Podróż samolotem z dzieckiem
Kasia

Podróż samolotem z dzieckiemNa urlop i wizytę do rodziny mieszkającej zagranicą, zawsze latam samolotem. To dla mnie najszybszy środek lokomocji, a przy ostatnich podwyżkach cen biletów autokarowych, pociągowych czy wzrostu kosztów benzyny, ceny biletów samolotowych są po prostu coraz bardziej konkurencyjne.

W ciąży, a tym bardziej po urodzeniu syna, nie zamierzałam rezygnować z podróżowania samolotem, szczególnie gdy wiem, że im dłuższa podróż, tym trudniej mu ją przetrwać bez marudzenia. Poza tym samolot to wspaniała przygoda.

Od kiedy maluch może podróżować samolotem?

Według lekarzy, noworodki które nie skończyły jeszcze tygodnia nie mogą latać, ponieważ ich układ oddechowy oraz krążenia jest jeszcze bardzo słaby. Generalnie do drugiego, a nawet trzeciego miesiąca życia dziecka, jeśli nie jest to konieczne, nie zaleca się podróży samolotem. Głównym powodem jest podatność takich maluszków na infekcje, o które w zamkniętym układzie krążenia powietrza w samolocie (klimatyzacja) jest dość łatwo.

Wybierz odpowiedni lot

Najlepsze są połączenia bezpośrednie. Jeśli nie ma takiej możliwości, szukaj takich, gdzie jest jak najmniejsza ilość przesiadek. Planując na przykład wakacje wybierz miejsce, w które podróż trwa krótko. Podboje dalekich kontynentów przesuń na czas, gdy dziecko trochę podrośnie.

Cena biletu dla malucha

Cena tak naprawdę zależy od wieku malucha i linii jaką wybierzesz. Za bilet dla niemowląt i małych dzieci do 2 lat, które podróżują na kolanach rodzica (jeden rodzic – jedno dziecko), przewoźnik czasem nie pobiera żadnych opłat, albo ma jakąś stałą, symboliczną kwotę np. 10% normalnej ceny. Starsze dzieci, które już skończyły dwa latka najczęściej muszą mieć wykupiony normalny bilet, ale dość często zdarza się, że przewoźnik oferuje dla nich specjalne, kilkuprocentowe zniżki.

Odprawa na lotnisku z maluchem

Przygotowując się do lotu z maluchem musisz wziąć pod uwagę kolejkę podczas odprawy i dość długi czas oczekiwania. Wiele linii lotniczych nadal oferuje Priority boarding (odprawa priorytetowa) dla rodzin z małymi dziećmi. Czy takie udogodnienie jest dostępne w przypadku twojego lotu, oraz do jakiego wieku dziecka, decyduje sama linia lotnicza i można to sprawdzić przy rezerwowaniu biletu albo na lotnisku.

Jeśli podróżujesz sama lub masz więcej niż jedną pociechę, poproś kogoś z rodziny o pomoc przy ich pilnowaniu. Czekając na odprawę dzieci mogą być zniecierpliwione, nie wspomnę o niekontrolowanym rozproszeniu w różnych kierunkach od kolejki. Będąc już w strefie bezcłowej i mając za sobą wszystkie formalności będzie Ci już znacznie łatwiej. Możesz wtedy nakarmić maluszka, pobawić się z nim lub skorzystać z toalety.

Niezbędne dokumenty

Planując podróż z dzieckiem, upewnij się jakie dokumenty są niezbędne. Korzystając z międzynarodowych połączeń lotniczych, Twój maluch może potrzebować paszportu. Jeśli podróż ma się odbyć na terenie Unii Europejskiej taki dokument nie będzie Ci potrzebny.

Wcześniej wystarczyła adnotacja w paszporcie rodziców, teraz maluch musi posiadać własny paszport (wymaga tego większość krajów). Musisz pamiętać, że niektóre państwa wymagają, aby dokumenty były ważne co najmniej przez kolejne 3-6 miesięcy.

Jeśli masz zamiar podróżować z dzieckiem sama, niezależnie od tego czy dzielisz prawa do wychowywania z drugim rodzicem czy wychowujesz dziecko samodzielnie, musisz posiadać dokument zezwalający na podróż z dzieckiem od drugiego rodzica. W przypadku, gdy z maluchem podróżować będzie ktoś inny (niania, dziadkowie) opiekun podczas lotu musi bezwzględnie posiadać pisemną zgodę rodziców, oraz co najważniejsze upoważnienie do opieki nad dzieckiem.

Maluch w samolocie

Dzieci poniżej dwóch lat, które określa się mianem infant, najczęściej podróżują na kolanach rodziców. Jeśli w samolocie nie ma całkowitego obłożenia i obok jest wolne miejsce, możesz przypiąć go pasami do fotela. Ale że tak się zdarzy nie zawsze możesz liczyć, więc jeśli chcesz żeby pociecha miała swój fotel wykup mu miejsce. Możesz wtedy zdecydować się transportować malucha w foteliku samochodowym.

Każda podróż to dylemat czy siadać przy przejściu czy przy oknie. Zdania są mocno podzielone, bo choć siedząc przy przejściu, będzie Ci znacznie łatwiej wyjść w razie potrzeby, to jednak przechodzący pasażerowie czy obsługa będą Cię niechcący potrącać. Przy oknie będzie Ci wygodniej w przypadku krótkich lotów i małego dziecka (jest szansa, że prześpi lot i w ogóle nie będziesz musiała wstawać). Jeśli jednak dziecko umie już chodzić, na pewno nie uda się go utrzymać na kolanach przez cały czas trwania lotu, więc żeby nie przeciskał się (a za nim Ty) między nogami pasażerów najwygodniej będzie jednak usiąść przy przejściu. Dobrze też wybrać miejsce w pobliżu wejścia, bo po pierwsze będziesz miała bliżej do łazienki, a po drugie po lądowaniu będziesz mogła w pierwszej kolejności wyjść z samolotu.

W dużych samolotach rejsowych często dostępne są miejsca typu bulkhead. To miejsca siedzące tuż obok ścianki, parawanu czy kotary, które rozdzielają poszczególne sekcje samolotu. Jest tam znacznie więcej wolnej przestrzeni. Oprócz tego, że będziesz mogła postawić sobie pod nogami fotelik samochodowy, maluch będzie mógł tam swobodnie stać lub usiąść na podłodze, to dodatkowo unikniesz sytuacji kopania w fotele innych pasażerów. Dodam, że w takich samolotach dość często można spotkać się z specjalnymi kołyskami montowanymi na ściankach, w których można umieścić śpiące maleństwo w czasie lotu. Niestety takich udogodnień nie ma u tanich przewoźników, dlatego wybierając lot weź pod uwagę czego oczekujesz podczas podróży.

Start i lądowanie czyli zmiana ciśnienia

Musisz pamiętać, że przy starcie i podczas lądowania maluch może odczuwać zmianę ciśnienia. Gdy samolot się wznosi lub opada, w kabinie zwiększa się ciśnienie, a powietrze z zewnątrz zaczyna napierać na błonę bębenkową w uszach. Najprostszą metodą zniwelowania różnicy ciśnień jest zatkanie nosa i przełknięcie śliny. Jeśli karmisz malucha naturalnie przystaw malucha do piersi, ewentualnie daj dziecku butelkę z mlekiem lub innym napojem. Podczas przełykania sam sobie wyrówna ciśnienie, nie zauważając nawet różnicy.

Podręczny bagaż dla malucha

Czy dziecko może mieć bagaż podręczny zależy od linii, z usług której chcesz skorzystać oraz od wieku dziecka. Niektórzy przewoźnicy zezwalają na dodatkowy bagaż nawet dla dzieci poniżej drugiego roku życia, inni nie zezwalają na niego w ogóle. Tam gdzie nie będzie to możliwe pakując swoja podręczną torbę koniecznie zabierz dla dziecka na pokład samolotu kilka niezbędnych rzeczy.

O czym warto pamiętać pakując bagaż dziecka?:

Pamiętaj! Na pokład możesz też zabrać wózek (osobiście polecam spacerówkę), który nie jest liczony do bagażu podręcznego. Dużo łatwiej będzie się poruszać do i z samolotu z dzieckiem w wózku niż na rękach. Wózka nie nadawaj podczas odprawy bagażowej, tylko oddaj obsłudze tuż przed wejściem na pokład samolotu. Jeśli podróżujesz sama z maluchem który umie chodzić, i który nie chce siedzieć w wózku albo trzymasz go na rekach, lepiej mieć plecak zamiast małej walizeczki... w ten sposób masz wolne ręce żeby zając sie malcem, przygotować bilety etc.....

Nie denerwuj się!

Podróż samolotem z dzieckiem może być dla Ciebie stresująca, szczególnie gdy lecisz po raz pierwszy, dlatego nie bój się prosić o pomoc obsługę samolotu. Do ich zadań należy ułatwienie podróży i zapewnienie Ci pomocy.

I najważniejsze! Pamiętaj, żeby maluchowi jest obojętne gdzie jest. Dla niego istotne jest to, żeby jego mama była blisko niego.


 


