris_igi
Mata antypoślizgowa wydaję się dobrym rozwiązaniem.
Moniqell
moja córka jak zaczeła samodzielnie siadać to przeslismy na kapiel w brodziku pod prysznicem uwielbia to do dzis
Arleta86
ja maty antypoślizgowej nie mam ale klade pieluchę tetrowa do wanienki
paolah
My mamy w wannie matę antypoślizgową jest bezpiecznie i trzymam synka jak go myję
perpetua88
Od kiedy łądnie siedzi myjemy w brodziku już, mamy matę antypoślizgową.
Syba
od kiedy maluszka zaczęłyście kapać w dużej wannie?
MagicznyPazur
u mnie to nie zda egzaminu, dlatego że nie mamy wanny, tylko sam prysznic. Ale na razie synek jest kąpany w wanience plastikowej i dopoki nie bedzie starszy to nie bede go brałą pod prysznic
babymommy
My mamy taka mate
kachaaaaaa6
musimy sobie taką mate kupić
ewella
dzieci w wiekszosci boja sie duzej wanny, tak mi sie wydaje
maculi
Naszą dużą wanne córka uwielbia. Jednak ostatnio nie ma ochoty na długie kąpiele, woli szybkie prysznice.
paolah
Nasz lubi się pluskać w dużej wannie
eokrasa
trzeba pamietać o macie antypoślizgowej
MarysiaR
bezpieczeństwo dziecka to podstawa
basia1
do wanny trzeba kupić matę antypoślizgową
mama_82
mi czasem ciężko wyciągnąć małego z kąpieli w dużej wannie bo tak mu się podoba
isia
my cały czas korzystamy z wanienki i nie spieszno nam ją zmieniać
klio
ubolewam nad tym, bo my wanny dużej nie mamy...także jak na razie korzystamy z tej małej, a później będziemy kombinować.
babymommy
My jeszcze kapiemy w wanience ale moze niebawem zmienimy.
paolah
ja się trochę bałam jak był mniejszy
paris1990
my stosunkowo szybko zaczelismy kapac w wannie;) synek za bardzo rozrabial
paolah
my synka właśnie zaczęliśmy kąpać w dużej wannie bo do małej wanienki przestał się mieścić
ewella
moj jeszcze za maly na duza wanne
mil257
my niestety mamy prysznic, a wolałabym mieć wannę dla dziecka ; c
alan13062014
moj synek uwielbia wode, jak go zaczne w wannie kompac chyba oszaleje, tyle przestrzeni
mama_82
mój mały już jakiś czas kąpie się w dużej wannie, sprawia mu to dużo frajdy
angelaa
ja jeszcze trochę poczekam, ale już widzę radość mojego maluszka ;)
paris1990
moj synek tez stosunkowo szybkon zaczal sie kapac w duzej wannie:)
maculi
Dla dzecka każda kompiel jest frajdą a co dopiero w dużej wannie.
madzialena
dzieciaki odkąd mają 10 miesięcy kąpią się w dużej wannie, mają straszną frajdę z tego
kachaaaaaa6
super wszystko opisałaś :)
sylwiawycisk2
Lenka jak narazie kapie sie w swojej wannience poniewaz nie mamy wanny tylko prusznic
isia
synek ma 20 mscy i nadal kąpiemy go w wanience - zużywamy mniej wody
paolah
My mamy wanienkę w niej kąpiemy na dużą wannę mały jest za mały
andzia16180
My nie mamy wanny
angelaa
mój synek tak bardzo lubi się kąpać, do kąpieli mamy specjalną matę
mamapogodzinach
u nas niestety nie ma wanny jedynie prysznic z dużym brodzikiem ale i tak jak dla małej jest w sam raz
klio
Niestety my nie mamy wanny nad czym teraz ubolewam gdyż widzę jaką frajdę sprawia córce kąpiel w małej wanience.
angelaa
my na razie jeszcze kąpiemy w małej, ale już się nie mogę doczekać kiedy wykąpie synka w duużej :)
szpakowskazofia
To dla malucha super przygoda kiedy z małej wanny w końcu ma okazję popluskać się w tej o większych rozmiarach.
paolah
Kąpiemy synka w dużej wannie matę mamy
alicelecter
Gąbki trzeba czesto zmieniac
lulusia1234
moze w gabkach sie zbieraja ale są silikonowe maty te wydaje mi się że wystarczy po prostu po kąpieli umyć
Arleta86
to prawda , tam dużo brudu bakterii się na pewno zbiera
marzena_161
te maty niby dobre, ale ile w tym bakterii się gromadzi... Trzeba by było to ciągle prać , już wole bez takich wynalzaków i pilnowąc dzieciaczki.
mother229
my caly czas mamy mate antyposlizgową. U nas nawet dziadkowie jej używaja, to o bezpieczenstwo chodzi i niezaleznie od wieku mozna ją posiadać
lulusia1234
ja juz nie daje maty 3 latkowi ale tez nie leje tyle wody ze moglby sie utopic
imponderabilia2
Nie zgodze sie z tym, ze przy wiekszym dziecku nie trzeba takiej maty. Mam prawie piecioletnia coreczke i zawsze taka mate zakladam do kapieli corka lubi sie powyglupiac w wannie a bez niej na pewno nie raz juz wyladowala by pod woda. Ostatnio jak córeczce nie wlozylam maty do kapieli to sama sie upomniala twierdzac ze sie slizga i czuje niestabilnie. Znam tez doroslych ktorzy takiej maty uzywaja. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to nie ma co sie zastanawiac w koncu to nie duzy koszt zakupu takiej maty a na pewno jest bezpiecznej.
lilka_28
Ja też nie mam tej maty ale to dobre rozwiązanie. Co do zabawy, moje dzieciaki uwielbiają zabawy w kąpieli. Synek ma takie gumowe zabawki, są świetne.
efffciaa
przy większym dziecku nie potrezba
justynka_884
w tesco tez promocja na nie jest
Arleta86
ja tej maty nie mam
justynka_884
fakt taka mata antypoślizgowa jest bardzo dobra, polecam
imponderabilia2
Moja corcia uwielbia w kapieli bawic sie plastikowymi naczyniami kuchennymi do zabawy ;)
paolah
Dla bezpieczeństwa jeszcze kąpiemy w wannience
SylwiaPolasik
Na gabce zbierają sie tylko bakterie .
mother229
my zakupilismy taka mate antyposlizgowa i naprawde jest pomocna , polecam
lulusia1234
my juz niedawno przestalismy korzystac z gabki
emik84
u nas po kąpieli większośc wody jest poza wanna niż w niej
lilka_28
Mata antypoślizgowa to dobry pomysł
justynka_884
u mnie w brodziku dziecko się nie na szaleje
mother229
nasz lubi sie kapac , ale pod naszym okiem caly czas
marzena_161
Ja nigdy nie leje dużo wody, tak aby aby, dziecko się przechyli i wpadnie a tak głowa się nie zanurzy za mocno
emik84
dzieci na tle kapieli mają bzika a zwłaszcza jak jest dużo wody
Arleta86
ja pod prysznic stawiam wanienke i tam wsadzam synka :P
justynka_884
ja strasznie lubię kapać się w wannie ale niestety mamy małą łazienkę co tylko prysznic wszedł, kibelek i umywalka, łazienka ma nie spełnia 3m2
imponderabilia2
Zawsze kapiac corki podkładam im mate antyposlizgowa
efffciaa
z brodzikiem też dobry pomysł
justynka_884
u nas dużej wanny nima, jak dziecko będzie większe to będziemy kąpać w brodziku bo mamy dość głęboki
Moniqell
My córkę kąpiemy w brodziku w prysznicu od kiedy samodzielnie siedzi, ma z tego niezłą fraje
marzena_161
Mój synek uwielbia kapać się w wannie a teraz tym bardziej jak jest już z małą mają niezłą zabawe
efffciaa
dzieci w ogóle lubią się chlapać w wodzie
lilka_28
My też przerzuciliśmy się do dużej wanny a wianienkę schowaliśmy
Arleta86
mój teraz tez woli w dużej ale ma okazje sie w niej kapac jak jedzie do dziadkow bo ja mam prysznic
gatuneczki
moja coreczka woli kapac sie w duzej wannie
paolah
Od nie dawna kąpiemy naszego malucha w dużej wannie sam już siedzi wiadomo trzeba uważać i mamy matę anty poślizgową
efffciaa
świetny pomysł , przynajmniej łazienka nie jest zachlapana , tylko wody trzeba lać rozsądną ilość
emik84
dzieci w małej wanience szalały ale w dużej jest juz pogrom więcej wody za wanną niż w niej
babymommy
Mysle, ze im dluzej dziecko ma swoja wanienke tym lepiej.
alicelecter
Ja nie mam dużej wanny, pozostaje prysznic na przyszłośc.
Arleta86
ja tez bym nie wykompala takiego malucha w dużej wannie , zresztą pewnie było by nie wygodnie
imponderabilia2
Na razie nasza mlodsza coreczka kapie sie w swwojej malej wanience. Jeszcze przyjdzie czas na kapiele w duzej wannie.
Joasiam
Bałabym się kąpać noworodka czy niemowlę w dużej wannie to niebezpieczne
Joasiam
Mamy małą wianienkę dla małej
Syba
My mamy wannę będziemy na pewno razem się kąpać.
joanna1410
My mamy prysznic i bardzo mi brakuje wanny.
andzia16180
Ja nadal kapie w wanience
mamapogodzinach
u nas jest niestety prysznic i mała nie ma aż takiej zabawy z kąpania
andzianecia
my jeszcze kąpiemy się w wanience, a wanienkę mamy w wannie
Julaa
My myjemy się w wannie
joanna1410
My mamy prysznic i bardzo mi brakuje wanny.
Gosia200
nawet nie wiedziałam że są takie wanienki
annawianna
Jestem ciekawa czy któraś z Was kąpała dziecko w wiadereczku które są ostatnio dość modne?
paolah
Już nie długo chcemy zacząć kąpiele w dużej wannie naturalnie zaopatrzymy się w matę antypoślizgową syn ledwo się mieści do plastikowej wanienki
Arleta86
mój uwielbia kapac się w dużej wannie i korzysta z tego jak jest u dziadkow :)
ZosiaOliwia
Moja córka woli swoją wanna.
aldonka
Nasz synek kapie sie w dużej wannie ze swoimi kaczuszkami. Córeczka na razie w malej
annawianna
ja na razie kąpię synka we wanience ale pewnie i na wannę przyjdzie pora.
lilka_28
mój synek uwielbia się pluskać w swojej wanience i bawić zabawkami
joanna1410
My mamy prysznic i bardzo mi brakuje wanny.
ania7563
Na razie korzystamy z małej wanienki.
paolah
U nas mały ma na razie swoją wanienkę
katarzyna_bb
Moja córka ma rok i jeszcze mieści się w małej wanience :) Najwyższa jednak pora na zmiany. Na początek brodzik prysznicowy :)
zaradnamamuska
u nas jest prysznic więc malutka kąpie się w wanience;)
aniusia8816
poki co kapiemy się w malej wanience ale już się ledwo mieścimy wiec chyba czas powoli zacząć kapiele w dużej wannie z kaczuszkami :)
Arleta86
mój maly tez uwielbia się kapac , zawsze jest problem żeby go wyciagnac z wanny
imponderabilia2
Pamiętam, że moja pierwsza córka gdy była niemowlakiem podczas kapieli wiszczała jak oparzona za to młodsza teraz uwielbia wieczorne kąpiele ale puki co jest za malutka na dużą wanne kąpię ją w małej wanience dla dzieci.
mamula104
Ulubiona czynność mojego dziecka to wieczorna kąpiel.
ZosiaOliwia
Ja nadal córkę kąpie w jej wanience.
monikasj
Nasz ma 4 miesiące a już od miesiąca kąpiele w dużej wannie:) podkładamy "misiową gąbeczkę" i maluszek sobie leży. Uwielbiamy się kąpać <3
kuskus83
ja juz nie moge sie doczekac pierwszej kapieli malenstw. A powiedzcie jakis srodkow uzywacie do kapieli? jakie firmy polecacie?
paolah
Na razie boimy się kąpać małego w wannie póki co ma swoją wanienkę
mother229
oj moj synek uwielbia kapiele szczegolnie duzo wody i piana kolorowa
basia1
Wanna jest dla dziecka wygodniejsza niż prysznic
babymommy
Nasz jak zacznie siadac to pojdzie do duzej wanny
klio
Córka w wannie będzie kąpać się u dziadków, gdyż ja posiadam prysznic.
joanna1410
My mamy prysznic i bardzo mi brakuje wanny.
andzia16180
My tez mamy prysznic ale wole wanienke
wyimaginowana90
my mamy duży wysoki brodzik w kabinie ale na razie wstawiamy wanienkę do niego
mamapogodzinach
my nie mamy wanny;/ ale za to głeboki prysznic
Chomka
U nas sprawdza się system z wanienką w wannie.
oliwia1126
znajomi którzy z racji małej łazienki musięli zdecydować się na prysznic kupili taki wysoki/głęboki brodzik i dziecko w nim siedzi i ma prawie jak w wannie.
lilka_28
a my mamy wannę i brakuje nam prysznica:)
ulala
my mamy wanne ale narazie maly jeszcze w wanience
joanna1410
My mamy prysznic i bardzo mi brakuje wanny.
klio
u mnie niestety jest prysznic..choć mam nadzieję, że znajdziemy jakieś rozsądne i korzystne rozwiązanie, by dogodzić w kwestii kąpilei córce.
oliwia1126
u mnie przede wszystkim mąż nie może doczekać się przeprowadzki do dużej wanny, ale to dlatego że mu się wanienki nie chce nosić, a według mnie nie ma co się spieszyć, skoro dziecko jeszcze nie siedzi
joa_jastrzebska
moja corka uwielbiala sie kapac w duzej wannie zawsze byllo tam sporo zabawek
mamapogodzinach
zgadzam sie my teraz mamy tylko prysznic;/
basia1
duża wanna jest wygodniejsza
wyimaginowana90
naturalnie że dziecka samego się nie pozostawia ta ot, a co dopiero we wanience
joanna1410
Juz nie mogę sie doczekać.
ulala
my jeszcze w malej wanience
oliwia1126
nasz synek jest dużym dzieckiem, ale zaczekam na przeprowadzkę do dużej wanny jak bedzie siedział
basia1
ja nigdy nie zostawiam córki samej w wannie
mother229
nasz jeszcze jest za maly do samodzielnej kąpieli, więc uczestniczmy razem z synem
Sylwuskaaaxdd
My jeszcze dajemy rade sie kapac w wanience dla dzieci ale juz niedługo synek nie bedzie sie w niej mieścił...
Mirka
Ja zawsze corkom kazalam spiewac w wannie zebym slyszala ze wszystko jest ok
joanna1410
Nasz maluszek kapie sie w swojej wanience.
Moniqell
my wanny nie mamy ale Domi kocha kapac sie w brodziku, z wanienki zrezygnowalismy jak miala 9 m
andzia16180
moj syenk lubi swója wanienke
wyimaginowana90
My przeszliśmy z Tommy Tub do wanienki z Ikea, następny będzie brodzik kabiny bo prawie jest to wysoki brodzik.
babymommy
Klio wspolczuje ;) Moj maly chlapie baaaaardzo. Cala podloge mam mokra a to wcale nie powod do smiechu, bo mizna sie poslizgnac. Dlatego maly kapany jest w wanience ale postawionej w wannie ;) juz niedlugo bede go kapala w zwyklej wannie ale latwoej nam sie czysci tylko z jego "brudow" jego wanienke niz po naszym myciu. Niby zawsze ja przemyjemy ale to nie to samo.
klio
A co w sytuacji, gdy w domu brakuje wanny? a jest jedynie prysznic.
Bza8
teraz jest tyle różnych czadwych zabawek do wody,że kapiel jest mega frajdą
Arleta86
mój synek uwielbia kapac się w dużej wannie ale niestety kapie się w niej rzadko bo my mamy prysznic
olaleksandra
justynawb ja też się nie mogę doczekać, ale jeszcze daleko nam
ewella
jak synek zacznie solidnie siedziec sam to na pewno spróbujemy w dużej wannie
justynawb
juz sie nie moge doczekac, swietna zabawa z dzieckiem
justynka_884
fajne też są farbki do wody
ziuziuta
:) superM juz sie ńie moge doczekac.
justynka_884
my na początek też kupimy małą wanienkę będzie dla nas wygodniej kapać brzdąca małego
olaleksandra
na pewno na początek zakupimy małą wanienkę
Rudii84
Narazie synek jeszcze kąpie się w małej ( 15 miesięcy). Szkoda wody na większą kąpiel, bo mamy naprawdę dużą wannę.
Arleta86
ja tez marze o duzej wannie ale mamy prysznic.... szkoda bo maluch uwielbia sie kapac w wannie
Bza8
pomocne tez będa pływające zabawki, młynki wodne etc
justynka_884
Może jak dziecko nie chce się kąpać w dużej wannie warto może nakleić jakieś specjalne naklejki nad wanną
mama_82
Właśnie parę dni temu zakupiłam matę antypoślizgową i wyniosłam wanienkę. Mały długo kąpał się w wanience bo aż 20 miesięcy, nie chciał się kąpać ani w dużej wannie ani w brodziku. Teraz przyszedł ten czas kiedy jest już na to gotowy bo od razu się oswoił z dużą wanną i miał nawet świetną zabawę.
justynka_884
dla dziecka super zabawa tym bardziej jak dziecko lubi zabawę w wodzie :)
Mama_Asi
marzymy o duzej wannie, poki co jestesmy skazani na wanienke bo w lazience prysznic
mamapogodzinach
duza wanna zabawki i zabawa gotowa!:)
Bza8
taka duża wanna to musi byc niezła przygoda dla malucha :)
joanna1410
My teraz wymieniliśmy wanienkę na większy rozmiar.
basia1
My mieliśmy plastikową wanienke z której korxystalismy ponad pol roku
idrozd032
Na razie kapie jeszcze w wanience
angela
My mamy niedużą wanne z tego też powodu dziecko szybko w niej jest kąpane.
monikak555
my przeszliśmy do wanienki jak synek zaczął chlapać po całym pokoju w którym go kąpałam
perelka91
Moją kąpię w wanience. W domu tylko prysznic jest :) jeszcze troszkę zaczekamy
Katarynka88
o jakie wiaderko chodzi?
Bza8
czy to sa jakies specjalne wiaderka?
wyimaginowana90
Ja mam wiaderko, super sprawa
asiaa99896
Mój długo myje już sie w duzej wannie ale nie za bardzo mu sie podobają kąpiele
monikak555
nie wiem co to za moda z tymi wiadrami ale to nie dla mnie
dusia
dla maluszków sa fajne wiaderka do kompanie
szpakowskazofia
Na pewno kapiel w duzej wannie jest dla malucha duzo wieksza frajda
ewella
napewno w malej wanience jest wygodniej
szpakowskazofia
my jeszcze korzystamy z malej wanienki tak jest duzo wygodniej po roku przestawimy sie na duza wanne
ewella
moj maluch narazie ma czas na duza wanne zaczekamy az bedzie siedzial
Lyna
My jesteśmy właśnie na etapie wanienki w dużej wannie. Na razie jest tak bezpieczniej dla nas. Pewnie za 2-3 tygodnie spróbujemy kąpać się w dużej wannie.
ewe123
u nas niestety tylko prysznic, więc maluch długo będzie musiał zadowalać się jedynie swoją wanienką
czekladka24
to dopiero frajda :)
dusia
malusze powinien już pewnie siedziec
Joanna234_on
to jest właśnie kolejny etap w wychowywaniu.:-)
GrZeSzNiCa
mój synek uwielbia kąpiel, dużej wanny nie posiadam ale za to mój brzdąc wie już co to jest prysznic i również mu się podoba a w brodziku zawsze może się pochlapać i pobawić zabawkami :)
elabed
moj maluszek ostatnio odkryl swietna zabawe w wannie chlapie ile sie da i smieje w nieboglosy
Joanna234_on
my jeszcze kąpiemy się w specjalnym koszu, lecz niedługo przejdziemy do wanny bo moje dziecko próbuje już z niego uciekać
Nathalja
duza wanna nie stwarza problemów u nas. Kapiele są lubiane wiec problemu nie ma.
paris1990
my też kładliśmy na stół wanienke...
zuzunieczka
Syn dosc szybko przeszedł na normalna wanne i kąpiel w niej sprawia mu ogromna frajde :)
tester1907
nasz od 8miesiaca kapie sie w duzej wannie i jest szczesliwy
terenia
duża wanna wielka frajda, dla dzieci, niczym basen. Początkowo po przeprowadzce był wielki płacz, bo się bali :D szybko minęło i teraz jest płacz bo muszą wychodzić ;/;
jagoda_bebnowska
Julka po roku już się kąpała w wannie
jowitka76pdm
nie mieliśmy stelaża, kladlismy wanienke na stół
lulusia1234
mata antypoślizgowa jest przydatna dla bezpieczenstwa w trakcie kapieli
agrafka
Synek jeszcze ma swoją wanience.
nensi1994
Ja mam kilka gumowych kaczuszek ale mała bardzo rzadko się z nimi kąpie
terenia
oj w gumowych zabawkach może namnożyc się bakterii, trzeba o nie dbać. Ograniczyłam nasz zestaw do minimum, bo dostawałam szału :D
Bza8
ja te zjestem za wanna i zabawkami do kąpieli o które jednak trzeba systematycznie dbać by nie zbierały bakterii
MAAAMA
Duża wanna to frajda dla dzieciaków - jak stabilnie dziecko siedzi to warto już kapać w dużej wannie. Niech ma frajdę.
basia1
nasza zawsze stoi w wannie
ewelina19156
Ja nie mam wanny prysznic z głębokim brodzikiem ale jak usiądzie stabilnie to od razu do brodzika kąpać
paris1990
my kąpiemy w dużej wannie;) odkąd synek stabilnie siedzi
terenia
u nas duża wanna t frajda, chłopcy sa juz na tyle duzi ze żaden problem. Chociaz pierwszy raz był problem ;/
SabinaMonika
A po co mata dziecku? Bez sensu.
ewa1989m
Narazie synek ma dop 6mc i jeszcze kąpie się w swojej wanien e i kocha kąpiel:-P ale puki wejdzie do dużej wanienki poczekamy jeszcze ok 2mc:-P
imponderabilia2
Ja maty używam nawet przy czterolatce i myślę, że jeszcze przez conajmniej rok będziemy z niej korzystać. Znam wielu dorosłych, którzy podczas kąieli pod prysznicem używają takiej maty dla własnego bezpieczeństwa.
jowitka76pdm
muszę nabyć matę bo ostatnio Martynka poleciała by dobrze że zdążyłam ja złapać
lulusia1234
jak nie leje duzo wody to wiem ze synek jest bezpieczny w duzej wannie
basia1
my zawsze korzystamy z maty antypoślizgowej
asienka250492
Iza jest jeszcze malutka,ale uwielbia się kąpać :) Kiedy podrośnie i będzie miała zabawki w wanience to dopiero będzie miała frajdę :D
Bza8
póki co nie posiadam wanny ale w zwiazku z nadejściem bobaska postanowiliśmy że w drugiej łazience niebawem wymienimy prysznic na wanne
nensi1994
My nie mamy wanny tylko kabine .Więc czasem kąpie małą w jej wanience a czasem w prysznicu ( tak jest dużo szybciej )
imponderabilia2
Nigdy nie zostawiam córki samej bez opieki, pod pupę zawsze kładę matę antypoślizgową poza tym córka do wanny zabiera cały asortyment do pływania i nurkowania - nawet koło do nauki pływania i rękawki, udaje wtedy, że jest na plaży lub basenie ;)
beatraxx
my malucha kąpiemy w dużej wannie od czasu gdy skończył 11 mcy. Akurat nie mamy takiej śliskiej wanny.
mamaAnia
u nas z radością zamienili wanienkę na wannę
terenia
U nas na początku to był szał, nie chcieli wogóle się myć w duzej wannie :d
beni
u nas juz córka nie chce leżeć w wanience tylko siedzieć to jak tak dalej pójdzie to trzeba bedzie za chwile pomysleć o dużej wannie
lulusia1234
synkowi nalalam wczoraj malutko wody i "plywal" w wannie juz ;) a zawsze balam sie i na gabce jeszcze kapalam ;)
Simona95
ja mniejsze dziecko będę kąpać w małej wanience a po roku / półtora myślę że kabina prysznicowa dobrze się sprawdzi
babe22
synuś już kąpał się ze mną w dużej wannie i miał dużo frajdy
goka4
Jeszcze Mała w brzuchu a ja już mam chęć kupić te kaczuchy do kąpieli. Wannę mamy bardzo dużą i jak już Malutka usiądzie to co jakiś czas damy jej czas na zabawy w wielkiej wannie, choć wanienkę też kupiliśmy największą z dostępnych na rynku.