Komentarze
Silver812
Ja leciałam już samolotem, ale boję się, że dziecko mogłoby się wystraszyć uczucia wznoszenia i mogłoby się nudzić przy kilkugodzinnym locie samolotem.
gabilabi
Sama się bym bała lecieć a z dzieckiem to już w ogóle sobie tego nie wyobrażam .
efcik
koleżanka leciała z 7-8 miesięcznym maluszkiem na wakacje i wszystko było ok :)
Silver812
Wolę z dzieckiem jechać gdzieś samochodem...
izapodg
często uciążliwa dla rodziców i reszty pasażerów..
jowitka76pdm
jeszcze nie miałam nigdy okazji latać samolotem
MalwinaW
My lecieliśmy z córka ale już duża" z maluszkiem na razie nie planujemy lotów
dagmari
już nie mogę doczekać się pierwszego lotu synka :)
Barkamalutka
Najwięcej strachu było przy odprawie gdy mała miała sama przejść. Wtedy był płacz.
Skrzaty
Warto podróżować z dzieckiem
Polcia27
nie leciałam jeszcze ale pewnie kiedys polecimy
Gosia200
Musze przyznać ze sama się boje latać . Wiec synek tez jeszcze nie miał okazji
MOla90
my jak szukaliśmy lotu to tylko bezpośrednie wchodziły w opcję
Tala90
Ja nie sie boje latac
Miko1
Niebylo okazij leciec
MamaIwona
Nigdzie się nie wybieramy
andziula11111
Nie mamy obecnie zamiaru latac
buba18
Może gdy synek podrośnie to wybierzemy się w taką podróż
Justyna94
my w polsce takze spedzamy
beatraxx
wolimy wakacje w polsce :)
Ula888
Nie latalismy nigdy
Tala90
Boje sie latac i nie bd latac z dzieckiem
buba18
jak na razie wole podróżować samochodem
MOla90
ja leciałam samolotem z 3 latkiem i niestety, bilet jest wtedy jak dla dorosłego
Miko1
Balabym sie latania
p_witkowska
Według mnie to strach
Tala90
Nie latalam z dzieckiem .. Chcemy teraz leciec na wakacje
alkakostka
w najbliższym czasie nie planujemy
Arselia
dobrze wiedzieć, ze do 3 miesiąca lepiej dziecka nie brać w podróż samolotem
Justyna94
samolotem nie latalismy i nie bedziemy latac boje sie
doda1987
Nigdy nie leciałam samolotem i nie mam takiego zamiaru wolę jeździć po Polsce niż po obcych lądach
mww1991
Nie wybrałabym się z małym dzieckiem w taką podróż.
buba18
Jeszcze nie podróżowaliśmy z synkiem samolotem,chyba bym się bardzo denerwowała przed taka podróżą
jusen
Byle nie było opóźnienia, bo wtedy robi się problem
Nikol
Jeszcze nigdy nie lecielismy samolotem
domilove
pierwsza podróż za nami i to z przeżyciami. Było sporo płaczu na początku a później już tylko sen...
ania_tt
Nie lecieliśmy
moniawp5
Jeszcze nie lecieliśmy z mała samolotem
Fikumiku
Bilety samolotowe są w tej chwili bardzo tanie
anka123
Balabym sie leciec z noworodkiem
zaradnamamuska
łatwo powiedziec ale do kad i za co?
Skrzaty
To czas ruszyć w podróż
zaradnamamuska
nigdy nie leciałąm samolotem;/
asiulka_26
My jeszcze nigdy nie latalismy z synkiem
Skrzaty
Dziecko nie czuje strachu przed lataniem. Tylko czuje emocje mamy
marcepanowa
Za miesiąc kecimy i szukałam właśnie jakiś treściwych informacji.
Marla86
jak do tej pory nigdy nie miałam okazji leciec samolotem z maluszkiem
Skrzaty
Ja leciałam z jednym dzieckiem
Paulaa26
Jeszcze nigdy nie lecielismy z maluchami.
oska
Mój synek uwielbia latać samolotem i jeszcze dodatkowo siedzieć przy oknie
gabriela2
nie leciałam jeszcze ale pewnie kiedys polecimy
Skrzaty
Dzieci nie boją się latać
xmichalskaax
Ja się strarenie boje wiec nie będę latać
zaradnamamuska
nie lecialam jeszcze samolotem
Skrzaty
Ja zawsze się bałam latać samolotem
Justyna94
co do samolotu to nie nie??
Paulaa26
Nie ma czego się bać.wszytko zależy od dziecka. Każde dziecko przechodzi to inaczej.
Paulaa26
sama kocham latac, mama nadzieje ze maluchy tez to polubia
Marla86
nie było nam dane jeszcze lecieć samolotem z maluszkiem
mamadzieci
Ja również bym się bała poleciec samolotem , tyle tych samolotów albo nie dolatuję albo znika że masakra , ja mocno strachliwa jestem ;)
Justyna94
ja to boje sie latac samolotami
filaria1
My jeszcze nie próbowaliśmy
kasietka922
nie lecialam z synem i narazie nie mamy zamiaru jak podrosnie to moze wtedy bo uwazam ze nie potrzebnie bym go stresowala albo siebie
MichuNi
Mysle ze z malutkim dzieckiem mozna sie jeszcze wstrzymac.
0202oliwcia
Nie lecielismy z córeczka jeszcze samolotem i jak na razie nie planujemy może jak córka trochę podrosnie
Czarnulka089
Nasz synek miał 9 miesięcy jak pierwszy raz leciał z nami samolotem na wakacje i co prawda to tylko dwie godziny ale podróż przebiegła fajnie
Estera0904
Moja córka miała 4 lata jak pierwszy raz poleciała samolotem
Mamajulki2016
Z dzidziusiem polecimy za dwa lata
kathien
my dużo podróżowaliśmy przed ciążą i w ciąży a jak Jaś się urodzi to zapewne się to nie zmieni... może nie w pierwszym okresie ale jak już będzie miał pół roku :)
MOla90
nasz 3 latek był zachwycony lotem samolotem, dopytuje kiedy znowu polecimy, ale niestety za takiego malucha płaci się już normalnie, przynajmniej w tanich liniach lotniczych :/
Mamajulki2016
Jeszcze nie zdarzylo nam sie leciec z dzidziusiem
Maadie
Jeszcze nigdy nie lecielismy z maluchami.
agraffeczka
Samolotem jeszcze nie lecielismy
kasia2310
My pierwszy raz lecieliśmy z 7 miesięczniakiem :)
mlodamamaopowiad
ja sie nie boje (przynajmniej tak mysle) ale nigdy nie mialam okazji, chociaz mysle zeby zrobic sobie nawet taka krotka wycieczke i poleciec np z katowic do warszawy i spowrotem
frezja
Ja bardzo boję się latać i pierwszy lot znioslam dużo gorzej niż 3 letnia córcia- jej się podobało, siedziala wpatrzona w okno, ladowanie przespala
Katarzyna25
Ja boję się latać wiec nas to ominie
helcia
nie lecielismy jeszcze z córeczka samolotem i w najblizszym czasie nie planujemy
Healthymamma
za 2 tygodnie lecimy i troche sie cykam
mama92
podziwiam osoby które uwielbiają latać i się tego nie boją :)
Justyna94
ja ze swoim tez jeszcze nie leciałam
Katarzyna25
Nie lecialam jeszcze z dziecmi
Hiacyntabukiet
Chętnie przeczytałam powyższa poradę pomimo że nie wybieramy się nigdzie samolotem.
jusen
Moi znajomi właśnie wrócili z 1,5 rocznym dzieckiem, 10 h opóźnienia na lotnisku...
lena25
Healthmama oby dobrze zniósł maluszek ;)
mlodamamaopowiad
healthymamma - opowiedz później jak bylo
Kasia_S
Ja szybko nie zdecyduje się na lot samolotem z dzieckiem
tamer
Nie jest to mój ulubiony środek transportu, więc pewnie nieprędko gdzieś polecimy.
Justyna94
ja to boje sie latac samolotem moze jak synek bedzie wiekszy to nie bedzie sie bał
Healthymamma
w przysżłym miesiącu czeka nas pierwszy taki lot ciekawa jestem jak synek to zniesie
helcia
nie lecielismy jeszcze z córeczka samolotem może jak maluchy będa starsze to sie skusimy
marta1519
Ja sama się boję latać a takie odczucia się dziecku udzielają więc raczej bym nie zdecydowała się lecieć
Kasia_S
Z dzieckiem szybko nie wybiorę się na wakacje samolotem
mama92
tamer i leciałas sama bez meża i dzieci ? zawału bym dostała :P
tamer
Justyna94, nigdy nie mów nigdy ;-) Ja też się zarzekałam, że żadnych samolotów, bo się boję. A jak szefostwo postanowiło mnie wysłać w delegację, to już nie miałam nic do gadania ;-) Choć w dalszym ciągu wolę transport kołowy... ;-)
Dakota
Sama jeszcze nie leciałam i pewnie z maluchem bym się nie zdecydowała
Justyna94
ja to sie boje latac samolotem
lena25
Nie ma czego się bać.wszytko zależy od dziecka. Każde dziecko przechodzi to inaczej.
Justyna94
ja nigdy nie bede leiciała samolotem
marta1519
Nigdy nie wiadomo czy maluszkowi nie został jakiś krwiaczek w głowie. Może się to źle skonczyc
Gosia200
Nie zdecydowała la bym się jeszcze z synkiem na podróż samolotem
mlodamamaopowiad
my tez jeszcze nie latalismy
Kasia_S
Jakoś nie prędko zdecyduje się na lot z dzieckiem. Za bardzo się boję.
marta1519
Leciała kiedyś gdy w samolocie był taki maluszek. Płacz i krzyk nie miłosierny. Pewnie odczuwał ciśnienie. W życiu nie naraże dziecka na coś takiego
Katarzyna25
jeszcze nie bralismy udzialu w podrozy samolotem
Hiacyntabukiet
My nie mamy potrzeby nigdzie latać. A na wakacje też wybieramy polskie miejscowości.
jusen
Dziwię się ludziom, którzy decydują się na lot z kilkutygodniowym maluchem, nigdy nie ma gwarancji, czy lot nie będzie opóźniony itd..
Healthymamma
taka podróż dopiero przed nami
tamer
Osobiście nie przepadam za lataniem, więc na pewno nie będę się pchała do samolotu z dzieckiem dopóki ktoś/coś mnie nie zmusi ;-)
helcia
my na tą chwile nie lecielismy jeszcze samolotem
mama92
My jeszcze nie latalismy i przez to co się teraz dzieje długoo się nie zapowiada że polecimy
Kasia_S
Z dzieckiem na pewno szybko nie polece samolotem.
MagicznyPazur
Nie wybieramy się w najbliższym czasie nigdzie za granicę, gdzie byłaby potrzeba wsiadania do samolotu ;p
patrysiulla
nie latalismy z dziecmi
Natalia111
Na chwilę obecną nie planujemy podróży samolotem
0202oliwcia
my jak na razie nie podróżowaliśmy nigdy samolotem mamy w planach jakies zagraniczne wakacje ale to może za rok dwa
Renata111
mam nadzieje ze kiedyś sie uda
Aliicja
Żadnego samolotu i po problemie.
Fantagira
Takie łóżeczka jak na zdjęciu powinny być dostępnym standardem
hania070316
Do takiej podróży trzeba się dobrze przygotować
mlodamamaopowiad
widze ze duzo mam nie lata z dziecmi
Anita88
jeszcze nie będziemy sprawdzać
iza4419
Dużo się mówi właśnie o przywilejach matki lecącej z maluchem ale sama jeszcze tego nie sprawdzałam na własnej skórze
MagicznyPazur
Mnie się jakoś nie śpieszy do podróżowania samolotem. Szczególnie, że wszędzie teraz pełno terrorystów. Pewnie wiele z Was powie, że nie można popadać w skrajność. Owszem. Ale nie mam pewności, że akurat samolot, do ktorego wsiąde nie będzie zajęty przez terrorystów.
mlodamamaopowiad
ja sama jeszcze nie leciałam samolotem ale fajnie byłoby kiedyś z corka gdzies poleciec
Jola12
Dla niektórych dzieci nie jest obojętne gdzie są. Są przyzwyczajeni do swojego domu, pokoiku wiec w Nowym miejscu mogą czuć się nieswojo.
Jola12
W Polsce tez jest duzo miejsc wartych zwiedzenia wiec narazie sie poza jej granice nie udajemy.
Fantagira
Niestety jeśli chodzi o komfort podróży dużo zależy od miejsca które dostaniemy.... lecąc samolotem z niemowlakim, nie dostaliśmy miejsca z "gondolką", bo było ono zajęte już przez rodzinę ze starszakiem, który miał własne miejsce... a my się męczyliśmy z dzieckiem na rękach cały lot... Oczywiście o zamiance nie było mowy...
iza4419
z małym dzieckiem bym się nie odważyła lecieć
0202oliwcia
u nas wszelkie wakacje jakie do tej pory spędzalismy z córcią były na terenie naszego kraju a nasz srodek lokomocji to auto :-) U nas tez jest co zwiedzać i gdzie odpocząć
marta_ka
Za rok wybieramy się z dzieckiem na pierwsze wojąże.
agraffeczka
My w tym roku zostajemy w kraju
0202oliwcia
My jeszcze nigdy z córcia nie lecieliśmy samolotem
pati60254
hmm... ale decyzja o zabraniu dziecka w podróż samolotem byłaby ogromnie trudna...
Aliicja
Mnie taka podróż nie dotyczy. Nie latam, bo się boję :)
buba18
Jak na razie nie wybieramy się w taką podroż.
majka12
Poki co samolotem nie latamy
Katarzyna25
Boję się lotu z dzieckiem
Nikol
najgorsza dla dzieci jest zmiana cisnienia i bol zwiazany z tym,,,,
Justyna94
Ja nie mam zamaru nawet leciec samolotom
lulusia1234
Ja sama bym się bała a co dopiero z dzieckiem
Kasia_S
Na podróż samolotem mamy jeszcze trochę czasu. Jakoś nie chciałabym lecieć z Maluchem.
Ewa855
Chciałabym się wybrać z moim maluchem na wakacje ale właśnie obawiam się, jak on zniesie podróż samolotem a ma dopiero 6 miesiecy
Jolciaaa
ja jeszcze nie latałam samolotem z dzieckiem
ania_tt
my nie lataliśmy jeszcze
meg30
kiedyś na pewno polecimy ale może jeszcze nie teraz i chodzi bardziej o mnie niż o dzieci
asiulka_26
moja znajoma juz z miesiacznym dzieckiem leciala samolotem i jakos nic sie nie stalo :)
szminaa2
Płaczące dzieci w samolocie to dramat. Ale jak trzeba to nic się nie poradzi.
zaradnamamuska
nie leciałam i nie zamierzam ja sie boje osobiscie
misiunia
na to jeszcze troche poczekamy
pani_mamusia
Ogólnie mało podróżuję samolotami, więc nie jestem obeznana w tym temacie. Ja myślę, że na pierwsze jakieś zagraniczne wakacje polecimy dopiero jak malec skończy min. 3 lata.
moniawp5
Nie zdecydowałam bym się na lot z maluchem
meg30
pierwszy lot to jak wyprawa w Himalaje
perpetua88
jeszcze się nie odważyła na podróż z dzieckiem samolotem
buba18
Do takiej podróży trzeba się dobrze przygotować
natulkal
my na razie podrózujemy jedynie samochodem ;)
katarzynasierack
Do tej pory raz leciałam samolotem, w najbliższych latach nie planuję tego typu podróży
kotek013
Raczej nie planujemy podróży z małym dzieckiem. Poczekamy na pewno z 2-3 lata
buba18
Nie wybieramy się w taką podróż
Edzia94
Na to się tak szybko nie zdecyduje... może koło 2 lat jak będzie mały miał
mamawiolka
nie wybieramy się, ale moze sie przydac
Dorka92
Do tej pory raz leciałam samolotem, w najbliższych latach nie planuję tego typu podróży
moniawp5
Jeszcze nie lecieliśmy z mała samolotem
Loluni
Ja za rok planuje :)
mamawiolka
z dzieckiem chyba bym sie nie wybrała
Natka12
Na najblizsze lata nie mam planow latania samolotem
Justyna94
My tez mamy w planach podróz ale zobaczymy co z tego wyjdzie
natulkal
my sami najczesciej podrozujemy samochodem i taka podroz teraz planujemy z synkiem
asiior
nie planuje podróżować samolotem z dzieckiem.
Anita88
do tego jeszcze daleko, ale będziemy latać do Holandii
filaria1
Dzieciom pewnie się podoba
Kasia_S
Na podróż samolotem mamy jeszcze dużo czasu.
iza4419
nigdy sama wcześniej nie latałam
Fantagira
Wybieramy się na wakacje samolotem... najbardziej obawiam się odprawy i przetrzepywania torby z rzeczami dla dzieci... bo musimy mieć jedzenie i inne płyny...
marysiaz
Jeszcze nie lecieliśmy samolotem
JoannaBrozek21
Jak narazie nie planujemy takiej podróży
Czarnulka089
Nasz pierwszy lot będzie jak synek skończy 9 moiesięcy
milenaA
nie planujemy takiej podróży
filaria1
Ja sama jeszcze nie lecialam
mamcia24
my takiej podróży nie planujemy
perpetua88
trzeba korzystać z przywilejów dla matek z dzieckiem w samolocie i na lotnisku
tina12
zobaczymy czy nam się uda kiedykolwiek polecieć z dziećmi :)
maddziaa
Nie zdecydowałabym się na lot samolotem z malutkim dzieckiem
megane83
my jeszcze nie mielismy okazji latac samolotem
katarzynasierack
nie planuję , przyznam się boję się :D