Lyna
Powoli przestaje się mieścić w wanience. Tylko dzieci z azs nie powinny długo się moczyć by skóry nie wysuszać, a fajnie byłoby się bawić kiedyś tak. Ale to jak już będzie pewnie siedział.
bobo
ptzyjdzie czas na duza wanne.to świetna zabawa dla dziecka
lulusia1234
duzza wanna i duzo piany to najwieksza frajda dla dziecka
oliwia1126
My w zeszłym tygodniu kupiliśmy wanienkę, za namową pani w sklepie kupiliśmy dużą, by móc jak najdłużej kąpać w niej. A dzieci lubią wodę i ostatnio "na króliczka" dzieciom w rodzinie kupiłam zabawki do kąpieli.
Lyna
U nas ograniczeniem jest długość kąpieli, dzieci z AZS nie powinny brać długich kąpieli. Na razie spokojnie kąpiemy w małej wanience.
ewe123
ja kupię większą wanienkę, żeby móc dłużej kąpać w niej malucha, bo niestety mamy w domu prysznic a nie wanne
mil257
my dopiero czekamy żeby wykąpać w wanience, a co dopiero duża wanna ; )
lulusia1234
moj sie kapie w duzej ale jeszcze na gabce
karla90
dzisiaj 3 mies synka wykapalam w duzej wannie jej ale mial radoche niestety w swojej wanience juz sie nie miesci
karla90
corka kocha kapac sie w duzej wannie
terenia
U nas kąpiele w dużej bbezproblemowo, chociaz po przeprowadzce pierwsza kąpiel ciekawa nie była
Monika68
mój synek boi się dużej wanny, więc pozostaniem przy małej wanience.
ewella
u nas jeszcze sporo czasu do korzystania z duzej wanny
groszkowa
u nas pewnie sporo czasu będzie korzystać z wanienki, bo mamy prysznic z płaskim brodzikiem, więc nawet tam nie da się wody napuścić
isia
póki co korzystamy cały czas z wanienki
landens
no wlasnie isia, ja sie zastanawiam czy juz wczesniej nie wyprobowac, maluch trzyma głowkę więc na co czekać, można go posadzić na swoich kolanach, na pewno bedzie to fajne doswiadczenie i dla niego i dla mnie
karla90
cora uwielbia duza wanne
olam12
moj tez uwielbia mala wanienke musze go przyzwyczaic do brodzika:)
basia1
my już schowaliśmy małą wanienkę
isia
landens też tak słyszałam i miałam nie raz spróbować ale jakoś tak się odwleka
landens
a ja gdzieś czytałam, że jeśli mamy wystarczająco dużą wannę to fajnie jest wykąpać się z dzieckiem, nawet takim kilkumiesięcznym. Na pewno wypróbuję za jakieś 2 miesiące, jak skończy pół roczku, na razie na swoją małą wanienkę
nosia89
syn lubi dużą wanne ale jednak najlepiej czuje się w swojej małej wanience
wiesia812
nasz maluszek nie mieścił się juz w swojej wanience więc zakupiliśmy krzesełko kąpielowe ,można ich używać od 7 miesiąca lub gdy dziecko już samo siedzi,rewelacyjnie się sprawdza
nata
Małe dziecko to najlepiej w małej wanience a jak juz bedzie starsze to duża wanna czemu nie.
sylwiajulia
Niedawno będąc u mamy nie miałam wyjścia i kąpałam corkey w dużej wannie. Miała frajdę, bo ściągała wszystko co było na wannie ustawione.
lulusia1234
moj juz po roczku kapal sie w wannie ale dalej jeszcze na gabce swojej bo tak bezpieczniej
izunia_2225
Nasza Misia najchętniej siedziała by w wannie godzinami ale jeszcze kąpiele są w wanience dla dzieci później natomiast przejdziemy do dużej wanny
sylwiajulia
julcia uwielbia się kapac będzie wieksza to będzie kapiel o w dużej wannie..............
edyta25
Ja chciałabym jak najszybciej przenieś małego do dużej wanny
ewe123
u mnie właśnie też bedzie kłopot bo w mieszkaniu mam tylko prysznic, więc maluch pewnie długo będzie kąpał się w wanience
edyta25
Narazie kąpiemy w małe ale jak mały xacznie siedzieć przeniesiemy się do dużej
oliwia1126
Dzieci lubią zmianę na dużą wannę, mają więcej miejsca do rozrabiania/pluskania.
nensi1994
Ja w małej wanience dalej kąpie ale itak mamy prysznic :P
pola92
Dobre są wanienki ze stojakami, dużo wygodniej się kąpie maleństwo :)
goka4
Na start będzie mała wanienka. Potem przeskoczymy w naszą ogromną wannę, to będzie niezłe szaleństwo dla naszej Pociechy.
edyta25
Narazie mamy małą wanienkę
dusia
Najpierw będzie wanienka:)
sylwiajulia
Moja córka ma juz za sobą kąpiel w dużej wannie.Zakupiłam dla niej kaczuszki, jest bardzo zadowolona.
kamaa18
synek kąpie się jeszcze w swojej wanience, oczywiście kaczuszki do kąpieli obowiązkowe o konewka:)
angela
u nas z przejściem w ogóle nie było kłopotu.
asia_szymon
jesli lubi się kapać to nie powinna się bać :))
beni
my jeszcze korzystamy z wanienki bo córka jest jeszcze trochę za mała, a tez boję się ze w tej duzej będzie sie trochę bała tak jak na poczatku
monika86
synek póki co będzie korzystał z wanienki
asia_szymon
to jest najlepsze :) cała łazienka mokra po kąpieli dziecka hehe :)
anka8661
U mnie kąpiel równa się z łazienką do mycia, ale tyle szczęścia przy tym, że warto.
emik84
u nas dzieci szaleją jakby były na basenie nie moga sie doczekać okreu letniego
angela
my z małej wanienki bardzo szybko zrezygnowaliśmy , ponieważ w nowym mieszkaniu mamy małą normalną wanne i bez sensu by było dźwigać wanienke dziecięcom jak mamy niewiele większą wanne w lazience,
kamaa18
synek myje się jeszcze w swojej wanience
basia1
dziś dałam dla córeczki do kąpieli jajko na smigusa ale miała zabawę
beni
my jeszcze myjemy się w dużej wannie
paula_83
zabawa w dużej wannie dla takiego większego malucha musi być super atrakcja, ale u nas są tylko prysznice, także większa kąpiel tylko w basenie na zewnątrz :)
margotmargot
u nas jeszcze czas na wanne synek jeszcze nie siedzi. Dopiero bedzie miał 4 miesiące
emik84
my mamy na poddaszu wanne i to co do niej wlejemy szybko z niej sie wylewa tak dzieciaki szaleją
mama3004
córka kąpie się w dużej wannie a synek jeszcze w wanience z racji na wiek:)
anka8661
Ja przy pierwszym wkładałam wanienkę do wanny, przy drugim już od razu z wanienki do dużej wanny.
edyta25
Jak momje dziecko zaczęło siadać to wkładaliśmy do większej wanny mniejszą.
patrycja92
My mamy dużą wanienkę do córeczki i puki jest malutka kapiemy ją w jej wanience ;) A tak mamy prysznic z wysokim brodzikiem. Chcemy z czasem wielką wannę by Mała mogła się kąpać w wannie ;)
margotmargot
Synek jeszcze nie siedzi wiec poki co to tylko jego mala wanienka
emik84
u nas dzieciaki kąpią się w brodziku jest wystarczająco duży
basia1
u nas wanienka była do 11 miesięcy
monika86
na początku będziemy korzystać z wanienki
kamaa18
synka myjemy jeszcze w wanience
justyna612
duża wanna ale mało wody i wszystkie zabawy pod kontrolą
tataMichalka
my póki co myjemy synka w wanience
anka8661
Ja już obydwoje myję w dużej wannie.
kapselek4
ja już mam pożyczony fotelik do kąpieli ale jeszcze nie korzystaliśmy
emik84
my na początek mieliśmy wanienkę a później kąpały sie pod prysznicem
asia_szymon
Synek na poczatku kapał się w wanience, jak przezucił się na dużą wannę to kapalismy Go na gąbce
basia1
czasem rodzice kupują specjalne foteliki do kąpieli
ewatar6769
można rownież zabezpieczyć dno przed poślizgnięciem.
lena25
Ale zeby przejść do dużej wanny to dziecko już musi stabilnie samo siedzieć,mój jeszcze się chwieje czasami na boki
mamaAnia
w dużej wannie dużo radości
Sikorka
moja jeszcze kąpie się w wanience, ale po remoncie będzie się kąpała w dużej wannie
jowitka76pdm
odkat mamy matę antypoślizgowa dziewczynki nie boja się kąpac w dużej wannie
nosia89
Paris oj tak zgadzam sie z toba
anusia_100
oj w takiej dużej wannie to zabawy masa, jeszcze jak się da zabawki do kąpieli to dziecko wychodzić nie chce
paris1990
zgadzam sie:D wiecej zabawy i mniej sprzatania;d
mamaAnia
duża wanna to więcej zabawy dla dzieci
benasy
uwielbia duza wanne jak ja zobacyz to od razu sie umiecha i che do niej wejsc
Plomyczek
u nas mała siedziała by i godzinę w wannie gdybyśmy jej tylko na to pozwolili
Ula888
u nas pod prysznicem synek a mała w wanience
kamilos
nasz maluch kąpie się w dużej wannie od 10miesiąca życia. Mamy nie śliską wannę więc się nie boimy
emenems
kąpiel w dużej wannie to super zabawa :)
anusia_100
ja myje pod prysznicem :) zabawa super
nosia89
synek kąpał się juz nie raz w duzej wannie i jak tylko bedzie umiał siedziec to bedzie sam juz sie kąpał
paris1990
my jeszcze kąpiemy w wanience.... ale jest coraz większy i juz tak chlapie!!!!, że niedlugo nędziemy musieli to zmienic;)
isia
póki co korzystamy jeszcze z małej wanienki
lena25
moj synek juz kapal sie kilka razy w duzej wannie;)
EwelinaDzwonek
Najlepiej kupić jakieś fajne zabawki do wody :)
benasy
u nas lubi jak sie jej wode barwi najlepiej jak robi sama
Sikorka
Moja mała też uwielbia kąpiele
Klaudiaa
Synek w wodzie czuje sie jak ryba
mama92
mój też uwielbia się kąpac nieztety ma tlyko dostep do głebokiego brodzika :P
basik
synek uwielbia wygłupy w wannie, wychlapuje wodę, nabiera ją kubeczkiem
michelle1990
nasz synek tez lubi chlapać wodą za wanne :) mial mega frajde
teresa211186
radość i pluskanie a wczoraj Zuzia zaczęła wylewać wodę na tatę jak siedział koło wanny bo chciała żeby on też był mokry
kapselek4
syn lubi w wannie bo może zabrać ulubione zabawki i nurkuje
Viril
jak maluch juz siedzi i sie naleze malutko wody o czemu nie :)
andziaW
bałabym się szybko przenosić malca do dużej wanny
basik
my jeszcze w małej wanience
Viril
Moj partner nie moze sie doczekc jak bedzie mogl sie pluskac z małym zreszt j atez ;)
teresa211186
Na początku mała nie wiedziała co się dzieje jak się zachować w dużej wannie ale szybko się przyzwyczaiła i uwielbia kąpiele
Viril
to fajnie wiedziec ze te gąbeczki sa pomocne bo tez taka zakupiliśmy ;)
Rudii84
narazie mała wanienka, jak synek zacznie siadać, to przerzucimy się na dużą.
nikodem1986
W domu kąpiemy w małej jeszcze wanience a synek siedzi na gąbce a teraz jak jesteśmy u babci to Nikodem kapie się w dużej wannie a siedzi na ręczniku i jest bardzo zadowolony i frajdę ma niemałą
beni
u nas jeszcze daleko do dużej wanny
basia1
my na początku używaliśmy takiej gąbeczki
michelle1990
my uzywalismy gąbki do wanienki i zdala egzamin :)
kapselek4
ja już pożyczyłam właśnie takie krzesełko myślę że z tym będzie łatwiej
basia1
są specjalne krzesełka do kąpieli w dużej wannie
kapselek4
mam właśnie ten sam problem
andziaW
nasza wanienka już się robi mała, ale boję się kąpać w dużej wannie
dariolka195
moja uwielbia kąpać się w wannie,zabawki,konewka...