agraffeczka
Sama bym nie poleciala a co dopiero z dzieckiem
Diianciia
jak bedzie trzeba to polecę samolotem
natulkal
my narazie myślimy jak przeżyć dłuższą podróż samochodem.
Marlon
Nie będziemy latać
ewelaa
my pewnie nigdzie nie bedziemy sie wybierac z malentwem samolotem
Jajeczko89
Nigdy nie lacialam samolotem , ciekawa jestem jak to by wyglądało z dziećmi
perpetua88
Najwygodniej samichodem
nyantara
Dzięki za ten artykuł i porady. Szykuje się nam podróż z rocznym dzieckiem w bardzo odległe strony. Podróż z przesiadkami będzie trwała bardzo długo, bo aż 17 godzin (2 przesiadki, 2,5 godziny czasu wolnego w ich trakcie). Przeraża mnie to dogłębnie. Będę wdzięczna za wszelkie rady jak przetrwać taką podróż.
agraffeczka
Nie wybieram sie:)
Kasia_S
Nie planuje podróży samolotem z dzieckiem ale w przyszłości kto wie.
karororka
sama latałam ale z dzieckiem tak małym to chyba się nie odważę
ewcia2016
Nie miałam okazji latać
milenaA
najlepiej wybrać na porę lotu porę snu dziecka
tina12
nie latamy jeszcze ale chcemy
Asibasi
na razie jeszcze nie latałam z synkiem, ale nie wykluczam takiej opcji tego lata
Jajeczko89
jeszcze nie zdarzyło mi się latać z dzieckiem , ale wymaga to innego przygotowania niż samodzielny lot
Sylwuskaaaxdd
Ja jak na ta chwile nie mam w planach takiej podrozy
anagar
Nie planuje
Megan0320
Czeka nas taka podróż za pół roku. Trochę panikuje
marysiaz
moje marzenie to lot samolotem, ale chyba nie do spełnienia :/
buba18
Jeśli ktoś musi podróżuje z dzieckiem samolotem.
Fantagira
Nas dopiero czeka lot samolotem... córka 2,5 roku, syn 7 miesięcy
nowaczki1985
ja bałabym sie wyjazdu za granicę, tej organizacji, pakowania i lotu jak przeszłaby go nasza Córeczka
dzidzia123
Duzo małych dzieci lata samolotem
Diianciia
niedlugo czeka mnie i moja corke lot samolotem
Gosia_cki
Akurat lotu samolotem boję się bardzo, więc nie wiem czy się zdecyduję.a;e artykuł dosyć przydatny.
andziula11111
nie planuję , przyznam się boję się :D
ewatar6769
No my raczej zbyt szybko nie będziemy lecieć z dziećmi,
Senidia
nie wybieramy się za szybko
nice8822
Nie miallamm takiej potrzeby
eokrasa
ja chyba strasznie bałabym sie tego
Angelka87
Będziemy chcieli spróbować lecieć z maluszkiem
aga1984
dużo maluchów widuje się w samolocie
iza4419
To chyba duże wyzwanie
filaria1
My nie planujemy
natulkal
bałabym się lecieć z malutkim dzieckiem, zwłaszcza gdybym miała go trzymać na kolanach
lovebaby
Na pewno bym się tego Obawiała
Angelka87
Myślę, że przyjdzie czas na podróż samolotem, bo babcia w końcu mieszka za granicą :)
annalabedzka
nie leciałam i nie wiem jakbym miała się zapakować z 3 dzieci
filaria1
Niektorzy zabieraja male dziecko bardzo daleko w podróż
kepasa1990
Ja nie planuje takich rewelacji dla dziecka ale jest to ogromne wyzwanie.
Czarnulka089
My w te wakacje planujemy :)
Nusia
ja jak narazie nie muszę latać samolotem
Megan0320
może na wakacje wykupimy jakąs wycieczkę to wtedy się bedziemy martwić czy lecieć samolotem
darkdreamlady
nie mam potrzeby na chwile obecna latania z dzieckiem
dominika1990
kolezanka jak leciała z dzieckiem, to za dziecko musiała zapłacic polowe za bilet
dusia
Nie miałam okazji ani potrzeby
perpetua88
My nie lecieliśmy samolotem
dominika1990
jeszcze nie miałam okazji, może kiedyś w przyszłości polecimy gdzieś :)
Megan0320
jeszcze nie było okazji na taką podróż
agu88sia
nie mieliśmy takiej potrzeby jeszcze
Julijanka
my mamy fotelik dostosowany do latania samolotem
dusia
Nie miałam takiej potrzeby
perpetua88
My jeszcze nie latałyśmy z córcią
ewar
Ja nie lubię i przez jakiś czas dziecka te nie będę w tak podróż zabierać.
darkdreamlady
nie planowałam lotów na najbliższy czas nawet o tym nie myśle
Czarnulka089
Fajny artykuł, nas to czeka w wakacje po raz pierwszy ;)
agu88sia
szczególnie teraz jak jest tak niebezpiecznie wszędzie to wolę się nigdzie nie wybierać
agu88sia
ja się bałam lecieć a co dopiero z dzieckiem to podwójna panika :D
Jajeczko89
Ciekawe wskazówki, jak do każdej podróży nie zależnie od środka transportu trzeba dobrze zaplanować.
perpetua88
ja mam objekcje nadal
Daria1901
ale gdybym miała leciec gdziec na wakacje to i tak jak dzieci podrosna aby mieli z tego frajde no i tez pamiętali
megane83
ja tylko raz w zyciu samolotem lecialam, ale to dawno temu bylo, raczej predko z dziecmi sie nie wybierzemy w chmury
Senidia
my chyba za szybko samolotem się nigdzie nie wybierzemy
alicelecter
ja bym wolała leciec, szybciej, dziecku łatwiej zniesc podróz
Daria1901
my nie lecielismy samolotem, troche sie tego jeszcze obawiam wole auto
MagicznyPazur
A leciała już któraś z Was samolotem z maluszkami i moze powiedziec jakie byly odczucia dzieci?
Angelika1991
za pół roku czeka nas taka podróż
Diianciia
ja tez jeszcze sama nie leciałam , ale myślę ze w następnym roku polecę
mamusiasebusia
ciekawy artykuł, ja jeszcze sama nigdy nie leciałam samolotem
Blawatkowa2015
My jeszcze nie lecieliśmy samolotem.
MagicznyPazur
podróż samolotem może być mniej męcząca niż samochodem i jest na pewno bezpieczniejsza
filaria1
Jeszcze nie próbowaliśmy
perpetua88
ja sie jednak obawiam
czekladka24
prawdopodobnie wygoda jest dla dziecka i komfort
Asibasi
A my może polecimy wcześniej, skoro do 2 r.ż. jest za darmo :-)
Asislawa29
Na podróż samolotem zdecydujemy się dopiero około 3 roku życia
eokrasa
j anie leciałam jeszcze na razie równeiz obserwujemy z ziemi
ZABAWKILOSICE
my oglądamy z ziemi samoloty te które latają po niebie, Paula ma taki wzrok i słuch wyczulony na nie że nie przepuści rzadnego
czekladka24
Jak będziemy planować to artykuł wykorzystam
Megan0320
my też jeszcze nie lecieliśmy ale planujmy w marcu lecieć więc zobaczymy :D
jastinkaa
my jeszcze nie lataliśmy
Krzonek177
Ja też nie słyszałam, pierwsze dni życia , dziecko pod ochroną
Julijanka
nie słyszałam by ktoś z niespełna tygodniowym dzieckiem wybierał się gdzie kolwiek samolotem...
eokrasa
ja jeszce nie laciełam z Córką ale chyba bym się obawiała podrózy z takim maluszkiem
Asibasi
Może w następnym roku wybierzemy się na wakacje samolotem
Lilka17
Manie Mani dlatego dziecku zatyka się uszy podczas startu i lądowania. Albo przystawić do piersi,dać butlę a starszak żeby po prostu pił coś lub jadł,wtedy nie będzie problemu.
ManieMani
Bałabym się lecieć z małą bo sama latajac miałam problemy laryngologiczne przez róznicę cisnienia.
czekladka24
nie leciałam nigdy
perpetua88
są tacy co latają już z niemowlakami
jancia333
wszystko chyba jednak zależy od dziecka. jedne potrafią przespać całą podróż a inne wręcz przeciwnie
Megan0320
nie ma co się obawiać podróży z maluchem
Lilka17
widziałam malutkie dziecko lecące samolotem ostatnio przespało cała podróż :) nie ma co się obawiać teraz ludzie z maluchami latają po całym świecie
Boda299
Nie jest łatwo dzieci placZa małe
Patka_88
za rok wybierzemy się samolotem na wakacje
andzia86
nie lecieliśmy jeszcze samolotem
dominika1990
jak kacper bedzie starszy to czemu nie :)
summerwave
A ja nie wykluczam takiej opcji.
filaria1
Nie zdecydowalabym się
Wasiloczek
Może trzeba pomyśleć o samolocie, skoro do 2 lat dziecko lata za free
mamula104
nam się marzy taka podróż
summerwave
Nie planuję takich atrakcji w tym roku.
dominika1990
kolezanka leciala z 4 letnim dzieckiem i zaplacila polowe za bilet
dominika1990
wszystko zalezy od dziecka i jego charakteru. ja bym sie bala ze cos moze mu sie stac, jeszcze jest na to za maly. moze jak bedzie mial okolo 3-4 lat
Eeewka
widziałam wiele par podróżujących z maluszkami i świetnie sobie radzili i na lotnisku i podczas lotu
MamaKacpra
ja również nie miałam jeszcze okazji
joa_jastrzebska
Ja nie miałam okazji lecieć samolotem
Diianciia
Więcej wypadków jest na drodze niż w powietrzu
Angelika1991
my lecielismy jak córka miala 3 miesiace i obylo sie bez przygod
roxi133
Ja chyba wolę podróż samolotem niż tłuc się tysiąc kilometrów autem :) ale z maluszkiem takim bardzo małym bym się nie wybrała bo to jednak różnica ciśnienia i bałabym się o pęknięcie błony bębenkowej choć są czasem w samolotach specjalne nauszniki dla dzieci aby tego uniknąć. No i na pewno nie dałabym dziecku jedzenia z samolotu :) wolałabym wziąć swój słoiczek bo wiem,że często ich jedzenie jest nieświeże ;)
MAAAMA
Ja dopiero polecę jak dzieci będą samodzielne.
megane83
nie mielismy okazji leciec z corka, i raczej predko nie spodziewam sie zadnych wypadow samolotem
magdalenablur
Boję się latać samolotem, więc wybieramy podróże autem lub autokarem.
oliwia1126
jak kiedyś leciałam samolotem to obok siedziała kobietka z małym dzieckiem i to dziecko nie zniosło źle podróży, trochę się wierciło, a tak poza tym to ani nie płakało ani nic.
milenapiotrekola
To się sprawdza przed każdą podróżą. Nawet autem
alicelecter
najlepiej nie dac spac dziecku przed podróza zeby spało w samolocie
milenapiotrekola
O widzisz, dobrze ,że widziałaś taką sytuację i o niej mówisz, bo ja rozmawiałam z koleżanką, która lata z rocznym dzieckiem do Anglii i nic złego nie mówiła. Czyli nie chciala powiedzieć, a nie ze nic się nie dzieje
Asislawa29
oj lecieliśmy ostatnio samolotem i leciało z nami małżeństwo z małym dzieckiem. Dziecko na pewno nie miało skończonego roczku, ale straszne jak te dziecko płakało... takiemu dziecku nie wytłumaczysz, że uszy się zatykają, że może trochę boleć i jednocześnie dziecko nam nie powie czy go boli, czy ma zatkane uszy itp... nie wiem czy wybrałabym się tak szybko w podróż z dzieckiem
Doris_igi
Niektore linie nie oferuja w ramach biletu odrebnego bagazu dla maluszka. Wiec ja bym jego rzeczy poukladala w bagazach podrecznych
alicelecter
a jak zaginie bagaz maluszka
beti2270
bo i bilety lotnicze coraz tańsze, to więcej latają ludzie z dziećmi
aagnieszkaa1
dzieciom zatyka wtedy uszy- mogą płakać
perpetua88
teraz coraz wiecej osob tak podrozuje
Doris_igi
My dużo lataliśmy samolotami i z tego co widziałam - dzieci nie najgorzej znoszą loty na krótszych trasach (takich do 2 - 3 godzin)
beti2270
bałabym się lecieć samolotem z maluchem
Asislawa29
taka podróż jeszcze przed nami
Monia111
Nie lecielismyjeszcze samolotem
supero11
to dopiero przede mną :)
beti2270
nie podróżowaliśmy samolotem
aagnieszkaa1
Ja jeszcze nie leciałam samolotem.
oliwia1126
My się wybieramy jeszcze w tym roku, zobaczę jak będzie, ale wybierzemy się gdzieś gdzie nie trzeba daleko lecieć.
Doris_igi
Ja odczekam aż synek bedzie mial min. pół roku
annotr
Koleżanka mi odradza taki lot. Dla dziecka zmiana ciśnienia nie jest dobra
mamapogodzinach
ważne by po takim locie udać się z dzieckiem na padanie uszek
milenapiotrekola
Ja chyba też nie:)
basia1
chyba nigdy nie zdecyduję sie na taki lot
paula1215
ja mam klaustrofobie
perpetua88
nie leciałam, ale tylke się nasłuchałam o katastrofach, że teraz sie obawiam
milenapiotrekola
Nie latałam nigdy samolotem
klio
myślę, że za jakiś czas zdecydujemy się na podróż samolotem.
basia1
Boje się latać
oliwia1126
Taka podróż jeszcze przede mną.
perpetua88
Jeśli to krótki lot to nie jest uciążliwy dla malucha
kurka_wodna22
Ja bym chętnie poleciała:-)
Gosia200
na razei nie decydujemy sie na taką długą podróż
roxi133
Ja się bardziej boję autem... ja mogę jechać spokojnie a nie wiadomo co za wariat będzie jechać z naprzeciwka..
mamapogodzinach
nie latałam i nie zamierzam zresztą tyle jest teraz wypadków na świecie ,że aż strach gdzieś polecieć
roxi133
Więcej wypadków jest na drodze niż w powietrzu
kurka_wodna22
Ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem
paris1990
my juz mamy pierwszy lot za soba;)
Sloneczko1q
Nie odwazylabym się samolotem
Boda299
autem tez strach rowere wszystkim
czekladka24
teraz tyle się słyszy, że wszędzie strach
gatuneczki
jeszcze nie lecieliśmy samolotem ale na pewno skorzystamy
xaniab
nigdy chyba sie nie odwaze na lot samolotem!!
maculi
My jak do tej pory podróżujemy tylko z dziećmi autem. Na pociągi , autokary czy samoloty jakoś się nie decydujemy.
czekladka24
nie podróżowaliśmy jak na razie samolotem ani komunikacją miejską jedyna nasz podróż to był pociąg 600km ( nie polecam, to była masakra i tragedia w jednym) jazdy a tak to autem zawsze.
xaniab
agapasz przed nami jest podroz zagranice ponad tys km ale jedziemu autem bo corci lekarz nie zewzolił na lot samolotem
andzia16180
ja nie planuje takich podrózy
agapasz
Mój mąż pracuje w Indiach i chciałabym tam polecieć z moim maleństwem. Czy któraś z Was przeżyła długą podróż samolotem z niemowlakiem?
perpetua88
Na razie wybieramy samochód jako środek transportu i przy tym zostajemy
paula1215
Jasne a bo co usunęli i wypowiedz nie wiem czemu oczywiście takie oszustwo
kasienkasify
Czasem, gdy są wolne miejsca w samolocie, obsługa pozwala wnieść na pokład fotelik samochodowy. Jest to super wygodne i dla dziecka i dla rodzica. Polecam pytać przy odprawie i potem przed wejściem do samolotu ;)
basia1
Paula latalas z dzieckiem samolotem ?
perpetua88
Myślę, że to nie takie straszne, dla starszego to frajda, a młodsze może prześpi
nice8822
ja tez narazie nie planuje ale kto wie moze akurat kiedys polecimy
joa_jastrzebska
Ja tez raczej nie planuje takich podróży
paula1215
Niestety miałam.
basia1
Chyba nigdy się na taką podróż nie zdecyduje
efffciaa
my latamy sporo i dzieci od maleńkości latają z nami , jest na pewno wygodniej niż samochodem , bardzo są zainteresowani i wcale nie wymiotują
annawianna
Ja nie zamierzam póki co nigdzie latać samolotem i sama byłam kiedyś świadkiem podróż małego dziecka które bardzo źle znosiło lot.
magdalena5600
Ja nie planuję w najbliższym czasie
andzia16180
my nie planujemy takich podrózy
titmouse
my niedługo sprawdzimy jak nasz synek zareaguje na lot.
lilka_28
Może kiedyś gdzieś polecimy nie wykluczam
kum_pela
ja samolotem bym sie bala
summerwave
dużo dzieciaczków płacze.
paolah
tak tylko zmiana ciśnienia nie wiadomo jak dziecko zareaguje
MagicznyPazur
w sumie podroz samolotem jest bardziej bezpieczna niz ta autem
kum_pela
zgadzam się
Arleta86
najlepiej takich rzeczy za wcześnie nie planować bo więcej stresu jest
Gosia200
W najblizszym czasie nie planujemy takiej podrozy
paolah
mi ten artykul bardzo pomogl ,sama zastanawiam sie nad wakacjami z lotem samolotem
Arleta86
ja tez nie wiem , ja nie miałam okazji leciec
MagicznyPazur
nie wiem, czy moj synek bedzie mial kiedykolwiek okazje poleciec samolotem ;)
lilka_28
Dobrze, że jest możliwość zabrania wózka ze sobą na pokład. A takie kołyski to super rozwiązanie.
summerwave
Doris nic dodać nic ująć. Ja nie boję się latać.
Doris_igi
Nie ma się czego bać - latanie jest fajne :) Tylko nie wiadomo jak dziecko będzie znosić lot.
paolah
ja leciałam ze względu na zmianę ciśnienia jeszcze trochę się wstrzymamy
Arleta86
my nie prawdzimy bo ja sama jeszcze nie lecialam
titmouse
my niedługo sprawdzimy jak nasz synek zareaguje na lot.
magdalena5600
Ja też nie planuję przynajmniej nie w ciągu najbliższych 2 lat
annotr
sama się boję latać, a co dopiero z dzieckiem
Gosia200
Nie wybieram sie z dzieckiem nigdzie samolotem
paolah
Na pewno przez pierwsze 2 lata życia bym się nie odważyła to jednak zmiana ciśnienia jest
xaniab
a co do artykułu to nie wiem czy tak obojetne jest maluchowi gdzie jest - byleby tam mama była. albo moja corka to wyjatek..
kum_pela
ja nie planuje latac samolotem
lilka_28
Ja się boję samolotów tyle teraz jest wypadków.
magdalena5600
Dokładnie bezpieczniejszy jest samolot niż samochód a chcąc jechać na wakacje gdzieś dalej to lepiej dla dziecka jak podróż trwa 3 godz samolotem niż kilkanaście samochodem
Gosia200
Nie planuje takiej podrozy jak narazie
summerwave
Ja lubię latać, ale teraz kiedy rodzina się powiększa to nie wiem jak będzie.... Pewnie więcej obaw i zmartwień :-)
MagicznyPazur
xaniab ja się codziennie boję, czy mąż do domu wróci, bo do pracy dojeżdza ok 15 km... niby nie dużo, ale to droga krajowa i często na niej się zdarzaja wypadki... A jak jade z dzieckiem samochodem to tym bardziej sie boje
xaniab
MagicznyPazur masz racje ale to mnie sumie i tak ni przekonuje...
MagicznyPazur
agus0391 dlaczego? mimo tych wszystkich katastrof i zaginięć, samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Codziennie na drogach i ulicach ginie więcej osob w wypadkach samochodowych niz lotniczych...
xaniab
Aga ja tak samo nawet sama..
agus0391
Chyba nigdy nie zdecyduje się na lot samolotem
Doris_igi
Ale jakby nie patrzeć - na drogach ginie zdecydowanie więcej ludzi niż w wypadkach lotniczych. A latanie wcale nie jest straszne :)
Arleta86
wlasnie za dużo się słyszy o tych podróżach samolotem
xaniab
ja po tym co slysze w tv to wole porozowac tylko autem
magdalena5600
Ja narazie nie mam w planach żadnych podróży ale sporo moich znajomych zdecydowało się na podróż samolotem z małym dzieckiem. Jest to na pewno wygodniejsze i mniej męczące dla dziecka niż długa podróż samochodem
Arleta86
ja tez nie leciałam i bym się bardzo bala zabrać dzieci ze sobą bo to roznie bywa
lilka_28
Nigdy nie leciałam więc dla mnie byłoby to dość stresujące.
xaniab
titmouse gdzie lecicie?
titmouse
za miesiąc przed nami pierwsza podróż samolotem.
xaniab
annotr racja
annotr
Podróż samolotem dla takiego maluszka może byc nieprzyjemna przez zmianę ciśnienia
summerwave
A ja zamierzam zabierać maluszka wszedzie. Podróż samolotem to nic takiego....
MagicznyPazur
tak naprawdę samolot mimo tych wszystkich katastrof i zaginiec jest najbezpieczniejszym srodkiem transportu. Codziennie w wypadkach samochodowych ginie mnostwo ludzi i o tym sie nie mowi
Doris_igi
Ja z kolei kocham latac. Mam nadzieje, ze moje dziecko tez pokocha :)
paolah
No tak to też ale nie wiadomo jak nasz maluch zareaguję na zmianę ciśnienia czy dobrze zniesie taką podróż
xaniab
w dodatku same wiecie ... w tv ciagle mowia o tych katastrofach.
xaniab
ja sama się boje latać samolotem a co dopiero z dzieckiem..!!
Doris_igi
Z pierwszym lotem zaczekałabym aż maluszek trochę podrośnie - choć nie obawiam się takich podróży z dzieckiem
Moniqell
znajoma od 4 miesiaca zycia co miesiac lata samolotem z UK do Polski
Arleta86
ja bym się bala tyle się teraz słyszy o tych katastrofach
perpetua88
profesjonalny artykuł! Rozwiał wszystkie moje wątpliwości względem podróżowania samolotem, tym bardziej ze niebawem bedzie córci pierwszy lot
Syba
Nie wybieram się nigdzie w dalszą podróż z maluszkiem.
MagicznyPazur
ostatnimi czasy duzo słyszy się o katastrofach samolotu czy zaginięciach. Nie wiem czy bym się zdecydowała lecieć samolotem, w dodatku z dzieckiem
babymommy
Zdecydowanie za wczesnie na takie wojaze
kachaaaaaa6
ja też nigdy nie korzystałam i wątpię żebym skorzystała
ewella
teraz prawde mowiac to nigdy nic nie wiadomo , wszedzie moze byc niebezpiecznie
maculi
Jak ktoś ma mieć wypadek to obojętnie czym będzie podróżował to go może mieć.
MarysiaR
dużo większe prawdopodobieństwo jest wypadku w samochodzie niż samolotem
MarysiaR
dla mnie to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy środek transportu
basia1
ja chyby nigdy nie skorzystam z tego środka transportu
mama_82
nie planuję w najbliższej przyszłości, może jak syn będzie już duży
klio
jak na razie nie planuję, ale w przyszłości czemu nie.
babymommy
Nie zdecydowalabym sie na taki lot z maluszkiem.
paolah
Bardzo bym się bała i stresowała to jednak zmiana ciśnienia
Gosia200
nie planuje podrózy samolotem
paris1990
u nas minela spokojnie;) przebieralismy raz synka...
paolah
bałabym się na pewno do kilku lat się nie zdecyduje
ewella
ja tez nie mam zamiaru
mil257
raczej nie będę latać.
alan13062014
ale chyba raczej nie chcialabym planowac podrozy samolotem, sama sie boje samolotu
alan13062014
my samolot ogladamy tylko na obrazku
basia1
Ja bym na taką podróż się nie odwazyla
mama_82
nigdy nie leciałam samolotem, już sama myśl że musiałabym lecieć jest dla mnie stresująca a co dopiero z małym dzieckiem
angelaa
sama jeszcze nie leciałam a jak sobie wyobrażę to już mam stracha
paris1990
my mamy już za sobą:) synek mial roczek;) nie bylo tak zle:)!
maculi
My z dziećmi jeszcze samolotem nie podróżowaliśmy.
madzialena
w tym roku mamy zamiar lecieć na wczasy samolotem..zobaczymy jak będzie.
kachaaaaaa6
my i tak nie mamy gdzie :)
andzia16180
Ja nie planuje takich podrozy
mamapogodzinach
ja boję się latać więc nie wiem nawet co by było gdybym jeszcze dziecko musiała zabrać;D
angelaa
może w przyszłości, ale to chyba jeszcze dalekiej ;)
klio
Ten etap jeszcze przed nami, aczkolwiek wiele rodziców podróżuje ze swoimi dzieciaczkami nie mając przed tym większych obaw.
szpakowskazofia
Z jednym na pewno jest to nie lada wyczyn a dopilnować dwójki. ..
paolah
Nie zdecydowałabym się z małym dzieckiem
kasik1331
Nie polece boje sie!
alicelecter
Malucha przewinąć w samolocie to musi byc kosmos
lulusia1234
jednak nawet w daleka podroz wolalabym samochodem
Arleta86
ja nie mysle o tym ,boje się
marzena_161
Ja kiedyś na pewno polece z moimi łobuzami.
mother229
Jeżeli byłby mus z jakiegoś powodu to tak. Ale sama z siebie raczej nie
lulusia1234
ja nigdy nie lecialam i nie lecialabym raczej z dzieckiem chyba ze bylabym do tego zmuszona
imponderabilia2
Ja źle się czuję podczas lotu różnica ciśnień zatyka mi uszy do tego stopnia ze po wyladowaniu trzyma mnie jeszcze kilka dni (być może to kwestia przyzwyczajenia) w każdym bądź razie nie przepadam za lataniem a wręcz bardzo tego nie lubie.
lilka_28
Nie mieliśmy przyjemności aczkolwiek kiedyś. Choć trochę się boje. Dobrze wiedzieć, że można mieć ze sobą spacerówkę.
efffciaa
latanie samolotem jest super mój mały uwielbia
justynka_884
ja jak bym mieszkała za granicą a na wakacje by się przyjeżdżało to by i może zdecydowała się
Arleta86
ja chyba w zadnym roku zycia bym się nie odwazyla hehe
justynka_884
z kimś zawsze raźniej
imponderabilia2
Ja nawet nie zdecydowalabym sie na podrozowanie bez mojego ukochanego meza ktory jest niezawodny i niezastapiony w kazdej sytuacji. Było ciężko z pierwszym lotem z corcia ale dalismy rade. Kazdy kolejny byl juz co raz bardziej dopracowany i zorganizowany.
paolah
Nie odważyłabym się w pierwszym roku życia
SylwiaPolasik
Ja do roku czasu to nigdzie sie nie wybieram
lulusia1234
ja bym sie nie zdecydowala na lot z dzieckiem
emik84
niby latanie jest bezpieczniejsze niz jazda samochodem ale ile tam ludzi ginie na raz
lilka_28
Myślę, że dobrze mieć kogoś bliskiego przy sobie kto pomoże w podróży
justynka_884
czasem tak jest, że kasy brak, że są ważniejsze wydatki
mother229
my juz podrozowalismy z synkiem
marzena_161
Ja bym się przelaeciała, gdzieś na wakacje ale kasy nie ma ... przy dójce to kasa leci a tu samolot kosztuje
emik84
my nie mamy potrzeby latać wolę jeździć samochodem
Arleta86
ja tez nie mam potrzeby latac :)
justynka_884
jak ktoś musi latać to oczywiście ja nie mam takiej potrzeby
imponderabilia2
U nas start zawsze rozpoczynał się płaczem bo dziecko pasami musi być przypisie do jednego z rodziców. . W trakcie córka zasypiala i przesypiala cały lot.
efffciaa
niepotrzebnie się martwicie na zapas , najpierw trzeba spróbować , potem można oceniać
justynka_884
ja sama się boję a z dzieckiem chyba tym bardziej
marzena_161
Nie pordórżowałam z moimi jeszcze, myslałam nad tym ale mam stres jak by im było
efffciaa
Moniqell nie masz się czego bać , Kuba latał już wiele razy i było ok , nawet nie wymiotował , a w aucie mu si,ę zdarzało , jak był mały przesypiał lot , teraz ledwo wysiedzi start i lądowanie a tak to goni po samolocie - co jest dość męczące bo zamiast odpocząć ja gonię za nim , albo tatuś , tak czy siak jest wesoło
Moniqell
ja boje sie jeszcze z dziecmi latac mimo ze cóka ma 2 lata, wole jednak samochod
efffciaa
przed każdą podróżą musicie tylko pamiętać , żeby mieć przy sobie pampersy , nawilżone chusteczki , coś do picia i drugie ubranko , dla siebie też - niektóre dzieci wymiotują w samolotach i w razie czego pasuje się przebrać i z tego samego powodu dobrze jest mieć woreczek z sobą , chociaż w większości samolotów są na pokładach
efffciaa
Arleta86 - mówisz , że tyle się słyszy o katastrofach lotniczych , a pomyśl ile jest wypadków komunikacyjnych , a dzieci jeżdżą samochodami wszędzie , nie ma się czego bać , moje dzieci latają z nami od najmłodszych lat - Kuba miał 5 miesięcy jak leciał pierwszy raz i uwierz mi było dużo łatwiej niż jak lecieliśmy w zeszłym miesiącu ( gdzie miał 1,5 roku ) . Teraz jest na tyle duży , że się nudzi , ledwo usiedział na start i lądowanie , potem gonił po całym samolocie , a jak był malutki przesypiał całe loty , nie ma obaw dziewczyny - ludzie z dziećmi też latają , poza tym dokąd dziecko nie ma dwóch lat - lata za darmo z rodzicami :-)
lilka_28
Nigdy nie podróżowałam samolotem
Arleta86
tyle sie słyszy o katastrofach lotniczych ze az strach
gatuneczki
maja takze nie leciala jeszcze samolotem
efffciaa
nasz Kuba leciał samolotem pierwszy raz jak miał miesiące z hakiem i od tamtej pory latał kilkanaście razy , lepiej znosi niż długie podróże samochodem
emik84
my jeszcze nigdy nie lataliśmy samolotem i przyznam się że bała bym się wsiąś do samolotu
babymommy
My odpuscilismy sobie teraz podroze. Samochodem to i owszem ale samolotem nie. Za duze spadki cisnienia.
alicelecter
Ja sie boję latac.
Arleta86
ja nigdy nie leciałam wiec mój synek tez nie
imponderabilia2
My podrozowalismy z nasza roczna coreczka i musze przyznac ze taka podroz wcale nie była łatwa ani nie należala do przyjemnych, duzo stresu i nerwow. Natomiast jest do przetrwania.
Joasiam
Nie odważyła bym się na taką wyprawę z niemowlakiem
andzia16180
ja takich podrózy nie planuje
gatuneczki
my.w.tym.roku.lecimy.do.holandii
mamapogodzinach
ważne żeby przed podróżą sprawdzić an co zaszczepić dziecko bo co kraj to inne szczepienia
Syba
Na szczęście nie będziemy musieli się szykować na żaden lot.
joanna1410
Taka podróż juz niedługo przed nami. Trzeba umieć zająć czymś dziecko.
martynka0893
rowniez przed nami taki lot , jak na razie nie mamy takich planow
klio
To jeszcze przed nami..na pewno nie będę miała obaw przed lotem z dzieckiem :)
andzia16180
Ja nie mam e planach takich podrozy
mamapogodzinach
ja mam taką chęć gdzieś polecieć samolotem ale się boje
andzianecia
myśmy jeszcze nigdzie nie lecieli i nie mamy na razie żadnych planów
MAAAMA
Pierwszy lot trzeba przemyśleć epiej jak najpóżniej.
Julaa
My w wakacje planujemy pierwszy lot
joanna1410
Taka podróż juz niedługo przed nami. Trzeba umieć zająć czymś dziecko.
a169
czasem sytuacja zmusza do podróży z małym dzieckiem podstawa to dobrze się przygotować
Gosia200
Nam sie jeszcze nie zdazylo lecieć samolotem, nawet sama jeszcze nie leciałam to tym bardziej
justynka_884
to prawda dużo osób mieszka za granico i przyjeżdża np na święta ale ja bym się nie doważyła jechać na wakacje
annawianna
Czasami jest konieczność przelotu z małym dzieckiem ale na wczasy z maluszkiem na pewno bym się nie zdecydowała polecieć.
paolah
Mój syn ma 8 miesięcy i jak na razie bała bym się z nim podróżować samolotem moim zdaniem jest jeszcze za mały. Nie wiadomo jak to podróż podziała na niego , syn jest ruchliwy godzina czy 2 w samolocie dla niego na kolanach u mnie były by nie do wytrzymania gdy nie śpi poza tym bała bym się o lekarza gdyby się rozchorował na miejscu..Nie odważyłabym się na taką podróż
Arleta86
my tez jak na razie nigdzie się nie wybieramy , sama nigdy nie leciałam wiec bałabym się bardzo
ZosiaOliwia
Póki co podróże tylko po kraju.
aldonka
My raczej w najbliższej przyszłości nigdzie się nie wybieramy
ZosiaOliwia
Wszystko zależy od dzieciaka
annawianna
byłam świadkiem przelotu pewnej mamy z maleńkim dzieckiem i bardzo źle znosiło podróż cały czas krzyczał i momentami był aż bordowy z płaczu.
zaradnamamuska
nie ma czego się bać:)
lilka_28
chciałabym kiedyś polecieć ale boję się
joanna1410
Taka podróż juz niedługo przed nami. Trzeba umieć zająć czymś dziecko.
ania7563
My raczej nie polecimy samolotem.
zaradnamamuska
my planujemy na wiosnę;)
aniusia8816
jeszcze nigdzie nie lecieliśmy razem..
Arleta86
ja tez nie leciałam i jakos mnie to zbytnio nie kusi , dużo się oglada tych tragedii z samolotami i bałabym się leciec
imponderabilia2
Nic przyjemnego. Z rocznym dzieckiem trochę ciężko wiem z doświadczenia. Potem lecieliśmy jak córka miała dwa latka i wcale nie było łatwiej...