Tasia
Powoli przymierzamy się do "przeprowadzki" z małej wanienki, dlatego bardzo przydatny artykuł
basia1
nam przybyło małe zoo do wanny z canpolu jest świetne
EwelinaDzwonek
Polecam matę antypoślizgową. I zabawki do wody ;)
radi
O to jest ona bardzo fajna. Musze chyba za jakiś czas takie zakupić.
MILImamaEMILI
u nas kula musująca sie sprawdza a na koniec jak sie rozpuści wypływa z niej zabawka jakaś rybka lub krab:)
radi
gdy dziecko nie przepada za kąpielą w dużej wannie możemy zrobić dla niego przeróżne atrakcje, które zachęcą je do kąpieli np kolorowa woda, piana, gumowe kaczuszki czy własnoręcznie wykonane kąpielowe zabawki.
margotmargot
starszy syn uwielbia się kąpać, z młodszym gorzej
MILImamaEMILI
moja lubi kąpiele w dużej wannie,zabezpieczyłam wannę matą antypoślizgową jako że szaleństwa zaczynają przybierać coraz aktywniejszą postać,mała wstaje i udaje że jest w kałuży chlapiąc nogami,tylko ja sie bałam że sie poślizgnie,wiec oprócz trzymania dałam ową matę,polecam genialna.
lena25
moj juz kilka razy dopiero zaliczyl
Sikorka
U nas jak na razie zabawki nie są potrzebne, większe wrażenie robi piana
anusia_100
ja Maję kąpie pod prysznicem od ukończenia 7 miesiąca, uwielbia to i woda płynie na oczka a ona nic, to kwestia przyzwyczajenia
bunny17
ja kąpię córkę w plastikowej wannie ktora wkladam do normalnej w łazience, długo nam [posłuży, mi sie wydaje lepsza taka opcja bo szybko woda nie stygnie-wanna metalowa odbiera ciepło i mniej wody sie zuzywa a zabawki OBOWIAZKOWO:D
Natanetq
To niepraktyczne jest, bo do wanienki wysjtarczy nalać trochę wody a do dużej wanny trzeba więcej
EwelinaDzwonek
Miłym dodatkiem są zabawki kąpielowe.
MadziaM
u nas synek zabiera mnóstwo zabawek do wanny i uwielbia się pluskać chyba jak każde dziecko
margotmargot
Syn uwielbia kapiele w wannie
sylwiajulia
Zabawki kąpielowe świetnie umilą kąpiel.
marysiaz
moja ma prawie 15 miesiecy ale w duzej wannie jej nie kapie, jakos sie boje
Sikorka
My się nie długo będziemy musiały przenieść do dużej wanny, bo z małej powoli córcia wyrasta
basia1
u nas wannie jest mata antypoślizgowa dla bezpieczeństwa
nosia89
synek jeszcze z małej korzysta, ale w niej tez ma dużą frajde
beni
u nas dopiero bedzie etap małej wanienki
emik84
my dzieci kąpiemy pod prysznicem też mają dużo frajdy
mamaAnia
ja dzieci przełożyłam do wanny jak miały ok 9 miesięcy
denna151
u naz takze wanienka juz dawno schowana,teraz miska albo duża wanna
basia1
my już dawno schowaliśmy małą wanienkę teraz korzystamy z tej dużej
Kajeczka1985
u mnie synek chętnie kąpie się zarówno pod prysznicem i w wannie
malnad242
moje wolą kąpiele niż prysznic, najlepiej z pianą
emik84
u nas dzieci kąpią się pod prysznicem i lubią taką kąpiel
mamaAnia
my nie mamy prysznica więc z wanienki od razu przeszliśmy do wanny i dzieciom bardzo się to podobało
beni
dzieci lubia się kąpać w dużej wannie bo można się tam popluskać
jowitka76pdm
byłam latem u mamy z maluchami i za nic w dużej wannie kapiel nie wyszła strach wzią górę
nikodem1986
u nas jeszcze kąpiele w małej wanience
nosia89
Syn uwielbia kapiele w duzej wannie
emik84
my nie mamy wanne za mało miejca ale mamy brodzik też córki mają dużo zabawy
elzbieta
Kąpiel z pianą a w dodatku w dużej wannie gdzie mozna sie super pobawić to wielka frajda dla każdego dziecka,.
denna151
moja woli w misce alele coraz wiecej kompie ja w wannie zeby sie przestawila na nia
mamaAnia
ostatnio jak dziewczynki się kąpały to cała łazienka pływała, a piana to aż im wychodziła z wanny
malnad242
ja zaczęłam małą kąpać w dużej wannie jak już siedziała
elzbieta
Dziecko na pewno wieksza frajde ma w wannie niż pod prysznicem.
Kajeczka1985
mój synek jeszcze kapie sie w małej wanience
emik84
my mamy prysznic ale jak jeździmy do drugiej babci córka mówi że to mały basen
basia1
my też mamy w wannie matę antypoślizgową
elzbieta
Ja lubiłam kąpać dzieci w duzej wannie z odpowiednio zabezpieczonym dnem aby dziecko się nie wyślizgneło.
nosia89
Syn czasami kapie sie z mezem. Juz nie potrafie sie doczekac kiedy sam bedzie sie pluskal w wannie
nikodem1986
My jeszcze kąpiemy w małej wanience a synek leży na gąbce
sylwiajulia
moje dziecka za male jeszcze
emik84
my nie mamy wanny mamy prysznic a do brodzika można także nalać wody
denna151
ja też musze kupić bo w misce przestaje sie już powoli miescic a w wanie sie slizga a ona nie posiedzi w niej spokojnie
jowitka76pdm
też muszę nabyć matę bo ostatnio Martynka poleciała by dobrze że zdążyłam ja złapać
olciaa
wz dwa miesiace temu w biedronce byly fajne duze maty antyposlizgoe i tam jedna nabyłam
mamaAnia
ja mam mate silikonową i jest naprawdę fajna, bez problemu idzie umyć i naprawdę dziecko się na niej nie ślizga
dariolka195
silikonowej raczej nie.ją można łatwo umyć i wysuszyć.
elzbieta
Taka mata antypoślizgowa to fajna sprawa, chociaż nie wiem czy z czasem w niej nie bardzie skupisko bakterii.
sylvvia2
ja mam duza wanne :) chlopcy byli w niej szybko kapani, a corcia niebawem tez sie do niej pzreniesie - uzywam maty antyposlizgowej :)
jowitka76pdm
my nie mamy wanny tylko prysznic z głębszym brodzikiem ale raz u mamy chciałam wykapac w duzej wannie i niestety nie udało sie strach wziął górę i skończyło się na misce
ElaJB
obawialam sie kapieli w duzej wannie ale obylo sie bez wiekszych poblemow
radi
większoć dzieci lubi kąpiele a jeszcze im ięcej wody tym lepiej.
angela
isama czyli czasem dobrze dziecku coś pokazac . Nieraz może i nasze dzieci cos zachęcic .
patrycja92
Dzieci z czasem mają frajdę w dużej wannie ;) Gdy wokół mają pełno swoich zabawek i nieco piany ;) Ja akurat mam prysznic ..ale dzidziuś dopiero się urodzi ,także dla niego jest wanienka :)
ajisija
My też na razie w wanience. Z czerwonym, świecącym krabem :)
nikodem1986
nasz synek na razie kąpie się w wanience ale równie dobrze czuje się na basenie
isama
moja córka nie chciała wejść do dużej wanny aż do czasu gdy zobaczyła jak jej koleżanka pluska się w dużej wannie
mamaAnia
córki kąpią się razem
denna151
moja sama sie kompie no chyba ze mamy luzny spoojny dzien to wtedy razem
margotmargot
syn teraz tylko z mężem się kąpie
denna151
moja sie kompie niekiedy w dużej wannie ale to ze mna
sonia
mały ma ponad rok ale jeszcze w dużej wannie go nie kąpaliśmy, obawiam się że mógłby sobie zrobić krzywdę
elzbieta
duża wanna dla dziecka jest zarówno wiekszym niebezpieczeństwem jeśli chodzi o upadki ale jest również większą frajdą do zabaw.
molimoli
w dużej wannie dziecko łatwo może się poślizgnąć
Kajeczka1985
my w dalszym ciagu kapiemy synka w wanience
margotmargot
początki w dużej wannie? pamiętam cała łazienka pływała w wodzie i bobas miał frajde :)
anka8661
U mnie wanienkę na podłodze w pokoju się stawiało.
emik84
moje córki w dużęj wanie szalały aż wode wszystką wylały mała to by sie 3 razyy na dzień chlupała
agus29sc
elzbieta: u mnie stelaż wisi z boku meblościanki, ciężko było znaleźć inne miejsce dla niego
isama
moja starsza córka nie może się doczekać kiedy będzie się kąpać w dużej wannie z młodszą siostrą
denna151
mała teraz kompie sie albo w duzej misce albo w wannie
molimoli
ja wanienkę dla dziecka kładę w zwykłej wannie
isama
stelaż się składa i zajmuje niewiele miejsca
elzbieta
taki stelaż wydaje sie praktyczny lecz jednak trzeba mieć na niego miejsce dodatkowe w domu.
Kajeczka1985
nie stosowalam tego stelaza, a wanienke kladlam zawsze na stole
isama
ja pewnie też inny sposób bym znalazła i nie kupowałabym stelaża, ale dostałam i mając go uważam ze jest to bardzo praktyczna bardzo się sprawdza, wanienka stoi stabilnie, nie trzeba się schylać, mogę myć małą w łazience
nikodem1986
My też woleliśmy kłaśc wanienke na stół a na wyjazdy zakupiliśmy dmuchana wanne sprawdza si w 100%
kamaa18
my nie mamy stelaża, kladlismy wanienke na stół
denna151
to ja na stół dawałam wannienke lub na 2 krzesła
elzbieta
Ja nie miałam stelaza i małą wanienke wkładałam do dużej wanny.
isama
ja narazie jeszcze kąpię małą w wanience, dostałam od znajomych stelaż, bardzo się przydaje
emik84
starsza córka uwiebia kąpiel pod prysznicem
LiliankaN13
my nie posiadamy prysznica tylko wanne,ale jak dzieck juz siedzi to mysle ze w prysznicu mozna
agus29sc
margotmargot: stelaż jest na takiej samej wysokości jak stół
denna151
ja mam wanne i prysznic i zastanawiam sie własnie czy nie spróbowac pod prysznicem ale własnie boje sie wiec temu was pytam
elzbieta
gdy dziecko jest starsze to nawet można kompać pod prysznicem. Gdy jest malutkie to niestety za dużej wygody wtedy nie ma.