mamula104
Chyba nic strasznego, skoro dużo osób decyduje się na taką podróż.
ZosiaOliwia
Lit samolotem z córką planujemy w te wakacje.
monikasj
jeszcze nie leciałam (mały tym bardziej) ale hm.. ? jeszcze wszystko przed nami :) będzie to nasz wspólny 1 raz :)
kuskus83
lot samolotem to nic strasznego ale z dzieciem hmmmm. chyba byloby ciezko
Arleta86
ja sama się boje leciec i dziecka tez bym się bala zabrać
justynka_884
ja chyba w ogóle bym się nie doważyła lecieć
mother229
jeszcze przed nami , narazie jestem w ciazy więc odpada
Sylwuskaaaxdd
Jezeli dziecko mialo by mniej niz 2 lata to chyba bym sie nie odwazyla na dlugi lot samolotem
mamapogodzinach
ja sie boje sama a co dopiero z dzeckiem
babymommy
Nie pilecialabym z takim maluszkiem. Bez wzgledu na wszystko. Te spadki cisnienia dziecko musza okropnie meczyc.
klio
Nie widzę przeciwwskazań do latania z dzieckiem, z doświadczeń znajomych wiem, że dzieci najczęściej w samolotach zasypiają.
joanna1410
Taka podróż juz niedługo przed nami. Trzeba umieć zająć czymś dziecko.
wyimaginowana90
może za nie długo ale martwi mnie sama myśl o tym
andzia16180
Nie mamy takich planow
mamapogodzinach
ja nie poleciaąłbym z maluszkiem
mother229
na pewno się przyda taki artykuł
oliwia1126
fajna porada, dla lecących pierwszy raz: a to o spacerówce na pokładzie, aby nie brać walizki a plecak jak to możliwe, naprawdę przydatne
lilka_28
Ja raczej się nie decyduje o sama się boję latać samolotem
ulala
ja bym sie raczej nie zdecydowala ;)
joanna1410
Taka podróż juz niedługo przed nami. Trzeba umieć zająć czymś dziecko.
wyimaginowana90
Ja nie wiem czy mój synek by wytrzymał w samolocie bez marudzenia :P
oliwia1126
koleżanka leciała samolotem z 10miesięczną córką, a jak my z męże lecieliśmy to obok męża siedziała rosjanka również z małym dzieckiem, więc widziałam na własne oczy, że się da i jeżeli dziecko spokojne, to nie ma większego problemu
klio
Ja zapewne się odważę wybrać się z jakąś podróż z małą, lecz nie jestem w stanie przewidzieć kiedy to nastąpi. Sama nie boję się latania, a z doświadczeń dziadków starsze kuzynostwo było już zabierane w podróże samolotem i nie stanowiło to dla nich żadnego problemu.
basia1
dla dziecka trzeba wziąść potrzebne rzeczy do samolotu
joa_jastrzebska
nigdy nie podrozowalam samolotem
mamapogodzinach
ja tez
basia1
ja chyba bym się nie odważyła na taką podróż
joanna1410
Taka podróż dopiero przed nami.
wyimaginowana90
mnie przeraża lot samolotem 4 godziny z dzieckiem bo wiem że w samolocie jest zimno, klima chodzi i chłodzi non stop, nie ważne że ja wyłączę jak pozostali chłodzą się na zapas, a takie coś na pewno odbiłoby się na dziecku
ulala
nie mamy w planach podrozy samolotem
oliwia1126
wszystko zależy jakie jest dziecko i w jakim wieku
basia1
no właśnie mather też jestem ciekawa waszego lotu
Mirka
Mother229 i jak sie lecialo. Maluch nie marudzil?
mother229
już taka podróż mamy za sobą
Sylwuskaaaxdd
Nam sie jeszcze nie zdazylo lecieć samolotem...
Mirka
Samolotem moze byc ciezko. Sam lot i te cisnienie
andzia16180
my jeszcze nie lecielismy nigdzie samolotem
joanna1410
My mamy dopiero w planach taka podroz.
Moniqell
Ja nie podróżowałam z córką samolotem ale znam osob które z 2 miesiećznym niemowlakiem latają
wyimaginowana90
Chyba z 2 letnim dzieckiem bym się odważyła ale nie z maluszkiem
klio
coraz więcej mam decyduje się na podróżowanie samolotem z maleństwem, sama pewnie też bym się zdecydowała..aczkolwiek pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego wieku, kiedy powinno to nastąpić.
babymommy
My w tym roku sie nigdzie nie wybieramy moze na lato ale tez bez przesady z tym lataniem. Mnie dobija cisnienie w samolocie, nie wiem co musi czuc maluszek, ktory tego wszystkiego nie rozumie.
Arleta86
ja tez nie musze latac sama bym chyba umarla ze strachu
olaleksandra
oj daleko nam do podróży samolotem
ewella
my na razie nie planujemy nike leczyć
justynawb
polecimy dopiero na kolejne wakacje a wtedy bedzie mialo 1,5roku
justynka_884
ja na szczęście nie musze latac ;p
ziuziuta
My latalismy wiele razy i z nami podroz dzielily dzieci malutkie, nie nasze ale dzieki temu wiem ile dla takiego dziecka to jest stresu. Zwlaszcza te spadki cisnienia, ktore czasem nam rozsadzaly glowe a co dopiero takiemu maluszkowi.
justynka_884
ja tez bym nie leciał z maluchem
olaleksandra
jak dzidziuś będzie mały to na pewno nigdzie nie będziemy się wybierać w żadną podróż samolotem
Rudii84
nie leciałam jeszcze z maluchem. Pewnie nie byłaby to łatwa podróż.
Arleta86
ja sama balabym sie leciec a tym bardziej z maluchem
kuskus83
z maluszkiem za pewne ciężko jest latać. Te zmieniające się ciśnienie. Nie wiem czy zdecydowała bym się na lot z maluchem
justynka_884
jak ktoś musi polecieć to inna sprawa np mieszka w innym kraju i chce przylecieć do Polski do rodziny
Bza8
a moja dzidzia leciała "w brzuchu" samolotem. Bałam sie, oczywiście, ale byłam do lotu przygotowana poza tym wszystko miałam skonsultowane z lekarzem i nie było przeciwskazań
martynka0893
jeszcze nie latałam samolotem i mam przed tym obawy. Może kiedyś sie zdecyduje
justynka_884
jeszcze jako nie byłam w ciąży to bym się może odważyła a raczej już nie polecę bo będę myśleć teraz bardziej o maluchu
mama_82
Ja boję się latać i pewnie jeszcze większym strachem byłoby gdybym miała lecieć jeszcze ze swoim maluszkiem
justynka_884
jeszcze nie leciałam samolotem i pewnie już nie będę latać
Mama_Asi
jak gdzies polecimy, z pewnoscia skorzystamy z tej porady:)
mamapogodzinach
to jeszcze przed nami ja się boje latać wiec nie wiem kiedy to nastąpi)
Bza8
ostatnio jak leciałam samolotem to dzieci krzyczały przez cały lot- biedactwa chyba tak bardzo się bały
joanna1410
Dzieci z reguły dobrze znoszą lot.
basia1
Ja wolę auto
angela
myśle ze ten kto już wczesniej leciał samolotem to bez problemu poleci później z dzieckiem.
idrozd032
Ja jeszcze nigdy nie lecialam samolotem
imponderabilia2
My mielismy do wyboru podroz samolotem bie cale dwie godziny lub autokarem prawie 24 h Wybralismy krotsza opcje ale mysle ze bardzoej dla mnie stresujaca
angela
Ja z dzieckiem jakoś nie mam odwagi podróżować samolotem.
monikak555
my póki co tylko autem podróżowaliśmy
beautifuldiamond
ja sama się boje latać a co dopiero z dzieckiem :)
Katarynka88
wiele lini tak ma, w niektórych wózek za darmo mozna tez zabrac
gonia1989
W niektórych liniach dziecko do 3 roku życia lata za darmo, więc warto najpierw porównać oferty.
wyimaginowana90
My jeszcze nie lecielismy ale ja sama sie boje wiec predko to nie nastapi
asiaa99896
Kiedyś słszałm że rodzice byli tak zakręceni że zostawili dziecko w samolocie
basia1
nie ma określonego wieku co do lotu
monikak555
a ciekawe czy jest określony wiek od którego mogą dzieci latać
szpakowskazofia
Bardzo wazna jest dobra organizacja bez niej moze byc bardzo ciezko
Olusia
My zdecydowanie odkładamy dalsze podróże samolotem na przyszłość. Chcę, żeby córcia skończyła conajmniej 3-4 lata zanim się zdecydujemy na lot.
szpakowskazofia
my jeszcze nigdy nie podrozowalismy z dzieckiem samolotem, sama tym bardziej bym si enie odwazyla nie wiem jakbym pogodzila opieke nad dzieckiem z dbaniem i pilnowaniem bagazy
ewella
ja nigdy sama nie lecialam wiec nie wybralabym sie z dzieckiem tym bardziej
Lyna
My nie planujemy podróży samolotem. Możliwe, że te informacje kiedyś się przydadzą.
ewe123
jak troszkę podrośnie to czemu nie, ale z takim kilkumiesięcznym bym się nie zdecydowała
ewella
ja tez bym nie poleciala
dusia
ja sama bym się bała z dzieckiem lecieć
GrZeSzNiCa
informacja przyda się na przyszłość :) ale puki co ani ja ani mój synek nie lecieliśmy samolotem i chwilowo nie mamy takiego planu :)
czekladka24
nigdy nie leciałam samolotem
elabed
oj nie odwazyla bym sie na podroz z dzieckiem samolotem
Joanna234_on
Ja osobiście boję się latać, nie wiem jak to zniosło by moje dziecko, narazie nigdzie się nie wybieramy
Olusia
Razem z mężem uwielbiamy podróżować i co roku staraliśmy się odwiedzić jakieś ciekawe miejsce. Od kiedy urodziła się nasza córka to ona jest najważniejsza i to jej staramy się podporządkować nasze plany. Mimo, iż kusi mnie nieraz żeby wybrać się gdzieś dalej na wakacje to jestem przeciwniczką podróży samolotem z małymi dziećmi. Myślę, że warto się wstrzymać tak żeby dziecko miało chociaż 3-4 lata.
zuzunieczka
Ja sie boje latac samolotem, wiec w najblizszym czasie dzieci nie beda nim latac
tester1907
a sa tacy co latają i nie stanowi to problemu
terenia
ja sie boje latanai, nie wybieram sie nigdzie tym środkiem komunikacji, może szybko jednak nie.
basia1
ja bym nie zdecydowała się na taką podróż
jowitka76pdm
jakos nie miałam okazji na latanie samolotem
lulusia1234
my wolimy podroze samochodema jak by trzeba bylo samolotem to niewiem czy zdecydowalabym sie na taka podroz z dzieckiem
agrafka
Na początku jak się uda to powinno się ograniczyć takie podróże. Z czasem i dziecko się przyzwyczai do latania samolotem.
nensi1994
Ja nie leciałam i na pewno nie [polecę w najbliszych kilkunastu latach , a mała tym bardziej
terenia
Nigdy nie leciałam i ostatnie historie z samolotami mnie przerazają ;/
Bza8
my niebawem polecimy z dzidzią w brzuszku. mam od ginekologa zielone swiatło wie cmyślę,że będzie ok
imponderabilia2
Dla dorosłych taka podróż często daje w kość i potrafi wymęczyć a dla dziecka tym bardziej...
MAAAMA
Ja uważam,ze przez pierwszy rok jak nie trzeba to lepiej nie narażać maluszka na taką meczarnię.
basia1
trzeba zabrać pieluszki na pokład samolotu
ewelina19156
Na razie bym z mała nie leciała natomiast jak będzie mieć 2 latka to czemu nie na wakacje
paris1990
niestety od niedawna ceny za bilet są stałe;p czasami za malca płaci się więcej niż za siebie
ewel_ina85
miałam jeden raz przyjemność latania i to nic strasznego, ale na dłuższą metę dla dziecka może taka podróż być uciążliwa
landens
czasem jak trzeba to się leci, ale raczej nie z maleńkim noworodkiem
terenia
ani z dzieckiem ani sama, nie mam zamiaru nigdzie latać ;)
SabinaMonika
Uważam że lepiej jest gdy dzieciak jest większy.
imponderabilia2
Cyca to trochę ciężko dać w takiej sytuacji kiedy dziecko całą drogę musi być przypięte do mamy specjalnymi pasami nie wiem jak to jest w przypadku niemowlaków bo moja córka miała juz roczek więc sama potrafiła siedzieć...
SabinaMonika
my wkrótce planujemy taki lot właśnie
asienka250492
Ja sama bałabym się lecieć samolotem,a co dopiero taki maluszek...
Bza8
trzebaq dać cyca lub butlę- zasysanie niweluje ciśnienie
nensi1994
Szczerze to sama bardzo bała bym sie leciec samolotem a z dzieckiem tym bardziej
imponderabilia2
Moja córka miała rok kiedy po raz pierwszy leciała samolotem. Na początku płakała, ponieważ musiała być do mnie przypięta specjalnym pasem, ale właściwie podczas startu wszystkie dzieci płakały a po krótkiej chwili kiedy byliśmy już wysoko wszystkie dzieci popadały jak muszki, Malutka przespała całą drogę (około 2h).
beatraxx
właśnie jak Wasze dzieci zniosły zmianę ciśnienia?
mamaAnia
Najgorsze dla dziecka jest start i lądowanie
terenia
Każdy ma swoje zdanie na ten temat, na pewnomniejsze umęczenie fizyczne bo szybciej niż tradycyjnie.
beni
nie wydaje mi się żeby to był stres dla dziecki przeciez to najszybszy środek transportu 2 godzinki na miejscu a nie 2 dni autokarem
Simona95
ja uważam że lot samolotem nie jest odpowiednim środkiem transportu dla dzieci i może to być dla nich duży stres
babe22
najlepiej dopiero gdy skonczy roczek
goka4
Do roku czasu nie będziemy latać, zresztą z mężem dawno nigdzie nie lataliśmy i myślę że dopiero za parę lat może nam się uda gdzieś wspólnie wybrać.
MAAAMA
Ja zdecydowanie odradzam. Jest to ogromna męczarnia dla maluszka.
Lyna
Nie będziemy raczej lecieć, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.
bobo
moje dziecko jest za małe.mam obawy czy lecieć czy nie
lulusia1234
teraz Aluś był by napewno zadowolony z lotu
Natanetq
myślę że mojej małej by isę baardzo samolot podobał :)
Simona95
ja bym się nie odważyła zabrać córki do samolotu , pomimo że ma 19 miesięcy to boi się strasznie wysokości
oliwia1126
A ja bym chciała, ale zobaczymy jak będzie. Myślę, że nie ma się czego bać, no jeszcze się zobaczy jaki będzie maluszek. Ale znam dużo osób, które latało z dziećmi małymi i nic się nie stało.
Lyna
Nie planujemy latać, sama jeszcze nie leciałam samolotem. Ale kto wie.
mil257
raczej nie będę latać, ale kto wie .. może coś się zmieni kiedyś ; )
babe22
ja jeszcze nie leciałam ale nie bałabym się.Może jedynie zmian ciśnienia i ewentualnego bólu w uszach u dziecka, bo ja takie miewam jak latam
lulusia1234
ja tez napewno nie
sylwiaaa
chyba bym nie wybrala sie w taka podroz z maluchem..
terenia
Nie wybieram się nigdzie samolotem, trochę sie boję :) lubie ląd czuć pod nogami.
Monika68
nigdy nie leciałam samolotem z dzieciaczkiem, wszystko przede mną.
ewella
ja nigdy nie lecialam i tez bym sie bala o nas dwoje
groszkowa
maluszka może i nie, ale takie 2 letnie jak najbardziej, czasem lepiej samolotem niż kilka razy dłużej samochodem czy pociągiem
landens
najbardziej bałabym się o ból uszu malucha, mnie zawsze bolą, o ciśnienie
justyska1995
nie lecialam jeszcze samolotem , i nie wyobrażam sobie lotu z niemowlakiem . daleki lot byłby napewno meczacy zarówno dla dziecka jak i dla mnie
olam12
ja tez sie boje latac:(
karla90
boje sie latac samolotem
basia1
samolotem dotrzemy szybciej
isia
o to coś dla mnie bo zastanawiam się nad lotem zamiast jazdy w wakacje
landens
nasz uwielbia jeździć autem więc myślę że podróż samolotem też zniósłby ok
nosia89
nie zdecydowałabym sie może za jakieś 3 lata
edyta25
Z maluszkiem chyba bym się nie zdecydowała
wiesia812
moja koleżanka latała z synem odkąd skończył rok i to nic strasznego
nata
Chyba bym się nie odważyła na lot samolotem z maleństwem.
sylwiajulia
Ja to nawet boję się dłuższych podróży autem, a co dopiero samolotem.
lulusia1234
ja bym sie bala samolotem
izunia_2225
No ja to boję się latać a z dzieckiem tym bardziej
sylwiajulia
nie wyobrażam sobie i raczej się nie skusze
oliwia1126
Ja leciałam raz i w jedną stronę obok nas siedziała mama właśnie z takim maluszkiem, to sobie podpatrzyłam jak trzeba się zorganizować
edyta25
Ja w życiu nie leciałam samolotem
ewe123
sama boję się latać, a co dopiero zabrać maluszka
edyta25
Chyba bym się nie zdecydowała
oliwia1126
A ja bym chciała pojechać na wycieczkę z maluszkiem gdy będzie mieć ok roczku.
nensi1994
My puki co nie planujemy
pola92
Również bym się bała, tym bardziej że nigdy nigdzie nie leciałam samolotem ;)
goka4
Oj myślę że się nigdzie nie wybiorę z Maluszkiem do co najmniej jakiegoś roku.
dusia
Ja bym sie bala. Nawet w ciąży się boję
edyta25
Chyba z malutkimv dzieckiem bym się nie wybrała samolotem
izunia_2225
ja nie miałam okazji jeszcze z moim maleństwem lecieć samolotem
sylwiajulia
Nie zdecydowałabym się na taki lot z maluszkiem moim.
kamaa18
z kilkuletnim dzieckiem bym poleciała ale z maleństwem na pewno nie
angela
moim marzeniem jest podróz do pewnych krai i jak myśłe gdy je będe realizowała to wybiore sie tam samolotem.
asia_szymon
margotmargot az tak źle było ??
beni
ja latałam z mężem to myślę ze z córką tez bede latała tylko jak troszkę podrośnie bo na razie jest jeszcze troszkę za mała
monika86
kuzynka leciała z hiszpanii do polski z niespełna miesięczna córką
margotmargot
raz leciałam samolotem ale tylko z mężem i wtedy powiedziałam sobie nigdy więcej
asia_szymon
My nie mieliśmy okazji tego doświadczyć, ale też bym bardzo chciała :))
anka8661
A ja bym kiedyś chciała polecieć i zobaczyć jak to jest.
emik84
ja sama jeszcze nie latałam a co dopiero z dziećmi poprostu boje sie latać
angela
Ja również jak do tej pory się nie zdecydoqwałam na lot z dzieckiem.
kamaa18
z maleństwem bym się nie zdecydowała na lot samolotem
beni
ja myślę że bedę podróżowała z dzieckiem wiele osób z dziećmi podróżuje
mama3004
leciała któras z maluszkiem?
paula_83
w pierwszym roku życia córeczki nie zamierzam nigdzie lecieć chyba że z konieczności ale na pewno nie na wakacje.
basia1
podczas startu dobrze dać dziecku smiczka
margotmargot
nie nie i jeszcze raz nie. wole samochodem
basia1
można zabrać ze sobą na pokład samolotu podgrzewacz turystyczny
beni
ja jak córka troszkę jeszcze podrośnie to polecimy samolotem
emik84
ja też boję sie latać a z dzieckiem tym bardziej bym nie poleciała
mama3004
ja sama boję sie latac. z dzieckiem tez bym sie bala...kurcze to mój słaby punkt:)
anka8661
Zazwyczaj jak czegoś nie znamy to się tego boimy, a jak spróbujemy okazuje się, że wcale tak strasznie nie było.
edyta25
Narazie nie wybieramy się samolotem może jak syn trochę podrośnie, ale znam osoby które latają z malutkimi dziećmi.
patrycja92
Podróż samolotem jest dość komfortowa. Nie latałam jednak nigdy. Bardzo dużo jeździmy samochodem
margotmargot
Boje sie latac i raczej nie bedziemy latac. Wole samochod
basia1
w samolocie jest też miejcie na zmianę dziecku pieluchy
emik84
ja sie nie zdecyduje na latanie poprostu ja sobie tego nie wyobrażam
basia1
w samolocie też można mieć nosidełko dla dziecka
kamaa18
nie byliśmy w takiej sytuacji, ale z maleńkim dzieckiem na pewno bym się nie zdecydowała
basia1
dla dzieci trzeba kupić też zatyczki do uszów
justyna612
kiedyś leciałam samolotem i obok mnie siedziała mama z dzieckiem 2,5 h non stop płakało biedactwo
basia1
dużo osób boi się latać
Viril
ja sama tez jeszcze nie mialam okazji leciec samolotem, ale balabym sie
tataMichalka
nie mieliśmy okazji jeszcze być w takiej sytuacji
anka8661
Ja może w te wakacje, ale niestety tylko może.
kapselek4
ja jeszcze nie leciałam samolotem
emik84
ja boję sie latać i póki co wolimy jeździć samochodem
asia_szymon
my też jeszcze nigdy nie lataliśmy ;p
basia1
dobrze że jest gdzie dziecko przewinąć podczas lotu
ewatar6769
my również z zarówno sami jak i z dzieckiem nie lataliśmy.
lena25
Przewijanie jest bardzo nie wygodne?? ;/
jowitka76pdm
sama jeszcze nie latałam samolotem a co dopiero z dzieckiem
nosia89
Bac sie nawet nie boje, ale z dzieckiem to bym sie bala leciec
anusia_100
w saolocie napewno trzeba mieć w bagazu podręcznym wszystko dla dziecka,
paris1990
ja slyszalam, ze mozna w samolocie dostac specjalne mleko dla maluszka.... zeby uszka sie nie zatkaly?
mamaAnia
boje się latać
benasy
ja na sama mysl o samolocei mam dreszcze
Plomyczek
nigdy nie lecieliśmy samolotem
Ula888
my też nie planujemy żadnych wyjazdów
emenems
nam raczej nie zapowiada się żadna podróż samolotem, ale dobrze zorganizowana nie musi byc wcale męczarnią
anusia_100
ja bym z maluszkiem samoletem nie poleciała, bałabym sie
kamilos
Dziecko zawsze powinno mieć prawo do bagażu no ale jak widać nie każdy na to pozwala.my planujemy lot, ale robią tyle utrudnień że chyba z niego zrezygnujemy
paris1990
mój synek ma 5 miesięcy i niedługo planujemy lecieć do chrzestnej.... boje się troche.... ale zobaczymy;)
nosia89
nie odważyłabym się leciec z takim małym dzieckiem
isia
kuzynka leciała samolotem z niespełna miesięczną córeczką, ja bym się wstrzymała na jej miejscu
lena25
ja latam ze swoim malcem i nie jest zle;)
EwelinaDzwonek
Ja osobiście nie zdecydowałabym się na taką podróż.
benasy
pierw musiałą bym sama poleciec zeby zobaczyc jak to jest bo jeszce nie leciałąm
Klaudiaa
Jak narazie nie wybieramy sie w podróż samolotem samochód nam wystarcza
mama92
kaselek4 oj to napewno
basik
myślę że to bezpieczne ale maleństwa na siłę bym w podróż samolotem nie zabierała
michelle1990
ja sama boje sie latac samolotem a z dzieckiem tym bardziej
teresa211186
ja również się boję latać samolotem ale jak bym musiała to bym poleciała
Viril
ja sie sama boje, a dziecko bym zabrala w taka podroz jakby conajmniej mialo 2 latka
kapselek4
jeszcze nie lecieliśmy, ale pewno lepiej niż 40 godz autokarem
andziaW
nie wiedziałam, że można zabierać ze sobą takie maleństwa
beni
pewnie że bezpieczne najmniej kolizyjne tylko jak cos sie stanie to jest katastrofa
teresa211186
szwagierka często lata z małym dzieckiem samolotem i mała bardzo dobrze to znosi
Rudii84
myślę, że jest to bezpieczne, gdyby tak nie było, dorośli też by nie latali
nikodem1986
W locie samolotem chyba nie ma nic strasznego bo wszystko chyba zależy od dziecka
beni
czemu ludzie latają z dziećmi i jest to w miarę bzpieczne
basia1
dużo osób lata z małymi dziećmi i się nie boi
michelle1990
ja bym sie nie pokusila leciec z takim malutkim dzieckiem tylko dlatego ze za darmo
basia1
dzieci do lat dwóch chyba mogą latać za darmo
kapselek4
ja chyba bym się bała
andziaW
nie wyobrażam sobie z taką malotką podróżować
anagarada
Spróbowałabym z chęcią ale wyzwanie logistyczne straszne!
Tasia
Sama strasznie czuję się w samolocie i nie lubię latać więc z takimi podróżami jeszcze poczekam
basia1
ja się chyba nie odważę na taką podróż
michelle1990
my tez jeszcze nie mielismy okazji leciec samolotem z dziecmi wiec nie za bardzo mozemy sie wypowiedziec na ten temat
jowitka76pdm
jakos nie miałam okazji na latanie samolotem
lena25
Mój to nawet znośnie zniósł
radi
A od jakiego wieku dziecko samo siedzi w samolocie i jest normalnie przypięte.
EwelinaDzwonek
Ja sama nie leciałam jeszcze samolotem, bo się boję, a co dopiero z dzieckiem.
radi
Ja nie wiem czy ym na coś takiego się zdecydowaal. Towydaje się malo bezpieczne dla dziecka.
MILImamaEMILI
koleżanka mi powiedziała że jak leciała z małą córką to trzymała ją na kolanach...troche mnie to przeraziło...
radi
Ja również mam lęki przed lataniem, a co dopiero z małym dzieckiem.
margotmargot
boje się latać a jeszcze z dziećmi to tym bardziej
MILImamaEMILI
my chcielibyśmy lecieć gdzieś wypocząć ale córa jest w takim wieku że trzyma ją jeszcze bunt dwulatka,do tego jest bardzo charakterna i trudno jej coś wytłumaczyć,potrzeba czasu żeby zaskoczyła o co chodzi...dlatego boje sie brać ją na głęboką wodę w samolot bo wiadomo wsklepie kiedy wybuchnie płaczem i histerią to poprostu mogę wyjść..z samolotu już nie wyjdziemy:( kiedy chcemy..dopiero na lotnisku.
sylwiajulia
Ja zamierzam w wakacje lecieć z córka samolotem i strasznie się tego obawiam.
lena25
ja lecialam z malym i najgorsze bylo ladowanie;/
Sikorka
Uważam, że bardziej męcząca byłaby dla dziecka długa podróż samochodem niż krótki lot.
anusia_100
ja bym się narazie nie zdecydowała , moja Maja ma 10 miesięcy więc moim zdaniem za mała
bunny17
ja w zyciu bym do samolotu nie wsiadła:) za bardzo sie boje, a z reszta nie mam do kogo lecieć:) my bylismy z córką na wycieczce pociagiem:) swietnie to zniosła,pozniej tranwajem po miescie, w wiekszosci miejscach tj kino,basen,zoo,pociag,tranwaj dzieci do 3lat za free ale warto miec dowód jakiś, ja np wyrobiłam córce dowód tymczasowy na 5lat bo potrzebowalam u lekarzy miec pesel po reką a wiadomo ze karteczkę można szybko zgubić. Nas w pociagu nie pytali o wiek dziecka bo na oko było widać ze 3lat nie ma, moja nawet nie wyglada na dwa, wczesniak
Sikorka
Moja siostra leciała z córeczką, miała może troszkę ponad pół roku, bardzo dobrze zniosła lot.
EwelinaDzwonek
Ja sama jeszcze nie leciałam samolotem. Wolę pojazdy naziemne :) nie wiem czy zdecydowałabym się na lot z dzieckiem, chyba, że ze starszym.
sylwiajulia
margotmargot w pewne miejsca nie da się niestety dotrzeć autem.
margotmargot
Boje sie latac, wole jazde samochodem
MadziaM
My jeszcze nie lecieliśmy samolotem
sylwiajulia
Ja latem planuję wycieczkę do Grecji z córką pierwszy raz. Zobaczymy jak to wyjdzie nam.
Lon10
nigdy nie lecialam samolotem, co dopiero z dzieckiem
Kubusiowa
my planujemy w lato lot do Anglii z małym, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
marysiaz
ja nie mam poki co takiej potrzeby lotów chyba nawet bałabym sie
asia92wp
my samolotem nie podróżujemy....
beni
Wypadków samolotem jest znacznie mniej ale jak się już zdarzą to jest więcej osób poszkodowanych
emik84
czy to podróż samolotem czy samochodem zawsze jest ryzyko wypadku
denna151
ja z ciekawosci bym poleciała
basia1
ja też bym się nie zdekodowała, boję się latać
Kajeczka1985
co innego mus to mus, ale sama na lot bym się nie zdecydowała
malnad242
ja tez nie leciałam ale pewnie jakbym musiała to dalibyśmy radę
emik84
jak dla mnie latanie jest niebezpieczne wole stać na ziemi
beni
nosia to zależy jak długi masz lot. ja jeszcze nie miałam dłuższego jak 2 godziny więc szybka drzemka i juz
nikodem1986
My nigdy samolotem z mężem nie lecieliśmy tym bardziej synek
nosia89
Ja juz latalam. Najgorzej jest wysiedziec w czasie lotu
emik84
ja nie poleciałabym nigdy samolotem a zresztą nie miałam jeszcze okazji na taką decyzję
elzbieta
Tak na oprawde kazy sam decyduje kiedy i czy w ogóle ma lecieć samolotem. Niektórzy w ogóle się na to nie decyduja
denna151
ja nie miałam odazji ale mam nadzieje ze taka bedzie ale jak córeczka dorosnie
malnad242
ja jeszcze nie miałam okazji ani sama ani z dziećmi
elzbieta
nIektórzy mają lęki z powodu lęków wysokości i nie wyobrażają sobie wzniesienia tak wysoko.
Kajeczka1985
ja w ogole boje sie latac, wiec szybko z dzieckiem nigdzie nie polece
beni
Ja nie latałabym w czasie ciąży bo to jednak szybka zmiana ciśnienia w trakcie lądowania i wznoszenia sie
beni
Z dzieckiem to różnie bywa w podróży, choć z tego co mi wiadomo niektóre linie mają przystosowane miejsca dla maluchów
emik84
ja nie latałam jeszcze samolotem a zwłaszcza samolotem latanie mnie przeraża
basia1
my też nie lataliśmy i na razie nie zamierzamy
elzbieta
To latanie to jest bardzo indywidualna sprawa. jedni latali by cały czas inni zaś mają lęki i po jakimś czasie sie decydują a jescze pozostali nigdy na coś takiego się nie dadzą namówić i to jeszcze z dzieckiem.
nosia89
Z dzieckiem nie latalismy ale planujemy
nikodem1986
My jeszcze samolotem nie lataliśmy
jowitka76pdm
zmiana ciśnienia może spowodowac przedwczesny poród
sylwiajulia
w czerwcu planiję podróz
emik84
niewpuszczają pewnie z tego względu że samoloty za wysoko latają jest inne ciśnienie i to może być kłopot
denna151
to napewno, pomoc bedzie udzielona
jowitka76pdm
też słyszałam że kobiet w zaawansowanej ciąży już nie wpuszczają do samolotów a myślę że jak ktoś zasłabnie to zostanie udzielona mu pomoc
denna151
od iluś tam tygodni ciąży nie wpuszczają na pokład
dariolka195
a co jeśli kobieta zacznie rodzić,albo jak zrobi jej się słabo na pokładzie samolotu?
elzbieta
Ja samoklotem latałam , moje starsze dziecko również za to mój mąż i najmłodsze dziecko nie mieli tej przyjemności.
kruszynkakasia
Ani ja, ani mąż jeszcze nie mieliśmy okazji przelecieć się samolotem, ale może w wakacje z maluchem gdzieś polecimy. Bardzo fajna porada, cieszę się, że trafiłam na to forum, bo mogę się tu wielu rzeczy dowiedzieć, których nie miałabym pojęcia gdzie szukać.
radi
U mnie lot się szykuje za 7 miesięcy.
benasy
ja pierw bym musiała sama bo jeszcze nie latalam i nie wiem jak ja bym sie zachowywała
angela
A ja bym chciała sie kiedyś w taka podróż wybrać , tak dla ciekawości.
ajisija
My to chyba nigdy nie polecimy bo to ja się boję :p
MILImamaEMILI
no musiało by sie naprawde coś stać...a gdybyśmy wygrali to bym sie grubo zastanowiła:/
nikodem1986
My nigdy jeszcze nie lataliśmy i w najbliższym czasie raczej takich planów nie mamy
isama
ja jeszcze nie leciałam samolotem, ale kiedyś myślę wybierzemy się na wakacje samolotem
margotmargot
oj to największe marzenie
denna151
to marzenie kazdego rodzica zeby diecko przespalo podróz
sonia
Najlepiej jak dziecko prześpi podróż
elzbieta
są dzieci równiez takie że nawet krótkie podróże mogą być dla nich bardzo męczące.
molimoli
krótka podróż nie jest taka zła, ale dłuższa podróż samolotem to duże wyzwanie
denna151
ja bym chetnie poleciała ale w najblizszym czsie nie bedzie takiej okazji
Kajeczka1985
ja lecialam samolotem raz w zyciu i szybko raczej nigdzie znowu nie polece
margotmargot
ja nie latałam i raczej nie mam zamiaru
anka8661
Każdy środek lokomocji ma swoje wady i zalety, także latanie. Niektórzy je kochają, inni się boją, a jeszcze inni nie znają.
emik84
ja jeszcze nie latałam z dzieckiem i raczej hyba nie będe miała przyjemności wole podróżować lądem
isama
może się skuszę gdy znajdę tani lot, to wtedy będzie mi się opłacało podjechać do innego miasta
denna151