Kajeczka1985
my byliśmy zmuszeni kąpać synka pod prysznicem na wakacjach i nawet mu się spodobało - ma teraz 2,5 roczku
denna151
a próbowała któras was w prysznicu?? od ilu??
anka8661
Synka kąpie już w wannie, a ile ma frajdy jak chlapie na całego.
denna151
mała sie kompie albo w dużej misce w pokoju albo w wannie
emik84
ja kąpie w wanience w pokoju
margotmargot
a po co stelaż? nie lepiej dać wanienke na stół ? siostra kąpie dziecko w kuchni i ma dużo miejsca i przestrzeni a do tego kręgosłup nie cierpi
Biedroneczka
wanienka na stelażu to musi być ulga dla kręgosłupa, mój kręgosłup by się ucieszył
agus29sc
dużej wanny nie posiadamy, mamy prysznic ale z dość głębokim brodzikiem i kiedyś na pewno będziemy się w nim kąpać, jak narazie używam wanienki dla dzieci na stelażu
nikodem1986
Nasz syn ma 5 miesięcy ale uwielbia od samego początku kąpiele. Nigdy jeszcze nie płakał gdy go myliśmy a poza ty jeżdzimy na basen raz w tygodniu więc maluszek jest przyzwyczajony nawet do zimniejszej wody.
elzbieta
isama może i masz racje . nie wiem. Wiem jednak że tak nie jest codziennie lecz sie coś takiego zdarza.
isama
To już chyba Elzbieta taki jej rytuał przed kąpielą - zabawa z mamą w chowanego ;)
elzbieta
Moje dziecko bardzo lubi kąpiel jednak gdy ją rozbieram do kąpieli to na golasa ucieka do domku z zabawkami tak dla zabawy. Jak po nią pójde to bez problemu z niego wychodzi i mówi ze idzie się kąpać .
LiliankaN13
moja tez uwielbia, jak tylko jest golutka to zaczyna sie usmiechac
denna151
moja sama wrzuca zabawki do kompieli , nie chce wychodzic ale jak zobaczy kolorową kolacje z ulubionym ketchupem to po namysle wyjdzie
Barkamalutka
Moja z wanny nie chce wychodzić. Zabawki w wannie i bawi się.
mamaAnia
Moja najmłodsza córeczka uwielbia się kąpać z starszą córką
Biedroneczka
My jesteśmy na etapie uwielbiania kąpieli
denna151
moja tez ten etap miała przez 2 miesiące ale teraz już spokuj chodz ndal musze podstępem myć jej włosy
anka8661
A u nas ostatnio kąpiel to pole bitwy. Synek płacze, krzyczy i na wszelkie sposby próbuje uciekać z wanny. Mam nadzieje, że mu to szybko minie.
nosia89
Mój uwielbia wanne. Na poczatku myslałam że będzie się bał ale było odwrotnie. Był szczęśliwy i zadowolony
MILImamaEMILI
taaak,hura,duża wanna,końca kąpieli nie widać..jak już wejdzie tak wyjść nie chce:)
benasy
u nas znowu dzis w duzej sie myła bo jestesmy u babci madzi
andziaW
znalazłam ostatnio w jakimś katalogu dla maluchów taką przegrodę do wanny.
kapselek4
właśnie jestem na etapie remontu łazienki specjalnie aby zamontować wannę
kapselek4
synek uwielbia się kąpać
Ula888
u nas do kąpieli to jest synuś pierwszy
teresa211186
Mała uwielbia wodę ale nawet na chwilę nie zostawiamy jej samej
benasy
u nas lubi wiecej wody ale przy dziecku zawsze trzeba bbyc jak sie myje
patrycja1908
mało wody i rodzic cały czas patrzący na dziecko to podstawa
teresa211186
U nas też trzeba było różnych sposobów próbować.
MILImamaEMILI
a nasza jak zobaczyła że szampon nie szczypie w oczka i ja pokazywałam zeleje sobie po twarzy z gąbki wodę i sie smieje cos pękło juz sie nie boji i jest wesoło
basia1
nasza też nie chciała myć głowy kupiliśmy jej rondo kąpielowe pomogło
angela
chyba każde dziecko przez to przechodizi . moja córka obecnie również stawia opory przy myciu główki. Nie wiem co juz jej wymyślać aby ją przekonac.
denna151
moja tez ostatnio nie chce myć głowy, a kiedys to uwielbiała
jowitka76pdm
moje maluchy uwielbiają dużą wannę i odkąd zaczeły siedzieć własnie tam przeniosłam kąpiel tylko mycie głowy to katastrofa
nosia89
Z tego co widze woli duża wanne bo jest w niej aż do szyi zamoczony
benasy
u nas teraz woli w misce dużej niz w swojej wanience
angela
dzieci lubią kompać sie w dużej wannie poniewaz mają wiecej miejsca na super zabawy,
nosia89
Mój maluszek kapie się w dużej wanne tylko że kąpie się ze mna bo dopiero co skończył dwa miesiące
aagnieszkaa1
często ściągają kosmetyki znajdujące się na wannie...
Aleksa
trzeba uważać, żeby na wannie nie leżały jakieś przedmioty, które mogą być niebezpieczne dla dziecka
molimoli
mój lubi sięgać po różne rzeczy stojące na wannie
elzbieta
gdy nie mamy zabawek typowych do kąpieli to coś zawsze mozna wymyśleć i dziecku dać do zabawy.
denna151
kaczuszka zawsze jest fajna nawet jakby miała sobie tylko sama pływac
monikak555
ale super są te zabaweczki mój ma pływającego żółwika co gra i śpiewa i pływającą kaczuszkę na razie za mały na to ale jest sporo fajnych rzeczy
denna151
moja ma kaczuszke i ksiązeczke do kompieli
klamerka123
mojn chrzesniak zawsze mial cala wanne zabawek bez nich nie bylo kapieli
Mama_Tymka1
Ja wprowadzam zabawki specjalne do kąpieli
molimoli
mój synek kąpie się bez zabawek
aagnieszkaa1
jakie zabawki do kąpieli stosujecie?:)
Aleksa
mój synek zbyt często nie kąpie się jeszcze w dużej wannie, częściej małą wstawiamy w dużą i tak kąpiemy
molimoli
jak dla mnie w jeziorze jest sporo zarazków jak na malucha
denna151
moja uielbia sie kompac misce, sama ja yciąga i rzuca do niej zabawki do kompieli
monikak555
moja siostra brała też dmuchany mały basenik bo córa się bała prysznica i nawet w brodziku się nie dała wykąpać
Mama_Tymka1
urlopujemy nad jeziorkiem i jest upalnie prócz kąpieli jest też mycie i tu z braku wanienki kapiemy synka w dośc dużej misce...
molimoli
bezpieczna kąpiel to wielka frajda dla malucha
Aleksa
ja z moim maluchem muszę uważać na kran bo strasznie go interesuje, a może się uderzyć lub poparzyć gorącą wodą
Moniqell
ja juz zaczelam kapac mala pod prysznicem w brodziku i powiem Wam że duza wygoda
denna151
teraz sa takie fajne z kwiatkami, moja sie bardzzo nia interesuje przy kompieli
aagnieszkaa1
Nie zapomnijmy o matach antypoślizgowych.
denna151
a kompiecie sie razem z maluszkami czasami?? od kiedy?
elzbieta
Kajeczka1985 stosujesz sposób który chyba wiele kobiet stosuje. Jest on bardzo praktyczny.
denna151
ja kompie małą w dużej misce a mała sama wrzuca do niej zabawki z którymi chce sie kompac
Kajeczka1985
ja w dalszym ciągu kąpie synka w małej wanience, która wkładam do dużej wanny - nie trzeba lac tak dużo wody
MILImamaEMILI
moja nigdy nie lubiła wody,nagle sie to zmieniło teraz z duzej wanny nie wychodzi!
Aleksa
my teraz wkładamy jeszcze dość często wanienkę do dużej wanny, a wcześniej stawialiśmy na stabilnych dwóch krzesłach
Moniqell
my dzis kapalismy na lozku i mala tak sie wiercila ze wanienka sie przechylila i łóżko cale mokre dzis spanie na podlodze
elzbieta
ja nie stosowałam stelaża do wanienki . Uwazałam że jest to zbędny w domu mebel.
agus29sc
Moniqell: u mnie stabilne, nie narzekam kąpie synka już od 8 miesięcy w niej i nic mi się zlego nie przydarzyło
Moniqell
jak na te stelaze spojrzalam, takie cienkie nozki to sie przeraziłam
denna151
to chyba zależy tez od firmy i jak długo jest juz użykowana
Mama_Tymka1
Ja mialam taki i są bardzo stabilne.
Moniqell
ja stawialam wanienke na narozniku i tak mala kapalismy, na podlodze za nisko a stolu takiego duzego nie mam
denna151
moja ciocia miala i nie polecała mi wiec wolalam na stole ja kompać lub na krzeslach
Moniqell
a te stelaże są stabilne? ja nie kupiłam bo sie bałam że wanienka razem z dzieckiem mi z niego spadnie
agus29sc
ja odkupiłam od znajomej wanienkę ze stelażem za 50 zł, fajna sprawa, no i kręgosłup mnie nie boli aż tak bardzo
LiliankaN13
no ja też myślę by kąpać na początku na stole, bo wanna w wannie ze tak powiem, to jakoś boje się że jak będę ja podnosić to mi się wyślizgnie
aagnieszkaa1
Mata antypoślizgowa to ważna sprawa...
klamerka123
ja tez mam wanienke ze stelazem, kolezanka mi oddala musze teraz odebrac stelaz od kolezanki ktorej pozyczylam...
Mama_Tymka1
Ten stelarz jest bardzo wygodny lekki i stabilny. Na allegro z wanienka kupilam za 70 zl czyli nie drogo
Aleksa
nam przydała się mata antypoślizgowa bo synek lubi wstawać i nam się ślizgał, tak jest bezpieczniej
denna151
ja na początku jak mała sie urodziała wanienke kładłam na stole lub na dwuch krzesłach,
coline
ja kapie malego na lozku albo czasem klade na taka lawe nie kupilam stelaza bo po pierwsze jest drogi a po drugie tez wydaje mi sie ze moze byc niestabilny
elzbieta
ja nawet nie myślałam o stelażu,
Kajeczka1985
mi ten stelarz wydawał sie bardzo niewygodny
denna151
ja sie juz kompałam z mała i ona miała z tego niezła zabawe ale jakoś nie jestem za tym boje sie tego ze sie pośliżnie
LiliankaN13
a ten stelaż to stabilny jest? bo zamierzam go kupić
Mama_Tymka1
My jeszcze musimy w wanience na stelarzu a juz bym chciala tak w wannie no ale jeszcze nie siedzi wiec czekamy
kasia102
moja uwielbia pluskać w dużej wannie
elzbieta
sylwialodyga w zależności jaki masz brodzik, bo w tych głębokich dzieci też mogą się świetnie bawić, a jeśli masz płytki, równie dobrze możesz wsadzić w niego dużą miskę, a maluch będzie mógł tam wariować w nieco głębszej wodzie
coline
ja uzywlam te malej wanienki a ze nie mamy wanny i plutki brodzik mysle ze zaniedlugo kupie jakas fajna gleboka miske i bedzie sie w niej kapac
LiliankaN13
dużo czasu minie zanim do wannienki dużej wskoczy :)
aagnieszkaa1
My jeszcze kąpiemy się w małej wanience.