najlepiej podrózuje sie z kims jak jest dziecko
molimoli
każda podróż z dzieckiem wymaga dobrego przygotowania i organizacji
elzbieta
isama może je znów przywrócą, lub wybierzesz lot z innego miasta.
Kajeczka1985
sama bardzo boje sie latac wiec raczej z dzieckiem predko nigdzie nie polece
isama
ja miałam pierwszy raz lecieć samolotem do mojej siostry, która mieszka za granicą, ale loty z mojego miasta do miasta mojej siostry nagle wycofali, więc mój lot samolotem odkłada się
elzbieta
To prawda zazwyczaj wszystko robimy to na co mamy możliwości.
kamaa18
bałabym się lecieć z synkiem
denna151
tak ale nie wszyscy maja taką możliwość
elzbieta
Zazwyczaj całą rodziną jest lecieć lżej szczególnie gdy mamy małe dziecko.
denna151
na moja cos takiego by nie podziałało
isama
jak już lecieć to całą rodzina najlepiej
emik84
ja bała bym sie z córką lecieć
LiliankaN13
moja tez by takiej podrózy nie wytrzymała,
agus29sc
mój maluch by tego nie zrozumiał, więc czekamy gdy Londyn stanie się nam tym czego szukamy
elzbieta
czasem jak dziecku sie wytłumaczy że jak będzie siedziało to za jakiś czas będziemy gdzieś indziej i będziemy robić to czy tamto to może poskutkować. Jednak nie do każdego dziecka coś takiego przemawia.
denna151
moja jest zbyd ruchliwa na takie podróze
elzbieta
ja tam z dzieckiem kiedyś czesto latałam. Mam miłe wspomnienia. Obecnie jednak tego nie robimy ponieważ nie mamy pieniędzy na takie atrakcje.
Kajeczka1985
ja sama boję się latać samolotem więc pewnie szybko nigdzie nie polecę z dzieckiem
denna151
ja chetnie bym poleciała z córką ale w najbliższym czasie napewno nic takiego sie nie szykuje
emik84
córka jak i ja byśmy się bali niewiem
anka8661
Ja nigdy jeszcze nie latałam i w najbliższym czasie nie zanosi się na podróż samolotem.
denna151
my wolimy auto lub pociąg
margotmargot
boje się latania, wole droge samochodem
Biedroneczka
dobrze, ze za maluszka na kolanach nie biorą dodatkowej opłaty
isama
elzbieta czasami tak bywa, że ktoś musi zostać i pracować, u was tak jest?
nikodem1986
My staramy się nie trzymać maluszka pod tzw. kloszem i zabieramy go wszędzie gdy tylko jest możliwość
elzbieta
Ja również wole podróżować z całą rodiznką jednak nie zawsze mam ku temu okazje i najczęściej robie to sama bez męża.
isama
ja jakbym miała lecieć to całą rodzinką
elzbieta
Ja nie boje się podróży samej z dzieckiem. Zazwyczaj takie mam i daje sobie rade.
denna151
ja sama z córka nigdzie nie pojade
Barkamalutka
A my może w przyszłe wakacje się wybierzemy podróż samolotem.
mamaAnia
My też w domu jedyne wakacje to u rodziny z trójką dzieci ciężko gdzieś się wybrać
denna151
na wakacje może za rok lub 2 wole poczekać aż mała bedzie wieksza
Biedroneczka
Hi hi, my tez nie mamy gdzie lecieć, ale chętnie by się człowiek gdzieś wybrał
denna151
my narazie nie mamy gdzie leciec
Biedroneczka
Rodzina często z Anglii lata i póki co z jednym dzieckiem sobie chwalą latanie
denna151
u mnie narazie też pierw chcemy jak najwiecej polskich krajobrazow pozwiedzac
anka8661
Ja na razie latanie pozostawiam w strefie niespełnionych marzeń. Jakoś nie zanosi się na podróż samolotem, przynajmniej na razie.
nosia89
Ja planuje dopiero za dwa lata lecieć
benasy
ja jakos tez nie planuje nigdzie leciec
andziaW
ja nie planuje lecieć nigdzie samolotem, ale kto wie może kiedyś. Bardzo ciekawa porada dla całkiem zielonych - takich jak ja
ElaJB
ja mialam ale szybko zrezygnowalismy z nich, poza tym doszlam do wniosku ze chyba sama tez sie boje latac samolotem chociaz wczesniej nie maialam z tym problemu.
Ula888
ja nie mam planów lotu z dzieckiem samolotem więc trudno mi jest powiedzieć
MILImamaEMILI
wzbudza ten fakt lotu we mnie jakiś niepokój:/
benasy
ja jeszcze nie latałam i na razie sie nie wybieram
patrycja1908
ja sama latac nie lubie a co dopiero z dzidzia
jowitka76pdm
zycie zmusza do wielu rzeczy a latanie samolotem wydaje mi się bezpieczniejsze niż jazda samochodem
MILImamaEMILI
ja chyba tylko gdybym musiała.
basia1
ja też jeszcze nie leciałam samolotem i naraz je nie zamierzam
angela
Ja sama leciałam ale z małym dzieckiem to raczej bym sie nie zdecydowała.
jowitka76pdm
sama nigdy nie leciałam samolotem ale jak dy była okazja czemu nie
denna151
ja tez sie boje leciec samolotem ale pewnie polece dopiero jak bedzie starsza
jowitka76pdm
najtrudniej to jak jest zmiana ciśnienia znajoma mówiła że jej córeczka zatyka wtedy uszy i płacze
nosia89
Raczej wole samochód z małym dzieckiem niż samolot
benasy
w samochodzie to zanim z mała jechalismy gdzies dalej to troche sie zeszło az podrosła
angela
ja z malym dzieckiem bym sie raczej nie decydowała na dłuższe podróże.
aagnieszkaa1
my jak podrośnie troszkę to pomyślimy o dłuższych wycieczkach....
Aleksa
ja nie ryzykowałabym wyjazdu z dzieckiem bez dokumentów, bo bez tego to oni nie widzą czyje dziecko itd
molimoli
my myśleliśmy o wyjeździe do czech, ale zrezygnowaliśmy
elzbieta
no właśnie dlaczego mogą dzieci zabrać?
denna151
tak a czmu??
monikak555
ja myślałam nawet o szczawniccy i przejść się do czerwonego klasztoru a nie ma co ryzykować bo słyszałam że mogą nawet dziecko zabrać do czasu wyjaśnienia
denna151
ja własnie rozważam taka możliwość wyjazdu za granice
klamerka123
ja sie nigdzie nie wybieram na razie z dzieckiem wiec nie ma potrzeby wyrabiania ani paszportu ani dowodu
Mama_Tymka1
Dziecko ma dowód na 5 lat od urodzenia można wyrobić
molimoli
podróż samolotem z maluchem to prawdziwe wyzwanie
aagnieszkaa1
w naszym kraju i tak dużo nie lata się samolotami
Aleksa
w okresie wakacyjnym to trochę jest problem bo długo się czeka na dowód
molimoli
ze zdjęciem może być największy problem, wydaje mi się, że nie ma dolnej granicy wieku
denna151
no własnie jak to wygłada z tymi dowodami??
monikak555
ciekawe ile kosztuje wyrobienie takiego dowodu i nie wiecie czy jest jakiś wiek graniczny bo ja nawet nie wiem jak zdjęcie takiemu maluchowi zrobić
molimoli
teraz to nie problem wyrobić dziecku dowód
Aleksa
jak jest jakiś wyjazd zagraniczny w strefie Schengen to musi mieć dowód lub paszport
Moniqell
jeszcze nie ale planujemy niebawem a wiecie moze czy dziecko musi miec na lot dowód osobisty wyrobiony?
denna151
ja jeszcze nie
aagnieszkaa1
Leciałyście z dzieckiem samolotem?
coline
tak ale samolotem to przewaznie te loty sa w miare krotkie, ja teraz jestem na urlopie autem i jednak to jest meczace dla dziecka i dla nas jak
denna151
ale do jasdy samochodem dziecko można przygotować a samolotem raczej nie
elzbieta
dzieci w samolotach mogą sie zachowywać różnie tak samo jak w aucie.jedne są spokojne inne niestety nie.
agus29sc
MILImamaEMILI: też niestety czekała mnie taka podróż ale nie doszła do skutku na szczęście, może i dobrze, pomimo to jakiś strach mnie brał
denna151
z moją córcią był by problem leciec samolotem, nie usiedzi spokojnie
MILImamaEMILI
ja bym sie bała z dzidziem ,chociaż z nami lecieli kiedyś z 3 miesięcznym dzieckiem samolotem:(
Kajeczka1985
czasem jest tak, że jak wybieramy się z dzieckiem na wakacje samolotem to płacimy właśnie tylko za przelot a reszta jest za darmo
Aleksa
z tego co wiem to czy dziecko leci bezpłatnie zależy od linii lotniczych bo znajomi płacili za kilkumiesięczne dziecko, nawet jeszcze roku maluch nie miał
Moniqell
musze sie w wizzar (chyba tak to sie pisze) dokladnie dowiedziec zeby niespodzianki nie bylo
elzbieta
kiedyś do 2 roku zycia dzieci latały za darmo obecnie nie wiem ale chyba też. Moze też zalezy od linii lotniczych.
denna151
lepiej sie wszystkiego dopytać przed podróżą
agus29sc
Moniqell: to chyba zależy od linii lotniczych z których korzystamy
Moniqell
kurcze, to jest chore a w przyszlym roku chwilismy leciec i myslalam ze tka jak kilka lat temu nic za maluszka nie placimy
denna151
własnie też chciałam zadać pytanie jak to wygląda z dziecmi
Mama_Tymka1
W wizz air i rayaner czyli niby tanich liniach placi sie tyle samo co za dorosłych a w dodatku DZIECKO NIE MA BAGAŻU I MIEJSCA DO SIEDZENIA CZYLI SIEDZI NA KOLANACH MATKI tak jest do 3 roku życia.
Moniqell
ale to w ramach wycieczki tyle placili? bo my chcemy poprostu indywidualnie do Anglii leciec
coline
wlasnie tez o to chcialam zapytac , tak sie ostatnio zastanawiam czy czasem nie poleciec gdzies na tydzien, czy faktycznie za dziecko sie nie placi ? slyszalam ze znajomy placil tylko 100 zl za bilet samolotem a reszta darmowa
Moniqell
kochane a nie wiecie jak to dokładnei jest? czy to prawda że do 2 r ż podróże samolotem dla dziecka są za free?
denna151
podróż samolotej jest jedną z najbezpieczniejszych ma najmiejsza liczbe wypadków
agus29sc
wydaje mi się, że podróżowanie samolotem jest w jakimś stopniu bezpieczniejsze, nas podróż samolotem będzie czekała dopiero w przyszłym roku, zobaczymy jak to będzie
LiliankaN13
no podobno tak, ale jak tak pomyśleć ile dziennie samolotów lata a ile po świecie jezdzi samochodów to jest róznica. Samochód niebezpieczny bo nawet ty możesz prawidłowo jechać a ktoś w ciebie wjedzie, nie mamy na to wpływu
klamerka123
no tak nie ma ststystyk na temat tego ile dzieci rocznie ginie w wypadkach samochodowych
Mama_Tymka1
Samolot zdecydowanie bezpieczniejszy
Aleksa
samolot zdecydowanie bezpieczniejszy bo nie mówi się przecież o wszystkich wypadkach samochodowych, o samolocie to myślę, że każdym
coline
tak a ile wypadkow samochodowych jest lepiej nie myslec, napewno bezpieczniej samolotem
elzbieta
ostatnio to wszedzie sa awarie nie tylko samolotów.Chociaż podobno najbezpieczniej jest podróżowac samolotem.
Kajeczka1985
to fakt ostatnio ciągle się słyszy o jakiś awaryjnych lądowaniach samolotów
denna151
wypadkow jest tyle samo co przedtem tylko sa bardziej nagłasniane.. mysmy nie leciały samolotem le mamy zamiar, poleciec do dziadka w odwiedziny
LiliankaN13
jak nie samoloty to pociągi, wszędzie są jakieś awarie, teraz to żadna komunikacja nie jest bezpieczna
Mama_Tymka1
Ostatnie historie związane z awariami samolotów ....oby się szybko skończyły bo chyba bym się nie odważyła.
klamerka123
moj wujek czesto latal z malymi dziecki z Kanady do Polski i nigdy nie bylo zadnych problemow
Mama_Tymka1
Pewnie same pozytywne. Ja osobiście lubię latać
elzbieta
Mama_Tymka1 fajne masz wspomnienia z lotu samolotem.
Mama_Tymka1
mam koleżankę, mieszka w Londynie ma wspaniałego synka notabene mój chrześniak lata często do polski i do Londynu z powrotem...i wiele mi przekazała jak to jest w samolocie z dzieckiem
Mama_Tymka1
lecąc pierwszy raz samolotem...miałam ogromnego stracha....ale w kolejce na lot były matki z maluszkami na ręku... No i jak tu się bać....W momencie startu maluszki płakały, ale to była chwila po czym nastąpiła cisza i ku mojemu zdziwieniu maluszki zasnęły a mi nie udało się zmrużyć oka
coline
Ja moze w przyszlym roku polece ale juz bym wolala leciec niz tyle jechac km co mnie zaniedlugo czeka :(
LiliankaN13
też się balam jak pierwszy raz leciałam :)
Kajeczka1985
sama bardzo się boję latac samolotem, więc raczej nie szybko wybiorę się w taka podróż z moim dzieckiem
aagnieszkaa1
Samolotem jeszcze nie leciałam.
anusia_100
ja narazie nie zamierzam latac
Mama_Tymka1
Mnie czeka lot za rok więc wrócę do tego artykułu
monikak555
moja znajoma bardzo często lata z dziećmi i mówi że bardzo dobrze to znoszą
LiliankaN13
ja samolotem leciałam i moim zdaniem takie malutkie dzieci latać nie powinny
sylwialodyga
ja samolotem jeszcze nigdy nie leciałam, ale może kiedyś mała już jest większa więc czemu nie.
bst81
pierwszy raz lecieliśmy jak mały miał 10 mies. i było bez problemu przy starcie lądowaniu. Wyzwaniem była kupka w ciasnej toalecie.
anagarada
Warto nie być samemu tylko mieć kogoś bliskiego obok.
angela
my może gdzieś za dwa lata sie zdecydujemy na taką podroż.
mama92
ja jeszcze nawet nie leciałam samolotem a co dopiero moje dziecko ;p
benasy
kiedys dziecko pewnie bedzie chciało samolotem poleciec
ewelkla
Jestem zdania, ze dziecku trzeba pokazywać wszystkie możliwości tego świata, również latać samolotem. Choćby z tego względu, żeby dostosowywać je do życia w społeczeństwie.
isama
a ja nie wiem, nie miałam okazji to też się nie upieram, kwestia sytuacji w jakiej bym się znalazła
mamaLaury
ja bym nie poleciała z neimowlakiem
isama
moja siostra ma rodzinę za granicą, czasami udało jej się znaleźć przelot w promocyjnej cenie np za 19 zł czy 30 zł
angela
jak by sie okazało że przelot jest tańszy niż inny środrk komunikacji to myślę że byś szybko poleciała.
Daria1901
ja też jeszcze nie leciałam dlatego może też mam opary żeby z dzieckiem lecieć, ale pożyjemy zobaczymy. Może prędzej polece niż mi się tylko wydaje.
angela
Ja narazie nie platuje takich przyjemności samolotowej.
anagarada
Ojej ciężka sprawa...
mamaLaury
ja bym się chyba jeszcze troche bała samolotem z córcią lecieć, ale czas pokaże
isama
my narazie nie mamy w planach podróży samolotem, ale nigdy nie mów nigdy
mama92
nie lecieliśmy i pewnie jeszcze długo nie będziemy mieli styczności z samolotem :P
Ula888
nie mieliśmy jeszcze z tym styczności
Senada
ja tam wole jechac autem, my już mamy za soba taka podróż która trwała ponad 8 godzin i daliśmy radę, ale też jechaliśmy w nocy jak dziecko spało
Daria1901
napewno lepiej kilka godz samolotem niz kilkanaście autem. I z drugiej strony jak sie nie spróbuje to się nie wie.
mamaLaury
ja do samolotu chyba bym sie narazie bała
ewelkla
Maluchy bardzo dobrze znoszą podróż samolotem, dla nich tez ważne jest żeby podróż nie trwała zbyt długo.
malnad242
też wolałabym z dzieckiem lecieć kilka godzin niż kilkanaście tłuc się autem
gosiakb
ja tam lubie latac, nie jest tak zle ten pierwszy raz jak juz przezyjecie potem z gorki, traci sie czas na odprawach potem lot szybko mija, zanim sie obejrzycie juz jestescie na miejscu i nie trzeba sie tluc kilkanascie godzin autem , z dzieckiem jeszcze nie latalam ale napewno polecimy
Daria1901
ja jeszcze nigdy nie leciałam więc może to tez taka obawa a co dopiero z dzieckiem.
ewelkla
kruszyna23 lęk wysokości w samolocie nie jest w ogóle odczuwalny. Przy odprawie wystarczy powiedzieć, że nie chcesz siedzieć przy oknie i nic nie widzisz.
isama
myślę, że najgorszy jest pewnie pierwszy raz, a potem jak już okaże się, że da się przeżyć i dodatkowo podróż można skrócić o kilka lub kilkanaście godzin to czemu nie latać? tylko ten pierwszy raz...
kruszyna23
A ja bym w zyciu nie poleciala ani sama ani z dzieckien:/ z moim lekiem wyysokosci to wrecz nie mozliwe
Senada
też sama bardzo boję się latać, więc gdybym pewnie miała lecieć jeszcze z dzieckiem to kosztowałoby mnie to dwa razy więcej nerwów
ewelkla
Bardzo dużo kobiet z maleńkimi dziećmi podróżuje samolotem, szczególnie teraz kiedy rodziny sa porozdzielane ze względu na pracę zagranicą.
benasy
ja sie sama boje samolotów. z mała na pewno bym nie poleciała. predzej zawału bym dostała
Daria1901
ja z maluszkiem bym nie poleciała chyba sama bym sie bała.
gosiakb
ja w tym roku wybiore sie nad morze z dziecmi , jak syn bedzie wiekszy to wtedy polecimy gdzies.
anka8661
Coline a ja nie wiedziałam o tym. Bardzo przydatna informacja i napewno z niej skożystam lecąc z dzieckiem samolotem.
radi
coline dobra porada . Myślę że nie każda kobieta o czymś takim wiedziała.
a169
to prawda że jak się zaznaczy ze z małym dzieckiem to poza kolejności jesteśmy obsługiwane
coline
Jak ja lecialam na wczasy to widzialam ze na poczatku samolotu jest jakby wiecej miejsca dla matki z dzieckiem. ALe jak sie rezerwuje bilet trzeba zaznaczyc ze lecimy z malym dzieckiem i zapytac o te miejsce .
MM81
Zazwyczaj kobiety z dziećmi mają pierwszeństwo wstępu na pokład samolotu i miejsca blisko wyjścia. Więc już po wylądowaniu nie trzeba stać w kolejce do wyjścia a maluszek się nie denerwuje.
coline
Ja mam male dziecko i na urlop jade do kolezanki do holandi powiem szczerze ze gyby byla mozliwosc wolalabym wsiasc w taki samolot niz jechac aute tyle godzin. Kiedys lecialam na urlop i faktycznie starsze dzieci maja co robic w samolocie zanim sie nie obejrza sa juz na miejscu.
a169
warto tez zabrać jakieś ulubione gry malucha z domu mamy pewność że mu się będą podobały
radi
Fajny taki pomysł z zainteresowaniem czymś dzieci.
edyta17072
fajnie że mają coś dla dzieci :)
MM81
Obsługa samolotu dla starszych dzieci ma sporo propozycji rozrywki. Często proponują bajki, książeczki, kolorowanki albo gry, więc dzieci mają się czym zajać.
radi
Ja jeszcze nie leciałam ani sama a ni z dzieckiem. Myślę jednak że za jakiś czas to sie zmieni.
Izas
ja leciałam z 3 letnia córeczką i zniosła to bardo dobrze.
edyta17072
u nas nie zanosi się na podróż samolotem
MM81
Izas ale to już dla starszych dzieci, bo maluszkowi gumy to bym raczej nie podała.
Kajeczka1985
ja strasznie boje się latać samolotami, więc prędko na pewno nigdzie nie polecę z dzieckiem
Izas
pomaga tez guma do żucia dla dzieci może to byc np. rozpuszczalna.
MM81
jedyny dyskomfort to wyrównywanie ciśnienia w uszkach u malucha - najczęściej załatwi sie to poprzez danie dziecku do jedzenia chrupka, albo picia. Chodzi o to, żeby przełykało ślinę.
INIA
Nooo, jakbym miała do wyboru - samochodem 2000 km lub wiecej albo samolotem, to wolałabym samolotem
Sikorka
A cóż strasznego w locie samolotem dla takiego dziecka? Taki sam środek lokomocji jak samochód czy pociąg.
Daria1901
Ja też bym się nie odważyła z dzieckiem lecieć. Ale są matki bardziej odważne i tylko pozazdrościć.
Izas
Sama boje sie lotu samolotem, a co dopiero z takim maleństwem
anusia_100
ja bym się obawiała lotu z maleństwem które nie ukonczyło 1 roku życia
MM81
Leciałam kiedyś na pokładzie z maluszkami takie 3-6 miesiecy. Bardzo fajny lot był, dzieciaczki super to zniosły. Większośc lotu spały.
Izas
Z takim zupelnie malutkim dzieciatkiem bym sie bała, ale z takim roczniakiem juz nie.
Sikorka
Paulinka nie daj się zwariować z zarazkami. One są wszędzie i nie da się ich uniknąć.
PaulinkaZ
Ja chyba bym się bała zarazków (jeśli chodzi o maluszka) Cały czas powietrze z zamkniętego obiegu, różne rzeczy można złapać.
ElaJB
my mieliśmy lecieć ale zrezygnowaliśmy i w sumie nie żałuję.
coline
Czy ja wiem . W samolocie nie jest ak zle. Teraz mozna leciec na wczasy gora 3 godziny i juz sie jest na miejscu . Czasem dluzej jedziemy gdzies autem.
ElaJB
jak już lecieć to lepiej ze starszym dzieckiem
a169
w samolocie to prawie tak samo jak w autobusie
Izas
Ja leciałam z moja córcia jak mila 3 latka. i bylo o.k.
coline
Ja tak teraz myśle ze moze bym poleciala z malym jakby mila taka potrzeba. Gdyby byl przebrany i pojedzony to moze by nie plakac na czas lotu. Widzialam kiedys w samolocie ze na samym poczatku jest troszke wiecej miejsca. Trzeba wczesniej wykupic bilet i podkreslic ze leci sie z dzieckiem.
Moniqell
a w samolocie to trzeba caly czas siedziec?
sonia
ja bym się bała że dziecko się rozpłacze i nie będzie się chciało uspokoić w samolocie, i co bym zrobiła
Daria1901
moja koleżanka leciała z córka która nie miała jeszcze 2 latek i nie narzekała, podróż im dobrze mineła
Moniqell
moja siostra w tym roku leci pierwszy raz samolotem to zda mi relacje czy taki srodek transportu nadaje sie dla naszej malej czy nie
benasy
jak samolot byłby przystosowany do małęgo dziecka to czemu nie chociaz sama jeszcze nie leciałąm samolotem
dariolka195
ja z niemowlakiem nie,ale z dzieckiem większym powyżej dwóch lat jakby była tak mozliwość to czemu nie
martusia351
ja sama nie lecialam wieec z dzieckiem tez sie nie zdecyduje
Ula888
dokładnie nie mam nic przeciwko
Daria1901
ja też bym z maluszkiem nie poleciała ale mam kolezanki co nie widzą w tym problemu. To zależy od osoby
elzbieta
Ja jestem przeciwnego zdania może dlatego że leciałam z małym dzieckiem. czasem warto spróbować czegoś nowego.
a_100krotka
Mam takie samo zdanie jak Ty Sonia.
sonia
Nie poleciałabym samolotem z małym dzieckiem, sama bardzo przeżyłam lot, za duże ciśnienie przy starcie i lądowaniu i ten hałas
Daria1901
dlatego ja na ten okres wybieram podróże gdzie nie trzeba daleko jechać
Moniqell
ja jeszcze nigdy nei latalam boje sie ze bym spanikowala i zapomniala o dziecku
elzbieta
To prawda. Ja też z tego powodu wypieram taki transport.
gosiakb
Ja już bym wolała wsiąść w samolot niż tyle godzin autem się tluc
elzbieta
Ja z tym nie mam problemu czy sama czy z dzieckiem wiekszym czy mniejszym bez problemu decyduje sie na przelot samolotem. Już nie raz leciałam.
Senada
sama panicznie boję się latać, a co dopiero z dzieckiem
Moniqell
ciekawe jak to jest, ale ja boje sie jeszcze takim 4-miesiacznym maluchem podrozowac
MM81
Podobo sa jakies foteliki samochodowe, które maja rowniez atest do samolotu.
dariolka195
może gdzieś to przechowywują na czas startu i lądowania
olciaa
a z tym wózkiem to jak to wygląda jak trzeba chyba pasy zapinać poc=dczas startu, to wózek chyba tez trzeba gdzies zapiąc?
benasy
nie wiedziałam o wózku ze nie jest wliczony... dobrze wiedziec
dariolka195
Wózek można nadać jako bagaż(nie jest objety limitem wagowym).Czasem da się wnieść mały wózek na pokład.
martusia351
podobno moza tez brac woze albo lozeczko
anka8661
O piciu to słyszałam, że można zabrać tylko trzeba się podobno potczas odprawy napić. Natomiast o słoiczkach z jedzeniem nie wiedziałam, myślałam, że nie wolno zabierać.
olciaa
chociaż dobrze ze pozwalają dla dziecka brać słoiczki z jedzeniem i soczki
mama92
ja jeszcze samolotem nie leciałam a co dopiero moje dziecko:P Mimo wszystko jakoś sobie tego nie wyobrażam
olciaa
tak czy siak podziwiam osby ktore latają samolotem z dziecmi
isama
na zmianę ciśnienia podobno należy podawać dziecku pić, a latać samolotem może takie już kilkutygodniowe dziecko
Moniqell
a tak sobie teraz pomyslalam.... ta zmiana cisnienia przy starcie i ladowaniu nie jest szkodliwa np dla 4 miesiecznego dziecka?
Moniqell
ja też nigdy jeszcze nie latałam ale to z braku pieniędzy bo mimo wszystko jest to jedno z moich marzeń
anka8661
Ja szczerze to nigdy nie latałam jeszcze i jakoś mi do latania nie prętko. Tyle się w telewizji o tragediach naoglądałam, że nie wiem jak to jest a się boję.
benasy
ja bym sie ne zdecydowała ale to tylko dal tego ze jasie boje latac :P
anusia_100
z małym dzieckiem to raczej cięzko, ja bym się nie zdecydowała
Moniqell
moja córcia ma 4 miesiące i na chwilę obecną nei wyobrażam sobie lotu samolotem z nią ale za 2 lata wybieramy się do Anglii
elzbieta
Ja leciałam z dwulatkiem i nie narzekam. Jestem zaskoczona gdy inne kobiety sobie takiej podróży nie wyobrazają.
martusia351
my jak na razie nie odwazylismy sie na zadna dalsza podroz
isama
Jeszcze nie leciałam samolotem, na samą myśl dostawałam bóli brzucha, a co dopiero w ciąży, nie zdecydowałabym się.
a_100krotka
Ja też bałabym się lecieć w ciąży i z malutkim dzieckiem, ale znam mamy, które latały i wszytsko było ok. To indywidualna sprawa. Ja bym nie poleciała.
dariolka195
Podobno niektóre linie lotnicze mają taki przepis,że kobiety w ciąży po 34 tyg ciąży mogą zostać nie wpuszczone na pokład samolotu
burek1234
ja również z malutkim dzieckiem nie odważyłabym się na podróż samolotem... chociaż ludzie latają i jest ok. Wszystko sprawa indywidualna
benasy
z wiekszym dzieckiem moze bardziej bym sie odwazyła niz z takim małym
dariolka195
no ja bym chciała ale już z takim większym dzieckiem nie niemowlakiem
lenka19
Ja sama bym się bała wsiąść do samolotu a co dopiero z maluszkiem, hehe :D
Daria1901
ja też bym się bała z maluszkiem wsiąść do samolotu
elzbieta
Ja również leciałam z córką gdy miała prawie dwa latka. Bardzo miło wspominam tą podróż.
gosiakb
ja lubie latac . jest to o wiele lepszy srodek transportu niz autpbusy jak sie jedzie daleko.
benasy
ja sama do samolotu nie wejde bo sie boje wiec dziecka nie puszcze
Ocia19
Bałabym się z dzieckiem do samolotu wsiąść
sylwialodyga
ja sie boje latac wiec nie wchodzi to w gre
anka8661
Też jakoś za samolotem z maluchem nie jestem. Jakoś wolę podróżować po ziemi.
olciaa
nie wim czy bym chciala z synkiem gdziekolwiek polecieć, wole jednak samochód, pociąg lub autobus
dariolka195
Znalazłam w gazecie taką informację odnośnie podróży samolotem z dzieckiem: *Wózek można nadać jako bagaż(nie jest objety limitem wagowym).Czasem da się wnieść mały wózek na pokład. *Płyny:teoretycznie przy dłuższym locie,mozna wnieść na pokład picie dla dziecka w buteleczkach o pojemności nie większej niż 100 ml,włożonej do przezroczystej plastikowej torebki... *W rejsowych liniach lotniczych malcowi przysługuje obiadek w słoiczku a taka moja rada jak malcowi zatka się w uszkach przez ciśnienie to aby jak najczęściej przełykał ślinę
angela
Ludzie różnie robią. jedni latają z dzieckiem malutkim inni z nieco starszy a jeszcze inni w ogole w swoim życiu nie polecą samolotem.
coline
Ja narazie sie nie zdecyduje moze za rok dwa.
lilly82
Od samolotowej różnicy ciśnień nic się dziecku nie stanie
MamaMo
Moi znajomi latają z dzieckiem kilkumiesięcznym. Ja bym się jednak bała. Zmiana cisnienia itd.
angela
Podobno jeśli chodzi o czas to nieraz jest lepiej polecieć zagranice samolotem niż u nas w Polsce samochodem .Podróze samochodem czasem dłużej trwają niż przelot samolotem.
moja30
sylwia na kolanach dziecko tez jest przypiete osobnym pasem, i uwoerz ze dla takich maluszkow takla pozycja jest najbezpieczniejsza..
ElaJB
nie ma tragedii, pierwszy raz też się bałam ale z dzieckiem sie nie zdecyduje
emik84
my narazie na etapie wyjazdów nie wylotów, dzieci za małe na dalekie wypady
lilly82
My może w 2014 polecimy sobie świat pozwiedzać. Teraz za dużo maluchów, nic byśmy nie wypoczeli
Kajeczka1985
nie dość że ja sama panicznie boję sie latac samolotami i prędko znowu nie polecę to dziecka małego ze sobą też nie zabiore
ElaJB
ja chciałbym sie przelecieć samolotem ale wole jenak dziecka wole nie zaberać
sylvvia2
tez tak mysle - jeszcze zdazymy sie z dziecmi nalatac :P
angela
No ja również nie mam dos,wiadczenia jesli chodzi o lot samolotem. Obecnie uwazam że córka jest jeszcze za mała na takie atrakcje i nie wiem jak by je zniosła. Wole poczekać aż będzie bardziej rozumna.
2fast4u
nie mam doświadczenia jeśli chodzi o podróże samolotem, za to znam opowieści koleżanki, jak uciążliwa może być taka przeprawa, zwłaszcza moment odprawy
marzena_161
a ja myslałam że do pewnego wieku to za dzieci się nie płaci
angela
Moja kuzynka jakiś czas temu również korzystala z jakiś linii lotniczych gdzie była zniżka dla dzieci do 2 lat. Chyba tak jest w każdych liniach lotniczych.
sylvvia2
chyba bym sie bala posadzic dziecko na kolanach i w samolocie i w samochodzie - przy jakichkolwiek sytuacjach grozacych zdrowiu i zyciu trezba przyjac pozycje bezpieczna - pochylona z rekoma na glowie -a dziecko wtedy gdzie??? nie przekonuje mnie to - dziecko powinno miec swoje oddzielne miejsce
moja30
ja leciałam z moim dzieckiem liniami easyjet..i jest znizka dla dziecka do 2 roku zycia z tym ze dziecko siedzi u opiekuna na kolankach, w innych liniach nie wiem jak jest:)
ElaJB
ciekawe czy istnieje coś takiego jak zniżka dla dzieci ceny biletów lotniczych
gosia6913
my samolotem raczej nigdy wybierac sie nigdzie nie bedziemy bo ja i maz boimy sie;p
ElaJB
mnie najbardziej niepokoi ta zmaina cisnień
jbkg
Z pierwszym dzieckiem odważyliśmy się polecieć samolotem, gdy kończył 15 m-c życia (lot ok 3h) i... zdecydowanie lepiej to wspominam niż podróże samochodowe. Z drugim dzieckiem chyba szybciej polecimy ;)
coline
nie powiem polecialabym sobie na urlop gdzies, ale poki co boje sie . moze kiedys
ElaJB
mieliśmy leceć do ciotki za 4 miesiące ale rezygnujemy
marzena_161
ja bym się troszkę bała z moim synkiem bo to różnie wpływa na dorosłego a dopiero dziecko jak lecieliśmy w podróż poslubną małżeństwo z dwójka dzieci lecało jedno dziecko miało z8 miesięcy na początku bardzo płakało później super lot przeszło
aga01
ja również narazie nie wybieram się nigdzie samolotem
ElaJB
na razie się nigdzie nie wybieram samolotem
coline
Tak czytam i nie wiem kiedy się zdecyduje po raz pierwszy leciec gdziekolwiek z dzieckiem. Poki co moj synus jest maly. Wczesniej latałam na urlop ale bałabym się z dzieckiem leciec jakos
donkamillo
lepiej jest dopłacić do lepszego lotu, lepszą linią i mieć więcej udogodnień, niż męczyc sie w jakiejś klasie eko. Z dzieciem szczególnie takim małym bym nie ryzykował.