anusia_100
ja mam prysznic, i wchodze czasem do niego z Mają, w wannie to jest dopiero zabawa
Mama_Tymka1
my mamy jeszcze małą wanienkę ale wkrótce wskoczymy do wanny
monikak555
ja to mam taką małą wannę że ta większa wanienka się nie zmieści
LiliankaN13
u mnie trochę minie czasu zanim bedę kąpać w wannie :)
sylwialodyga
my mamy brodzik więc zaszaleć nie może, ale i tam znajdzie pomysły aby powariować.
bst81
u nas największa frajda jest podczas nalewania wody ;)
ewelkla
oj tata i maluch kąpiący sie razem to fajna zabawa
anagarada
Nie mogę się doczekać kiedy PAnowie razme będą się w dużej wannie kąpać.
angela
my mamy teraz wanne ale za dwa lata moze zmienimy sobie ją na brodzik lecz taki wyższy.
mama92
no my własnie musimy kupić matę antyposlizgową do brodzika i zmienimy juz wtedy miejsce kąpieli :)
ewelkla
Są fajne maty antypoślizgowe do dużych wanien. A małemu dziecku przecież całej wanny wody nie nalewamy, więc te koszty to chyba nie jest aż taki wydatek.
isama
albo korzystać jak najdłużej z wanienki dla dziecka, można ją włożyć do dużej wanny i na pewno dziecko w wanience pełnej wody pobawi się bardziej niż jak nalejemy do dużej wody na dnie, chociaż różnie to bywa
mamaLaury
to fakt koszty duze jakby tak codziennie napełniac, ale raz na jakiś czas super
Daria1901
Isama tu się z Tobą zgodzę, dużą wannę można raz na jakiś czas napełnić dziecku b niestety ale koszta są wysokie.
isama
ja miałam małą wannę i córka codziennie kąpała się w wannie pełnej wody i miała duża frajdę, z kolei koleżanka miała dużą wannę i ze względów oszczędnościowych (mieszkała w domku) nie nalewała dużo córce wody do wanny, więc w tym względzie mała wanna okazuje się lepsza :)
angela
W dużej wannie dziecko ma wiecej frajdy niż w tej malutkiej.
anagarada
Benasy u nas ta samo. Duża wanna rządzi.
benasy
u nas woli w duzej wannie niz małej sie myc i bawic
mamaLaury
ja wchodze z córką do wanny i uwielbiamy to obydwie :)
mama92
Wanny nie ma za to jest brodzik głęboki i już nawet były w nim pierwsze kąpiele :)) mały świetnie się bawił :)
benasy
my mamy prysznic w domu ale w mojej mamy jest duza wanna i zniej nie chce wychodzic jak wejdzie
Ula888
my w wanience małej mamy tylko prysznic poza tym
Senada
my kąpiemy jeszcze w małej wanience włożonej do dużej wanny
Daria1901
my z siostra jak byłysmy małe to zawsze razem się myłyśmy w wannie ale mama też zawsze była. Bo nie ma co wierzyc dziecia zawsze coś wymyslą.
mamaLaury
moja córcia to narazie w wanience małej, pewno za jakies poł roku bede kąpała w dużej
malnad242
Ja tez siedzę przy mojej starszej córce
gosiakb
ja jak bylam mlodsza to pamietam jak mama zawsze siedziala na koszu od prania i mnie pilnowala, zawsze ja wyganialam teraz to tez bym siedziala tak jak ona z obawy o dziecko
Daria1901
dziecko w wannie trzeba mieć na oku cały czas nawet te starsze bo różnie bywa
benasy
zawsze trzeba nasłuchowac nigdy nic nie wiadomo. Ja sama jak pojade o swojej mamy to nie raz ja wołam do siebie bo czegos zapomniałam wziac bo zostało w reklamówce dopiero kupione
isama
straszne, moja córka ma 12 lat i do tej pory sprawdzam, nasłuchuje i wołam ją jak kąpie się w wannie
kruszyna23
niestety znam przypadek że dziewczynka która miała iść do komuni utopiła się w brodziku , a matka była tuż obok w drugim pokoju...
Senada
na pewno jak decydujemy się kąpać dziecko w dużej wannie nie możemy ani na sekundę spuścić go z oczu
Daria1901
jak ma sie wanne czy duzy brodzik to można rózne mydlące czy barwiące gadzety pokupowac żeby dziecko bardziej chętne było.
benasy
u nas kompiel to przyjemnosc.Ostatnio były w biedronce takie kulki barwiace wode i z niespodzianka w srodku. Woda robiła sie ładna i zapach był bardzo ptzyjemny a zabawki córka zabrała i nie dała zobaczyc co to
gosiakb
u nas samo mycie nie bylo takie straszne gorzej z czesaniem wlosow
anka8661
Niestety dziecko dość często się zraża do mycia, a szczególnie pukania włosków. Szczególnie dziewczynki z dłuższymi włoskami i wtedy kąpiel staje się koszmarem.
radi
Ja uażam że gdy dziecko jest starsze to samo sie rwie aby mu myć tak głowę jak myją dorośli. gdy jest malutkie zaś trzeba myć tak aby dziecko sie do mycia główki nie zraziło.
Sikorka
MM81 może i to bardzo dobry pomysł, muszę siostrze podpowiedzieć, żeby z małą razem pod prysznic poszły i spróbowały
MM81
Moze warto myć głowę razem z dzieckiem. Jak dziecko zobaczy, ze mama czy tata tez myją głowę, a nawet mogą tą głowę rodzicom spłukać to same chętniej będą się poddawały temu zabiegowi.
a169
radi takie grzeczne dzieci to tylko w bajkach moja ma 6 lat i czasami tez jest problem z umyciem włosów
Sikorka
Maja siostrzenica ma 3 latka i wojna zawsze jest o mycie głowy. Nawet rondo nie pomaga
radi
Fajnie jakdziecko ma jakieś 2-3 latka to wtedy staje przy wannie schyla główkę do wanny , oczka przysłania ręcznikiem i wtedy spokojnie mozemy mu umyć głowkę.
edyta17072
u nas pojawił się ostatnio bunt przy płukaniu główki wodą więc trzeba będzie kupić rondo kąpielowe może to pomoże
MM81
Ja jestem zdania, że jak dziecko już stabilnie siedzi to można zrezygnować już z małej wanienki i zrobić przeprowadzkę do normalnej dużej wanny. Dobrze jest tez pomyśleć w związku z przeprowadzką o wygospodarowanie specjalnego kącika w łazience na zabawki i przybory kąpielowe naszego dziecka.
radi
Mnie również sie wydaje że mała wanienka jest bezpieczniejsza.
Izas
w małej wannie jest bezpieczniej
edyta17072
moja córeczka też ma prawie 2 latka i kąpie się w wanience ale niedługo przerzucimy się na głęboki brodzik bo wanny nie mamy z powodu mniejszej łazienki
Kajeczka1985
ja dalej mojego 2-letniego synka kąpie w wanience, która wsadzona jest do dużej wanny
Izas
Njbezpieczniej w rękach rodziców.
MM81
W niektórych sklepach mozna kupić maty ze specjalnym siedzonkiem i oparciem dla dziecka. Na pewno ułatwia to ką panie i daje poczucie bezpieczeństwa.
Daria1901
Głebokie brodziki to dobre rozwiązanie jak juz dziecko jest większe. I nie trzeba juz z tą wanienka się męczyć.
INIA
No mata jest konieczna, bo inaczej orła może wywinąć
Izas
Maty antypoślizgowe to dobry pomysł.
PaulinkaZ
Też mam płytki brodzik. Kąpiemy córkę w wanience jak przyjdzie czas na zmianę to kupię matę antypoślizgową i będzie się myć na stojąco.
Izas
na razie kapiemy w wanience, ale mały już chlapie więc powoli czas na duża wannę.
coline
Ja nie pomyslalam wczesniej zeby zrobic glebszy brodzik. Teraz poki syn malutk kapie sie w wanience . Potem cos wymyslimy.
a169
moje dziewczyny uwielbiają brodzić jest nisko i wygodnie na dodatek mało wody czyli oszczędnie
sonia
w dużej wannie jest fajnie a jeszcze jak deszczownia jest to wogóle super sprawa dla dziecka
elzbieta
Daria jak sie chce to wszędzie da sie wykąpać . Są jednak bardziej i mniej wygodne miejsca.
Daria1901
wanna super sprawa chodz i sa fajne głębokie brodziki w prysznicach więc też mozna pochlapać
Moniqell
moja kąpiel lubi, gorzej z myciem glowki
benasy
u nas kocha kompiel nie wazne w jakiej wanne no i koniecznie duzo piany
dariolka195
moja ma zabawę z pianą w wannie
martusia351
ja sie z mala kapie w wannie
a_100krotka
A my wanny nie mamy, ale babcia kupiła nam mega duzą miskę, która jest znacznie wygodniejsza i szersza od wanienki:)
Daria1901
my włąsnie mamy duża wanne, więc frajda była by niesamowita.
Ula888
ciekawe czy te plastikowe są większe
isama
Sonia - ja też miałam małą - taką 110 cm, ale ja z córką czy maż z córką wchodziliśmy razem i się pluskaliśmy, tylko w trójkę nie dało rady...
Ula888
my mamy tylko prysznic wanienka jest tylko dla dziecka
sonia
my mamy za małą wannę żeby z dzieckiem się razem wykąpać
Daria1901
nawet fajny pomysł z tym kapaniem z córką, można się powygłupiać trochę.
Moniqell
ja nawet nie pomyslalam o tym zeby z corka ise kapac, to nei wchodzi w gre
elzbieta
Ja sie nigdy z córką nie kąpałam. Może to i fajnie.
isama
fajnie było czasami wykąpać się razem z córką malutką:)
Senada
my kapiemy dziecko w małej wanience która jest wsadzona do dużej - mniej wody marnujemy
Daria1901
dlateg dobra wanna mniej sprzatania jak dziecko chlapie
martusia351
my mala w pokoju kapalismy moze 5 razy potem od razu do duzej wanny
anka8661
A u nas chyba pora na przeprowadzkę do dużej wanny. Syn ostatnio tak macha nóżkami i rączkami, że cały pokój 'pływa', a mam dywan i codzienne suszenie go do moich ulubionych zajęć nie należy:-)
mama92
jeszcze kąpiemy się w wanience , niestety nie posiadamy dużej wanny jedynie głęboki brodzik w którym mam zamiar kąpać małego jak bd umiał siedzieć :)
Moniqell
moja Domi jest kapana w malej wanience ale juz bardzo macha nogami, pozniej przeniesiemy sie do brodzika
isama
czasami specjalnie chlapie i jest dużo wycierania, ale co tam - raz można pozwolić, albo dwa
Daria1901
wanna dobra sprawa zawsze mniej wycierania jak dziecko chlapie
anusia_100
w wannie jest super, można nawet wejśc razem z dzieckiem :)
olciaa
jeszcze troche , moze ze 2 miesiące poczekam i sprobuje wykąpać synka w naszej wannie
elzbieta
isama dzieci bardzo lubią robić to co inni. Tak więc jak coś podpatrzą to później chcą to robić.
a_100krotka
Moja córka dostała od babci taką fajną dużą miskę (szeroka jak wanna) i w niej urzęduje pod prysznicem. Może się chlapać do woli, bo wanny niestety nie mamy.
benasy
u nas wolikompac sie w duzej wannie niz w nannience co jej kupilismy
isama
moja córka długo nie chciała kąpać się w dużej wannie, małą wanienkę wkładałam do dużej, aż pewnego dnia byłyśmy u znajomej, której córka w tym samym wieku co moja kąpała się w dużej wannie, tego samego dnia, gdy przyjechałyśmy do domu moja mała od razu chciała wejść do dużej wanny jak koleżanka i od tamtej pory nie było już problemu :)
burek1234
ciekawe czy mój mały też nie będzie miał problemu. Dariolka a zachęcałaś małą w jakiś sposób czy nie?
dariolka195
moja nie miała problemu z przejściem z małej wanienki do dużej wanny.lubi się kąpać
olciaa
kusi mnie zeby w wannie synka wykąpać ale sie jeszce boje, bardziej tego ze to on sie wystraszy
elzbieta
Jak w domu jest prysznic zamiast wanny to warto zainwestować w taki wyższy . Wtedy dziecko w gdy jest malutkie może sie w nim kąpać jak w wanience.
gosiakb
ja mam prysznic jak corka byla mala to w wanience teraz juz pod prysznicem sie kapiemy.
benasy
u nas woli wanne niestety jej nie mamy w domu
Ocia19
Ja też w wanience teraz już w brodziku . Agatka lubi się kąpać i nie robi problemów.
anka8661
Ja nie miałam żadnej maty antypoźlizgowej gdy córka była mała. Jakoś nie sprawiało mi trudności.
angela
No taka mata antypoślizgowa to chyba coś ciekawego.
moja30
w duzej jest bezpieczniej z mata antyposlizgowa
ElaJB
właśnie też wydaje mi sie bezpieczniej w małj niz duzej wannie
emik84
ja tylko w wanience kąpałam, tak byłoi wygodnie i bezpiecznie
MamaMo
Teraz modne są te wiaderka do kąpania, ale nie mam do nich przekonania. Kupimy normalną wanienkę
lilly82
My narazie wanienkę wkładamy do wanny przy kąpieli
2fast4u
my kupiliśmy największą i jeśli córka nie zacznie siadać, to przestanie się w niej mieścić na leżąco ;p
marzena_161
Nasz w zasadzie ma 4 miesiace i się w tej wannie swojej nie mieści a ma niby tą duża... Jak będze siedział ale już tak stabilnie to na próbe weżmiemy go do dużej wanienki
angela
A moja córka bez problemu wchodzi do wanny i z niej wychodzi.Jakoś nie mam z nią większych problemów.
sylvvia2
moje dzieci tez jak juz sie kapia to wyjsc by wogole nie chcialy - trzeba ich dlugo przekonywac, albo jak juz woda chlodna jest to laskawie wyjda, ale tez z oporem :P
moja30
moj nie chce wychodzic:)
gosia6913
zapewne kompiel w duzej wannie z zabawkami to duza frajda dla takiego malucha...
marzena_161
my póki co jeszcze jesteśmy w małej ale większej wanience :) Michałek bardzo lubi się kąpać poki nie będze siedzał duża wanna nie wchodzi w gre
coline
Ja też mam wanienke dla małego. Niestety przy remoncie nie pomyslelismy aby kupić głęboki brodzik
kroliczek
moj maly uwielbia siew kapac w wannie
Ula888
my mamy tylko prysznic a wanienke plastikową dla małego
olciaa
mmomo że siedzi już stabilnie to jeszcze w wanience jest kąpany ponieważ trzyma się za "burty" a w wannie dużej nie ma takiej mozliwości, ale wolałabym go kąpać juz w dużej
Barkamalutka
Jak tylko Kinga zaczęła stabilnie siedzieć zaczeła się frajda kąpieli w dużej wannie.
elunia10
Mój na leżąco lewdo się wanience tej dużej już mieśći a jeszcze nie siedzi bo ma czas...
angelus111
Mój ma ponad rok i nadal wanienki używamy, mi jest tak wygodniej
Mysiulineczka
Moja niunia na razie kąpie się w swojej wanience potem planuje wstawiać jej wanienke do naszej dużej a potem z czasem zacząć ją kąpać w dużej wannie
Kajeczka1985
moj synek ma prawie dwa latka i dalej kapie go w wanience - wygodnie sobie siedzi
coline
jak moj urosnie to zostaje nam prysznic niestety nie mamy az takiego wysokiego brodzika
martita246
przez jakis czas poki synek jeszcze sie miescil do wanianki rowniez tak robilam jednak wanienka kolo pol roku zrobila sie za malutka :)
angela
Chyba bardzo dużo osób tak robi.
anka8661
też najpierw wstawiałam wanienkę do dużej wanny
edyta17072
wanienka w wannie to fajny sposób
angela
No my już jesteśmy po kąpieli wanienka w wannie. Teraz stosujemy kąpiela w wannie. Myśle co prawda o zmianie wanny na prysznic chociaż z tym pomysłem jeszcze troszke chyba poczekam. Myśle o drugim dziecku a wiem że kąpiele są wygodniejsze w wannie. Tak wiec zmiany łazienkowe zrobie sobie za kilka latek tym bardziej ze teraz nie jest w mieszkaniu źle. A gdy dzieci będą w stanie sie same kąpać bynajmniej jedno to wtedy mozna wprowadzać jakieś zmiany w życiu.
coline
szkoda że mamy mała łazienke przydała by się wanna ale niestety zrobilismy prysznic w dodatku nie pomyslelismy i jest z niskim brodziiem
ElaJB
jesli chodzi o dużą wanne to dobre są te co maja siedzisko
martita246
u nas mala wanienka szybko odpadla
Mikos
my planujemy właśnie w taki sposób kąpać, ale czekamy z tym na ocieplenie bo w łazience przez wentylacje trochę chłodne powietrze nam dmucha
Kajeczka1985
ja kapie dalej w malej wanience, ktora wkladam do duzej wanny
coline
jutro 1 kapiel , a pod prysznic wanne bedziemy wkladsc jak maly.podrosnie :)
monika1985
My kąpiemy w dużej wannie ale pod prysznicem synek też lubi się chlapać
coline
Dzięki Angela. Tak się zastanawiałam jak to później będzie. Troszku się na siebie złościłam że nie pomyślałam teraz przy remoncie o zakupie wyższego brodzika. Niestety wanna by mi do łazienki nie weszła. Widzę że dam sobie później jakoś rade :)
angela
coline duża wanienka starczy dopóki dziecko nie zacznie chodzić. Gdy dziecko samo stoi to mozna do brodzika wkładać mate antypoślizgową i bez problemu stawiać dziecko w brodziku i kąpać pod prysznicem. My jak byliśmy na wakacjach to córka jeszcze sama nie chodziła okazało sie ze tam jest brodzik. Metode obraliśmy taką że mąż wchodził do kabiny trzymał córkę a ja ją mydliłam i myłam. Do takiej metody gdy dziecko samo nie stoi niestety potrzebna jest pomoc.
coline
Będziemy kombinować hihi póki co jest wanienka :)
martita246
coline ja jak byłam mala to pamietam tez kapalam sie w plytkim brodziku :D
edyta17072
ja na razie dalej kąpie w wanience bo od razu taką większą kupiliśmy
Mikos
my niestety kupiliśmy dość małą wanienkę i chyba niedługo przyjdzie pora na przenosiny do łazienki i dużej wanny a na początek wanienka w wannę, żeby się przyzwyczaił
coline
Ja zakupiłam dosyć duża wanienke ale co potem ? Mamy prysznic z płytkim brodzikiem.
patuszka
Najgorzej jak nie ma ani wanny ani brodzika tylko jest zupełnie płasko.
gosiatko81
u nas koło 5 miesiąca zlikwidowaliśmy wanienkę i dzieciaki się kąpią w brodziku pod przysznicem na macie antypoślizgowej
ElaJB
a ja od początku kupiłam tą większą wanienkę.
martita246
my szybko z wanienki zrezygnowalismy bo synek byl za duzy do niej a jeszcze nie siedzial
Kajeczka1985
ja niestety brodzik pod prysznicem mam barjdzo niski, wiec nie dam rady w nim kapac synka, dlatego dalej mimo ze ma synkek juz prawie 2 latka kapie go w malej wanience wsadzonej do duzej
kruszyna23
My długo kompaliśmy w wanience coś koło 2lat synka przenieśliśmy Się do brodzika.
edyta17072
dużo też zależy od tego co kto w łazience ma my akurat mamy małą łazienkę i wysoki brodzik
a169
dlamnie brodzik wydaje sie bezpieczniejszy niż wanna
kaja1991
my mamy tylko brodzik dość wysoki ale w wanience czułam się bezpieczniej , uważam że wanna jak dla malucha to lepsze rozwiązanie dla mamy
edyta17072
ja kąpie małą w wanience a potem przejdziemy do brodzika wysokiego
megc
my mamy trzy rozmiary wanienek po innych dzieciach i uważam że wanienka powinna rosnąć z dzieckiem
elzbieta
Ja też tak przez dłuższy czas robiłam.
gratunik
ja wstawiam malutka wanienke coreczki do duzej wanny i tak sie kapiemy:)
emik84
ja najpierw miałam zwykłą plastikową, a gdy mała miała prawie roczek zaczęłam ją kąpać w brodziku
destiny89
Ja mysle ze dziecko do przynajmniej roku powinno miec swoja wanienke;) Niedlgo rowniez musze zakupic wieksza;)
elzbieta
Ja miałam wanienke tą taką większa a później to już była zwykła wanna.
olciaa
ja jestem na etapi zakupu tej większej a potem dopiero duża wanna
destiny89
Ja mysle ze tak ok 6 miesiaca jak mloda zacznie siadac to moze wtedy ja w duzej wykapie
groszkowamama
my na początek mamy mała wanienke, później pewnie trzeba będzie zakupić większą a kolejnym etap to będzie dorosła wanna/
martaro
moja tez tylko mala wanienka. troche sie nie miesci ale trudno.do duzej jej nie wloze..
benasy
ja kapie w dużej wannie jak pojade do mamy na kilka nocy. Mała lubi sie w niej kompać. W domu za to w małej wannience kompiemy bo mamy prysznic
sonia
synek na razie ma 5 miesięcy i w wanience kąpany
asiaa22
kiedy mozna zaczac kapac w duzej wannie? kiedy wy zaczeliscie?
kamila
kubki plastikowe to chyba każde dziecko lubi mnieb w wodzie:)
gratunik
maja w wannie najlepiej bawi sie kubkami plastykowymi
sonia
Synek też ma takie kaczuszki jak na zdjęciu powyżej :) ja bardzo lubi jak mu w wanience pływają, próbuje je łapać ale za śliskie i uciekają
malnad
moja się początkowo bała, musiałam z nią wchodzić i powoli się z nią oswoiła
gratunik
my tez juz jestesmy na etapie duzej wanny
kamila
mój też zaczął brykac w wannie:)
sonia
synek ostatnio strasznie chlapie w małej wannie, trzeba będzie go chyba w dużej zacząć kąpać w łazience jak tak dalej bedzie brykał w wanience
kamila
a my ostatnio wypróbowaliśmy wspólną kąpiel i bardzo mu się podobało
destiny89
No ja sie z tym jeszcze wstrzymam, mala ma wanienke swoja i dopuki z niej nie wyrosnie to bedziemy z niej korzystac
Izas
ja w dużej wannie kąpałam dopiero koło roczku
megc
najlepiej przed zakupem poprosić o próbkę żeby wypróbować
molimoli
Niektóre kosmetyki dziecięce mogą być źle tolerowane przez dziecko,każdy musi znalezc dla siebie ten odpowiedni
angela
my mustelli nie urzywaliśmy. Za to mieliśmy np. oilan, oilatum
Kajeczka1985
mustela to marka kosmetykow dzieciecych - bardzo dobra
marysiaz
mustella jest droga ale jest wiele tanszych płynow, szmponow itp wybor jest wielki
megc
my mamy mustele, pieknie pachnie
jerry
my plyny do kapieli mamy z jonsona jakos sie w domu przyjely i dla malej sa dobre i tez may kilka z avony
Mikos
kiedy kąpiemy dziecko w dużej wannie dobrze przygotować sobie wszystko w łazience co potrzebujemy do pielęgnacji, zeby w żadnym wypadku nie zostawić dziecka samego nawet na minutę
gratunik
my uzywamy babydream z rosmana jest spoko
edyta17072
elalasta ten w czerwonym czy żółtym opakowaniu ze słoniem czy czymś takim?
elalaska
dużo jest nieszczypiących, ten biedronkowy szczypie
Arleta86
my mamy emolium i plyn nie szczypie w oczka jest super
kruszyna23
My też mamy tą dużą wanienke do kąpieli , a to prawda u nas był kiedyś problem z myciem włosów przez 2 miesiące bo syn zatarł sobie oko mydłem więc trzeba bardzo uważać.
marzena_161
ja póki co kupiłam wanienkę dla maluszka ale taką większą aby na dłużej była 102 cm
marysiaz
moja siostra kapala swoje dzieci od poczatku w duzej wannie ale mowila ze trzeba uwazac
Arleta86
moj ma 15 mies i rowniez miesci sie w wanience
marzena_161
Trzeba uważać przy KĄPIELI alby dziecku np do oczek szampon czy płyn się nie dostał... Przez to dziecko szybko może się zrazić jesli chodzi o kąpiel...
elalaska
moja w brodziku się kąpie
marysiaz
oo to miesci sie jeszcze? ja mam z malych wanienek ale taka wieksza bo myslalam ze do pol roku a pozniej sie nie zmiesci i bede musiala w duzej myc. no lepiej dmuchac na zimne i dbac o bezpieczenstwo malucha bo ja bym sie bala kapac w duzej
Kajeczka1985
moj synek ma 1,5 roku a i tak dalej sobie siedzi w malej wanience
benasy
moja i w dużej i w małej sie lubi kapac oby była woda i piana
edyta17072
jeśli się maluszka na początku nie wystraszy to z chęcią będzie się kąpał
molimoli
wolę jednak małą wanienkę
marysiaz
oj tak ale u nas jeszcze troche moze po pol roku przeniesiemy małą do duzej wanny, moze nawet i pozniej tak zeby sama juz siedziala
Mikos
nasz syn bardzo chlapie ostatnio w małej wanience, więc pewnie za jakiś czas przeniesiemy się do dużej, na początek wanienka w wannę dużą, dla oswojenia się
marysiaz
dzieci to tylko na poczatku placza bo nie chca sie kapac pozniej widza ze to sama przyjemnosc
kruszyna23
To prawda cyprian wykorzystuje każda okazję do kompieli w dużej wannie u babci ale ma już 4 lata :)
jerry
Mala juz dlugo sie kapie w brodziku mamy duzy i gleboki ale zawsze ktos z mala jest w lazience
marzena_161
ja też póki co mam mała wanienke a później maluch pójdze do dużej :)
edyta17072
my na razie korzystamy z wanienki
marysiaz
mala wanna jest bezpieczniejsza
destiny89
Ja tez mam brodzik ale nie ma to jak kapiel w wannie ;)
benasy
ja sie nie boje w duzęj wanniemałej kąpać
kruszyna23
My nie mamy problemu bo mamy brodzik
ZABAWKILOSICE
W DUŻEJ BARDZIEJ TRZEBA UWAŻAĆ
marysiaz
ja dlugo bede kapala w malej wannie lepiej zapobiec nieszczesciu
denna151
no ja dalej sie boje ale musze sie przełamać jutro spróbujemy w dużej wannie
Arleta86
my jeszcze kapiemy malucha w wanience bo pod przysznicem jest mi strasznie nie wygodnie
marzena_161
kasia102 już ma frajde wielką z kapieli :) heh i się lubi pluskać ale to dobrze nie masz z tym problemów :)
aga888
ja kąpie też w wanience
kasia102
ja już też muszę wstawić małą wanienkę do dużej bo mała bardzo chlapie
dariolka195
ja żeby umilić kąpiel córki w dużej wannie kupiłam kolorowe naklejki do przyklejenia nad wanną.córka była zachwycona
emik84
z wodą też mój mąż zawsze nosił, ciężka
ZABAWKILOSICE
U MNIE MĄŻ WYNOSI WANIENKĘ I KĄPIE. TO PRAWDA ŻE TRZEBA SIĘ WYSILIĆ ABY JA WNIEŚĆ I WYNIEŚĆ JAK JEST Z WODĄ
gratunik
moja coreczka uwielbia w duzej wannie spedzac czas bo ma duzo miejsca
molimoli
w małej maluszek czuje się bezpiecznie
elzbieta
Do małej wlewa się mniej wody niż do dużej.Moja siostra ma normalną wanne w łazience ale jeśli chodzi o długość to jest niewiele dłuższa od tych największych plastikowych da dzieci. Mówi że ona jest najlepsza. Nie musi wlewać dużo wody a gdy dziecko się wykąpie to nie szarpie się z wanienkami jak to robiła na poczatku tylko wyciąga korek i już jest po wszystkim.
emik84
mała lepsza, poręczniejsza
ZABAWKILOSICE
MAŁA PRZYTULNIEJSZA
gratunik
kazda ma zalety osobicie wole mala
ZABAWKILOSICE
ALE W DUŻEJ WANNIE BARDZIEJ CHLAPAĆ MOŻNA HE HE
ZABAWKILOSICE
ŁATWIEJ WYKĄPAĆ MALUSZKA W MAŁEJ WANIENCE I WODA TAK SZYBKO NIE STYGNIE
TinaNeko
ja kąpie w małej bo w domu mamy prysznic
emik84
tak na początek lepsza mała
asiaa22
i na poczatek duzo bezpieczniejsze
molimoli
małe wanienki są przytulniejsze dla maluszka
asiaa22
heh masz dar przekonywania
malnad
moja nie chciała się poczatkowo kapać w dużej, dopiero jak weszłam z nią to się przekonała
asiaa22
w duzej wannie balabym sie kapac
kasia102
mieliśmy na dnie wanny takie przylepy antypoślizgowe
gratunik
JA WSTAWIAM WANIENKE CORECZKI DO DUZEJ WANNY TYM SPOSOBEM PRZYZWYCZAJA SIE DO TEGO ZE NIEDLUGO BEDZIE SIE KAPAC W DUZEJ:)
natalia204
jak na razie obywamy sie bez maty antypoślizgowej ale za to zawsze usuwam z zasięgu rąk córci mydło bo kiedyś je dorwała jak się kąpała i przez wypadek wtarła sobie w oczy i był wtedy niesamowity krzyk i płacz, a tak to córcia uwielbia się kapać ze swoimi kaczuszkami
TinaNeko
ja jak jade do mamy yo kapie niuśke w dużej wannie. U nas pod czas kapieli tez nie chce sie bawic zabawkami
dariolka195
...ale zabawkami podczas kąpieli się nie chce bawić
Arleta86
ja mam brodzik wiec jakos nie spieszno mi go tam kapac
klamiatko1
Nasz synek jak tylko zaczał siedzieć pływał już w brodziku
martaro
my w duzej mimo wszystko sie boimy
elzbieta
Ja również córkę gdy skończyła roczek zaczełam kąpać w normalnej wanmie.
moniczka88b
ja mam taka srednia;)
dariolka195
Ja córkę "przeniosłam"do dużej wanny ok pierwszych urodzin
edyta17072
też mała ma pieluszkę
marzena_161
co nie :) większa wanna większa frajda dla dziecka i lepsza zabawa :D
INIA
molimoli - za jakiś czas dziecko samo będzie chciało wieksza ;)
molimoli
a ja wolę małą wanienkę
marzena_161
też będę kłaść na pieluszkę małego albo po prostu mąż będze trzymał małego a ja będę myć :)
ela1
ja zawsze coś kładę na spód, zazwyczaj pieluszkę
INIA
Ja gąbek nie używam, kiedyś tylko pieluszki, ale teraz to mamy matę antypoślizgową
marzena_161
właśnie dlatego zrezygnowałam z zakupu gąbki :) i wybieram pieluszkę :)
martita246
mazena chodzi tu suszenie między jednym a 2 kąpaniem bakterie uwiebiają gąbke i taką trzeba sterylizować conajmniej raz w tygodniu. Pieluche wygotujesz a gąbkę ??
marysiaz
my mamy mala wanienke tak jest bezpieczniej
marzena_161
właśnie z tymi gąbkami trzeba uważać i dokładnie je myć po każdej kąpieli bo słyszałam że dla bakterii to rarytas i jest ich tam masa
edyta17072
no my na razie jeszcze dajemy radę w wanience ale pewnie za jakiś czas przeniesiemy się do brodzika takiego wysokiego
martita246
my musielismy zrezygnować z wanienki bo mały już się nie mieścił :) więc biore ze sobą przewijak i ręcznik do łazienki i kompiemy w dużej wannie :)
molimoli
w małej wanience zawsze bezpieczniej
czarna5717
ja tez mam ten fotelik ale nawet nie uzywalam bo nie byl mi potrzebny a co do gabek to odpowiednio wyczyszczona po kapieli nie jest wcale taka straszna
martaro
duza wanna jeszcze dlugo, dlugo nie...
ela1
my też nie mieliśmy gąbek
martita246
ale gąbki do kompieli nie zalecają bo to największe siedlisko bakterii
edyta17072
ja miałam taki plastikowy jakby fotelik ale mała nie chciała się w nim kąpać dopiero jak był już za mały
marzena_161
ja kupiłam wanienkę teraz musze materacyk dokupić jeszcze do niego :)
benasy
ja mała myje w plastikowej wanience no chyba ze jade do mamy to w zwykłej wannie
ela1
ja rozwaliłam wanienkę jak ściągałam ją z szafy, spadła i pękła więc już tylko wanna nam została
Ula888
ja mam cały czas plastikową wanienkę jeszcze
moniczka88b
ja mam taka profilowana gabke
INIA
My już od dawna kąpiemy synka w naszej dorosłej wannie, kładąc na spód matę antypośłizgowa
ela1
ja też używałam pieluszki
moniczka88b
ja mam wanienke 110 cm ;)
czarna5717
ja tez od razu kapalam na pieluszce, nawet nie wiedzialam o zadnych matach zreszta po co wydawac niepotrzebnie pieniadze, teraz jej juz jednak nie uzywam a i niedlugo mala sie bedzie kapac w duzej wannie
benasy
ja pieluszki tetrowej używałam bo sklepowy mi powiedział ze na gąbkach jest duzo bakteri
edyta17072
też kąpałam małą na pieluszcze teraz zresztą też sobie ją zabiera do kąpieli i bawi się nią
martita246
marzena te materacyki z gąbki to siedlisko bakterii dlatego nie są zalecane mi położna odradzała lepsza pieluszka szybko schnie i można wygotować :)
marzena_161
Jest taka duża różnica między tym materacykiem a pieluszką ?
klamiatko1
Gdy nasz bąbelek się urodzil kąpaliśmy malca na materacyku krzyczał niemiłosiernie, położna doradziła nam by kąpać na pieluszce. Teraz kąpiel to sama pryjemność
emik84
zabawki w wannie to podstawa, wtedy kąpiel jest super zabawą
marzena_161
ja póki co jestem w ciąży i po urodzeniu będę stosować malutka wanienkę z materacykiem , ale jak tylko maluszek zacznie siedzieć bierzemy go ze sobą do dużej wanny. Będzie miał na pewno frajdę z takiej kąpieli :)
a169
my mamy gumowe kaczuszki do kapieli
edyta17072
i w wannie i w wanience dzieci mają frajdę z kąpieli :)
karcia7
MY MAMY ZA SOBA DRUGA KOMPIEL W WANNIE
czarna5717
ja mam duza wanienke wiec jeszcze sie miesci a do tej zwyklej to moze za miesiac, dwa bede przyzwyczajac, wtedy tez kupie zabawki jak mala juz bedzie siedziec bo teraz i tak lezy wiec sie nie bawi
martita246
ooo nowy temat :) Super :) mój malec już od miesiąca kompie się w dużej wannie bo niestety do wanienki już się nie mieścił ale szczerze mówiąc to jest wygodnie w wannie bo nie trzeba dźwigać do pokoju wanienki z wodą małemu pasuje. Zabawki oczywiście ze w wannie mamy :) na te chwile 2 bo tle nam wystarczy ale tak zabawek takich do wody mamy całą mase. Gumowe kaczki gumowe rybki, książeczki i wiele innych :)